Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Newyork z tego samego powodu miałam założony szew.. tyle, że u mnie w szpitalu zdecydowali się na tą archaiczną metodę, fakt, że zakładali go pod narkozą ale mój gin nie widział innego wyjścia. Miałam do tego regularne skurcze. Dziś szyjki już nie mam, rozwarcie na 1,5cm. Czekając na poród mogę robić co mi się podoba 🙂 więc nadrabiam 4 miesięczne leżenie 🙂 aby z bzykankiem gorzej, bo brzuch przeszkadza:laugh:
Spokojnej nocy, papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór kulaski okrąglaski

właśnie wróciłam z basenu i czuję się świetnie..normalnie jak młody Bóg !! co ciekawe brzuch mi wcale nie ciążył, wręcz przeciwnie, mam wrażenie że lepiej mi się pływało jak przed ciążą.. 😎

Agatta zdaj relacje ze szkoły rodzenia, ale doczytam jutro bo padam na ryjek :P

Brzydki witamy na forum...oby nie zgorszyły Cię poruszane tutaj tematy :laugh:

Newyork trzymam kciukasy, żeby wszystko się ułożyło i żebyś szczęśliwie dotrwała do końca ciąży..Buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahna juz zdaje 😉
... na szkole rodzenia ( 3 godziny ) - w porzadeczku 😉
ludzie ok, babka ok, kupa informacji ( dzisiaj przede wszystkim wstepnie o porodzie, o tym kiedy w ogole jest sens jechac juz do szpitala a kiedy jeszcze nie ma sensu i warto poczekac w domu zeby pozniej godzinami nie meczyc sie w szpitalu, jakie sa symptomy porodu itp itd )
... smigalismy w skarpetkach, byly metody relaksu, malowanie na brzuszku szminkami :P ogolnie kupa smiechu, lezenie na takich wielkich workach sako ( przetaczalam sie po nich jak kula :P ), macanie brzuchow ( okazuje sie, ze moja mala tam gdzie sadzilam, ze ma glowke - ma nozki 🤪 ) ... i chyba zaczyna sie kierowac glowka do wyjscia 😉

... jesli chodzi o ludzi to bylam dzisiaj przez chwile w parze z gosciem ( takie tam cwiczenie )z uczestnikiem tego reality show - BAR VIP 5 czy cos takiego ... a pol zajec myslalam skad ja znam tego czlowieka 🤔

ogolnie oceniam bardzo pozytywnie, choc byly momenty, ze przysypialam ☺️ ... ale w sumie ostatnio w kinie tez wiec to chyba jednak ze mna cos nie tak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NY łap oklaska na pocieszenie za leżenie 😉

a co do skracającej się szyjki, to się tego trochę obawiam - często miewam skurcze i licho wie, czy to te przepowiadająco-ćwiczebne czy jakieś inne. a USG tutaj nie zrobią, więc obym się nie zdziwiła pewnego jeszcze zimowego dnia 😉 no nic, oby nie! a Tobie życzę wytrwania jak najdłużej.

cześć cycaty Brzydki.

Agatta fajnie, że fajnie w szkole rodzenia 😉 ciekawe, ile z tych informacji dotrwa w Twojej głowie do narodzin 😉 :laugh:


też sobie idę, pospałam wprawdzie dwie godzinki na kanapie przez przypadek ☺️ 🙃 😁 ale jakby dalej się chciało...

dobranoc brzusie podusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sexy brzuszki 🙂
widze ze te nasze chlopy coraz bardziej ciekawskie sie robia i przez "przypadek" tu zagladaja, moj tez sie ostatnio dopytuje a co Ty tam takiego piszesz, zazdrosniki chyba:P
monia trzymamy kciuczki za Twoja cala rodzinke.
ogladalam wczoraj jakis film wieczorem na jedynce i sie splakalam jak glupia, wszystko mnie wzrusza 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dotis sorki ze dopiero terz pisze ale... mąż wrócił i jakoś mnie wywiało 🙂 jezeli chodzi o komody to w ikei sa ładne w kolorze brzozy i ciemnego brązu. wymiary 112x70x40 za 160 zł. pmafajnie rozwiązanie 🙂 dwie pierwsze szuflady sa węższe a pozostałe 3 sa głębsze 🙂no i nie mają uchwytów wiec w zasadzie sa bezpieczne i pasuja do wszytskiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i doczytałam a teraz sie kulturalnie orzywitam bo powinnam ood tego zacząć 🙂

dzieńdobry brzuszki 🙂

a mi zaczeły sie te próbne skurcze 🙂 śniadanko wszamamne ale mała sie jeszcze nie obudziła, ostatnio coś sie leni , dokładnie to od momentu kiedy umówiłam sie na usg, obraziła sie czy cus.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kulki 🙂

