Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ilonka no to przeoczylas info o NEW bo pisalam co u niej slychac. Nawet watek jej otworzylam 🙂

Tak czy inaczej - ale sliczna Malutka Kruszynka Nadia ☺️

... wlasnie wrocilam ze szpitala ...
bylam na ktg z tym moim rozwarciem na 1 palec i krotka szyjka 🤢 ... okazuje sie, ze skurczy nie mam, ale prawdopodobnie w ciagu 2 tyg urodze 🤪 ...
jeden wielki stresik normalnie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi teściowa znowu cisnienie podnosi. ciągnie mnie na rekolekcje. Wypadałoby sie ksiedzu pokazac. A ja to mam w szerokim powazaniu. Nie mam potrzeby ani ochoty to innym robic dobrze nie będe. I oczywiscie wyskoczyła ze chrzcinami i tym ze dziecko przeciez głupio sie bedzie czulo nie chodzac na religie. Bo przeciez tu wszystkie dzieci chodza. Jakby chrzest miał cos wspólnego z chodzeniem na religie. Bedzie maly chciał chodzic na religie to nie widze problemu a ona jak zwykle swoje. Nie moze pilnowac swojego nosa?
😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!

Morfina, wydaje mi się, że mamy nieco podobnie 😉

Ale śliczna Nadusia 😘 😘

laski poczytajcie o tym nacinaniu bez potrzeby, naprawdę da się tego uniknąć! ja byłam w szoku, co się w Polskich szpitalach wyprawia, bo tutaj nikt nie słyszał takich szalonych teorii typu: pierworódki trzeba kroić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do nacinania to mam zamiar odmówic tej przyjemności. I im to moge nawet na piśmie dać. zresztą uświadomie jeszcze Tatuśka, że jak cos to maja starać sie chronic krocze . To nacinanie to tylko dla ich wygody. Ale to przecież ja rodze i mi ma byc wygodnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
New - córeczka śliczna, usteczka urocze 🤪 🤪 🤪
Całusek 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Morphi - nie zadręczaj się kobietko; wszystko będzie dobrze! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Bogusia - temat teściowa... 😠 😠 😠 😠
Szkoda że ze szpitala cię na te rekolekcje ciągnie i jeszcze nie masz skurczy... 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

Agatta - jak już wcześniej pisałyśmy - nic innego kochana ci nie pozostaje jak leżeć i się wylegiwać ... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki 🙂

Wszystkie dzieciaczki śliczności kwietniowe 🙂

A mamuśki prze laseczki !!!!! Jednak kobiety w ciąży to okazy piękności 🙂 I niech mi tu któraś mówi, że jest grubasem! Takie krągłości są śliczne i sexy 🙂

Co do nacinania to w szpitalu w którym rodziłam robią to ponoć notorycznie... Każdą prawie tną. Okropność!

Dziewczyny właśnie a propo chrztu kiedy się robi? Tzn. ile po urodzeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też właśnie wróciliśmy ze spacerku i zabieramy się za obiadek 🙂
Mnie mąż też wydał zakaz rodzenia w tygodniu jak on jest w trasie 🙂 Tylko czy to ode mnie zależy 🙂
Trudno się mówi najwyżej na porodówkę pojadę z mamą albo siostrą.
Agatta mnie też tak straszyli że w ciągu dwóch dni urodzę jak mi odstawią leki na podtrzymanie a tu nic. Rozwarcie się powiększa a skurczy zero :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusia powiedz teściowej że jak ma ochotę się z księdzem widzieć to niech sama idzie...

Co do nacinania to ja też jestem bardzo przeciwna...chociaż położna mi powiedziała że jakbym miała pęknąć do odbytu to lepiej być naciętą.Powiedziałam jej że to ostateczność.

