Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nie wiem czy moniadad to przeczytasz ale mam pytanko do ciebie jako do naszej kwietniowej ekspertki, a właściwie nie jedno 🙂
- umowa o pracę na czas nieokreślony, okres wypowiedzenia już 3 miesiące. czy: pracownik będąc na zwolnieniu L4 moze złożyć wypowiedzenie z pracy z zachowaniem tego okresu wypowiedzenia i czy w ogóle wypowiedzenie obowiązuje od 1-go następnego miesiąca?
- czy urlop macierzyński to 140 dni włącznie z weekendami (sob. i niedz.) i co np. gdy: bieżąco jest zwolnienie i w trakcie zwolnienia odbywa się poród (wiadomo: poród = koniec zwolnienia i z automatu przejście za podaniem na macierzyński) ale poród nap. odbywa się w weekend. czy urlop macierzyński moze zacząć sie w weekend?

sorki monia, ze tak cię dręczę ale nie mam kogo zapytać.
😆 😆 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania urlop macierzyński trwa 140 dni licząc od nia porodu i nie ma znaczenia dzień tygodnia liczy się każdy jeden. Jeśli jesteś na l4 i urodzisz w weekend to w niczym nie przeszkadza bo liczymy od dnia porodu. Wypowiedzenie umowy o prace zawsze działa od poniedziałku następującego od dnia złożenia jeśli składasz np dzisiaj to wypowiedzenie liczy się 3 miesiące od poniedziałku 26 nie ma takiego czegoś jak wypowiedzenie od nowego miesiąca.
JoZo jeśli w szpitalu Ci nie dali takiego zaświadczenia to idź po nie ja w zeszłym roku miałam kontrole z Zus i kosztowało to firmę bagatela 5000 bo też przyjęłam bez zaświadczenia i ksero aktu urodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuję ci monia za cierpliwość i odpowiedź.
powiem ci, ze byłam właśnei pewna,z ę wypowiedzenie działa od następnego poniedziałku a nie od 1-go następnego miesiąca.
ktoś jednak mnie usilnie przekonywał, ze jast to 1 dzień miesiąca więc wolałam sie upewnić.
dzięki za odpowiedź odnośnie macierzyńskiego i tylko jeszcez to jedno, jeśli wiesz:
- czy można wypowiedzeć ta umowę pracodawcy będąc na zwolnieniu lekarskim?
pracodawca pracownikowi nie moze ale czy odwrotnie jest to mozliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julcia, ja miałam potworne bóle kręgosłupa.
spróbuj położyć sie na wznak na podłodze ale na jakimś kocu, miękkim dywanie (no żeby nie na twardej podłodze ale nie na łóżku)
pod nogi niech ci mama podstawi taki stołek albo coś co ułozy twoje nogi pod kątem prostym.
tzreba się starac dotykać całym kręgosłupem do płaszczyzny podłogi - chodzi przede wszystkim o dolna część i szyjną, które zwykle się unoszą podczas leżenia
i.. niestety trzeba próbować wytrzymać tak min. 20 minut.
pod głowę mozesz podłozyć bardzo cienkiego jaśka.
masz duzy brzuchol juz wieć moze być ciężko ale spróbuj - szkoła rodzenia rządzi - mi pomagały te ćwiczenia. moze nie za 1szym razem ale szybko.
jeśli zrobi ci sie słabo albo będziesz sie źle czuła tak leżąc to przerwij koniecznie i niestety szukaj innych metod.
generalnie cięzka sprawa jak rządzi relaksyna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julka85 napisał(a):
Dziewczyny kregoslup mi padl normalnie nie moge
ani siedziec ani leze ani chodzic nie wiem co mam zrobic 😞
mama chciala mi rozmasowac bo mowi ze to ucisk ale nawet
nie daje rady zeby mnie dotknela kurde nie wiem co mam robic miala tak Ktoras z Was?


Julka ja tak mam od 2 dni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja Mala jakos dzisiaj spi niezle...
ale w nocy to byl hardcore ...
caly czas placz ... i malo co pomagalo ...

emilka wiem co czujesz ... u nas nieraz jest tak samo ... juz na glowie nieraz staje zeby wymyslic jakis sposob na to zeby przestala plakac ...
czasami sprawdza sie puszczenie wody w wannie z prysznica i siedzenie w lazience z Mala i bujanie w tym czasie ... moze brzmi to dziwnie, ale nasza czasami przy tym zasypia ...
no i kapiel jest niezastapiona - po kapieli jest zrelaksowana, lezy spokojna a czesto nawet od razu zasypia ... wtedy musze ja budzic na butle ... wypije i spi dalej ...

moze uda sie dzisiaj YCD zobaczyc ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu dzieki wielkie nie przeszlo ale bol lagodniejszy o wiele mama mi czytala instrukcje 🙂
Chyba dzisiaj bede spala na materacu na podlodze bo moze na lozku za miekko.
Ale wiecie jak sie wystraszylam wiadomo bolal mnie kregoslup ale nigdy tak.

KirrkeTy chyba nie pomagasz w remoncie 🤔

Nie zycze tego nikomu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julka, ja przerobiłam jakies 3 tygodnie bólu pleców bez przerwy trochę wcześniej.
miałam ochotę popełnić samobójstwo, nigdy nie czułam takiej niechęci do zycia w zamian za uwolnienie sie choć na chwilę od teg bólu 😞
szczerze ci współczuję.
jeśli choć ciut ulgi poczułaś, to jutro nawet jak nie będzie tak bardz bolało to powtórz te 20 minut zeby zapobiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julka z tym remontem to jest tak, że staram się dużo sprzątać - próbuję wypędzić młodego. Dzisiaj tak wyczyściłam piecyk, że nie widziałam go takiego 🙂 Jak się wprowadziłam do męża to nie był zbyt czysty, kiedyś go trochę czyściłam ale...
Odkryłam, że mój piekarnik jest w środku niebieski, do tej pory myślałam, ze czarny ☺️
Jutro pomyję szafki kuchenne i wszystkie naczynia, ale najpierw na 8.00 do US złożyć pita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...