Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

a jeśli chodzi o figielki to nie potrafię sobie (a włąsciwie mężuniowi) odmówić 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

jeszcze aplikacja na pajacyku z bliska - bo mnie poprostu zauroczyła 🙂 [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0032_002.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogarnęłam trochę chałupkę bo bałagan był po stawianiu ściany i uciekam spać.

Gosiu ja też czekam jutro na dobre wieści.

Akompf powodzenia u nowego lekarza. Ciuszki super 🙂

Mnie tak boli ząb, że nie wiem jak będzie wyglądała dzisiejsza noc 😞 A rano na glukozę... już tym razem się nie wywinę bo na czwartek muszę mieć wyniki.

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf ciuszki super, aplikacja boska 🤪 mam nadzieję, że ten lekarz będzie normalny 🙂

Co do figielków to muszę jeszcze poczekać miesiąc aż mężuś wróci, chociaż szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie tego z tym wielkim brzucholem, jak wy sobie z tym radzicie 😮 ?

Idę z pieskiem, poczekam aż mój zadzwoni i idę spać, miłej nocki mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc brzucholki to nareszcie ja mam 4 dni bez kierowniczki wiec moze sie troche udziele na forum bo ostatnio to przegiełam z leserstwem 🤪
prace nareszcie oddałam i podpisała mi promotorka obrona 24 września i licze na wsze poczwórne kciuki od października koniec z praca ze szkołą tylko ja łuzeczko zakupy i oczekiwanie na dziecko 😁 tak sobie obiecuje
na badaniu glukozy byłam w sobote coś okropnego fujfujfuj jesli ktoś pije gorzka herbate to to jest naprawde niemiłe ale dla tych dziewczyn które jeszcze nie robiły to słyszałam ze można ze soba wziąść cytryne i wcisnąć sok ale spytajcie sie jeszcze w laboratorium dokładnie z cytryna wydaje mi sie ze bedzie lepsze
pozatym rosne i rosne mam 13 kg na plusie a dzidzia ma 0, 725
acha i jeszcze pytanko czy odczuwacie leciutkie skurcze pary razy dziennie to podobno normalne bo macica sobie ćwiczy ale ja zaczynam oczywiście szukać dziury w całym 😮
pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was brzuchole 🙂 🙂 🙂 🙂
Bti7 w końcu do nas wróciłaś :laugh: :laugh: :laugh:
Na pewno będziemy trzymać kciuki za Twoja pracę abyś ją obroniła jak najlepiej 😆 😆 😆
Tak Bti7 te skurcze są normalne 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry brzuszeczki 🙂

noc upłynęła mi wyjątkowo spokojnie, spałam jak mops i ani razu sie nie obudziłam na pipi 🙂

kurcze bti7 troche mnie zaniepokoiłaś bo ja przytyłam dopiero jakieś 4-5 kg, mój Bartek ma 540 gram i jest zdrowiutki ale jak myślicie grudniówki czy nie za mało przybrałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry grudnióweczki 🙂

Nie mogę przestać myśleć o Gosi i jej maleństwie 😞

Ja przytyłam 10 kg, za 01.09 dowiem się ile waży mały. Tydzień temu jak byłam na wizycie z przejęcia zapopmniałam zapytać o jego wagę. Z Kuba zatrzymałam się na +14 ale młody ważył jedynie 2600. Tak więc to ile przybierasz nie ma wiele wspólnego z wagą dziecka. Moja znajoma w czasie ciąży nie przytyła ani kilograma a dzidzia urodziła się dużo 4200 więc głowa do góry 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkaK no w sumie masz racje... moja mama ze mną przytyła tylko 8 kg a urodziłam sie ważąc 330g.

Kobietki a takie pytanko mam: uprawiacie jakiś sport? rower, pływanie itp? bo ja chyba sie zapisze na basen w przyszłym miesiącu-mam niedaleko więc żal nie skorzystac a pływac uwielbiam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja rower nie bardzo wchodzi w rachubę kobietom w ciąży ale za to pływanie jak najbardziej dozwolone 🙂 🙂 🙂 Także jeżeli masz okazje to leć na basen i poczuj się jak rybka w wodzie :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzucholki,
jeśli chodzi o figielki to u mnie z tym krucho z racji nawracających zapaleń 😞

Jeśli chodzi o sport to jak tylko wyleczę zapalenie (a wczoraj dostałam mocarne globulki) to się zapisuje na basen.

