Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Hapysad trzymaj się najlepiej jak potrafisz ! Trzymam kciuki i za ciebie z maleństwem oraz o bliskich poszkodowanych.
Guga miała mieć CC bo dzidziak w pewnym momencie przestał rosnąc. Teraz się śmiejemy że jednak dorósł do wielkości pokaźnych, wszystko się dobrze u niej skończyło.


czemu Guga tu jest? Moja niunia rosnie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie tak sie zastanawiam nad ta skracajaca sie szyja macicy...na poprzedniej wizycie byla dluuuga na 45mm, a na tej wizycie lekarz juz nie mowil ze dluga, tylko ze ma ok 2cm. tak sobie mysle ze bardzo sie skrócila w ciagu tego mesiaca.... do tego mam schizy, ze ciagle mi sie skraca, bo jestem przeziebiona, caly czas kicham i smarkam i mam wrazenie ze przy tym napieram na szyjke i ona jeszcze bardziej sie skraca...kurde do wizyty mam jeszcze 4 tygodnie, mam nadzieje w zadna schize przez to nie wpasc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
dziewczyny Wy już macie prawie wszystko, a ja nie mam prawie nic dla dzidziusia 😞

miałam kupować, ale teraz będzie mi się zaczynał ten remont i nie dość, że nie mam co zrobić ze swoimi rzeczami, to jeszcze nowe rzeczy bym musiała gdzieś powynosić. więc doszłam do wniosku, że rozpocznę kupowanie jak już wszystko w domu się ustabilizuje. mam nadzieję, że do końca września wszystko się zakończy. bo jak na razie, to facet który miał robić przełożył o tydzień rozpoczęcie, bo coś tam mu wypadło. ogólnie jest w porządku więc nie jestem na niego zła. tyle, że po prostu już od 2 tygodni żyję przygotowana na jego przyjście. swoją kuchnię u góry mam zawaloną rzeczami, w pokoju stoi kilka pustych szafek, reszta jest wyniesiona na strych albo do kuchni, rzeczy z szafek też są w kuchni. jeszcze stoi mi na korytarzu wielkaaaa szafa pełna moich ciuchów i muszę ją opróżnić i jestem tym przerażona, bo nie wiem gdzie to wszystko wyniosę. i jeszcze sypialnia moja, która w tym momencie wygląda jakby przeszło przez nią tornado.... no ale ma przyjść w poniedziałek i do soboty ma pracować.

a ja już nie mogę się doczekać sprzątania po remoncie i układania wszystkiego i tej nowości wszędzie 🙂 uwielbiam 🙂


Mam wkleic zdjecie mojego burdeliku? 😞 ??? Buuuu kiedy to sie skończy? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Guga pytałaś dlaczego moja znajoma miała mieć CC , a ja źle sformułowałam. Ta moja znajoma miała mieć CC, bo dzidziak nie rósł 😉
Nic się nie martw pisałam do Ciebie nie o Tobie 😆


Boże jak pytałam to nie pamiętam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
wiecie tak sie zastanawiam nad ta skracajaca sie szyja macicy...na poprzedniej wizycie byla dluuuga na 45mm, a na tej wizycie lekarz juz nie mowil ze dluga, tylko ze ma ok 2cm. tak sobie mysle ze bardzo sie skrócila w ciagu tego mesiaca.... do tego mam schizy, ze ciagle mi sie skraca, bo jestem przeziebiona, caly czas kicham i smarkam i mam wrazenie ze przy tym napieram na szyjke i ona jeszcze bardziej sie skraca...kurde do wizyty mam jeszcze 4 tygodnie, mam nadzieje w zadna schize przez to nie wpasc...


2 cm to mało !!!! nie kazał Ci odpoczywać? Bierzesz Luteine?
Min to własnie 2 cm... ja bym zwolniła bo to moze (choc nie musi) skonczyc sie przedwczesnym porodem/////
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wiecie tak sie zastanawiam nad ta skracajaca sie szyja macicy...na poprzedniej wizycie byla dluuuga na 45mm, a na tej wizycie lekarz juz nie mowil ze dluga, tylko ze ma ok 2cm. tak sobie mysle ze bardzo sie skrócila w ciagu tego mesiaca.... do tego mam schizy, ze ciagle mi sie skraca, bo jestem przeziebiona, caly czas kicham i smarkam i mam wrazenie ze przy tym napieram na szyjke i ona jeszcze bardziej sie skraca...kurde do wizyty mam jeszcze 4 tygodnie, mam nadzieje w zadna schize przez to nie wpasc...


2 cm to mało !!!! nie kazał Ci odpoczywać? Bierzesz Luteine?


no wlasnie nic, stwierdzil tylko ze 2 cm i nie skomentowal wiecej. luteiny nie biore juz od 3 m-cy.Hmmm, zaczyna mnie to zastanawiac, moze sie umowie w miedzyczasie jeszcze na jakas wizyte, bo czekac 4 tyg. to troche dlugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wiecie tak sie zastanawiam nad ta skracajaca sie szyja macicy...na poprzedniej wizycie byla dluuuga na 45mm, a na tej wizycie lekarz juz nie mowil ze dluga, tylko ze ma ok 2cm. tak sobie mysle ze bardzo sie skrócila w ciagu tego mesiaca.... do tego mam schizy, ze ciagle mi sie skraca, bo jestem przeziebiona, caly czas kicham i smarkam i mam wrazenie ze przy tym napieram na szyjke i ona jeszcze bardziej sie skraca...kurde do wizyty mam jeszcze 4 tygodnie, mam nadzieje w zadna schize przez to nie wpasc...


