Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Akompf jak miło, że jesteś. A Basieńka... Jeny jak sie zmienia i rośnie, rośnie, rośnie... Śliczna jest...
Ja Marice jeszcze akurat nic nie wprowadzam. Ale pamiętam jeszcze jak Majce wprowadzałam to robiłam tak:
śniadanie - cyc,
II śniadanie - jabłuszko (plus czasami potem jeszcze cyc),
Obiad -zupka,
Przekąska -kaszka
Kolacja - cyc, (a od siódmego miesiąca butla nutramigenu i w nocy dopiero cyc)

Farbuję właśnie włosy na jasny brąz... Mam nadzieję, że ładnie mi wyjdzie... Jeszcze 10 minut i zmywam farbę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko dziś już chyba nie dam rady 😉 Ale jutro spróbuję cyknąć jakąś fotkę... Oczywiście jeśli nie zacznę ryczeć, że wyglądam źle 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co jeszcze dopisac do wydatkow? myslcie myslcie 🙂 pomozcie troche 🙂


Krajenka dnia 08.03.2010r.

Wnoszę o
Ustalenie alimentów na rzecz małoletniej Wiktorii Przybyszewskiej, córki Karoliny Król i Marcina Przybyszewskiego w kwocie 900 złotych miesięcznie.
Proszę o zwolnienie z kosztów sądowych w związku z trudną sytuacją finansową.

Uzasadnienie:
Dnia 30.11.2009 roku urodziłam córkę Wiktorię Przybyszewską, ojcem dziecka jest Marcin Przybyszewski. Pozostawaliśmy w konkubinacie.
Mieszkaliśmy razem w domu przy ulicy Winiary 12 w Krajence. Dnia 26.02.2010 roku ojciec dziecka wyprowadził się,zostawiając nas bez środków do życia.
Ojciec dziecka powiedział,że nie chce już ze mną być i kocha inną kobiete.
Dnia 8.03.2010 roku ojciec dziecka przyjechał zabrać swojego psa po czym nie wszedł nawet się przywitać z córką ani spytać czy nic nie jest potrzebne lub czy córka jest zdrowa. Przyjechał tylko dlatego,że cały czas dzwoniłam do niego oraz jego bliskich próbójąc się z nim skontaktować.
Aby skontaktować się z nim musiałam kupić kartę telefoniczną za 30 złotych. Od tego czasu do dnia 16.03.2010 roku dzwoniłam do niego prosząc o to,aby dał pieniądze na utrzymanie dziecka. Gdy przyjechał musiałam podpisać,że dawał mi pieniądze od grudnia ponieważ w innym przypadku wyszedł by nie zostawiając mi ani grosza.
Ja jestem uczennicą Szkoły Zawodowej w Złotowie w klasie 2w3 i moje jedyne dochody to macierzyński w kwocie zależnej od miesiąca od 80 złotych do 90 złotych.
Oprócz tego otrzymuję również zasiłek rodzinny na córkę Wiktorię w kwocie 68złotych. Ze względu na naukę nie mogę podjąć pracy.
Naukę zamierzam kontunuować aby w przyszłości móc zapewnić córce Wiktorii lepsze warunki do życia oraz aby dawać jej przykład,że nauka jest jednym z ważniejszych etapów naszego życia.
Kontynuuję naukę dzieki pomocy i wsparciu rodziców,ponieważ oni pokrywają koszty dojazdów do szkoły oraz zeszytów, podręczników i artykułów niezbędnych do nauki.

Natomiast ojciec dziecka Marcin Przybyszewski pracuje jako pracownik budowlany, mieszkaliśmy razem i mieliśmy wspólne pieniądze więc wiem ile zarabia,pomimo,że na umowie o prace ma napisane,że zarabia najniższą krajową i pracuje na akord wiem,że ma stałą pensję. Dostawał wynagrodzenie w kwocie ok. 2200zł.
Gdy były mrozy i firma w której pracuje ojciec dziecka wstrzymała prace budowlane dostawał 700złotych miesięcznie i dorabiał jeżdżac po części samochodowe poza granice polski następnie pakując je w kartony do przesyłki,więc nadal miał stały dochód. Jednak ojciec dziecka w rozmowie przez komunikator internetowy gadu-gadu uprzedza mnie o tym,iż będzie łapać się wszystkich sposobów abym dostawała jak najniższe alimenty na naszą córkę Wiktorię wiedząc,iż ja nie mam wystarczających dochodów na jej utrzymanie i wystarczają one jedynie na paczkę pampersów i kilka puszek mleka modyfikowanego. Jako dowód dołączam do sprawy załącznik,którym jest wydruk rozmowy pomijając rzeczy nieistotne dla sprawy o alimenty oraz słowa niecenzuralne oznaczam symbolami ******.

