Skocz do zawartości

Wakacje w Egipcie | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hey dziewczyny czy ktoras Was byla z malym dzieckiem w Egipcie bądz Tunezji w lipcu badz sierpniu?
W grę wchodzi morze i plaza, zadnego zwiedzania 🙂
Opinie sa tak skrajne, ze sami nie wiemy co zrobic i gdzie jechac...chodzi mi przede wszystkim o temperature panujaco w tym rejonie w srodku wakacji..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, odradzam Ci Egipt ze względu na niemiłosierne upały ( do 40 stopni... ) , mozliwośc zatrucia i ogólnie niekorzystny klimat dla małego dziecka.
ja w grudniu miałam problem by wysiedzieć na plaży..

Dla dwulatka polecam Turcję - mają o wiele lepiej wyposazoną infrastrukturę dla małych dzieci, klimat jest łagodniejszy i mniejsze ryzyko zachorowania. Z droższych opcji dobra jest też Grecja i Chorwacja.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Okres letni jest tam najgorszy znajoma w zeszlym roku byla w lipcu w Egipcie i upaly dochodzily do 50 st.... sama ledwo dawala rade,i stwierdzila ze drugi raz by nie pojechala w tym czasie...
Moja siora byla w lutym i wtedy akurat nie bylo upalow od 20 do 25 st i wtedy tez byla akurat z malym dzieckiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z tego co wiem to duzo ludzi lata z dzieciakami i jakos daja rade...
Dzieci jednak szybciej niz dorosli sie aklimatyzuja, ale chcialam zapytac kogos kto osobiscie byl z dzieckiem.... bo to ze cieplo i upal miedzy 40a 50 stopni to wiem....

to, ze sraczki i zygaczki tez 🙂 ale w Turcji jest zdecydowanie to samo... choc Turcje tez nam polecaja, to mnie jakos odrzuca... dla mnie to brudny kraj.. owszem hotele sa przepiekne, wszystko czyste i zadbane, ale wystarczy wyjsc poza teren i normalnie gory smieci.... jakos mnie nie przekonaja....
Ewentualnie Tuinezja.... do wyjazdu jeszcze duzo czasoo wiec sporo czasu do namyslu 🙂
Dzieki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również odradzam!!!!! najlepiej jest wiosna lub jesienią bo jest do 30 stopni a na wakacje to mi sie wydaje że dla dziecka za gorąco.....poza tym ja osobiście nigdy nie pojade do egiptu z małym dzieckiem ....inna flora bakteryjna...biegunka i te sprawy... osobiscie polecam grecje albo hiszpanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):


to, ze sraczki i zygaczki tez 🙂 ale w Turcji jest zdecydowanie to samo... choc Turcje tez nam polecaja, to mnie jakos odrzuca... dla mnie to brudny kraj.. owszem hotele sa przepiekne, wszystko czyste i zadbane, ale wystarczy wyjsc poza teren i normalnie gory smieci.... jakos mnie nie przekonaja....
Ewentualnie Tuinezja.... do wyjazdu jeszcze duzo czasoo wiec sporo czasu do namyslu 🙂
Dzieki za odpowiedzi


Egipt tez jest brudny neistety, poza hotelem na ulicach syf,nawet przed niektórymi hotelam bezpośrednioi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...