Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Teraz szukam na necie cos o tym. Jak sie nie ma wyniku to podaja antybiotyki mi przed porodem, jak zdąrzą. A jak nie to dziecku później. To jest chyba to GBS (paciorkowiec). Aż mnie brzuch rozbolał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta ja właśnie dziś zamówiłam ten funge od tej babki z allegro co go miała w zestawie za 1999 - jak zliczyłam to dokupie torbe i wkładke i na to samo wyjdzie a bałam sie tej czerwieni w środku- za późno sie zgadałyśmy jakieś 3 h różnicy 🤨
Porównywałam foteliki citi i cabrio fix i na moje oko róznicy prawie nie ma, kurcze jescze mnie pokręci i ja wyroluje a kupie na allegro chilli:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam więcej o tym paciorkowcu bo sie tylko denerwuje. Czyli musze dymać w piątek do szpitala 😠

Jutro zadzwonie do szpitala i się zapytam czy mi to przyjma wogóle. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak agatta, a mnie Michał namówił na ten kolor, że dzidzia jest mała i przecież nic się nie pobrudzi, jest świetny tylko jasny 🙂

dziewczyny dajmy ance się wprowadzić, urządzić, urodzimy dzieci, i wtedy szarańcza wpadnie na parapetówkę 🙂

anka ja nie piorę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednorazowe.
Awaryjnie mam też dwie sztuki tych wielorazowych ale nie prałam. Chyba tego nie powinno sie rozpakowywac przed uzyciem. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przeprwadzka ilonko to niestety będzie za 3 miesiące dopiero 😞
narazie pakuję torbę do szpitala 😉

bogusia - to co napisałaś o tym antybiotyku to dokładnie to samo mówiła nam połozna na "ostatniej lekcji"
jeśli tego nie masz to profilaktycznie ty dostajesz ten antybiotyk przed ale jak nie zdążą co go podac to dziecko zaraz po urodzeniu profilaktycznie musi dostać - a to nie jest juz dobre dla takiego maluszka.

na mojej parapetówce to mozemy sie spotkać juz z naszymi wszystkimi maleństwami.
to byłby dopiero prawdziwy baby boom 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka73 napisał:
dziewczyny - ma głupie pytanie:
ma te gacie poporodowe z siatki.
czy mam je prać? bo zbaraniałam. one są wielokrotnego użytku ale czy je przeprać przed użyciem?


Raczej nie będziesz,gdyż jest takie krwawienie zaraz po porodzie ,że nawet wkładka a raczej ten wielki pampers wymięka i pobrudzą się gacie też.A,że to niestety mocno śmierdzi więc trzeba zmieniać,a w szpitalu nie będziesz miała ani czasu,ani siły ani ochoty na pranie.Radzę zaopatrzyć się w więcej sztuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusia23 napisał:
Ja mam jednorazowe.
Awaryjnie mam też dwie sztuki tych wielorazowych ale nie prałam. Chyba tego nie powinno sie rozpakowywac przed uzyciem. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia.


Majtki tylko siatkowe,gdyż w innych nie dochodzi powietrze.A najlepiej goi się rana krocza bez niczego,ale w pierwszych dnia to niemożliwe bo krwawienie jest duże.Polecam jeszcze tantum rosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm ... moglam wrocic 3 h wczesniej 🤢 NEW no Fudge jest sliczny, ale nie chce mi sie pieprzyc z tymi dodatkami ... tak czy inaczej - zawsze masz prawo jeszcze zmienic zdanie 🙂 😉
a co tam ! mysl zeby Tobie bylo jak najbardziej wygodnie a nie jakiejs tam babie ...

Sztunia no cudny jest fakt ...
jeszcze mam mozliwosc zmiany zdania, zobaczymy 🤪

Ania73 niby sms, ze "ok" a ja tu czytam, ze Ty rodzic niedlugo bedziesz 🤪
... trzeba bylo od razu sie chwalic ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilonko, to nie pakowanie do przeprowadzki tylko do szpitala narazie 🙂
na parapetówę to zapraszam wszystkie kwietnióweczki już ze swoimi pociechami bo to dopiero w srodku lata jakoś nastąpi.

bogusia to co napisałaś o tym antybiotyku to prawda bo dokładnie to samo mówiła nam położna na ostatnich zajęciach.
badanie miec warto na pewno.
szkoda tylko, ze tak ci to ten fiut utrudnia 😠 😠
szczury już z pewnością opierdoliły mu coś bo posłałam najszybsze i największe, jakie miałam w swojej hodowli 😠

ach Agatta - gratuluję w końcu podjętej decyzji i docelowego kliknięcia na "kup teraz" :laugh: :laugh: :laugh:

jak odbierzesz fureczke to prosimy o prezentację foto 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusia23 napisał:
Teraz szukam na necie cos o tym. Jak sie nie ma wyniku to podaja antybiotyki mi przed porodem, jak zdąrzą. A jak nie to dziecku później. To jest chyba to GBS (paciorkowiec). Aż mnie brzuch rozbolał.


