Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,
kupiłam dziś te pieluszki DADA, jednego już załatwiła kupą heheheh.
Iwokej zgadzam się z Tobą co do leków, sama jestem wrogiem aczkolwiek rozumiem Anitka, sama jak mała marudziła profilaktycznie jej dawałam viburcol po to by się bidusia nie męczyła 🙂

Andzia nutirtonem możesz też zagęszczać karmiąc piersią, tylko nie pamiętam czy przed czy po trzeba podać rozpuszczony w wodzie. Żałuję że tak późno się o tym dowiedziałam bo jej ulewanie ( czyt. wymioty) były główną przyczyną tego że zaczęliśmy dokarmiać butelką a w efekcie całkowicie teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka
zagladam do tam u Was 😜 gdzie te czasu gdzie trzeba bylo nadrabiac tyle stron hehe 😉
Ja zaraz smigam sie kapac i zabieram sie za salatke grecka 🙂
Kumpel bedzie za godzine wiec spoko 🙂

Oooo hej Milka widze ze Ty tez dzidziusia masz z lutego. Corcia czy Synus? 🙂
co do szczepionek to Olaf mial 6w1 plus PCV(pneunokoki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wlasnie czytam o tych na rotawirusy ze w stanach wogole jest zakazana ta szczepionka 😮
a ze w krajach rozwijajacych sie znowu uratowalaby ona duzo istnien...
Mysle ze gdybysmy mieszkali w Afryce to bym sie na nia zdecydowala ale chyba sobie odpuszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja mam 6w1 a co do pneumokoków to dziewczyny nie zastanawiajcie się tylko szczepić szczepić szczepić - znajomego dzieciak - 2 latka żle się poczuł jakieś 3 tyg temu dostał gorączkę - do teraz leży w szpitalu w śpiączce, nie wiadomo czy wyjdzie z tego i w jakim stanie 😞 😞 😞 - diagnoza - pneumokoki!! 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Moj Boze!!! Biedne dziecko 😞
no Olaf dostal na PCV szczepionke wiec moge spac spokojnie.

Tu masz link
http://www.fotoszok.pl/index.php?&showlinks=1&s=0&viewmode=1#28665
musisz wgrac fotke i zgodnie z instrukcja. a pozniej skopiuj kod "kod na forum dyskusyjne" i wklej normalnie w okienku w tym co piszemy na forum u Nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaana mojej przyjaciółce urodziły się 3 lata temu bliźniaki, po miesiącu jakaś " ciocia" zaraziła małą pneumokokami, ledwo dziecko przeżyło, leżała w szpitalu chyba 2 miesiące, bali się że będzie miała zmiany w mózgu, na szczęście udało się że nie 🙂

Ja zaszczepię na pewno ale po roku, wcześniej moja nie pójdzie na pewno do żłobka a w sumie nie mamy kontaktu z takimi małymi dziećmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella napisał(a):
Dodi ja tą samą szczepiłam.
Ja się zastanawiam na pneumokokami ale chyba po roku zaszczepię wtedy trzeba tylko raz plus uzupełniająca a nie 3 plus uzupełniająca.


Cruella Ja troche mysle nad rotawirusami, bo Julcia czesto ulewa, a to szczepionka doustna 😞 i boje sie ze pojdzie na marne 300 zł 😞 ale moja idzie do żłobka od wrzesnia wiec powinnam ją zaszczepic, a pneumokoków chyba nie biorę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi jak Ci ulewa to może spróbuj podać jej wcześniej nutriton, albo po prostu potrzymaj ją przez dłuższy czas pionowo na rękach. Rota wirusy są ważne, tak myślę choć mają przeciwników.
Zawsze to choć trochę złagodzi objawy które są straszne.
Nie wiem czy widziałyście dziecko które leci z rąk praktycznie nieprzytomne, odwodnione i to w ciągu 2 godzin, masakra. nie życzę nikomu takiego widoku. brrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chociaz powiem jeszcze co do szczepien, ze w sumie rotawirusy to tylko biegunka rotawirusowa, i chyba mniej niebezpieczna niz pneumokoki, pogadam z lekarzem na nastepnej wizycie, którą wybrac bo w sumie jak Julcia ulewa to moze faktycznie odpuscic rotawirusy, a zaszczepic na pneumokoki??