Kwota alimentów jest związana z kwotą wydatków miesięcznych związnaych z wychowywaniem córki Wiktorii.
Poniżej wymieniam wydatki związane z wychowywaniem córki.
1. Pieluchy jednorazowe firmy "pampers sleep and play" 5 opakowań miesięcznie (op.28 złotych)
2. Mleko firmy "Bebilon" 8 opakowań miesięcznie. (op.37 złotych)
3. Chusteczki pielęgnacyjne firmy "pampers" 5 opakowań miesięcznie. (op.8 złotych)
4. Kaszki firmy "Bobovita" 5 opakowań miesięcznie. (op.6 złotych)
5. Herbatka z kopru włoskiego firmy "Hipp" 1 opakowanie miesięcznie. (op.15 złotych)
6. Herbatka ułatwiająca trawienie firmy "Hipp" 1 opakowanie miesięcznie. (op.15 złotych)
7. Gotowe dania w słoiczkach firmy "Gerber" ok. 15 słoiczków miesięcznie. (szt.3 złote)
8. Soczki dla niemowląt w słoiczkach fimr "Bobovita" ok.15 słoiczków miesięcznie (szt.3 złote)
9. Ubrania niemowlęce :
* śpiochy 4 pary miesięcznie
*body 4 pary miesięcznie
*kaftaniki 4 sztuki miesięcznie
*pajacyki 5 sztuk miesięcznie
*czapeczki 2 sztuki miesięcznie
*skarpetki 2 pary miesięcznie
*rajstopki 3 pary miesięcznie
*buciki 1 para miesięcznie
*kurtka,kombinezon sezonowy 1 sztuka miesięcznie
Koszt ogólny ubrań niemowlęcych w zaokrągleniu 200 złotych.
10.Butelka do karmienia antykolkowa firmy "lovi by canpol babies" 1 sztuka miesięcznie ( szt.25 złotych)
11. Lek przeciwkolkowy i przeciwwzdęciowy "Infacol" 1 butelka miesięcznie (szt.20 złotych)
12. Oliwka firmy "bambino" 1 butelka miesięcznie (szt.10 złotych)
13. Zawiesina do kąpieli "oilatum" 3 butelki miesięcznie (szt.25 złotych)
14. Maść antyseptyczna "Sudocrem" 1 opakowanie miesięcznie (szt.15 złotych)
15. Proszek do prania dla niemowląt "Jelp" 1 opakowanie 2,4kg miesięcznie (szt.30 złotych)
16. Płyn do płukania ubranek niemowlęcych hipoalergiczny "Jelp" 1 opakowanie miesięcznie (szt.15 złotych)
17. Szampon dla niemowląt firmy "bambino" 1 opakowanie miesięcznie (szt.10 złotych)
18. Zabawki edukacyjne ( 50 złotych)
19. Opłata za wodę, wyliczona średnia z ostatnich dwóch miesięcy podzielona na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom ( 60 złotych)
20. Opłata za prąd elektryczny,wyliczona średnia z ostatnich dwóch miesięcy podzielona na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom (90 złotych)
21. Wydatki nieprzewidziane - leki , wizyty u lekarza, dojazdy do lekarza , oraz inne nieprzewidziane wydakti (200 złotych)
22. Opał podzielony na 3 osoby dorosłe zamieszkujące dom ( 60 złotych ? )
23. Łóżeczko do wymiany na łóżko, wózek do wymiany na lekki wózek spacerowy, fotelik samochodowy do wymiany na większą kategorię wagową,
krzesełko do karmienia oraz inne przedmioty, które trzeba wymieniać lub nabyć co pewien bliżej nieokreślony okres czasu (ok. 200 złotych)