Agatka ja ostatnio mam jakieś problemy z pamięcią ☺️ zapominam co czytam i co robię 😞 ostatnio pilota zostawiłam w lodówce ☺️

Wiecie co lepiej szybko urodzić i mieć to za sobą bo zaczynają mnie bardzo denerwować te wszytskie opowiadania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie, że się nie daj! wrzucam jeszcze raz linka do ekstra dyskusji:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,10810025,,A_moze_mala_sonda_kobiety_bez_naciec_.html?s=0

są tam podane różne artykuły i źródła i co można robić samemu, żeby uniknąć nacięcia, a także inne porady dotyczące już samego porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do chrztu to wydaje mi się, że najlepiej ochrzcić dziecko 2-3 miesiące po urodznieu, póki jest malutkie. Nie lubię jak dzieci idą do chrztu na nóżkach, a tak np. będzie w przypadku mojego bratanka, który 14.11 skończy 5 lat a do dziś nie jest ochrzczony. Córcia mojej przyjaciółki 19.10 skończy 3 lata, a też jeszcze nie jest chrzczona, a już kilka razy słyszałam, kiedy ją ochrzczą i coś do odziś tego nie zrobili :/ ja chciałabym ochrzcić małą tak gdzieś w okolicach lipca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę teraz z takiego założenia:

Co los spuści, przyjąć trzeba;
Niech się dzieje wola nieba,
Z nią się zawsze zgadzać trzeba.


Mam nadzieję że oszukam położna i urodzę w pozycji wygodnej dla siebie 🙂 i bez nacięcia a jak nie to będę ją wyklinać do końca życia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiak poczytaj ten link, zobaczysz, co mówią kobiety, które to przeszły 🙂 naciągnij tkaninę i zobacz, kiedy sama pęknie, a potem natnij - zobaczysz, jak wtedy się rozerwie...

naprawdę gorąco wam dziewczyny polecam zainteresować się ochroną krocza przy porodzie, bo czytałam artykuły zagraniczne i nacięcie jest naprawdę niezbędne tylko w niewielkiej ilości przypadków, nie mam pojęcia czym się różnią polskie cipki od np angielskich, że je trzeba tak często nacinać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Klapi była nacinana, ciekawe jak jej wrażenia. Mi moja mama mówiła, że przy mnie i moim bracie była nacinana, ale nic ją to nie bolało i szybko się goiło, jak trezba będzie to i to się przeżyje, ale generalnie też wolałabym tego uniknąć, zobaczymy co nam tam los szykuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja słyszałam że nacięcie bezpieczniejsze od pęknięcia - bo pod kontrolą. A peknięcie nieraz sięga odbytu i gorzej się goi. Jeśli będzie dobra położna to natnie w czasie skurczu więc ponoć bólu nie czuć... (ponoć)
Ech... i tak pewnie zrobiz z nami co chcą... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie cipki różnią się tym że Matka Polka musi cierpieć żeby była dobrą matka. Niestety jak ci za dobrze to już inni maja swoje teorie na ten temat. Wścibskich ludzi niech mrówki obejdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma mówiła ze ją nacieła połozna podczas skurczu i mówi że takiego bólu nigdy nie przeżyła.
Nacięcia nie uważam za kontrolowane pękniecie. Nie ma pewności że się pęknie aż tak i czy wogóle. Nacięcie jest porównywane do pęknięcia drugiego stopnia. A najczęściej zdarzają się te pierwszego stopnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JoZo no leze, leze i odpoczywam 🙂
... jak 2 tyg przeciagne sprawe to bede Happy 🤪

kasiak no ja tez wlasnie slyszalam, ze z rozwarciem to mozna nawet i ciaze przenosic ... u kazdej ciezarowki inaczej to wyglada ... zobaczymy jak u nas bedzie 🙂

ilonka gapa z Ciebie :laugh:

moj szpital objety jest ochrona krocza ...
tna podobno juz w ostatecznosci ...
nie nacinaja rutynowo tak jak w innych szpitalach bywa ...
jednak wydaje mi sie, ze jak kobieta zwija sie z bolu i to naciecie mialoby szybciej zakonczyc porod - to kazda na to pojdzie i nie bedzie sie buntowac ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...