A tak wogole dochodza do mnie sluchy ze ten pył wulkaniczny moze byc niebezpieczny i zeby nie chodzic z dzieckiem na spacery, gdzie ja juz w piatek i wczoraj bylam na spacerach ..no ciekawe ile w tym prawdy, slyszalam ze alergicy powinni sie jakos zabezpieczyc ale nc wiecej.

Mała niema narazie kolek , DEBRIDAT działa 🙂 🙂 jest usmiechnieta, gaworzy i wogole inne dziecko 🙂 dziś kończymy 2 miesiace i zmienilysmy pampery na 3 🙂 heheh

Piekna pogoda, ja juz po sniadanku, ide sie kąpac i na spacerek jakis 🙂

Pupa goi sie powoli z ran, ale kosztem przewijania to godzinkę, i sypania maką ziemniaczaną ( działa !!!) noi masc z antybiotykiem , na szczescie juz lepiej.


Pytanie do Anitka bo Ty uzywasz normalnych pampersów tylko tych chyba active ?? a jak uzywalas zwyklych na przykład trójek to jak ?? bo niestety premium care kosztują 59,99 za 60 sztuk i triche drogo 😞 chyba przejde na normalne pampersy , tam chociaz moana kupic jumbo pack i jest ich wiecej , ale mam wrazenie ze nie wchłaniaja kupki tak jak powinny, prosze o opinie 🙂

przesyłam niedzielne calusy dla mam i ich dzieciaczków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mam troche okrojony budżet na te szczepionki, ale moze dam rade zobaczymy..pogadam z lekarzem jeszcze, w sumie do 12 tygodnia mam czas na decyzje, 25 maja idziemy na szczepienie wiec wtedy powinnam wziasc juz dawkę rotawirusów.
Mojej kolezanki z pracy córeczka była 2 tyg w szpitalu na rotawirusa, zaczelo sie tak ze nie chciala jesc i nie robila siku, ale przebieg był w miare łagodny podobno, a szczepila małą na rota, wiec szczepionka nie daje pwnosci ze dzidzia nie zachoruje ale na pewno jesli juz to sie stanie to złagodzi objawy.. wiec moze i warto 🙂


Uciekam juz, pod prysznic i korzystam z niezielnego sloneczka , mój M. ma jutro dzien wolny, wiec mamy przedłuzony weekend 🙂

pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂)
sie napisalam, napisalam i mi wcielo tekst ...wrrr...
ale:
- ja tam sie boje tych wirusow co atakuja dzieci i szczepimy 6w1 czyli na wszystko, zreszta tu chyba nawet nie ma innej opcji 🙂
- pieluch zwykle pampersy, sa niefajne 🤢 ja kupilam tez tego jumbopacka jak bylismy w pl, bo sie balam, ze moze nam braknac pieluch a to swieta itd. no i teraz zakladam od czasu do czasu i tylko w domu jak wiem, ze bede mogla natychmiast przebrac Victora, bo kupa w nich plywa a sie nie wchlania. I sa cale jakies takie sztywniejsze.
-
co do pylu wulkanicznego to sie usmialam do lez!!! 🙃 🙃 🙃 dziewczyny nie dajcie sie zwariowac jakiejs histerii!!! Jak niby ludzie czuja zapach dymu i pylu ( szkoda, ze nie siarki!!) i boja sie wychodzic z domu jak ta chmura jest ok. 6KM NAD ZIEMIA!! super nosy albo super trociny w glowie. 🥴 🙃 co robi sila sugestii i potega telewizji!!

a tak poza tym to u nas jak zwykle light"owo dziecko odsypia wczorajsza towarzyska sobote, gdzie zagadalo na amen psa znajomych a ten siedzial jak zahipnotyzowany trzy godziny przy Victorze i go sluchal 🙂)) A dzisiaj domowa niedziela szlafrokowa 🙂)

Milego dnia zyczymy!! 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek :-)))
aaana Domiś rzeczywiście ma uśmieszek szermowski hehe, śliczna jest!!
Ja dzisiaj nie wyspana jakaś jestem, pod prysznicem puściłam sobie specjalnie zimniejszą wodę ale i to nie pomogło, szkoda że kawki nie mogę ;-(
Tak po za tym to wszystko ok mała z rana wykąpana bo obfajdała się po same pachy hehe ;-)
a tu proszę jakie loczki jej się kręcą ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...