Ania78 moze nic nie zapamietam, ale turlanie sie na workach sako jest tego warte ! 🙃 😉

... ja dzisiaj znowu wyspana 😎 ale leniwa ☺️

Na 12 jade na spotkanie z klientem a pozniej jestem juz wolna 🤪 ... biedny Maz bedzie znowu sam walczyl ze swiatem -
ja zostalam dzis zwolniona 😉

Planuje nareszcie ponadrabiac zaleglosci w zakupach dla Dzidzi wiec ... bede szalec po necie 😎

... a teraz lece jesc bo cos mi niedobrze 🤢
a jak zjem pewnie znowu dostane zgagi ...
ostatnio mam tak w kolko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski
agatta ja tez mam zgage jak zjem niby duzo na raz na bardzo glodny brzuch, wiec jest rada na to, zjedz malutko odpoczni za chwile znowu i zgaga cie nie zlapie, male porcie w odstepach czasu
zaraz ide do kolezanki ktora urodzila w grudniu, pogadam o naszej szkole rodzenia i wezme numer do poloznej, wczoraj bylam u kolezanki ktora urodzila 23 stycznia i powiem wam ze masakra, trzymalam go na rekach ale tak mi sie trzesły ze szok ☺️ ☺️
takie 3 kg trzymac, on taki malutki, wydawalo mi sie ze dzieci sa troche wieksze 🤔 🤔
mam nadzieje ze z moja mala bede sie lepiej obchodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Wczoraj przeciwczyłam Brzydkiego jak się wchodzi na forum w razie wszelkiego "w".
Ucieszył się że pozwoliłam mu napisać co chce no i of course napisał 'cycki' 🙂

Byłam wczoraj u mamy w lupku kupiłam słodziachna fioletowa sukienusie z kubusiem i prosiaczkiem 🙂 Mieli sliczne ubranka ale niestey luziowe a tego staram się wystrzegać 🙂


Dzisiaj odwiedzam mojego byłego który ma dziecko z moja koleżanka. Ale wszyscy bardzo sie lubimy 🙂No i będzie mały Oliwier 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi cos w tym jest ... ale jak tu jesc male porcje ☺️ ... jak ja juz sie dorwe do zarcia to wciagam wszystko jak leci :laugh: 😉

klapi wczoraj sie o tym nasluchalam 🤢
... te skurcze przepowiadajace to wlasnie twardnienie brzucha, macicy lub bole w pachwinach ... czasami BARDZO bolesne a czasami w ogole nieodczuwalne ... polozna mowila, ze one zdarzaja sie dopiero chyba po 36 tyg ciazy
( a ja sadzilam, ze wczesniej tez juz bywaja 🤔 )

aha! no i powiedziala 1 wazna rzecz -
jak masz te bolesne skurcze to wejdz do wanny na 45 minut
po 45 min skurcze typowe przepowiadajace przejda ...
a jesli po wyjsciu z wanny nie przejda - tylko wrecz przeciwnie - nasila sie - to znaczy, ze trzeba jechac do szpitala bo Dziecko wlasnie postanowilo wyjsc na swiat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć śnieżynki

co do zgagi małe czy duże porcje i tak umieram zawsze wieczorem 😠 chyba nic nie powinnam jeść, jak się chwaliłam że nie wiem co to zgaga to teraz normalnie dzien w dzien 😠

z mężem dalej kosa 😞 czyli ciche dni

wczoraj śmigałam cały dzień w pizamie i leżałam w łózku, wykłaczyłam się za wsze czasy, teraz już wymalowane i odstrojona śmigam do mamusi zobaczyć efekty remontu 🙂