2 cm to mało !!!! nie kazał Ci odpoczywać? Bierzesz Luteine?


no wlasnie nic, stwierdzil tylko ze 2 cm i nie skomentowal wiecej. luteiny nie biore juz od 3 m-cy.Hmmm, zaczyna mnie to zastanawiac, moze sie umowie w miedzyczasie jeszcze na jakas wizyte, bo czekac 4 tyg. to troche dlugo


bez paniki ale ja bym sie chyba wolała sprawdzić . (co myślicie brzuszki?)...bo norma to 2-3 cm a jak Ci sie skróciła to może sie skracać dalej jak sie nie bedziesz oszczedzać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
ja kupilam oilatum po 53 zl za 500ml... i to holi nie jest tak ze tego sie uzywa jak dziecko ma uczulenie... wiekszosc moich znajomych dziewczyn wlasnie w tym kapie dolewajac do kapieli tego i wtedy skora dziecka jest dobrze nawilzona... i ze nie jest konieczne wtedy nakladanie oliwki...ja zamierzam stosowac wlasnie oilatum a mydelkiem pewno bede sie w myciu wspomagac... 🙂

a ja zakupiłam Emolium, polecone przez koleżankę, działanie jak Oilatum, a cena... 25 zł za 400ml - oczywiście na Allegro, bo u mnie w aptece koszt ok 40zł. W ogóle te wszystkie emolienty są polecane dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia i wtedy nie używa się już żadnych mydełek i szamponów, nawet nie trzeba smarować niczym po kąpieli, chyba, że dzidzia ma suchą skórkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poza tym chyba dopada mnie jakis baby blues przedporodowy (o ile cos takiego wogole istnieje). zaczyna mnie przerazac mysl o porodzie, pielegnowaniu, jak ubrac takiego malego szkraba...masakra normalnie, jaka ja zielona w tym jestem, nie wiem nawet jaka jest roznica miedzy spioszkami a pajacykami do spania 9dzisiaj czytalam ze trzeba miec to i to i nie wiem jaka jest miedzy tym roznica 😠 )
poza tym przeraza mnie to wstawanie w nocy, ja nie wiem jak to bedzie wszystko wygladalo, z jednej strony chcialabm miec juz Dzidzie przy sobie, a z drugiej jak sobie mysle ze ja bede Mama, to jestem przerażona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
wiecie tak sie zastanawiam nad ta skracajaca sie szyja macicy...na poprzedniej wizycie byla dluuuga na 45mm, a na tej wizycie lekarz juz nie mowil ze dluga, tylko ze ma ok 2cm. tak sobie mysle ze bardzo sie skrócila w ciagu tego mesiaca.... do tego mam schizy, ze ciagle mi sie skraca, bo jestem przeziebiona, caly czas kicham i smarkam i mam wrazenie ze przy tym napieram na szyjke i ona jeszcze bardziej sie skraca...kurde do wizyty mam jeszcze 4 tygodnie, mam nadzieje w zadna schize przez to nie wpasc...


2 cm to mało !!!! nie kazał Ci odpoczywać? Bierzesz Luteine?


no wlasnie nic, stwierdzil tylko ze 2 cm i nie skomentowal wiecej. luteiny nie biore juz od 3 m-cy.Hmmm, zaczyna mnie to zastanawiac, moze sie umowie w miedzyczasie jeszcze na jakas wizyte, bo czekac 4 tyg. to troche dlugo


bez paniki ale ja bym sie chyba wolała sprawdzić . (co myślicie brzuszki?)...bo norma to 2-3 cm a jak Ci sie skróciła to może sie skracać dalej jak sie nie bedziesz oszczedzać 🙃


wlasciwie sie oszczedzam, od 1,5 tyg. nie pracuje, siedze w domu, tyle co na zakupy lub do Mamy w odwiedziny, nudne zycie kobiety czekającej na poród.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Dziewczyny proszę o pomoc - nie wiem gdzie szukać takiej pomocnej listy co dziecku potrzebne ( co należy kupić). Nie mogę znaleźć tego na naszym forum a chciałabym zobaczyć mniej więcej i ustalić co mam i co jeszcze muszę kupić 😆


ZAKŁADKA :shopping strona 1 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Dziewczyny proszę o pomoc - nie wiem gdzie szukać takiej pomocnej listy co dziecku potrzebne ( co należy kupić). Nie mogę znaleźć tego na naszym forum a chciałabym zobaczyć mniej więcej i ustalić co mam i co jeszcze muszę kupić 😆


wejdz na watek shopping, na 1 stronie masz liste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa....znalazłam norme dla 28 tyg....ponad 2,5cm.... 😮


hmmm, chyba rzeczywiście umówie sie na wizyte, troche sie zaniepokoiłam..


no bo kurde powinien kazac ci sie oszczedzac... mi sie skrociła o 1,3 cm w miesiac...mam teraz 4,2 cm i mam sie oszczedzac...z tym ze ja mam tez twardnienie brzucha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...