Skocz do zawartości

Brak ruchów dziecka | Forum o ciąży


megi85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam.
Mam pytanie. Od 18 tygodnia ciąży codziennie odczuwałam ruchy dziecka i to bardzo intensywnie. Nawet Pani doktor powiedziała podczas USG 5 dni temu, ze nasz synek jest bardzo aktywny. Teraz jestem w 20 tyg (dokładnie 20 tydzień i 3 dzień) i od wczoraj rana nie czuje żadnych ruchów 😞 Ani jednego 😞 Czy to normalne w tym okresie ciąży? Czy raczej powinnam jechać do lekarza? Proszę o szybką odpowiedz, gdyż strasznie się martwię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajmegi85 . Wiesz nie martw się, ja w tym okresie ciąży co Ty też miałam nie raz okres w którym dzidzia się nie ruszała czasem nawet parę dni, owszem jak każda z nas też się przejmowałam , ale póżniej niunia się ruszała, więc u Ciebie też pewnie tak będzie 😉 teraz też tak mam choć ruchy dziecka to u mnie w tej chwili to nie muskanie jak kiedyś tylko porządne kopniaki hehe, ale śą ciche dni np na zmiane pogody Więc głowa do góry 😉 Dla mamusi jest ważny spokuj i mało nerwów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magi jeśli masz sie niepotrzebnie martwić, co jest też niedobre dla maluszka to zawsze możesz zadzwonić do swojego lekarza...a jesli nie masz takiej możliwości to zawsze możesz jechac do szpitala...czasami lepiej dmuchać na zimne.

Ale może najpierw spróbuj coś zjeść - najlepiej słodkiego i połóż się na lewym boczku...jeśli masz możliwość to leż przynajmniej godzinkę i "wsłuchaj" się w brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 kazda z nas jest inna... całkiem niedawno nie czułam dziecka przez kilka dni, też denerwowałam- niepotrezbnie jak sie okazało. Jadała słodkie, kładałam sie na wszystkie możliwe strony, wsłuchiwałam sie , czekałam na ruchy i zupełnie nic!
A on po prostu chyba miał jakiś humor albo tak sie ułożył, że zupełnie nic nie czułam. Kiedy chciaąłm już jechać specjalnie do lekarza na usg żeby spr czy wszytsko w porzadku Mały zaczął sie wiercić...
Nie denerwuj sie, ale pamiętaj że zawsze możesz zadzwonić do
swojego lekarza od tego on jest.
Rozumiem Cie, że czujesz niepokój ale czasami naprawde tak jest, że nie czujemy ruchów dziecka przez jakiś czas. U Ciebie to 20 tc, wiec pewnie rusza sie w środu, tylko nie kopie Cie na tyle mocno żebyś poczuła albo śpi sobie smacznie 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję beatasz :-)
W poniedziałek rano już poczułam Sebastianka :-) Al mi ulżyło wtedy :-) Stęskniłam sięza nim :p
Denerwowaałam się chyba przez to, że czytałam za dużo w interneie na ten temat 😉 Jak jakaś dziewczyna opowiadała, że nie czuła ruchów i okazało się, że jej dzidzia obwineła sie pępowiną i udusiła 😞 Straszne...
Ale ja od poniedziałku znowu czuję codziennie i tak intensywnie jak wcześniej, czyli prawie cały czas 😉 I to tak mocno, że jak mój mąż położy rękę na brzuszkli, to czuje jak mały się wierci :-) CHyhba w weekend po prosty synek chciał sobie odpocząć 😉 Albo zmienił miejsce i dlatego go nie czułam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny, a mi sen z powiek spędza fakt, że do teraz nie czuję regularnych kopniaczków mojej Basieńki. Jestem w 23 tc a pierwsze kopniaki poczułam trzy dni temu - widziałam je zreszta też. Ale od tego czasu nic... kompletnie.. Jak byłam u swojej lekarki to powiedziala, ze powinnam już czuć i że jeśli nie poczuje w ciągu tygodnia to mam iść do szpitala zbadać... Póżniej poczułam te dwa kopniaki ale znowu cisza... minął już ponad tydzien od tamtej wizyty...

Dodam tylko, że mam swój tłuszczyk i może przez to jest jak jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...