Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A u mnie wszyscy śpią więc zaglądam do Was 🙂

PannoNikt teraz już będzie tylko lepiej,wierze że te 1,5 godziny to był koszmar na szczęście macie to już za sobą i wszystko idzie ku dobremu.

Ciekawe co tam u Wioli,mam nadzieję że dziś wyjdą o da znać co i jak.

Ja tam jeszcze nie mam nawet nocnika moja to jeszcze za głupiutka a i wysedzieć na nim mojej wiercipiętce będzie trudno 🙂
Co do pieluszek to użyłam jednej paczki dady i były ok,ale teraz non stop używam pampersów i nie zamierzam testować innych do hugisów wogóle nie mam przekonania 🙂

Asiula co jej zaś nie pasowalo w Twoim rosole a demoty super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

EMMAX Z GÓRY ZAŁOŻYŁAM, ŻE WAM SIĘ NIE SPODOBAJĄ GDYŻ TAK JAK JUZ PISAŁAM NA ZDJĘCIU WYGLĄDAJĄ ONE DUŻO GORZEJ NIŻ W RZECZYWISTOŚCI I JĘSLI MIAŁABYM JE WYBIERAĆ TYLKO NA PODSTAWIE ZDJĘC Z INTERNETU TO NA PEWNO BYM SIE NA NIE NIE ZDECYDOWAŁA 😉
A JESLI CHODZI O WASZE GUSTA POD WZGLĘDEM CERAMIKI TO SIĘ NIE ZNAM BO NIE WIEM JAKIE MACIE ŁAZIENKI 😁

IDE SIĘ UMYĆ I UBRAĆ BO JESZCZE W PIŻAMIE JESTEM A LENKA SOBIE NADAL ŚPI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!! 🙂

Ahh 🙂 mala spala od 21 do 9.40 😁 😁 😁 a ja po 2 poszlam spac hehe :P

AgaW kafelki zajebisteeee xD mi sie podoba i styl nowoczesny i styl klasyczny... hmm 🙂

PANNONIKT JEJKU JAK DOBRZE ZE WSZYSTKO U WAS DOBRZE!! OBY TEN KOSZMAR SZYBKO SIE SKONCZYL 🙂 DUZO SIL DLA WAS KOBIETKI!! I TEZ SIE BOBECZALAM ..... :P

jedna dziewczyna kupila odemnie 41 szt. ubranek 🙂 290zł wpadnie. uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax ale ja z checia poznam Twoje zdanie na temat nocnika 🙂 moze wtedy zmienie swoje 🙂

Mittko kochana ciesz sie mezem poki mozesz, szkoda tylko ze w takich okolicznosciach. a juz rozmawiacie normalnie ? juz pierwsza fala tego calego smutku minela? dla was tez duzo sil!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski
Asia to mnie rozwaliło... http://demotywatory.pl/1875333/Dobra-reklama po prostu kwiczę 🙂

No ale tak ogólnie to u nas noc jako tako. tzn do ok 2 wstawałam do Szymona ale jak o 3 zjadł z cyca to potem już co 2,5 godz ale nie pamiętam czy jadł czy co bo ja już jestem nieprzytomna w nocy... Asia, chciałam do Ciebie napisać i wymienić doświadczenia tej nocy 🙂 ale ja po prostu chodzę jak trup, zasypiam byle gdzie, i nawet nie wiem kiedy zasnęłam z telefonem i potem gdzieś mi się walał pod kołdrą. Teraz miś śpi a ja wcinam śniadanko i drożdżóweczkę bo tatuś kupił dziś rano z kruszonką i rabarbarem 🙂 a ostatnio mam jakąś jazdę na rabarbar i kompot robię non stop 🙂

No to dalej

PannoNikt jak się cieszę że wszystko jest w porządku!!! jak przeczytałam smsa którego przysłałaś do Agi to mi łezki poleciały ze szczęścia 🙂 mam nadzieję że wszystko się szybko zagoi!

Asia, o co chodzi z tym rosołem?

Agaw te czerwone płytki są zajebiste!!! te męża też, ale co za kontrast 🙂 tu wściekła i mega nonszalancka czerwień a tu stonowana, spokojna piękna biel 🙂 czy to odzwierciedla wasze charaktery?

Mittko ciesz się obecnością męża ciesz 🙂

co do pieluch, to ja używam pampersów non stop, a na noc zakładam BABYDREAM z Rossmana. Pampersy w przypadku Szymka śpiącego tylko na brzuszku się nie sprawdzają, bo nie tyle że przeciekają, ale ta wierzchnia warstwa na zewnątrz jest wilgotna i body często też. A te BABYDREAM polecam wszystkim, naprawdę, kosztuję grosze bo paczka 40 pieluch kosztuje 19.90zł a często są promocje do 14.90zł za paczkę a są bardziej miękkie niż Dada, które też używałam ale przeciekały w nocy, no i bardo chłonne. Wg mnie to połączenia pampersa i Dada. Ani razu nie zdarzyło się żeby gdzieś coś przemokło, przeciekło, nawet po 14 godzinach snu!!! Ale mimo wszystko Pampersy jednak są najlepsze, no gdyby nie ta noc... no ale w ciągu dnia tylko pampersiaki używam.
innych nie używałam ale wszystko przed nami 🙂 generalnie misiowi nic na dupsku nie wychodzi bez względu na to co nosi 🙂

