Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny !
Nie wiem jak Wy,ale ja już na zwolnieniu lekarskim... Pracuję w przedszkolu i szczerze mówiąc mogłabym chodzić do pracy,ale jeśli mam możliwość poodpoczywać, to czemu nie? Nie pracuję jako nauczyciel, tylko pomoc nauczyciela i mam własciwie obowiazki sprzataczki. Chemia, brudy itp. Zdecydowanie lepiej tego unikać. Zwłaszcza,że często chorowałam. Przed lutym muszę ogarnąć egzaminy na studiach, zdać certyfikat, więc roboty trochę mam 😉 Najbardziej martwi mnie to,że dostałam zwolnienie leżące. Wsystko z ciążą jest ok tylko lekarz chyba boi sie wydawac "chodzone". Stąd moje pytanie: spotkałyscie się z kontrolami ZUS-u kobiet ciężarnych? Nie ukrywam,że myślałam o tym żeby pochodzić na basen w ciągu dnia... nie uśmiecha mi się czekać do 15stej :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tynka nie wiem co ci odpowiedziec. Duzo zazdrosnych ludzi straszy kobiety w ciazy tymi kontrolami. Ja jestem chemikiem i mam w pracy do czynienia z chemia. Moj szef od razu jak dowiedzial sie ze jestem w ciazy wyslal zawiadomienie do Urzedu odpowiednik ZUS w pl, ze ma kobiete w ciazy i by wydali takie zaswiadczenie, ze jest to szkodliwa praca dla kobiety w ciazy i mnie zwalnia z obowiazku parcy. ZUS placi mi 100 % wynagrodzenia. Czekalam na taki dokument 3 tygodnie. A kiedy czekalam na taki dokument moj lekarz rodzinny wystawial mi co tydzien zwolnienie lekarskie bym byla kryta i zakazal wychodzenia z domu w godzinach, ktorych pracuje. Czyli od 8 do 12.30 i od 14. do 17.30. Jak pracowalam w ZUS w pl 8 lat temu to kobiet w ciazy nikt nie sprawdzal, bo w jeden dzien moze sie czuc dobrze a w drugi zle i nkt ci tego nie udowodni. A na spacer tez musisz wyjsc. Tak samo jak pracowalam na Uniwersytecie, dziewczyny pracujace w biurach byly na zwolnieniach w pierwszych miesiacach a po miescie lataly i im nikt nic nie zrobil. Pamietam jak dzis, moj dyrektor sie smial z jednej kobietki, ktora chciala byc fer wobec Uczelni i pracowala do 8 miesiaca. Slowa facetow byly takie, ze z brzuchem powinna siedziec w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewuszki 🙂
ja niedawno wstałam,zjadłam śniadanko,wypiłam kawkę i teraz odpoczywam....
Strasznie dziś boli mnie głowa a i humor mam od wczoraj nie najlepszy....
Mam nadzieję,że 29 września dowiem się czy to dziewczynka czy chłopczyk daje mi tak nocami popalić....
Ja ruchy czuję już regularnie i nie powiem,że są bardzo delikatne....są coraz silniejsze....Nawet wiem,że maluszek nie lubi jak leżę na lewym boku....Dziewczyny czytałyście coś na temat pozycji,w której powinna spać ciężarna??a jeśli tak to przestrzegacie tego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem co myśleć o tych kontrolach. 🤔
Co do spania to śpię całą noc na prawym i lewym boku. Mimo tego,że brzuch mi wcale nie urósł to już dyskomfort psychiczny obrócić się na ten brzuch...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a ja mam 27wrzesnia drugie usg i tez pewnie juz sie dowiem w wiekszych procentach czy to rzeczywiscie synus 😉 dzis wcinałam kapuche kiszoną taką az z sokiem z niej-uwielbiam taka mokrą i b.kwasną -pychota tak mi smakowala 🙂A pozatym rano trochę kiepsko sie czulam-katar i ogólne oslabienie, nawet sie zdrzemnęlam od 10 do 12 tak mnie zmoglo w dzien 😉martwie sie oby to nie bylo przeziebienie. polecialam do apteki pani dala mi taki fajny preparat witamina c i czosnek w syropie-dla kobiet w ciązy -prenalen 3xdziennie lyzka, moze mi przejdzie 🙂 i no ta kapucha z porcją wit.c tez moze podziala 😉 A popzatym, jestem ciekawa czy tez tak macie-ciagnie mnie niesamowicie do piwa reds jablkowego 🙂ja nigdy nie przepadalam za piwem, pilam do towarzystwa jak musialam, ale zeby miec ochote nigdy, a teraz nie moge sie powstrzymac i czasami szklaneczke zimnego wypije-a tak mi smakuje jak nie wiem co 😉 W ciązy z oliwka tez tak mialam ,ale po jakims tygodniu mi przeszlo 🙂 jak narazie przez tydzien wypilam 2 piwa, zobaczymy co bedzie dalej-az sie boje 😉)Niby lekaz wtedy powiedzial, ze moge sie napic, byle sie nie opic, ale wiecie to zawse jednak alkohol 😉cos widocznie w tym piwie musi byc za skladnik, którego moj organizm sie domaga 🙂pozdrawiam cieplo wszystkie brzuchatki 😉)karina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka jak mieszkasz w pl to lepiej uważaj na kontrole. Ja juz miałam 2 z zusu :/ i tak jak pisałas do 15 unikaj wyjścia. A jak przyłapia Cię że ciebie nie ma i nie bedziesz miała usprawiedliwenia typu byłam w pobliskim sklepie (bo tylko do takiego mozna chodzić), byłam w aptece - i na to musisz przedstawić paragony lub u lekarza - pokazac receptę to raz dwa zabiora Ci pieniądze które oni daja z zusu....
Pracowałam w zusie wiec mogłam sie dokładnie dopytac dziewczyn pracujących w zasiłkach chorobowych. Np. dzis poszłam sie zarejestrowac do lekarza i nie było mnie przez cały dzień 🙂 ale w razie czego mam wytłumaczenie - a one tylko czekaja by odebrac świadczenie poniewaz sprawdzaja czy nie pobierasz podwójnie - świadczenia i wypłaty - czyli czy nie pracujesz na czarno dlatego sprawdzaja do godziny niby 15.
Ja miałam 2 kontrole już i jedna była o 8.50 a druga o 9.30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

