Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Szwagierka rodziła 2 lata temu to pamiętam że był bezwzględny zakaż przebywania na oddziale nawet dla ojców a teraz to nawet przy porodzie mogą być z czego ja się bardzo cieszę bo mój mąż powiedział że chce być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie musiałam mieć swoich ubranek dla maluszka i teraz z tego co widziałam też nie trzeba mieć tylko dają szpitalne,ja tak jak już kiedys pisałam gdybym dała swoje to potem bym ich pewnie nie odzyskała więc nie będe nic brała chyba że coś powiedzą to mi doniosą.Ja jeszcze np musiałam mleko kupić modyfikowane bo dokarmiały dzieciaczki zwłaszcza te pod lampami,ale i tak zabrałam je spowrotem nie użyte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Akompf to dzialanie urlopu - na poacztku tez bym tylko jadla i jadla i jadla :P

Ewa ja z ciuszkow poki co nie mam zamiaru kupowac juz spiochow itp. Jedynie co to tez jak juz to coraz wieksze rozmiary zeby bylo na pozniej.

Moj kochany ma teraz ciezki tydzien...od 6 do 19 w pracy :/ wiec bede miec duzo czasu i chyba wezme sie juz za torbe do szpitala. On chyba jakas niespodzianke szykuje i wyjazd nad morze :P do Darłówka... bo wczoraj mnie sie pytal czy fajnie tam jest.

Jesli chodzi o remont to nam sie wszystko calkowicie odmienilo!
Nie bedzie plyt regipsowaych tylko zostawiamy tak jak jest tylko,ze Marcin to zeszlifuje i polakieruje wiec bedzie ladnie wygladac,wlasciwie jak nowe 🙂 do tego tylko nowe lozeczko i komode i TV i tyle nam z remontu zostanie 🙂 rolety jeszcze i wszystko skonczone. No i wiadomo jakis stolik nocny, dodatki, zdj na sciane ( musze pojsc chyba prywatnie bo tak to u nas zdjec nie daja)

Ta posciel pomimo,ze taka prosta to jest cudowna! 🙂
AgnieszkoW musi byc naprawde dobrej jakosci za ta cene 🙂

Ta kolejna posciel tez sliczna! 🙂

Eee ta najdrozsza posciel ma tylko 9 elementow? :/

Wy tez macie to ze skubaniem slonecznika? Jejku ja bym caly czas dziublaa! czesto pieka mnie juz usta i bola palce :/ a ja dalej dziubam i dziubam i dziubam! zamiast sniadania-slonecznik, zamiast obiadu-slonecznik ,zamiast kolacji - slonecznik!

AgnieszkaK u mnie w domu zawsze bylo tak ,ze jak przychodzil dzien wyplaty to tata z kwitkiem przychodzil i z pieniedzmi i dawal mamie, chociaz ona tez pracowala ale tak poprostu bylo 🙂
no i jest do tej pory 😁 chcialabym zeby wlasnie tak bylo u mnie w dommu, niech sobie zostawi troche grosza na swoje wydatki typu piwko itp a reszte z kwitkiem do zonki przynosi :P

Jesli chodzi o koszule to szczerze mowiac mysle,ze u mnie w sklepie sobie wezme jedna taka bo mi sie podoba i jest wlasnie do karmienia 🙂 ale nie ma rozciec po boku tylko tak nachodzi material na cala dlugosc cycoli a jak sie go podwinie to mozna karmic 🙂

Mittka mi tez ostatnio 2 czy 3 razy taki twardy sie zrobil. Nic to nie bolalo ale jednak...

Hmm dziewczyny no wlasnie z tym kopaniem... moj maluszek mnie nie kopnal jakos od 4 dni ale widze ,ze jezdzi po brzuchu, czuje jak sie przesuwa i ogolnie czuje jego ruchy ale nie kopie mnie :/ moze kilka razy tak leciutko kopnal ale naprawde leciutko.

Jesli chodzi o liste do szpitala t te "pieluchy w ksztalcie podpasek" to chyba chodzi o podklady poporodowe? Wiem ,ze w tym szpitalu w Złotowie daja jedną paczke ale jedna też mam zamiar kupić, majtki sa tez jednorazowe poporodowe wiec nie trzeba miec 6 bo i tak pozniej nadaja sie tylko do wyrzucenia.