więcej nie pamiętam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredeczko akurat nie miałam na myśli swojego zdania, bo moje niekoniecznie musi byc prawidłowe, ale całkiem niedawno albo w jakimś programi albo gdzies czytałam, już nie pamietam bo jakoś na razie nie mam zamiaru sadzac lenki na nocnik i nie przywiązywałam do tego wagi,ale specjaliści wypowiadali się, że tak małych dzieci nie powinno się sadzać na nocnik nie napiszę ci uzasadnienia bo naprawdę nie wsłuchałam się w to, w każdym bądź razie każdy robi jak uważa, ja uważam, że sadzanie 7-8 msc dzieci na nocnik nie ma nic wspólnego z treningiem czystości bo takie dziecko jeszcze nie ma o tym zielonego pojęcia, gdyż tak wymysliła to sobie matka natura, moim zdaniem matka z różnych względów robi to bardziej dla siebie niż dla dzieka, bo jemu to wszystko jedno w co wali kupala 😉 🙂
sama znam dziewczynę, która od takiego wieku sadza dziecko na nocnik bo zwyczajnie brzydzi się kupskami, a dziecko ma ok 2 lat i swiadomie tego kupska jeszcze nie robi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu pierwszy lepszy artykuł

http://www.babyboom.pl/dzieci_1_2/wychowanie/czas_na_nocnik.html

ale jaki pisałam wcześniej każda matka ma swoje zdanie i ja je szanuję 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam nocnik i muszę się zabrać za wysadzanie bo jakoś mi motywacji brak 🙂
moja mama mnie i mojego brata wysadzała jak zaczęliśmy dobrze siedzieć i jak miałam rok tu już wołałam i robiłam tylko na nocnik.
Będę wysadzać i nie widzę w tym nic złego. Pierwsza próba zakończyła się płaczem bo się miś niepewnie czuł bo jeszcze nie za bardzo siedział ale muszę go nauczyć bo jak tak zareagował to trzeba go przyzwyczaić do siadania na nim. Jak ja widzę te dzieci, 2 lata i pielucha na dupie to dziwię się rodzicom że chociażby w ramach oszczędności na pieluchach nie uczą sikania na nocnik. Córka mojej kuzynki też sikała w pieluchę do 2 roku życia bo jej się nie chciało wysadzać a potem mała wolała lać w pieluchę niż do nocnika. No ale każdy ma swoje zdanie na ten temat i zrobi wg własnego uznania tak samo jak w przypadku chodzików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERVUSIK MAMUŚKI 🙂

U NAS NOCKA W MIARĘ 🙂

MITTKO CIESZ SIĘ MĘŻEM CIESZ, MY TO ROZUMIEMY 🙂

AGAW KAFELKI EXTRA 🤪 I NIE POWIEM ALE MAMY PODOBNE GUSTY BO JA TEŻ CHCĘ ŁAZIENKĘ NA CZERWONO Z BIELĄ ZROBIĆ 🙂 I SYPIALNIĘ CHCĘ TEŻ ZROBIĆ COŚ POD BORDO CHOĆ NIE POWINNO SIĘ WŚCIEKLE ROBIĆ TAK SYPIALNI ALE MNIE SIĘ TO PODOBA 😁 😁 😜

DEMOTY ZAJEBISTE I UŚMIAŁAM SIĘ Z TEGO CO KAJTUCHA A SŁODKO ZROBIŁO MI SIĘ Z TĄ KICIĄ 😁 😁 😁 😁

PANNONIKT EFEKTY NA PEWNO BĘDĄ DOBRE 🙂 TRZYMAMY KCIUKI ZA WAS 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobiety!

Co do nocnika to się nie wypowiadam bo jakoś nie mam zdania póki co 😉
Za to ostatnio w markecie widzieliśmy z mężem kobietę, która miała w nosidełku malutkie dziecko i obydwoje byliśmy dosłownie wściekli, mimo że to nie nasze dziecko 😜 Ja rozumiem takie dzieci jak nasze, ale tamto miało z 2-3 miesiące, jego naturalną pozycją jest pozycja leżąca, a w tym nosidełku było pionowo. No masakra dosłownie!

PannoNikt bardzo się cieszę, że wszystko w porządku!!! Te 1,5 godziny na pewno było ciężkie. Dobrze, że jesteście w domku! Mam nadzieję, że Mariczka szybko wróci do formy, a oczka będą zdrowe 🙂

Asia no zaspokój naszą ciekawość z tym rosołem!

AgaW płytki świetne! Czerwone wymiatają chociaż ja pewnie bym się na takie nie zdecydowała. Zdecydowanie wolę brąz 😉

Mittko ciesz się mężem póki możesz! Chociaż pewnie i tak za dużo pociechy nie masz bo smutne okoliczności!

