Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cruella ja mam zalecenie 1 co drugi dzien wiec sie tego trzymam 🙂 choc pomyslalam ze i tak nie zaszkodzi jak dam codziennie...no ale zapytam lekarza w piatek 🙂
JaiHo no wlasnie pojde dzis do apteki zapytac czy maja w kroplach bo wygodniej podawac 🙂
a tu znow nie ma zalecenia podawania witamin a do tego nie kupisz w tym kraju wit K!!! szok dla mnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wit D ktora mam sa zalecenia ze jesli sie karmi piersia to 1kapsulka dziennie.a ja mam dawac co drugi dzien z racji tego ze Olaf jest tylko i wylacznie na butelce 🙂
a Ty Cruella jak karmisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek masz racje z wit K ale tak jak pisałam post wcześniej parę lat temu w ogóle się jej nie podawało i dzieci żyją 🙂
Ja karmię tylko i wyłącznie butelką, dostaje bebilon pepti na razie od przyszłego tygodnia powoli wrócę do komfort bo decyzja o pepti była zbyt pochopna przez lekarkę, ale tak to ejst jak się idzie do państwowej przychodni ( laska do mnie z tekstem" szybciej szybciej bo przyszłam wcześniej żeby ze wszystkim zdążyć") więc jak ma być rzetelna
A nasz pediatra osobista stwierdziła że nie ma potrzeby diety eliminacyjnej więc powoli będziemy wracać.
I moja Amelia bierze codziennie jedną kapsułkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja podaje dziecku mleko Aptamil i co drugi dzien wit D do 6miesiaca zycia 🙂
a jaka masz wit D? bo ja VITA D
zapytam sie lekarki czy mam dawac codziennie chociaz 2tyg temu na wizycie mowila ze co drugi dzien wiec chyba tak juz zostanie. Ale tak sobie mysle ze nawet gdybym mu dala codziennie to sie nic nie stanie no nie?! bo czytalam ze zeby ja przedawkowac to bym musiala opakowanie dziennie dac...
ale na tej VITA D jest napisane zeby nie przekraczac jednej kapsulki na dzien (mowa o karmieniu piersia) a ja karmie butla wiec tam juz jest ta witamina...no i zglupialam teraz 😜 ech bede dawac co drugi dzien wg zalecen lekarza i tyle 🙂 lepiej nie kombinowac 🙂
p.s. niezla lekarka 😁 wkurza mnie cos takiego...u Nas sie placi za wizyty wiec musza miec czas nie ma innej opcji 🙂
uciekam na spacerek do CH i po prezent 🙂
zajrze pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Lachonki 😁

U Nas nocka spokojniutka 🙂 Pobódka o 1 i o 6 🙂 Kolejny dzień się wyspałam 😁

Idę dziś zwiedzić kwiaciarnie aby w koncu wybrać kto i jak ma mi kościół przystroić. Moim doradzcą jest Filip wiec obawiam się co wybrać 😁 😁

Anitka - dobrze ze Blance się nic nie stało ojej. Chwila nieuwagi i już kłopot gotowy. Eh
Co do witaminy to ja też podaje D i K. Mam zalecenie aby K podawać do końca 3 miesiąca a D do pół roku chyba. Teraz juz 2 kropelki wit D przed jedzeniem i jedna ampułka K. Z tym że nie każdy lekarz wspomina i każe zażywać tą witamine K. Nie wiem dlaczego ale ponąć lekarz mojej znajomej odradził wręcz branie jej tylko nie pamietam juz czemu. Ja podaje ale nie codziennie.
Ale przyznam się ze czasami mi się zdarzy zapomnieć albo podać wiecej kropli niż trzeba bo tą pipetką trudno ucelować akurat w 2 krople.

Monka - nie mart sie tym Pipopatrzem 😁 Faceci ponać są bardziej delikatni. Bedzie dobrze 😁 Psitka do góry 😁 😁 🤪

Cruella z tymi lekarzami to tak juz jest :/ Amelcia jest śliczna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
ja mam witaminę D w kropelkach Vigantol i daję 2 krople codziennie, co do podawania to wcale nie jest łatwiej ale cenowo są o wiele tańsze bo kosztują ok 6 zł i wystarczą pewnie na 3 miesiące bo na razie zużyłam niecałe pół buteleczki a te w kapsułkach za 30szt kosztują jakieś 30 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):

ech no nie wiem już co jeszcze robić żeby mała w końcu nie była mała tylko duża... na razie nadal wygląda jak dosyć chudy noworodek - waży ledwo 4200 😞 a ma już prawie 2 miechy!


Nie wydaje mi się aby była to sbyt mała waga. A ile ważyła przy narodzinach ??


Apropo Anita masz skończoną tabeleczkę 😁 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
my juz po dluuugim spacerku z kolezanka ktora poznałam w szpitalu, ma sliczniutka kudłata Nadie 🙂 maly na cycu wiec ja z bledami..