Agnese, siostra chodzi do tego lekarza, więc ja poszłam. Na NFZ nie mogę, bo nie mam ubezpieczenia w PL. Ale wczoraj sprawdzałam cenniki innych prywatnych lekarzy i we Wrocławiu wizyta sama kosztuje 120 zł. Z USG 2D 200zł, a 3D/4D to 100zł dopłaty do normalnego USG, czyli 300zł. Więc te 200 to norma tutaj. Cóż...

Tynka w ciąży baseny są odradzane, zarówno chlorowane jak i ozonowane, ze względu na możliwe zakażenie pochwy, które może spowodować np. oderwanie czopu śluzowego i zagrożenie ciąży. Lepiej się wypytaj gina w tym temacie.

Ja USG przez pochwę miałam ostatnio chyba w 5 czy 7tc. Lekarz może/powinien jedynie oglądać kanał czy szyjka zamknięta i czy nie ma żadnych chorób typu grzybica. I tylko za pomocą najmniejszego wziernika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To rzeczywiscie Tynka uwazaj jak Aleksandra miala juz dwie kontrole. Z wszystkich moich kolezanek zadna takiej kontroli nie miala, a moze teraz czasy sie zmienily. Tak se mysle, robia po 2 kontrole, by osoba ktora sprawdzili nie myslala, ze ma teraz luz i jej nie sprawdza, to cwaniaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mam dzisiaj leniuszka 🙂
Rodzice specjalnie dla mnie w sobotę robią pierogi...
Od 17 zacznie się szkoła i długa jazda samochodem....
Ale za to weekend u rodziców.....
Mój chrześniak jak przyjadę cały czas siedzi przy brzuszku i głaszcze maleństwo 🙂Nawet powiedział,że jak będę miała dość zajmowania się dzieckiem to mogę jego mamusi podrzucić 🙂Mój trzyletni kochany mądrala 🙂A jak wam kobietki mija dzisiejszy dzień??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aleksandra za odpowiedź. Ten pierwszy miesiąc płaci mi wynagrodzenie jeszcze zakład pracy, więc ZUS-owi chyba jeszcze nic do tego. Zwłaszcza,że zwolnienie miałam wypisane na mój panieński adres,teraz po wypisaniu zwolnienia sie przemeldowałam i notabene mieszkam w innym miejscu 😉 Na razie wytłumaczenie mam. Wiadomo, następne zwolnienie będzie pisane już na adres męża.