Zgryz w szpitalu maja kosmetyki dla dzieci ale maja jonsons a podobno uczulaja dzieci a oni maja je za darmo od producenta wiec ja wole miec swoje jednak. A ciuszkow juz chyba nie ma i trzeba miec swoje 🙂

Nooo kiedys bylo tak,ze dziecko przez szybke mezom sie pokazywalo, bo wejsc nie mogli. Wedlug mnie to bylo chore. Moga dbac o to,zeby umyl rece itd zeby sie przebral w czysta odziez i o takie rzeczy ale jak mozna zakazywac ojcu dotkniecia dzieciatka itp? dla mnie to chore... aha jeszcze jesli chodzi o ta liste to slyszalam,ze te kolka do plywania dla dzieci nie sa zbyt dobre i ze lepiej kupic takie specjalne z wypelnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to akurat jak ja rodziłam 11 lat temu to właśnie z męzem i nie było problemu, mój Miłosz miał corkę pierwszy na rękach, nie było tez problemu z odwiedzinami. ale ubranka były szpitalne, pieluchy tetrowe też, właściwie cała opieka ze strony szpitala. na szczęście karmilam od razu piersią i niepotrzebne mi były "odciągarki i butelki. Pozatym później nauczyłam się ze nie ma to jak odciąganie poprostu ręką. No ale nie wiadomo czy tym razem też będzie tak dobrze więc moze jednak zabrać te butelki. A z drugiej strony to do domu ze szpitala blisko więc chyba wezmę minimum a w razie czego moj mąz bedzie dowoził co trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia ja jeszcze się nie dowiadywałam, ale przypuszczam ze tak koże być jak piszesz, a co do dokumentów to u nas badania, karta ciązy i no karta ubezpieczenia, dowód i skierowanie do szpitala, chyba ze poród bedzie nagły to bez skierowania wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak szłam Kamilka rodzić to wszystkich dokumentów zapomniałam a miałam przygotowane. To było w nocy i żeby hałasu nie narobić (wtedy mieszkałam u teściowej) ubraliśmy się z moim M torba w rękę i do szpitala a dokumenty zostały w szafce. Musiał dowieźć i to zaraz bo inaczej na oddział by mnie nie przyjęli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje marzenie ale niestety mój szpital nie posiada wanny do porodów więc przyjdzie mi rodzić na tak zwane sucho 😉 😉 😉
Dużo czytałam o tym i kobiety które rodziły w wodzie bardzo sobie chwalą 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia wszędzie piszą ze ostatnie badania, ale może wystarczą wyniki które są w karcie ciązy. Gdzies tam czytałam ze ostatnia morfologia i ostatnie usg, ale nie wiem czy u nas tez to jest niezbędne, lepiej jednak myśle spakować niz załować ze się nie wzięło. A u nas też jest wanna do porodów, wprawdzie opłata jest ale chyba nieduża. ja wolę rodzić na sucho 🙂 ale z mężem na pewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kobietki 🙂

Nadrobiłam to Wasze gadulstwo 🙂

Piekna jest ta droga pościel , ale ja jednak zostanę chyba przy tej pierwszej wersji.

Fredeczko u mnie w domku tez tak było , zresztą jest do tej pory że mój tata oddawał mamie zawsze całą wypłatę no i mój mąż też mi daje kasiorę bo to ja robię opłaty, zakupy....
Ale tak jest chyba w większości domów, że kobieta trzyma kasę 🙂

Fajna ta lista do szpitala 🙂

Jeśli chodzi o rodzenie w wodzie, to nigdy sie nie zastanawiałam, ale pamiętam jak moja przyjaciółka chorowała na to przed porodem a w rezultacie i tak urodziła na sucho - jak to mówi AgaK , bo zabrakło dla niej wanny 🙂

Dziewczyny nie martwcie się jeśli cos sie zapmoni do szpitala, to przecież zawsze może nam ktoś dowieść. W takim momencie jak zaczyna się poród nie sposób pamietać o wszystkim.

Będzie dobrze - w grudniówkach siła i moc 🙂 🙂 🙂

Idę zjeść śniadanko, bo zaraz mi braknie tej mocy hahah 🙂

Miłego dnia grubaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Persy super strona i znalazłam swój szpital 🙂 🙂 Choć już jestem trochę zła bo mój szpital ma 1 gwiazdkę i płaci się za poród rodzinny 120 zł. Dałyście by tyle???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...