Kochana nie jestem za bardzo w temacie,ale nie miałaś w 37tyg.posiewu z pochwy? są szpitale,które wymagają ten wynik właśnie ze względu na paciorkowca.Jeśli w 37tyg.okaże się ,że masz dostaniesz antybiotyk do porodu,ale dziecku też podają antybiotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusia23 napisał:
Newyork współczuje.

Właśnie wróciłam od swojego gina i też zaliczyłam mega wkurwa. Miał mi pobrać ten wymaz ale dalej nie ma tych cudeniek do badania. To mówi żebym przyszła w piątek to bedzie miał napewno i jeszcze mam sobie sama do labolatorium do Trzebnicy to wieźć. No przegięcie maksymalne, a tu 1,5 tygodnia do terminu. No ja pie..le.
Ja juz sobie to badanie chyba daruje bo mnie do nerwicy ten dupek doprowadzi. Tylko jak nie mam wyniku to wtedy małemu na bank antybiotyki podadza po porodzie. I juz sama nie wiem teraz 😞


Leć szybciutko do innego ginekologa to tylko wymaz więc nie powinno być problemu.Faktycznie koleś nienormalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło mu zestawów do badania i w piatek dymam 3 raz do niego. A to juz 38 tydzień. Może jak to mówią do 3 razy sztuka. Teraz to wynik bede mieć bo sama musze sie do laboratorium w szpitalu fatygować 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co to za news - przegapiłam coś ?
Jak to Anka 73 bedzie rodzić ??o co kaman??/
Agatta a ten chilli to taki fiolecik delikatny na zewnątrz??bo tak mi sie zdaje jak na te fotki patrze.
Z tym moim kolorem to środek jest idealny a na zewnątrz to nie za ciemny ten brąz?
Ja jestem zdrowo pierdolnięta jak widać z moim zdecydowaniem............
Biznesowo podejmuje codziennie w sekunde mega decyzje a wózka kupić nie umiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud, dzięki.
mam tych gaci z 6 par bo liczyłam się z tym,z ę mi sie zwyczajnie nie będzie chciało prać , jak się ubrudzą.
ale zastanawiałam się czy teraz je prać, w ogóle przed użyciem?
tantum rosa mam 😆
nabyłam nawet z tą butelką harmoszką 😉

jakoś dziwnie mi sie posty zdublowały, nie wiem, jak to się stało, ale moze już mam ucisk na jakąś zyłkę pierdzącą w mózgu :laugh: :laugh:

Agatto, napisaam "ok" tak sorki na odczepnego bo byłam u teściówki i pochłaniałam pyszne zarełko a wiesz chyba ci mówiłam,z e na maxa mnie wkur... mój nowy telefon i jak mam pisać eska to mi się szyjka ze złości skraca 😉 😉 😉 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie prałam:P powodzonka wam życzę!cudowne chwile przed wami..a poród wspominam go super;-)jak to kiedyś powiedziała u nas na wątku jedna dziewczyna:"dupa nie szklanka nie zbije się"heheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj lekarz pracuje w tym samym szpitalu w ktorym zamierzam rodzic, wiec on wie najlepiej czy potrzeba ten posiew czy nie, ale nic o tym nie wspominal wiec pewnie nie, no zobaczymy za tydzien na wizycie.

mnie to maz zagonil do pakowania torby, bo pakowalam sie od 2 tyg. i nici byly, ale dzis sie zmobilizowalismy oboje i mam juz ta torbe (oczywiscie posylajac go po klapki pod prysznic na dol przyniosl 6 innych klapek i sandalow, bo nie wiedzial ktore, ale co tam wazne ze wsrod nich klapki pod prysznic byly, reszte odniosl z powrotem 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uwaga, jeszcze nie rodzę i jeszcze mam zamiar dupsko przynajmniej ze 3 tygodnie zaciskać.
mój lekarz tylko tak wczoraj ujął całą moją ciążę jednym zdaniem, ze zbliżamy sie do końca bo szyjka szczelna ale króciusieńka już i główka baaaardzo nisko. małody ułożony w pozycji startowej.
te słowa mnie tak spięły bo dotarło jakoś bardziej niż zwykle.
zryczałam sie wczoraj - tak ze wzuszenia i w ogóle szczęścia - kilka razy i dziś już też mnie naszło dwukrotnie 😆
ech, teraz już będe miała takie wahania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...