Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Witam ,
w piękny słoneczny dzień:-)

Co do kopniaków, to jak Mały zacznie wieczorem ok.22 kopać to czasami tak ze 2-3 godz. a ja spać nie mogę:p Właśnie wczoraj tak z mężem rozmawiałam,że jak się już urodzi to tak dziwnie będzie w brzuszku pusto...hehhe

Akompf, Ty tak nie przesadzaj z tym sprzątaniem !!

A mnie się dzisiaj tak nic nie chce robić:-( Tak myślę co by tu na obiad zrobić żeby się nie narobić... hehe może rosół ugotuję i już?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia posprzatana w teorii, ide robic ten bigos, a jak sie bedzie gotował to posprzatam łazienkę 😁

Agusia_W - tyle co ja naleniuchuję ostatnio to szok, trza cos zrobić 😁 Ale spokojnie, odpoczywam na Brzuszku od czasu do czasu 😁

No właśnie - o co chodzi z tym zwolnieniem, co Ewa pisała?

Dziewczyny macie uczucie delikatnego mrowienia w piersiach? Ja mam tak od kilku dni, że czuję, jakby mleko przepływalo 😁 😁 😁: hehehhe albo schizuję już... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax dzwoniła do mnie babka z pracy i powiedziała, że jak przez ostatnie 2 tygodnie przed porodem ma się zwolnienie od lekarza ginekologa to oni zabierają te 2 tygodnie na poczet urlopu macierzyńskiego. Czyli skraca się on automatycznie o 2 tygodnie. Dlatego ostatnie tygodnie przed terminem warto brać zwolnienie od lekarza internisty i wtedy jest ok. Dotyczy to nie tylko mojej firmy, ale każdej innej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, Kajtucha i Agusia - tez ostatnio meżowi mówiłam, że będę bardzo tęsknić za tymi kopniakami 😁 Mąż stwierdził, że trzeba będzie zasiać rodzeństwo :d to i kopniaki będą 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem najlepiej jak Ewa by się pokazała i Wam wytłumaczyła.Coś to było żeby wziąść zwolnienie od innego lekarza niż ginekolog bo na dwa tygodnie przed porodem jak się będzie miało l4 od gina to oni to zaliczają jako macierzyński i się traci.Nie wiem kobietki,bo tylko przeczytałam,ale że mnie to nie dotyczy to se zapomniałam :P poszukam w zaległych postach to może znajde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Posty nadrobiłam 🙂


Wiolka mi się bardzo spodobało imie Karla .
A może spakuj reszte rzeczy, które Ci się nie mieszczą w reklamówkę.. no jak uważasz 🙂
Julio ja też 15 kg do przodu i tez nie widać za bardzo (poza tym cellulitem) brzuszek w sumie mam spory…

PannoNikt fajnie, że mała się lepiej czuje , buziaki dla niej od grudniówek 😉

AgaK mnie też boli kręgosłup i biodra…

Fredeczko jak byś miała taki wielki brzuch jak ja to nie wiem czy by Ci się chciało tak co 2 tyg walczyć z owłosieniem łonowym ;/
A Marcinowi powiedz, że też ma ręce i sam może sobie kisiel zrobic bo Ty już niedługo będziesz rodzic i potrzebujesz czasem takich dni nic nie robienia… a przy okazji tobie niech zrobi herbatki i nich się nie wykręca tym ze ciężko pracuje…
A post imponujący 🙂

Asiula sliczne butki.

Akompf ja też musze posprzątać troszku , ale tylko troszku hah a na obiad robie schabowe, ziemniaczki i jakąś suróweczkę.
Co do mrowienia w piersiach , to nie mam, ale ostatnio jak rano wstaje to mnie bolą strasznie, potem przechodzi.

Gosia ja całe Zycie paliłam w piecu jak mieszkałam z rodzicami , a teraz w końcu mam ten komfort, że to mi palą, wstaję i mam ciepełko, tylko cholernie drogie opłaty 😞

Mnie też będzie brakowało tych kopniaczków w brzuszku 🙂 ale dziewczynki, w końcu nasze kruszynki będą z nami 😉
A moja niunia teraz tak szaleje, że cały brzuch podskakuje.



Idę się za coś zabrać, bo zaraz mi tyłek przyrośnie do fotela hah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym, że lekarz może wypisać wcześniej macierzyński, ale nie słyszałam o czymś takim o zwolnieniu od ginekologa, będę dzisiaj to zapytam i położną tez zapytam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa to dziwne, bo ja słyszałam, ze urlop macierzyński MOŻNA zacząć już dwa tygodnie przed rozwiązaniem - nie słyszałam, żeby zwolnienie lekarskie było do tego podstawą... Zorientuję się przy chwili wolnej jak to faktycznie z tym jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już wróciłam z synem do domku a i pogoda za oknem optymistyczna :laugh:

Już by się coś wsunęło ale nie wiem o tu przegryźć 😉

Obiadu mi się nie chce robić :P
Mały je w zerówce więc chyba dam sobie spokój dziś :P
TOTUS LENIWUS POSPOLITUS mnie dopadł :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf, ja tez właśnie wiem, że macierzyński może wcześniej wypisać lekarz, ale nie o zwolnienie tutaj chodzi ,moja siora miała zwolnienie od gina do końca nawet przenosiła 4 dni i nie wypisali jej wcześniej macierzyńskiego, więc to chyba o to tu chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewuszki ja tam nie wiem, nie znam się na tych rzeczach, daje tylko znać, że dostałam taki cynk 😉 Kobitka zajmuje się sprawami kadrowymi w 300-osobowej firmie więc nie sądzę, że wymyśla, a może to jakieś wewnętrzne przepisy i nie dotyczą jednak wszystkich, naprawdę nie wiem. Też dzisiaj będę u lekarza to się podpytam czy wie o czymś takim 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh ta Polska biurokracja kiedyś nas wykończy 😠

Potem się będziemy bić o to becikowe znając życie bo mamy niedouczonych urzędników coś podejrzewam.Szkoda gadać 😁

A ja też bym coś musiała zrobić,ale już pranie się zrobiło powiesiłam i chyba wystarczy pracy na dzisiaj 😁

AgnieszkoW nie wiem jak zrobić kotlety,ja robie normalnie i są dobre 🙂 muszą Ci odpowiedzieć bardziej doświadczone dziewczynki w gotowaniu niż ja :P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkaW - Co do schabowych - lekko rozbić jeśli sa w plasterkach, no i posmarować musztardą - wtedy mięcho jest kruche 🙂 Jeśli w panierce to nie smarować, ale można w mloeku je potrzymac trochę :P Jeśli masz mięso w całości i pieczesz w piekarniu to wczesniej posmarowac musztardą a podczas pieczenia podlewać koniecznie ciepłą wodą - nigdy zimną 😁

Wracając do tych zwolnień to na chłopski rozum zwolnienie lekarskie jest wystawiane w przypadku kiedy są wskazania medyczne a macierzyński jest urlopem, więc nie można chyba i nie byłoby w tym sensu zastępować nim zwolnienia lekarskiego.

Tak jak mówiłam, zorientuję się w tym później 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mąż spytał u siebie w pracy koleżankę z marketingu o te zwolnienia i ona powiedziała, że u nich jest tak samo. Zawsze laski kołują L4 od innych lekarzy pod koniec ciąży. Coś w tym jednak musi być. Muszę poszukać w necie bo zaintrygował mnie temat :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...