Nam przyszedł już kojec, a dopiero wczoraj zamówiłam 🤪 To się nazywa szybka wysyłka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBIETKI CO DO NOCNIKÓW KAŻDA MA SWOJE ZDANIE 🙂 JEDNI WCZEŚNIE UCZĄ INNI W OGÓLE 🙂
JA KAMILKA NIE UCZYŁAM NA PRZYMUS 🙂 U MNIE SPOSÓB OKAZAŁ SIĘ TAKI ŻE SADZAŁAM GO JAK JA SZŁAM DO TOALET 🙂 ALBO MU SIĘ UDAŁO ZROBIĆ ALBO NIE 🙂 A ODUCZYŁ SIĘ DOPIERO MAJĄC 2,5 ROKU 🙂 TZN SIUSIU JUŻ WCZEŚNIEJ ALE Z KUPKAMI BYŁ PROBLEM 🙂 TAK NA PRAWDĘ KUPKI DO NOCNIKA NAUCZYŁA ROBIĆ MOJA MAMA W CIĄGU JEDNEGO DNIA 😁 😁 WTEDY ZOSTAŁ U NIEJ POD OPIEKĄ BO JA JECHAŁAM NA KOMUNIE DO TOMKA KUZYNKI SYNA 🙂 NIE POWIEDZIAŁA MI JAK TO ZROBIŁA I JUŻ NA PEWNO SIĘ NIE DOWIEM 🙂 ALE JESTEM JEJ I ZA TO WDZIĘCZNA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko rozmawiamy w miare normalnie,ale atmosfera w domu jeszcze nie doszła do normalności.
Mąż teraz pojechal do firmy,zobaczymy kiedy i gdzie wróci do pracy.

Co do nocnika to Dominika zaczęła jak miała 10 miesięcy ale to było takie siedzenie poważnie zaczęłyśmy jak skończyła roczek i wtedy zakladałam jej pieluszki tetrowe pytałam czy chce siku i sadzałam na nocnik jak zrobiła to ok jak nie to zakładałam tetre i tak biegała za godzinke znów pytałam czy chce i wysadzałam ją 🙂 i tak w kółko,dosć szybko załapała i pampersów używałyśmy tylko na noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax oczywiscie kazdy ma swoje zdanie na ten temat 🙂

AgaK to pozno wasz Kamil zaczal robic na nocnik :|

u mnie sporo w rodzinie lekarzy, pielegniarek , polozna nawet jest 😁 i tak slucham co kazdy ma do powiedzenia hehe.

Mittko ale wszystko z czasem wroci do normy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam wczoraj na temat nocnika i widze, że wyplątała się z tego burza.
Emmax nie sadzam jej dla swojej wygody, tylko dla jej wygody. Moje dziecko kupę w gacie robiło do 6 tygodnia życia. Później ją natrzymywałam nad pampersem, bo w inny sposób nie mogła się wypróżnić, bo od początku miała zatwardzenie i kupe robiła raz dziennie. Gdy widziałam, że robi minke do kupki, to wystarczyło mi ok 3 min natrzymywania i kupa już szła. Teraz gdy siedzi już samodzielnie, to kupiłam jej nocnik i bedę ją na nim sadzała czy to się komuś podoba czy nie!

Przepraszam ale takie jest moje zdanie i jak dla mnie dziecko nie jest za głupie na nauke czystości. Przynajmniej moje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haj dziewczynki ja tylko na chwilke ...cos do posmiania sie http://statichg.demotywatory.pl/uploads/1940_500.jpg ja wikiego tez sadzam na nocnik bo robi twarde kupki i inaczej sie nie da bo i tak sciagam mu pampersa ...
uciekam myc akwarium bo je zapuscili a nikomu sie nie chce tego zrobic .... do pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każda robi jak uważa i nie ma się co tu spierać,zdania jak na każdy inny temat są podzielone.
Pamiętam jak zgryz kiedyś wkleiła artykuł o bezpieluszkowym wychowaniu maluszka 🤪
A po za tym każde dziecko inaczej się rozwija i reaguje na nauki 🙂

Właśnie dzwonił mój mąż i dyrektor kazał mu iść na L4 😲 bo nie ma roboty 😮
Czyli co najmniej jeszcze przyszły tydzień będzie siedział w domu.No chyba że nagle coś się ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniusia, o co się tak denerwujesz rób sobie co uważasz, a to zdanie to nawet nie było moje, a swoją droga to ja nawet nie wypowiadałam się o twoim dziecku tylko z fredeczką pisałam, więc spokojnie bynajmniej nie mam zamiaru pisac ci co jest dobre dla twojego dziecka, ale skoro pojawiłaś się na forum i napisałać cokolwiek to chyba liczyłaś sie z jakąś odpowiedzią z naszej strony, a może mamy ignorowac twoje posty, no ale wtedy po co cokolwiek pisać 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...