Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kuleczki nadrabiam i odpowiadam na temat urlopu macierzyńskiego.
W momencie wypisu ze szpitala dopilnujcie żeby dostać do łapek wypis i osobno zaświadczenie o odbytym porodzie( czasami zapominają o tym) tam jest napisana data odbytego porodu i ilość dni urlopu macierzyńskiego. Czyli liczymy 140 dni od daty porodu. DO pracodawcy zanosimy podanie
ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ O UDZIELENIE URLOPU MACIERZYŃSKIEGO OD DNIA( DATA PORODU) DO DNIA (LICZYMY 140 DNI).jeżeli chcemy skorzystać jeszcze z dodatkowych 2 tygodni to możemy pod tym samym wnioskiem dopisać PROSZĘ O UDZIELENIE DODATKOWYCH DWÓCH TYGODNI URLOPU MACIERZYŃSKIEGO W TERMINIE ( DATA). pracodawca musi to podpisać tekstem wyrażam zgodę jeśli pracodawca płaci zostawiamy u niego zaświadczenie o odbytym porodzie i akt urodzenia dziecka. Jeśli płaci ZUS też piszemy to podanie pracodawca musi wyrazić zgodę dajemy te same dokumenty a on musi dodatkowo do Zusu wypełnić druk Z3.
L-4 liczone jest do daty porodu jeśli dzidzia urodzi się przed końcem l-4 to wtedy wypłacane jest tylko do dnia porodu.
Mam nadzieję że o to pytałyście bo wczoraj nadrabiając zaległości nie przeczytałam za wiele wiec jeśli macie pytanie to piszcie będę już w zasięgu i pomogę.
Amii trzymaj się cieplutko widziałam że wróciłaś ze szpitala wszystko będzie dobrze
Wszystkie chorowitki proszę spakować choroby w konserwy i wysłać na eksport do ...Rosji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek slonecznie
monia dziekujemy za dane nt tego macierzynskiego 😘
tradycyjnie was poczytalam i sie smialam sama do siebie 🤪
iskierka super ubranka 🙂
ilonka i sztunia wracajcie szybciutko do zdrowia
ilonka podobnie jak ty ciesze sie ze w moim szpitalu tez wstep ma tylko maz, tzn tylko jedna osoba ale ja juz zapowiedzialam tesciom i rodzicom ze to nie jest najlepszy moment na odwiedziny gdzie wszystkie babki polamane i malo atrakcyjne sie czuja a znajac moja familie to jeszcze by pepkowe na oddziale zrobili:P wiem ze 10 lat temu to byl taki pokoik odwiedzin dla rodziny i tam pielegniarka przynosila dziecko ale jak jest teraz to nie dopytywalam bo zakladam ze pobyt w szpitalu spedzam z dzieckiem i mezem bez zbednych gapiow 🙂 wystarczy ze sie na nas rzuca po powrocie do domu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki jak samopoczucie????
wczoraj przyszla mi ta kolyska-nie moglam sie doczekac az maz wroci z pracy wiec sama ja poskladalam 1godzina 50 minut:laugh: :laugh: :laugh: ale jest sliczna,duza i stabilna 🙂 🙂 tylko kolory ma takie sypialniane a w salonie mam raczej bordowo 🙂 🙂
zycze mielgop dzionka ja sie urwe na zakupki jakies czas najwyzszy spakowac sie do szpitala pomalu...a szlafrok cienki musze dokupic 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za noc 😞 obśliniłam poduszkę i Małż miał ubaw 🙂 nie mogłam potem spać bo zatkało mi nosa i zatoki bolały 😞 nie znoszę kataru 😞

Wy macie jeszcze problemy z wyborem wózka a ja mam problem co zrobić z drugim wózkiem który dostaniemy od teścia...niby wózio ful wypas ale nasz ma gwarancje i tak się do niego już przyzwyczaiłam że nie sprzedam go za nic. No i narobił mi teść mętlik w głowie.

Klapi trzyma się tam z tym ciśnieniem.

Wiecie co chyba nie mogę się już bzykać 😞 🤢 jak tylko się podniecę to dostaje skurczy i brzusio się stawia 😞 jak mam to przeżyć?? Same problemy z rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam.
W gabinecie poprosiłam o zmierzenie ciśnienia i miałam 110/80-jakies dzienw. Ale te studentki cały czas sie wygłupiły i nie wiem czy bac to na serio bo w domu mierze i mam 135/80.

Pozatym mam drugi problem - wylaly mi sie siuski z pojemnika do torebki foliowej. Torebkla okazała sie szczelna i kazały mi przelac do innego pojemnika. I teraz sie zastanawiam czy próbka nie bedzie jakaś zakłamana.

grrr

Ilonka
ja ostatnio tez sie slinię jak śpie i to bez kataru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amii ale potem jak dorwiemy nasze kucyki to będą ledwo żyć 🙂 ja sobie odbije czas abstynencji 🙂 język mu uschnie od pracy i nie tylko 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...