Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam z rana 🙂
witaj nowa mamusko, zycze aby kolejne urodziny byly poprzez narodziny dziecka wyjatkowe.
ania ja osttanio sie mirzeylam jak sztunia zapodala swoje wymiarki i wtedy mialam 100/100/100
a dzis
95/101/100
piersiatka/pepi/bioderka dziwna proporcja jakas walec bym mi blizszy a najgorzej ze piersiatka zmalaly i na dodatek jeszcze pozostawily mi roztepy 😠
pedze sprzatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂

oho ... normalnie jestem prawie pierwsza 😎

Dziewczynki wspolczucia z powodu bezsennosci,
mnie narazie nie dopadla i mam nadzieje, ze nie dopadnie ...
chociaz dzisiaj w ogole sie nie wyspalam, brzuszek przeszkadza jak cholera ...

a jeszcze Mala ( jak caly dzien jest w miare spokojna )
tak wieczorem po prostu ... szatan wcielony :evil:

Mierzylam brzucha i mam 96 ( rano )
... ale mam wrazenie, ze wieczorem cos mnie nadyma ☺️
i na bank - dobijam 100 ...

mamcia witamy i zapraszamy do nas, na ploty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o Morphi ( doczytalam ) super, ze u Gina wszystko OK !

... a tak w ogole to wstepnie zdecydowalismy,
ze nasza Coreczka bedzie miala na imie Amelka 🙂

... wiec wielka prosba do emi ( gdy sie juz pojawi )
o wpisa do tabelki 😉

wlasnie sie wazylam ...
12 kg na plusie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kuleczki 🙂 bigos się wczoraj sam gotował bo ja zamiast być grzeczną dusiłam chłopka jakby go z 2 lata nie było nic nie słyszałam żeby tego nie mógł robić ☺️ dzisiaj gołąbki już się duszą Sztunia zapraszam 🙂
Bigos popakowany w woreczki i jak mamusi nie będzie w domu to mają zapasy mielone po smażone i pomrożone, schabowe też no i bigosik ziemniaki sobie obiorą sami i sałatki ze słoika wezmą. Ogarnęła mnie jakaś panika że Malutki urodzi się wcześniej dlatego tak nagotowałam jak wariat.:laugh:
Wizyta u gina we wtorek na 15.30 a na 16.30 trzeba jechać na egzamin niech tylko gin się spóźni to umarł w butach nie zdążę ale podglądanie synusia ważniejsze:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia dzieki, dopiero co wysprzatalam a od tego Twojego arsenalu jedzenia to normalnie slinotok u mnie 🙂
wagi nie mam w domciu wiec nie podaje ale w poniedzialek wizytka wiec sie okaze co i jak, osttanio bylo 6kg ale czuje ze przez ten miesiac to 9-10 napewno razem bedzie.
jakos lewo sie dzis czuje straszne wypieki mam, brak slonca robi swoje, ciagnie mnie do lozeczka, jutro egzaminki i juz mnie zzeraja nerwy, lece do spozywczaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć sobotnie bałwanki 🙂

no to mnie pocieszyłyście, że sama nie jestem z tymi wymiarami modelki 😉

Monia podziwiam Cię babo! a dobry chłop to chłop uduszony 😉 a z tym żarciem to ja już tak od miesiąca pakuję obiadki do zamrażarki na wszelki wielki 🤪 🙃 :laugh:

Witaj mamcia! to Twoja pierwsza ciąża?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SZYKUJĄ NAM NOWE ZMIANY
Resorty zdrowia oraz pracy wycofują się się z restrykcyjnych zasad wypłaty becikowego. Zmiany ułatwiające dostęp do becikowego nakazał wprowadzić premier.

W myśl obecnej ustawy o świadczeniach rodzinnych i na podstawie rozporządzenia ministra zdrowia, od listopada rodzice starający się o becikowe muszą przedstawić zaświadczenie, że matka dziecka od 10 tygodnia ciąży była pod opieką ginekologa i odwiedziła lekarza przynajmniej 3 razy.

Rzeczniczka Resortu Pracy Bożena Diaby powiedziała, że wymóg przedstawiania zaświadczeń okazał się zbyt restrykcyjny. Wiele kobiet nie mogło z becikowego skorzystać, bo nie dostały się go ginekologa na czas lub dowiedziały się o ciąży po 10 tygodniu jej trwania.

Rzecznik resortu zdrowia Piotr Olechno zapewnia, że te kobiety będą miały szansę otrzymania becikowego. Przepisy o zaświadczeniach lekarskich zostaną złagodzone. Po zmianie rodzice starający się o becikowe będą musieli przedstawić jedynie zaświadczenie, że raz w czasie ciąży matka była u ginekologa lub położnej. Piotr Olechno jednak zaznacza, że nakaz poświadczenia opieki lekarskiej od 10 tygodnia ciąży nie zostanie całkowicie wycofany, a jedynie zawieszony na 2 lata . W tym czasie zostanie przeprowadzona kampania promująca badania profilaktyczne w czasie ciąży.

Rzeczniczka resortu pracy Bożena Diaby uważa, że w sprawie zapisu o kontroli lekarskiej od 10 tygodnia ciąży zawiniła niefrasobliwość na etapie konsultacji międzyresortowych. Dodała, że w czasie tych uzgodnień nie zgłaszano żadnych zastrzeżeń do takiej regulacji, została ona wprowadzona wręcz pod wpływem środowiska lekarskiego.

Prace nad złagodzeniem przepisów o wypłacie becikowego ruszyły w ekspresowym tempie. Toczą się w Rządowym Centrum Legislacyjnym. Piotr Olechno powiedział IAR, że już w najbliższy wtorek nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych ma trafić pod obrady Rady Ministrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
helloł zeppelinki 😉

witaj mamcia, napisz nam cos o sobie na począek i nie znikaj 🙂
Morf, superancko ze przegląd bez zarzutu 😉
monia - boa dusiciel :laugh: :laugh:
ja dziś w miare spałam, 🤪 🤪 - jakie to szczęście.

gabarytów nie podam bo wciąż nie mam centymetra - ale moze to i dobrze. wystarczy, że waga to mó wróg - 15 kg wrzucone na kręgi
😲 :whistle: ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Wpadłam się przywitać.

Dziś wskoczył mi na Brzuszku 32 tydzień 🙂

Wreszcie słoneczko świeci 🙂 Zimy mam już dosyć.

Moja waga około 11 na plusie.
Ostatnio zestopowała, ale miałam takie 3 tygodnie gdzie przytyłam chyba z 4 kg.

Pozdrawiam was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wielorybki pipki 🙂

ja tez mam wizyte na 9-tego wiec jest nas trzy 🙂

ja tez ostatnio sie zastanawialam o co biega z ta zakładką 🙂

witam nowa kwietnióweczke, opowiedz cos o sobie 🙂

ja leze z dupa do gory, bo czuje jak młoda mnie maca po pipce i mam stresa, czkawka zaliczona dwa razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...