Skocz do zawartości

Swedzenie ciała | Forum o ciąży


Sevira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jestem w 19 tygodniu ciąży. Od jakiś dwóch tygodni swędzi mnie strasznie brzuch, jest cały w rozstępach, więc zbytnio się tym swędzeniem nie przejmowałam. Wczoraj jednak obudziłam się rano i nie mogłam przestać drapać ud (od wewnętrznej strony). Do tego porobiły mi się krostki na dłoniach wyglądają jak gęsia skórka. Kilka kropek miałam na lewej ręce wcześniej, ale myślałam, że może się gdzieś otarłam, jednak teraz jest ich więcej i pojawiły się też na drugiej dłoni. Wczoraj byłam u dermatologa, przepisał różne maści i kremy robione w aptece, ale czekam na zwrot pieniędzy z banku, bo po prostu nie mam kasy na wykupienie leków. Czy znacie może jakieś domowe sposoby na swędzenie? Może chociaż jakiś rumianek czy coś, bo jak na razie owinęłam uda i ręce bandażem, żeby się nie drapać i popołudniu będę szła do bankomatu zobaczyć, czy przyszły pieniążki. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sevira napisał(a):
Jestem w 19 tygodniu ciąży. Od jakiś dwóch tygodni swędzi mnie strasznie brzuch, jest cały w rozstępach, więc zbytnio się tym swędzeniem nie przejmowałam. Wczoraj jednak obudziłam się rano i nie mogłam przestać drapać ud (od wewnętrznej strony). Do tego porobiły mi się krostki na dłoniach wyglądają jak gęsia skórka. Kilka kropek miałam na lewej ręce wcześniej, ale myślałam, że może się gdzieś otarłam, jednak teraz jest ich więcej i pojawiły się też na drugiej dłoni. Wczoraj byłam u dermatologa, przepisał różne maści i kremy robione w aptece, ale czekam na zwrot pieniędzy z banku, bo po prostu nie mam kasy na wykupienie leków. Czy znacie może jakieś domowe sposoby na swędzenie? Może chociaż jakiś rumianek czy coś, bo jak na razie owinęłam uda i ręce bandażem, żeby się nie drapać i popołudniu będę szła do bankomatu zobaczyć, czy przyszły pieniążki. Pozdrawiam 🙂


swędząca skóra na brzuchu to normalne - rozciąga się bo brzuch rośnie.
Polecam smarowanie brzuszka oliwką i jak najmniej drapać, choć wiem, że może być z tym ciężko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sevira napisał(a):
Jestem w 19 tygodniu ciąży. Od jakiś dwóch tygodni swędzi mnie strasznie brzuch, jest cały w rozstępach, więc zbytnio się tym swędzeniem nie przejmowałam. Wczoraj jednak obudziłam się rano i nie mogłam przestać drapać ud (od wewnętrznej strony). Do tego porobiły mi się krostki na dłoniach wyglądają jak gęsia skórka. Kilka kropek miałam na lewej ręce wcześniej, ale myślałam, że może się gdzieś otarłam, jednak teraz jest ich więcej i pojawiły się też na drugiej dłoni. Wczoraj byłam u dermatologa, przepisał różne maści i kremy robione w aptece, ale czekam na zwrot pieniędzy z banku, bo po prostu nie mam kasy na wykupienie leków. Czy znacie może jakieś domowe sposoby na swędzenie? Może chociaż jakiś rumianek czy coś, bo jak na razie owinęłam uda i ręce bandażem, żeby się nie drapać i popołudniu będę szła do bankomatu zobaczyć, czy przyszły pieniążki. Pozdrawiam 🙂


to może byc cholestaza ciążowa, radzę wybrać sie do lekarza i niech zleci badanie biochemiczne krwi, tzw. próby wątrobowe. Podwyższenie stężenia kwasów żółciowych i wszystkich podanych niżej enzymów sygnalizuje poważne uszkodzenie wątroby, mogące świadczyć o chorobie.

* ASPAT, norma: 5–38 U/L
* ALAT, norma: 5–40 U/L
* Fosfataza alkaliczna (ALP, Falk, FAL), norma: 20–70 U/L
* Bilirubina całkowita, norma: 0,20–20 mg/dl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie pare dni temu swędziało całe ciało, ale przestało po 2 godzinach i myślę że było to od słońca bo pierwszy raz usiadłam na słoneczku . 🤨

ja ostatnio miałam robiony alat i wynik był prawidłowy bo 17.
gin powiedział że może uczulać mnie nawet proszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...