Cmonka nie boj sie, badanie nie boli, jak juz ktos napisal facet gin jest delikatny! i nie wstydz sie hemoroida, dla nich to normalne.

Zastanawiam sie nad zakupem Dady, tylko powiedzcie mi po ile one sa pakowane?

Aaana wczoraj widzialam sie z kumpela, ma synka i wazy 4800gram , a Ogor wazy 5700gram, wiec sama widzisz, ze dzieci roznie rosna.

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cruella no właśnie Amelka wcale nie chudziaczek!! śliczna dziewczynka!
Anitek qurcze trochę mnie zmartwiłąś bo ja nie daję w ogóle wit żadnych - lekarka chyba z 10x powtarzała żeby nic nie dawać bo wszystko jest w mleku...
JaiHo dzięki za pocieszenie z wagą Victora, nie wiem ile mloda ma długości bo lekarka ma jakąś inną miarkę nie wiem w jakich jednostkach i mierzy ją tylko do dupci a co do nóg też tak mam - musze się jak staruszka rozruszać żeby normalnie zacząć chodzić - najgodzej jest w nocy - no i są też jeszcze spuchnięte - ale olałam to bo myślałąm że ze zmęczenia
CMonka badanie nie bolało chociaż czułam się jak dziewica... szkoda że później z mężem tak nie było 😜
Młoda znowu ma jakieś pryszcze 😞 na buźce chyba wybiorę się do tego polecanego lekarza... bo już nie wiem co robić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus ta tania witamina D to Vigantol ale ona jest na recepte.
Dada pakowana jest po 64 sztuki rozmiar 3 a nie wiem jak inne bo ja dopiero pierszy raz kupiłam.

tu masz linka do nich 🙂
http://www.bangla.pl/pieluchy-chustki/jednorazowe/jmd-pieluszki-dada-premium-p3192.htm

Aaaan skonsultuj jak Maluda ma jakies krosteczki na buzce bo ja widzisz sie bujam teraz ze skazą białkową u Filipa 🙂 I jak lekarza nie jesteś pewna to idź chociaż prywatnie ale do innego.

ide szukac kwiaciarni 😁
buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po spacerku, mała jeszcze dosypia w wózeczku, dziś znowu byłam w teh hurtowni tyle że z kumpela i jej 3msc mała tym razem. Nadia obudziła się w sklepie i zajebiste miny strzelała na widok tych wszytskich rzeczy potem wrzuce fotki ;-) A jak wychodziłyśmy to zaczepiła nas jedna babeczka i zaczęła piac jaka to ona śliczna itp. i spytała się czy moze postac chwilkę sie na nia popatrzec hehe. A ja 3cm nad ziemią ;-)
aaana idź do niego idź do niego hehe nie no żartuję, fajny lekarz z niego i za wizytę bierze stówkę nie tak źle, a le potem można dzwonić do niego z najmniejszymi pierdołami nawet w nocy 🙂 ja miałam już dwa tyg przyjść z małą na kontrolę i przywieść mu wyniki z posiewu moczu ale do tej pory nie udało mi się jej siuśków złapać heh..a jak Tobie idzie?
Martuś dady 3 pakowane są po 64szt
[color=purple]Klaudia[[/color]
Bedzie dobrze 😁 Psitka do góry 😁 😁 🤪
hehehe dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klaudia młoda ważyła 3200 przy urodzeniu
ponoć też ma skazę białkową - jesteśmy na mleku nutramigen bez białka ale jakoś mi się wierzyć nie chce że młoda ma tą skazę i AZS bo ja i mąż zdrowi jak konie....
muszę jednak iść na konsultacje jeszcze gdzies,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
My juz po spacerze, ja w krotkim rekawku! a moja zmarzlina mala jak go troche odkrylam, to nie mogl spac i raczki po lokcie lodowate. Ja nie wiem czasem jak go ubierac, jest strasznie cieplolubny ( po mamie 😉 ). Syn teraz sie edukuje na macie a ja chwila relaxu z kawusia 🙂). dzis jestesmy sobie sami do nocy... robimy dzien lenia tzn. nic nie robimy 🙃

Co do witamin, to tutaj znowu nikt nie podaje wit. K dzieciom, nawet w aptece nie ma takiej dla dzieci, tylko zastrzyk zaraz po urodzeniu i tyle. A latwiej mi podawac w kroplach, jako, ze mlody pluje jak mu cos nie pasuje, kropli bezposrednio do buzi tez sie nie dalo, a tak to albo wymieszam w butli, albo nakropie sobie na sutka i tak go zmyle 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana kurde no co Ty ale z Domi dobre jesteście!! My to fajtłapy dwa razy próbowałyśmy, pierwszy się odkleił i nalała obok więc musiałam wyrzucić kilka dni potem go obsrała hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...