Co do basenu- pytałam lekarza. Podobno II trymestr jest nalepszym momentem, w I i III pływanie i ogólnie moczenie sie w wodzie jest niewskazane. Po prostu czuję,że potrzebuję ruchu. Jestem młoda, mam fioła na punkcie mojej i tak nadwagowej wagi więc boję się żebym jakoś wyglądała... wiem durne podejście gówniary, przejdzie 😉 A powiem Wam,że dzisiaj dobry film książka i do 15stej idzie przeżyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiedziałam nawet, że są takie kontrole w domu... No sory ale kobieta w ciąży powinna dużo spacerować dotleniać się itd. a nie siedzieć w domu. Ja też dopiero pierwszy miesiąc jestem i płaci zakład. Myślałam, że kontrole są wtedy kiedy domyślają się, że ktoś coś kręci i wtedy wzywają ale w domu nachodzą pierwsze słyszę to jest jakieś nienormalne! I co przyszli i co gadali? Weszli Ci do domu?
To co ja jak za miesiąc chce zamieszkać u chłopaka to musze się tam zameldować? Bez sensu.. i co do koleżanki albo na miasto też nie można rano wyjść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Was przypadkiem podczytalam i mi ginekolog basenu nie zabranial.. mowil, jedynie , ze dziewczeta, ktore maja sklonnosci do zakazen ukladu moczowego i grzybicy pochwy powinny zakladac sobie tampon przed wejsciem do baseny...

Ja chodilam cala ciaze tamponow nie uzywalam i cala ciaze nie zalapalam zadnego chorobska 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byli u mnie 2 razy.
Weszli tylko do przedpokoju i powiedziały "My .... jestesmy z zus by sprawdzic czy jest pani w domu. zastalismy pania i prosimy o podpis by potwierdzić. dziekujemy do widzenia.
Trwało to ok. 1 minuty.
A co do adresu to jak w zusie starałam sie o zasiłek chorobowy bo wypisywałam adres zameldowania i ades zamieszkania a gdybym np. leżała u babci to musze im podac przez telefon że jestem u babci i podac adres.
Koleżance mojej zabrali świadczenie wiec ja wole nie ryzykować...... do 15 jestem w domu a potem szalej dusza co chce.
Ja jestem na zwolnieiu od 6 tc może to ma jakieś znaczenie - nie wiem.
Ale wiem że teraz od tego roku zwiekszyli kontrole bo babeczki pracowały na czarno.
A wzywają do zusu ale gdy np. jest to inna choroba np. dyskopatai - tak było u mojej mamy by sprawdzic czy nie udaje i ja wezwali do siebie i lekarz z zusu ja badal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuchaczki.
Jak sie dzis czujecie. Wczoraj napomknelam mojemu M ze Aleksandra miala kontrole z ZUS. M mi powiedzial, ze jak ogladal wiadomosi na poczatku wrzenia to wlasnie w nich mowili, ze w pl w tym roku zaczna ostr kontrole ludzi na zwolnieniach. Beda sprawdzac czy ktos nie pracuje na czarno albo czy nie remontuje mieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

To widocznie co lekarz to inna opinia 🙂 Ja osobiście nie zdecydowałabym się, ale to wynika z tego, że od kiedy mam okazję brać kąpiel w gorącym i czystym morzu to nie mam ochoty na żaden basen. Ruchu mi też nie brakuje, bo Natalia zapewnia mi nadmiar 😁

Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, w zasadzie rację macie. Nie ma co ryzykować, zawsze jest to 100 % poborów. Wstanie się o 10tej, poogląda tv, włączy komputer... poczyta książkę, zrobi obiad i już 15sta 😉 Ja na basen się skuszę aż mnie dobija ta bezczynność.. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja chyba się przejadę z moim T na basen bo mam ostatnio mało ruchu. Praktycznie siedze w domu cały dzień jedynie na miasto wyjdę bo mój T pracuje długo i o 7 dopiero się widzimy i jest zmęczony.W weekend sie przejedziemy. Ja nigdy nie miałam grzybicy ani infekcji więc jakoś sie nie boję. Zresztą gdzie nie wejde na stronę to pisze że pływanie jest bardzo dobre bo wzmacnia kręgosłup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...