A co do kilogramów to przytyłam do tej pory 4,5 kg a przez ostatni miesiąc w ogóle 🤨

Akompf trafiłaś - aplikacja z czaszką bardzo mi się podoba:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

od wczorajszego wieczora 16 stron mam do nadrobienia 🙂

Mittka ja sie ciesze,ze moja gin co wizyte robi usg... 🙂

AgnieszkaW 6 miesiac to 22,5 tc

Persy u nas tez jest swiat dziecka i mala zwykla wanienka 40zl kosztuje a ja 15metrow dalej kupilam duza zwykla za 29zl haha. a posciele to maja 2czesciowe po 70zl :/

Agnieszka ale zajefajna chata!! 🙂 ja niestety nie mam domu wolnostojacego tylko wszystkie na naszej ulicy to szeregowce :/

U nas kiedys tez sie nie przelewalo ale tata po 25latach pracowania w jednym zakladzie rzucil prace i po kilku tyg szukal innej i zarabial kilka razy tyle co w tamtej i wszystko moze sie odmienic. Jednak ja mam zamiar isc na studia ,kiedys zalozyc wlasna firme. marzylo mi sie gospodarstwo agroturystyczne albo jakis maly motelik,maly ale przytulny a moze kiedys zmienil by sie w hotel 5gwiazdkowy hehe 🙂

Z ochota na figielki hehe... :P u mnie jest ok ale nie wolno mi 😞 bo te rozwarcie i skracanie szyjki... pozniej brzusio mnie boli bo napiety ahh szkoda gadac.

Akompf super te Twoje zdobycze 🙂 moj kochany Marcin jak mu ciuszki pokazywalam to powiedzial "to on taki maly bedzie?" hehe 🙂

Anja ja tez przytylam 4-5kg. mysle,ze to nie jest zle. Poprostu niej do zrzucania bedziemy miec. MOja kolezanka w ciazy przytyla 8kg a maly mial 3,600 😁

Tez bym na basen poleciala... ale stroju kapielowego nie mam :/ i nie znajde juz :/

A wczoraj maluszek tak jezdzil po brzuszku ,ze nawet Marcin widzial jak malenstwo buszuje 🙂 a on do mnie czy ja to brzuchem robie specjalnie hehe 🙂 musialabym miec niezle zdolnosci 😁

Ide cos zjesc:P

Zab madrosci mnie boli :/ tzn dziasla dookola :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc brzuchate 🙂

Bti7 to będziemy się razem stresowac, bo ja też mam we wrześniu obrone. Tyle, że dokładnie nie wiem kiedy, mam się umawiać z promotorką i recenzentką w połowie września, więc pewnie mniej więcej tak jak Ty około 20 września 🥴
Moja praca leży juz od lipca w dziekanacie, zatwierdzona i podpisana przez promotorkę i to chcociaż mam z głowy 🙂

Bardzo rzadko na szczeście miewam skurcze czy inne bóle
brzucha, czasem cosik tam poczuje, ale to chwilowy i lekki ból.
Raz w ciągu całej ciązy miałam takie bóle, że aż się przestraszyłam i dzwoniłam do mojej gin. Kazała mi wziąć nospe no i na drugi dzień mi przeszło. Podobno to normalne po 20 TC.

Ja od początku ciązy przytyłam już 7 kg ale tak naprawde to widzę, że rośnie mi tylko brzuszek, i na szczęscie nie odkłada mi się tłuszcz nigdzie. No może troszkę dupka mi urosła.
Staram się nie objadac słodyczami... na szczęście nie mam tak wielkiego apetytu na nie.

Co do sportu to nie uprawiałam żadnego nigdy. Sporadycznie jeździłam na basen, czy na rowerze...
Ale narobiłyście mi ochoty z tym basenem i chyba się wybiorę z mężem, tylko powiedzcie mi czy wypada w bikini, bo ja nie mam takiego stroju jednoczęsciowego... czy może radzicie kupić???

