Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

a ja ostatnio wyczytałam że spokojnie można się napić czy drinka czy kieliszek wina przy karmieniu, no może nie w pierwszej dobie. Mówią też żeby jeść wszystko tylko nie bardzo ostre i unikać rzeczy które mogą powodować kolki np kapusta groch a pozostałe spokojnie można jeść, w końcu jak będziecie karmić np przez rok to co, kurczaka gotowanego z marchewką przez cały rok będziecie jadły??
wiadomo trzeba poczekać i nie od razu, dać maluchowi wyćwiczyć jelita ale bez przesady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wklejam tutaj na forum tę diete bo nie moge tego pliku zalaczyc 🙂

wody to ja pije dziennie 2 butelki 1,5 litra plus jakieś inne napoje - bo na poczatku ciąży miałam odwodnienie organizmu i miałam problemy i lekarz kazał mi dużo pić :P

Dieta matki karmiącej
Nie przejadamy się, jemy wszystko, ale w małych ilościach, dostosowujemy dietę do swoich preferencji i uwarunkowań zdrowotnych. Modyfikujemy dietę zgodnie z "wyuczaniem" jakie daje nam dziecko. Dieta jest szczególnie ważna jeśli w rodzinie są choroby uczuleniowe.
Zwracamy uwagę na źródło pochodzenia kupowanego produktu, sposób uprawy i przetworzenia ubogacającego produkt.
Nie należy jeść nic surowego. Spożywane produkty powinny być gotowane, pieczone lub smażone. Mogą to być warzywa lub owoce pieczone w folii, na parze lub piekarniku
np. pieczone jabłka, buraki, ziemniaki, bakłażan.
W diecie nie może być produktów tłustych, pikantnych, kwaśnych, wzdymających, marynat i innych ostro przyprawianych, a także bogatych w sól i cukier. Wskazane są oleje tłoczone na zimno a do smażenia o tzw. wysokiej temperaturze dymienia. Mięso najlepsze to indyk i
królik. Porcję mięsa najlepiej przyrządzić samemu: lekko przyprawić solą, pieprzem i majerankiem po czym upiec w piekarniku. Tak przygotowane może być dodatkiem
do obiadów i kanapek.
Eliminujemy z diety produkty spożywcze robione na bazie mleka krowiego. Pierwszy produkt mleczny np. jogurt wprowadzamy po 1 miesiącu życia dziecka i obserwujemy
czy wystąpiły u dziecka skórne lub pokarmowe objawy nietolerancji białka mleka krowiego. Znane, jako mniej uczulające jest mleko kozie.
Pijemy: wodę bez gazu; słabą herbatę Soki tylko z owoców bezpestkowych i w rozcieńczeniu 1: 1 z wodą. Napoje i kompoty naturalne, bez chemicznych środków konserwujących i barwiących. Unikamy picia mleka. Nie pijemy wysoko ani też nisko procentowego alkoholu oraz kawy.
Artykuły znane jako uczulające to: kakao, czekolada, mleko, wszystkie gatunki
orzechów, jajka, ryby dalekomorskie, pomidory, żółty i biały ser, truskawki, drożdże, owoce cytrusowe, konserwanty: glutaminian sodu, wodorowęglan sodu (E 500), difosforan
disodowy E450), żółcień chinolinowa,
Artykuły, których wpływ na uczulenia jest rzadszy, ale również spotykany to: miód, ziemniaki, ryby słodkowodne, jagody, seler, marchew, maliny, jabłka, kukurydza.
Artykuły których spożycie, stosunkowo rzadko, powoduje uczulenia to: szpinak, buraki, pieczarki, pietruszka, mąki pszenna, żytnia, jęczmienna, kasze, płatki owsiane, ryż indyk, królik, ciemne pieczywo, otręby, jajka przepiórcze, ogórek, cukinia, dynia, bakłażan, brokuły, olej z oliwek, morele, suszona papaja, figi, drzemy porzeczkowe, dyniowo-
morelowe i inne.
Warzywa takie jak: kapusta, groch, por, cebula, czosnek, fasola, kalarepa, kalafior, brokuł,
rzodkiewka, drożdże i napoje wysokocukrowe znane są jako wzdymające. Spożycie ich spowoduje kolki u dziecka.

Możemy sięgać po preparaty wapnia i suplementy witaminowe dla matek karmiących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montusia właśnie tym artykułem wyeliminowałaś z jadłospisu wszystko w zasadzie prócz jabłka smażonego i indyka. Uwierzcie bardziej zapłaczecie nad przesadną dietą niż gdy zjecie coś "normalnego"
Jeśli nauczysz malucha że nic nie jesz to nic jeść nie będziesz mogła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez piję 1,5 litra wody niegazowanej + inne napoje -soki, herbatki itd.
trzeba pic wodę bo z braku mogą być również bóle głowy i tak u mnie było 😞 a zresztą to samo zdrowie na inne rzeczy tez działa -np. brak zaparć 😉
a co będziecie pić w czasie karmienia -jakieś herbatki laktacyjne ? polecacie jakieś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu ja mam zamiar pić dokładnie wszystko, na pierwszy miesiąc tylko kawę będę pić tą ricore ona jest lżejsza, po za tym herbatki są hipp granulowane oraz wszystko dokładnie wszystko inne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko przekazuje Wam co dostałam na szkole rodzenia - pewnie że można wprowadzac nowe produkty - stopniowo pomalutku, to jest lista zrobiona przez kobiety, ze szkoły rodzenia które już urodziły i co zauważyły u siebie 🙂

Ja i tak się ciesze z diety po porodzie bo szybciej schudne :P

Dla mnie tylko najgorsze jest to że z nabiałem nie można szaleć - a ja do mięsa mam długie zęby feee - codziennie pije mleko, jem rano i wieczorem jogurt lub kefir 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o tą listę montusi to mam kilka obiekcji -napiszcie mi jakie owoce są bezpestkowe -bo z tego co wiem to prawie każde maja, mi nawet truskawkowego nie pozwolili pić , no moze banany, mandarynki ?

i lista produktów dającym rzadko uczulenia - z mojego doświadczenia , a pracowałam 9 lat w por. alergologicznej -to seler jest bardzo silnie alergizujący
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja teraz tez pije dużo mleka , a tez z tego co pamiętam z pracy co mówili pediatrzy alergolodzy to lepiej jesc przetwory bo dzieciaczek sie alergizuje w życiu płodowym już -ale ja nie mogę sie oprzeć 2 szk. mleka codziennie, a po porodzie też nie można przesadzać bo wystąpi skaza białkowa lub AZs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przerażają mnie te zakazy. Chyba więcej rzeczy jest niedozwolonych niż dopuszczanych :laugh: Myślę, że same zauważymy co szkodzi naszemu Dzieciaczkowi. Rozumiem, że rzeczy ciężkostrawne będą powodować kolki, a na pierwszym miejscu kapusta, ale nie oszczędzajmy się w nadmiarze, bo w anemie popadniemy i tak to się skończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...