Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oj;( Mam nadzieję, że wybierasz się do lekarza nie wolno lekceważyć najmniejszego przeziębienia w ciąży!! Moja koleżanka leczyła się sama a pózniej rozchorowała się tam ze 3 miechy antybiotyki brała...w ciąży! Masakra jakaś, ale na szczęście dziecko zdrowe.

Takie pytanie mam macie zamiar karmić piersią? Ja bardzo bym chciała niesamowite uczucie podobno, najzdrowsze dla dziecka i wygodne. Będę też odciągała jak do szkoły będę jechała.
Tylko daj Boże pokarm!

[url=]Moja dzidiza kochana[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam zamiar karmić piersią...ja dzidzie będę zabierała ze sobą jak będę jechała do szkoły bo nie zostawie jej lub jego z teściową 100 km od Kołobrzegu bo bym zwariowała....mój ukochany z maleństwem będzie jeździł do moich rodziców tylko 35 km od Kołobrzegu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czec dziewczyny;0czytam teraz co piszecie o tych kontrolach zus 🙂w szoku jestem 🙂 i to rzeczywiscie nas tez sprawdzają, zwykle zwolnienie z powodu ciązy moze byc kontrolowane???? codziennie chodze do przedszkola po córke o 14 wiec mnie nie ma i co wtedy, moga mi zabrac zwolnienie jak mnie nie zastana????wOGROMNYM SZOKU JESTEM. moja ciaza przebiega dobrze, ale w domu siedze profilaktycznie, pracuje w przedszkolu-jetstem wychowawca i nie chce siedziec na bombie zegarowej wirusów i zarazków w okresie jesiennym 😉 pozatym psychiczny komfort tez est wazny-spokojnie znosze ciaże-bez stresu pracy 😉i z tego powodu mam siedziec do 15 w domu????chore to wszystko 😉czy moze piszecie o jakim innym zwolnienieu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe zwolnienie,że jesteś w ciąży. Przy nastepnej wizycie sprawdź co wpisali Ci w tym okienku w górnym,prawym okienku. Ja mam 1-czyli leżące. Nie wyobrażam sobie zeby dzien w dzien siedziec do tej 15stej,serio. Jak bedzie zima to jeszcze to wytrzymam, jak na razie pogoda zbyt ładna żeby marnować czas na siedzeniu przed tv...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, zwolnienia lekarskie są wybiórczo kontrolowane, my ciężaróweczki mamy różne zalecenia albo leżące, gdy jest np jakieś zagrożenie albo "chodzące". Ja sie tym tak bardzo ne martwię lekarz ginekolog ma swoje powody by takie zwolnienie wystawić i to jego głównie chyba kontrola obowiazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na zwolnieniu 2 moge chodzić a byli juz u mnie 2 razy :/ może to dlatego że w mojej oklicy była najwięcej takich przekrętów - jestem z okolic Zielonej Góry,

Co do karmienia piersią koleżanka urodziła tydzień temu i miała tak popękane sutki że przestała bo ból był do niewytrzymania.
Chyba trzeba się do tego karmienia jakoś przygotować? żeby sutki nie pekały - jakieś maśc itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do karina 1978 do przedszkoal możesz iśc - masz wytłumaczenia przecież ale sprawdz sobie na róznych forach co do tych kontroli że oni kontrolują do ok 12.00 potem musza chyba jakies sprawozdania pisac wiec ja bym sie nie martwiła.
Jak ja mam coś do załatiwnia w miescie np. chce sie zarejestrowac do lekarza to ide i nie patrze kiedy wróce bo oni tego już nie sprawdza o której ja sie rejestrowałam do danego specjalisty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra mialam sie Ciebie pytac czy ty z Zawady pod Zieloenj Gory. Ja jestem z Zielonej Gory. W ZUS ie pracowalam w Wydziale Alimentow 8 lat temu jeszcze przed likwaidacja. A potem jak paracowalam na Uczelni to kolezanek nikt nie sprawdzal. Wiec sama jestem w szoku. A mozesz powiedziec dokladnie kiedy do Ciebie przyszli w jakich tygodniach. Wogole sie dziwie ze im sie chcialo do Zawady jechac. To niby nie daleko ale te 10 minut z Zieloenj, ze ZUS ma pieniadze na paliwo na kontrole a na zwolnienia nie, gdzie odprowadza sie przez cale zycie skladki. To jest chore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese nie chce Ci wprowadzać w błąd bo dokładnie nie pamiętam.
Ja jestem na zwolnieniu od 6 tc - bo pracowałam w szkole specjalnej.
Pierwszy raz byli jakoś w połowie lipca a drugi raz jakoś pod koniec sierpnia
Ja byłam na stażu w zusie cały rok w dziale wypłaty 5 pietro a od 2 lat pracujue w szkole
Podjechały samochodem i wiem że za bęzyne im zwracają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wam 🙂)) ja tez jak Aleksandra jestem z Zielonej Góry 😉))prawda Olu? 😉)) to ja ja Wam tu zeslalam ... i tak czytam o jakis kontrolach zwolnien... to ja dla odmiany jestem na zwolnieniu od 5 tygodnia... mam zwolnienie z "2" ze chory może chodzic i nie byli u mnie ani razu.... 😉)))to tak dla pocieszenia... a juz mi sie zaczal 29 tydzien wiec przez 7 miesiecy sie do mnie nie pofatygowali...:P a jak by nawet byli... to masz prawo isc na spacer.....na zakupy czy gdziekolwiek....bo jak sama nazwa wskazuje chory moze chodzic... wiec takie ich kontrole mozna łatwo zakwestionowac... u nas na grudnióweczkach kazda na zwolnieniu była nad morzem lub w górach niektore na wczasach za granica.... 😉)) a co dla zdrowia jodu nad polskim morzem powdychac nie mozna 😉 tak ze dziewuszki głowa w góre i do przodu ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydzial Alimentow byl naprzecieko basenu przy Wyspianskiego. I rano przyjezdzal kierowca przywozil dokumenty z glownego budynku chyba gdzie ty bylas, za bylym sklepem Hermesem. Jak on wracal to ja z nim /ja tez tam bylam na stazu/. I ja tak z dokumentami po pienterkach biegalam. Na powrot kierowniczka dawala mi bilet bym wrocala autobusem. Mi i tak bylo na reke bo autobus jechal na okolo, a ja na skroty do domu i jeszcze cos zjadlam z mama pogadalam i do pracy wracalam. Mieszkam w samym centrum. Wiec do ZUSow dwoch mialm po 10 minut dogi na piechote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...