zgadzam się z Agattą skurcze przpowiadające pojawiają się jakieś 2 tygodnie przed porodem, a inne historie brzuchowe to poprostu macica sobie ćwiczy i tak samo z kąpielą 🙂 wreszcie się wymoczę, nam kazali jechać do szpitala jak skurcze są co 5 min i cały czas się nasilają 🙂

a młoda ma dziś już 3 raz czkawke 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj to chyba nie ma czkawki, nie zauwazylam, predzej ja mam czkawke, jak mi w przepone walnie :P

do NY nie przejmuj sie lezeniem, i brakiem duszenia, moja mama jak byla ze mna w ciazy od 5 miesiaca miala szew i tak 4,5 miesiaca wytrzymala 😁

zamowilam zdjecia z rossmanna i z media markt i zobacze ktore lepsze odbitki beda 🙂

pyt. co kupic babci meza na 80 lat ?? 😁
odpadaja medykamenty leczniczo- starcze :P, bo to juz odstala na dzien babci ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wielorybki 🙂
Witaj Cycku, znaczy Brzydki 🙂
Wczoraj trochę za dużo autem pojeździłam i już nie miałam siły do brzuszka przysiąść. Wstałam jakieś 30 min temu, opędzlowałam śniadanko, i resztkę wczorajszej podróżnej czekolady 😁 Jeszcze kawka i biorę się za kotlety mielone 🙂
Miłego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, znowu mnie nie było kilka dni i doczytywałam was od rana... 🤨

Biedna Iskierka, ale dobrze że z dzidziusiem ok. Trzymam kciuki za nereczki. 🙂

Emilka i Moniadad – trzymam kciuki za Wasze egzaminy. 😉

W temacie chłopów, na których narzekałyście – mam anioła... 😆 Bez dwóch zdań, bezsprzecznie i w każdym temacie. No i mam nadzieję że mu się nie zmieni :P

Asienka – Jedo (faktycznie forumowy wynalazek kłapouchy) jest fajniejszy niż x-lander (ma więcej lepszych rozwiązań, a wygląda podobnie i jest tańszy). Też pewnie taki zamówię (jedo fyn 4ds) chociaż ostatnio zwróciłam uwagę na inną polską firmę – Mikado (boston). Jeszcze tańszy (mniej niż 1000), a jest to funkcjonalny odpowiednik Jedo i słyszałam że bardzo wytrzymały.

Iona – kuruj się! 😉
Ja też zakatarzyłam się na maxa; nie poszłam do pracy, bo nie chcę żeby mi się to rozkręciło jak na początku 2 trymestru, że dwa antybiotyki nie dały rady... 😮
A w połowie lutego muszę być zwarta i gotowa, no i przede wszystkim zdrowa. A potem rozważam zwolnienie (wreszcie).

Ania – olać sąsiadów i heja do przodu. jak dusić to na maxa 🤪
(tak przy okazji – biedna New..., duśmy więc za nią!)

Ja już też jestem po dwóch zajęciach w szkole rodzenia. Worki sako to super wynalazek. :P Mąż się napalił i koniecznie chce choć jeden do domu kupić (do zalegania przed TV)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć brzuchatki 🙂
dziś jedna wielka masakra w nocy.
nie spałam ja, nie spał Aaronej i suka nie spała. Bartek chrapał aż miło.
Od jakiegoś czasu dodatkowo moja sąsiadka non-stop ogląda tvn tak, ze ja słyszę u siebie.
Nie wiem co się z nią stało bo przecież nigdy tak nie robiła, a teraz telewizor napieprza w dzień i w nocy.
Nie umarła bo sprawdzałam i na klatce nie smierdzi 😉 😉
Poza tym widziałam ją taże ma sie jak zwykle.
Jest to starsza osoba o kulach i zawsze była w porządku (dzień dobry, psa pogłaska, zagada).
Nie wiem, jak zwrócić jej uwagę.
Niby nie należe do tych osób, którym przeszkadza pierdnięcie sąsiada, ale słuchanie jak basy niosą sie po scianach w nocy nawet zaczyna mi dziłać na układ nerwowy.
Zwyczajnie zaczynam wyczekiwać tych dźwięków, a to już patologia. czekać tylko aż serce zaczni mi bić w rytm tvn-u :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...