Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dobra opcja z tą maką ziemniaczaną, pomyślimy 🙂 tylko że ja nie mam opcji krochmalenia w pralce, a nie uśmiecha mi się odwalać tego w wannie, czyli chłopa trzeba będzie zmusić 🙂

o jak dobrze że mam obiad na dzisiaj, w sumie tylko dla męzula, ale mnie coś jeść się nie chce, ewentualnie wciągne makaron z truskawkami 🙂
ogólnie mam ostatnio parcie na truskawki, kupę kasy wydaje na te chemiczne, ale osattnio znalazłam straganik z takimi dobrunimi, lepie pierogi z truskawkami, teraz makaron, truskawkowa panienka ze mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aha wczoraj kupilam przybornik i koldre dla malego w carrefour, nawet fajna, pewnie sie przyda kiedys, kto tam wie jaka bedzie pogoda w kwietniu, a ja mam zimny pokoj, jeszcze mi sie polozna doczepi, ze nie mam koldry i bedzie zonk :P

hmm to przybornik tez wypiore, a co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny dawno tu nie zaglądałam. Ile wasze kruszyny ważą bo moja Zuzia waży 2800 kawał dzidzusia 😁 Ja już mam wszystko poprane poprasowane. Spakowałam się w torbę niom i DZIEWCZYNY.
Mam pytanko o posiew z pochwy.
miałam robiony i pisze coś takiego Streptoc. Agalactiae nie wyhodowana. to dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mój mały dziś buszuje od samego rana.
tak sie cudownie przeciąga, wypina, wypręża.
juz wiem, ze tego na pewno mi będzi ebrakowało.

a jeszcze, jak dzięki Sztuni, posmakuje makaronu z truskawkami , to bedą dopiero balety.
narazie tańczy przy lady gaga i aha.
ale zaraz pójdzie z mamusią po truskawki, makaron, śmietankę 😉

Sztunia, a te mrożone truskawki to mają chyba mniej chemii - próbowałaś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe wtorek pioracy widze, u wszystkich kwietniowek pralki nie proznuja 😁

no to ja zbieram sie za pranie juz ostatnie dla malego, pozniej juz tylko poprasowac i czekac na lokatora 😉

macie juz spakowane torby, ja sie jakos nie potrafie zabrac do tego :P ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anka nie rób ze mnie burżuja, do makaronu, pierogów, koktajli i innych takich to jawka że mrożone, ale mi się chce takich też świezych no i wtedy już chemiczne wchodzą tylko w grę 🙂

ewi ja posiewu nie miałam, więc nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewi - bardzo dobrze, że nie masz tej bakterii. Musimy mieć zrobiony posiew na nią (GBS) z pochwy i oddzielnie z odbytu, bo jak nie (lub w razie pozytywnego wyniku) to dostajemy w szpitalu antybiotyki przez cały poród.

Sztunia - już się rzucam na swoje zamrożone truskawki! Że tez wcześniej na to nie wpadłam... :P

U mnie torba nie spakowana, ale już "składniki" w większości kupione 🙃

A i dobre wieści - białka w moczu nie mam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja mysle ze czas juz sie pomału szykowac nie znamy dnia ani godziny...
nie bedzie miał kto za mnie tego zrobic wiec musze byc pewna ze wszystko bedzie gotowe a nie chce robic tego przy koncówce bo nie wiadomo jak bede sie czula, nogi puchna jak glupie az maz sie ze mnie smieje ze jak balonik wygladam tylko mnie na sznurek przywiazac i na piknik jakis wystawic na sprzedaz :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pranie ja tez dzis zrobiłam pościel, ciuszki 🙂

a teraz spadam do szwagierki pobawić najmłodszego członka rodziny 🙂
nie ukrywam praktyka tez sie przyda 😁

miłego popołudnia 🙂

emii ja mam podobne podejscie jak ty, którego moj mezulek niestety nie rozumie... wczoraj sie ze mnie smiał ze juz chce wszytskie zakupy zrobic, łącznie z glukozą i herbatką antykolkową... ehhh...te chłopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do Ewi - bo pytała o posiew a ja robiłam bo lekarz kazał - , ja mam powiedziane przez tel. że wynik negatywny i nic nie ma ale ciekawa jestem jak będzie na kartce to wyglądało.

Póki co znalazłam na necie:

STREPTOCOCCUS AGALACTIAE to jest dokladnie ta nakteria ktora ma polowe kobiet w ciazy i nawet o tym nie wie bo lekarze nie robia posiewy, poczytajcie o tej bakterii. Moj dobry lekarz powiedzial ze powietrze juz jest tak zaniczyszczone ze takie wlasnie cholerstwa sie rodza na anszej ziemi i niedlugo bedzie koniec swiata bo coraz czesciej kobier albo rodza martwe dzieci, ale maja poronienia albo rodza a potem dzieci umieraja....

posiew z pochwy pobiera lekarz specjalną szpatułka, badanie jest całkowicie bezbolesne, później trafia to do laboratorium bakteriologicznego tam przez kilka dni sprawdzaja jakie bakterie "wyrosna" na próbce, na wyniku jest dokładny opis wszystkich bakterii, najgroźniejszy jest paciorkowiec, ale wiedza że go posiadamy pozwala zaraz po porodzie podac dziecku antybiotyk.
oczywiście moga wystąpić szczepy niegroźnych bakterii zarówno dla matki i dziecka, wynik ten nalezy mieć przy sobie w momencie zgłoszenia się do szpitala.
badanie nie jest refundowane, ale nie jest drogie, w moim mieście kosztuje 20-30 zł.
jesli lekarz nie wyjdźie z inicjatywa zrobienia tego badania warto poprosic go o to samej między 35-37 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja ma juz pokupowane herbatki i mleko nan 1 w razie czego bo zostane sama a nawet jak przyjedzie tesciowa pomoc to nie jest stad i nawet nie bedzie wiedziala jak sie tu ruszyc wiec na wszystkie ewentualnosci musze byc gotowa
a ciuszki bede prała stopniowo...jak mi ochota najdzie dzis dopiero z pierwszym ruszyłam wiec przede mna jeszcze daleka droga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo to super że białek nie ma

a ja może po południu odbieram wózek 🙂 🙂 🙂 bo jutro 10. i na ten termin się umawialismy z gostkiem, rano zadzwonię 🙂

widzę że moje truskawki poruszenie zrobiły 🙂

ja mam wszystko w szafce do szpitala ułożone i gdy nadejdzie pora jeszcze raz z listą przelecę czy aby wszystko zabrane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka u mnie tak samo z dodatkowym płukaniem jakoś 2:30.
Ja mam dzisiaj dżina i właśnie wyniki tego posiewu- ja zapłaciłam 40zł. Jeszcze mąż mi wyniki siuśków i krwi dostarczy i zobaczy się czy mam się już do piachu szykować :P
Torbę chyba spakuje dzisiaj po ginekologu. Tymczasem spadam odwłosić się 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...