Idę na śniadanko. Dzis zaserwuję sobie jajecznice z kiełbaską, cebulką i pomidorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa Akopf te spodenki pluszowe są supcio 🙂

Fredeczko powiem Ci że jak ktoś jest nauczony zyć skromnie to nie potrzeba mu wiele do szczęścia 🙂

I mnie też dziś w nocy dziąsła bolały 😞

No idę w końcu na to jedzonko.

A moja niunia taka spokojna od wczoraj aż się boję ze cos nie tak 😞 wczoraj cały dzień może z 3 razy ją poczułam i to tak delikatnie tylko i dzis też takie delikatniutkie pukniecie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczka faceci są niemożliwi :laugh: mój Marek już powiedział, że chce aby nasz syn poszedł do szkoły sportowej i kiedyś trenował sztuki walki :P

a co do Twoich planów życiowych to moje też są podobne: za jakieś 5 lat planujemy zjechac już na stałe do PL i na mazurach otworzyc jakiś pensjonacik-ostatnio przeczytałam "Dom nad rozlewiskiem" i wierze, że nawet mieszczuch może sobie na wsi poradzic jak tylko chce 😉

ja mam dziś wolne ale w domu dużo roboty, czekam aż słońce zejdzie mi z okien i zabieram sie za ich mycie bo niedługo już nic nie bede widziec-takie są zakurzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anja tylko sama pewnie wiesz jakie sa realia tam a tutaj. Moja siostra chyba zostaje na stale w Anglii. Droga do domu zajmuje jej mniej czasu niz jak moja kuzynka jedzie do nas z gor pociagiem a pozatym pieniadze inne... no i teraz robi tam doktorat wiec 3 lata napewno tam zostanie :P
Jesli bede miec synka to pewnie bedzie musial sie meczyc i chodzic z tata na silownie jak troche podrosnie i pewnie na jakis box itp hehe 🙂

Tesciu swojego czasu byl boxerem i pewnie tez na treningi by wnuczka ciagal 🙂

AgnieszkaW gorzej jak pozniej ta skromnosc zamienia sie w zycie nieskromne 😉 ale mysle,ze dziecko nie potrzebuje pieniedzy zeby byc szczesliwe, wystarczy,ze rodzice beda je kochac a wiadomo na takie podstawy zyciowe jak ubrania, dobre jedzonko itp to kazdy czlowiek powinien miec pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze wam ze mało nabieracie bo szybciej wrócicie do formy a ja nie rozumiem tego bo wcale tak duzo nie jem i staram sie ograniczas puste kalorie a co wizyte srednio 3 kg do przodu ale wazne ze dzidzia dobrze sie czuje
napiszcie mi o co chodzi z problemeami gosi bo ja nic nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej dzidzia ma chore nereczki i dziure w serduszku 😞 przynajmniej tak wyszlo na badaniach :/

a mysle,ze to sprawa indywidualna kto ile przytyje. Ja sie wogole nie ruszam,duuuuuzo jem a jakos waga tak nie rosnie,mysle,ze moze teraz zaczne znowu przybierac bo najwiekszy skok mialam miedzy 13 a 16tc bo az 3 kg! wychodzi kg tygodniowo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczka ja jestem w wiedniu już 5 lat i kilka miesięcy i szczerze powiem, że powoli mam dosyc. Owszem kasa inna bo jak sie zepne to nawet 80 euro w ciągu dnia zarobie ale życie tu jest drogie, opłaty, ubezpieczenia i takie tam. Pozatym mam ochote już na takie spokojniejsze życie. Chce miec czas na śniadanie z moim Skarbem, na chwile rozmowy a nie zrywanie sie o świcie i tylko telefoniczną rozmowe w ciągu dnia. Markos pracuje od 8-19 plus jakieś fuchy co sie przeciąga czasem i do północy i często sie zdarza, że sie 2 dni nie widzimy a tylko mijamy...
On jest z Mazur i tam go ciągnie dlatego już za kilka lat wracamy aby tam coś swojego rozkręcic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do przyszłości naszych pociech. To wiem iż moja Madzia będzie z Krzyśkiem jeździła na festiwale metalowe:P No i grała w tenisa ponieważ on jest maniakiem tego sportu.
Zresztą od 3 miesiąca życia zamierzamy wysłać Madzie na basen.

A co do moich planów na przyszłość to chciałabym po urodzeniu ruszyć w końcu ze swoją agencją koncertową...no ale kiedy to nastąpi zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...