Skocz do zawartości

Mamusie w Holandii:) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
w Holandii szczepienia odbywają się tak jak w Polsce..Powinna zawitać do waszych drzwi kobieta która da wam termin zjawienia się by zważyć i zmierzyć dzieciątko..dostaniecie zieloną książeczkę..gdzie będzie wam wpisywać kolejne daty szczepień..
Tutaj jest takie samo szczepienie plus pneumokoki..za to nie płacisz..
Jeśli chcesz zrobię ci rozpiskę który miesiąc jakie szczepienie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
okaaa napisał(a):
w Holandii szczepienia odbywają się tak jak w Polsce..Powinna zawitać do waszych drzwi kobieta która da wam termin zjawienia się by zważyć i zmierzyć dzieciątko..dostaniecie zieloną książeczkę..gdzie będzie wam wpisywać kolejne daty szczepień..
Tutaj jest takie samo szczepienie plus pneumokoki..za to nie płacisz..
Jeśli chcesz zrobię ci rozpiskę który miesiąc jakie szczepienie..


Super byłabym ci wdzieczna. A powiedz mi jeszcze czy musze ta ksiazeczke zdrowia dziecka tłumaczyc?? i czy dziecko musi miec meldunek?? Bo ogolnie to z meldunkiem ciezko facet robi nam problemy tam gdzie wynajmujemy ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wypytałam faceta..i powiedział mi że meldunek do tego nie jest potrzebny..i jeśli nie załatwialiście sobie by położna chodziła do was przez 8dni po porodzie..to sami was nie skierują i musicie albo zadzwonić albo wybrać się do najbliższej placówki w waszym miejscu zamieszkania o nazwie YUNIO i umówić się na szczepienie..(najlepiej na necie poszukać numeru..)ja mam tylko do tej blisko mojego miejsca zamieszkania..
Rozpiska szczepień..
2msc - DKTP-Hib i Pneu(1)
3msc - DKPT-HIB i Pneu(2)
4msc - DKPT-HIB i Pneu(3)
11msc - DKTP-HIB i Pneu(4)
14msc - BMR(1) i MenC
3i pół lat - DKTP(5)
9lat - DTP(6) i BMR(2)
DKTP - Difterie, Kinkhoest, Tetanus en Polio
Hib - Hib-ziektes
Pneu - Pneumokokken
BMR - Bof, Mazelen, Rode hond
MenC - Meiningokokken C
pewnie jest to nie do końca zrozumiałe ale wpisz sobie w tłumaczu w google i powinno wytłumaczyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha to dopiero jedziesz do Holandii tak??
Jeśli tak to ja bym rozpoczęła szczepienie tutaj..dlatego że jest dodatkowe na pneumokoki..i nie jest płatne..
My mieszkamy na wsi..nazwa ci nic nie powie na pewno..ale okolice Doetinchem(to trochę większe) albo Arnhem..a wy??
Co do podróży to nic nie doradzę..sama bym się bała..ale jest jeszcze dość maleńka więc może prześpi podróż..Autem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ładnie wam malutka przesypia nocki.. 🙂
Jak jedziecie autem to nie ma co się martwić..zawsze można zrobić postój..i wziąć dzieciątko przytulić jakby płakało..także powodzenia..
Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do szczepienia czy ogółem to możesz pisać śmiało..zawsze spróbuję podpytać mojego chłopa i ci pomóc..
No i skoro taki wątek został założony to mam nadzieję że się rozkręci..
Teraz zmykam już spać..
Dobrej nocy.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Ola 🙂
tu szczepia od drugiego miesiaca troche pozniej ja meldunku nie mam zglosilam tylko adres przebywania mi poczta wysylaja terminy kolejnych szczepien i wizyt kontrolnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane!
Możemy prosić o głosy????
http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

baaardzo nam zależy na wygraniu chusty... przyda się przy mojej dwójce 🙂

pozdrawiam i dziękuję!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
sweety dzieki za odpowiedz. Ja slyszalam, ze jak sie zacznie porod to przyjezdza polozna sprawdzic rozwarcie i musi byc min 8cm zeby do szpitala poscila to prawda? Ja jade do Polski w sierpniu, zeby chociaz raz lekarz mnie zbadal, bo jakos nie potrafie byc na 100% spokojna bez badan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata26 napisał(a):
sweety dzieki za odpowiedz. Ja slyszalam, ze jak sie zacznie porod to przyjezdza polozna sprawdzic rozwarcie i musi byc min 8cm zeby do szpitala poscila to prawda? Ja jade do Polski w sierpniu, zeby chociaz raz lekarz mnie zbadal, bo jakos nie potrafie byc na 100% spokojna bez badan


ja tez jezdzilam do polski na badania bylam trzy razy i zrobilam wszystkie badania na krew tu nawet wynikow na oczy nie widzialam wszystko trzymaja w komputerach
no tak tu akuszerki tylko macaja brzuch i koniec a morfologie i cukier tez robia raz
tak polozna sprawdza rozwarcie mi powiedziala jak bede miala 3 cm to do szpitala potem powiedziala jak bede miala 5 cm
ona dzwoni do szpitala sprawdza gdzie sa wolne miejsca i najblizej domu i informuje ich o twoim przyjezdzie
w polsce lekarze chcieli mi robic cesarke ze wzgledu na wade oczu tu powiedzieli ze to nie powod do operacji teraz mam problem z oczami bo porod spowodowal uaktywnienie sie toksoplazmozy ocznej i stracilam 35%wzroku na jednym oku jestem na nich wsciekla!!!

szpital kosztuje 170 euro za dobe z czego jedna doba jest za darmo jesli w ciagu 24 godzin pojedziesz do domu
jedyne co mi sie tupodoba to ta polozna ktora pomaga przy dziecku pierwszy tydzien takie cos powinno byc w kazdym kraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Ja wlasnie przeszlam z "opieki" poloznej na ginekologa w szpitalu, bo na jednej z wizyt pani polozna sie zorientowala, ze od poczatku ciazy w karcie mam zapisane podwyzszone cisnienie a zadna z poprzedniczek nie skierowala mnie na badania. Wyladowalam w szpitalu, na szczescie z badan nic nie wyszlo, ale do konca ciazy co tydzien wizyta w szpitalu na pomiar cisnienia i usg. Holendrzy sa tacy zadowoleni ze swoich poloznych a mnie na samo to slowo juz szlag trafia.
A nie mozesz zglosic gdzies do izby lekarskiej o zaniedabanie w czasie porodu? Przeciez z ich winy masz uszczerbek na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...