Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a wiecie co nam oststnio mówili w SR, zeby do jakiegoś4-6 misiąca nie wieszać karuzelek nad łóżeczkiem.
bo po pierwsze i tak dziecko jej nie widzi, a po drugie jest to prtzeszkadzajka, jak zaczyna widzieć.
dopiero około 6 miesiąca zycia wzrok jest w sanie w ogóle zarejestrować takie ustrojstwo.
no i ze im mniej na początek bajerów ma taka karuzelka to lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AnKA 73 JA mnie tez dzis gonilo do kibelka i niedobrze mi bylo,ale zjadlam rosolek,polozylam sie i przeszlo mi
nad ranem obudzil mnie skurcz ,ale juz wiecej ich nie ma 😞 😞 jeszcze pewnie nie pora-z jednej strony smutno a z drugiej moze to i dobrze 🙂 przyjdzie czas i na nas 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bym chciała 13 urodzić, takie małe marzenie 😉

Heh ja właśnie z rodzicami rozmawiałam i tata się znowu przypomniał żebym nogi zaciskała do 12 🙂 Bardzo bym chciała gdyby nie te bóle, co mi się ostatnio we znaki dają, ale będę dzielna i postaram się 😁 Ale by były jaja gdybym się w dwunastego wstrzeliła 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

Dziewczyny, a macie może jakieś przydatne rady (ogólne, to co uważacie za ważne, poród, opieka dzidziowa) ze SR? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elka śliczna bąbelka 🙂

emi, moze źle napisałam, ze nie widzi ale miałam na myśli, że nie widzi na taką odległość na samym początku.
a no i jeszcze nam ta babeczka gadała, ze mama z rozpuszczonymi włosami i mama w kitce to na samym początku dwie mamy 😁 😁

Agatta, no to ja nie wiem dlaczego my nic nie dostaliśmy, nawet swistka małego.
a wsumie gdybym miała korzystać z jednoosobowej sali za odpłatą to jak mam im pokzać,z ę należy mi sie znizka bo mam tą szkołe rodzenia ukończoną.
bez sensu.
no chyba, ze wystarczy im pokazać tą książkę co rozdawali, no ale to mozna pożyczyć.
nie wiem, niby obie te szkoły rekomendowane przez ten sm szpital a co innego "uczą" i inne zasady mają.
pewnie Agacie mówili, ze karuzelka jak najbardziej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas nie bylo w ogole tematu karuzelek ...
a jesli chodzi o ten papierek to nam wlasnie mowili, ze na podstawie tego swistka ta salka jest tansza o 2 stowki
ja mysle, ze nawet bez tego papierka jest to do udowodnienia, ze sie chodzilo na sr
a wpisywaliscie sie co zajecia na takie listy ? cos na zasadzie listy obecnosci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jako oligofrenopedagog wypowiem sie nastepujaco :

zabawki kupowac w kolorach podstawowych tzn, czerwonym, niebieskim, zoltym 😁
wszystkie zabawki rozowe, pastelowe sa do kitu, bo dziecko nie cwiczy koordynacji wzrokowej.

a najlepsza zabawka na pierwsze miesiace sa skarpetki zakladane na nogi i rekawiczki zakladane na rece w kolorze czarnym i czerwonym dziecko wtedy machajac konczynami cwiczy koordynacje wzroko- ruchowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
irysek ale masz dlugi tytul 😁 😁 😁
NO GRUBA TROSZKE JESTEM,ale myslam,ze bedzie gorzej narazie 16 kg na plusie i znow waga od tygodnia stoi ☺️ ☺️a jem za 4 😁 😁
CO DO 13 KWIETNIA JA URODZILAM W TE date 1 sza corke teraz tez mam termin na 13 kwietnia 😲ale jakos nie mysle,ze urodze tego dnia-chcialabym wczesniej badz pozniej zeby byc na urodzinach Majeczki wiec lepiej wczesniej prezent mialabym cudny w postaci dzidzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ja ci Morfi napiszę elaboracik 😉 😁
a tak poważnie - oststnie zajęcia mieliśmy z wczesnej stymulacji psycho-ruchowej.
babka terapeutka mówiła co lubi , czego potrzebuje i co wspomaga rozwój dzidzia na samiutkim początku.
fajnie ujęła to,z ę pierwsze 3 miesiące zycia dziecka to tzw. IV trymestr ciązy zyli jakby okres przejściowy z łonowego d zewnętrznego.
i tutaj dobrze jest zachować pewne rzeczy, które maleństwo miało zapewnione w łonie.
4 x c
czyli: ciepło, ciasno, ciemno, cicho i do tego dodała kołysanie, głos mamy, taty i przytulanie
wszystko to co dzidzia mogla juz doświadczać będąc jeszcze w brzuszku.
oczywiście nie miała na myśli ciemności egipskich ale wykluczenie hałasów, ciasnoty na maxa ale zawijanie w beciki i to samo z ciszą i ciepełkiem.
do tego trezba tulić, bujać i mówić, no i oczywiście dotykać - bo dotyk jest pierwszym zmysłem, który w ogóle wykształcił sie u człowieczka w 9 tyg ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...