Dnia 23.03.2010 roku o godzinie 20:03 ojciec dziecka napisał wiadomość tekstową "jak tam mala zdrowa?" i przez cały okres po naszym rozstaniu jest to jedyny incydent gdy spytał o córkę. Przez ten okres widział się z nią łącznie ok.40 minut nie zważając na moje prośby aby zainteresował się córką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierpapier znowu to samo, godzina 00.18 a ten mały urwis dopiero zasnął. Mam dosyć. Ratunku!!! Idę spać bo padam na twarz!
A no i chciałam tylko powiedzieć że jednak chrzestną małego będzie ta która miała być bo teściowie zdobyli zaświadczenie 🙂
lecę! Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dbry a my standardowo nie spimy oid 5...

ale maly sie uparl na ta godzine ale cala noc przespal wiec nie narzekam...

jade dzis do rodzicow a jak d po nas przyjedzie to na zakupy..

lista zrobiona, jak bede placic to az mi serce pewknie ze tyle kasy ale same potrzebne rzeczy ale takie sa uroki pieniadza... sa i ich nie ma...

mam pytanie, jedziecie w tym roku na wakacje? bo my sie wybieramy 🙂 juz nie moge sie doczekac... nie jakas dluga tras ale napewno gdzies w gory...

milego dizonka...

cos mnie brzuch boli, okres? boli tak jak przed ciaza tylko nic i umierac tak boli... ale lepiej ze jest niz by go mialo nie byc...

fredeczka, pismo perferkcyjne..

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUŚKI 🙂

U NAS NOCKA TRAGICZNA 😞 CYC CO GODZINĘ Z ZEGARKIEM W RĘKU 😞 JESTEM MEGA NIEWYSPANA ALE CZEGO SIĘ NIE ROBI DLA TEJ MIŁOŚCI 😁 😁 😁 😁 😁 😁


MITTKO SUPER ZDJĘCIE I EMILKA WIE JAK JUŻ SIĘ Z MAMUSIĄ ZABAWIĆ 😁 😁 😁 😁
NO TO JAK MĘŻUNIO BĘDZIE DZIŚ CZY RACZEJ JUTRO 😉 PYTAM SIĘ DLATEGO BO MUSIMY CZEGOŚ ZŁAPAĆ JAK BĘDZIE TAK TRZĘSŁO 😁 😁 😁 😁 😁 😁 OCZYWIŚCIE ŻARTUJĘ 😜 😜 😜 😜

A MY DZIŚ NA 12 NA SZCZEPIENIE AŻ SIĘ BOJĘ 🤢 😮 PRZEŻYĆ TRZEBA 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie sexy mamusie 🙂

U nas nocka taka sobie to znaczy mała spała ale ja jakoś mniej.

AgnieszkoK niestety zatrzęsie się dopiero jutro 😜 bo jutro będzie wyjeżdżał.

A moja już dzisiaj nie poszła do szkoły bo coś ją brzuch bolał,a mieli mieć jajko więc już jej nie puszczałam żeby po tym jajku się jeszcze bardziej nie rozłożyła.I wiecie co sobie wymyśliła?
Że zrobi mi śniadanie a ja żebym jej za to 1zł zaplaciła 😁 😜 no kurcze nie ma nic za darmo w tych czasach 🤪

Fredeczko aleś pozew wysmarowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittka udana ta Twoja córka 😁 😁 Kurde u mnie też pewnie tak niedługo będzie 😁

AgaK współczuję nieprzespanej nocki ☺️

Kajtucha a jak długo mały śpi w dzień? Może ma za dużo drzemek w ciągu dnia?

Agnieszko84 mnie też zawsze serce boli jak robimy większe zakupy 😉

Dziewczyny, pomalowałam włosy i... jestem zadowolona 🤪 Fajnie wyszło 😉

O 11.10 mamy szczepienie... Mam nadzieję, że zważą moją kluseczkę 😉
Miłego dnia Kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...