Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dobry..

my ze znajomymi grilla zrobilismy w święta
potem wyłącyli nam prąd w całym mieście
i taxi musiała nam alko dowozić
bo nawet stacja benzynowa zamknieta z powodu awarii..

święta jak święta...obżarstwo i zalicznie kilka stołów w ciągu dnia...

miłego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja o Kajkę sie nie martwię że będzie płakać w przedszkolu bo to "cygańskie" dziecko. Z obcymi chętnie wszędzie pójdzie, a jak zobaczy inne dzieci to nawet o mnie nie pomyśli.
Jak była u zuzki w przedszkolu to nie chciała wyjść. Ja mam inny problem bo boje się mojego powrotu do pracy. Po pierwsze wszystko się zmieniło przez 3 lata procedury i przepisy i bede musiała wszystkiego się uczyć od nowa. Po drugie to praca zmianowa, wiec jak bede miała na popołudnie to mąż na pewno nie bedzie chciał siedzieć z dziewczynami a babcia nie ma czasu bo babka cały czas za nią łazi i nawet jak się kąpie to ona stuka cały czas w drzwi od łazienki.
Po trzecie jak będa tak chorowały to ja będę cały czas na zwolnieniu.
Zuzka też nie płakała. Nawet panie się pytały czy gdzieś wczesniej chodziła bo była jedynym dzieckiem które nie tęskniło. Dopiero w tym roku miała kilka takich dni że mąż siedział z nią pół godziny w szatni zanim zdecydowała się iść do sali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
U nas narazie cisza w kwesti przedszkola - ale Miś chętny oj bardzo.
Agata to kup książkę o przedszkolu. Kiedys gdzies widziałam całą serię o pójściu do przedszkolu przeprpwadzce, locie samolotem itd itp.. CHyba nawet w tesco.

Nebbia przecież mąż to nie obca osoba i ma się zająć dziecmi i kropka. W kapuście ich nie znalazłaś.

Klapi śniło mi się ze pisałas na forum ze bolał cię brzuch i zrobiłaś test ciążowy, no i wyszedł pozytywny 😜

Musze chyba wezwać pług zeby dojść do sklepu 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapi w ciazy
hehe
to sie usmialam 🙂

mamy juz ksiazeczki o Przedszkolu
mamy mamy
czytamy
LOlka bardzo lubi
tak jak bardzo lubi Dzieci
i zabawy z Dziecmi
no zobaczymy jak bedzie 🙂

nebbia a gdzie pracujesz ?

zwijam sie zaraz i lece w teren
podekscytowana jestem dzisiaj
ja to mam ostatnio te hustawki nastrojow heh
czyzby menopauza ? :P
masakra jakas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aloha
doczytalam o przedszkolu mlodego
159 chetnych 124 przyjmuja, czyli teoretycznie 25 dzieciakow odpada, ciekawe czy mlody bedzie wsrod nich 🥴

ja dzis jeszcze mam wolne, od jutra do pracy, slonce swieci, snieg za oknem, jak milo w domu siedziec, choc wczoraj jak przyjechalismy od babci P jeszcze przez godzine bylismy na podworku i bawilismy sie z nasza suka rzucajac w nia sniezkami, a ona łapała, zal mi bylo dziecko do domu wciagac jak takie zafascynowane sniegiem, i widno bylo po 17 🙂

mam dylemat
mąz ma na nastawni małę kotki bo sie kotka okociła i tak mysle, czy nie wziac sobie jednego do domu, w sumie ja kotów nie lubie, ale mlody lubi, tylko nasza suka a raczej suka tesciowej nie znosi kotow, (ale jak widzi na podworku, nie wiem jak zareaguje na kota w domu) i tak mysle, a musze szybko sie zastanawiac bo pewnie krotki zywot bedzie tych kotow, niestety.

milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
irysek nasza jamniczka kiedyś sobie palec u nogi :P złamała tak goniła za kotem, kotów nie nawidziała
i kiedyś tata znalazł mojej babci kotke na ulicy przejechaną a przy niej jej jednego kotka, tak mu sie zal zrobiłoze wział do domu
TINA dostała gorączki i wogóle musiała dostac jakie,s prochy bo pierdolca dostawała a my balismy się zeby go nie zagryzła, ale jak ona była na tych prochach to lekarz powiedział zeby dac jej tego kota, no i zrobiło sie bog love
ona nawet mleka dostała ze tego kota wykarmiła
i byli nierozłąvzni a WIKTOR był jak pies
spali razem lizali sie nawzajem
wiec moze pies zmienic podejscie, wszak inne koty goniła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata jestem pracownikiem Poczty Polskiej 🙂
Nie lubie swojej pracy bo marna kasa, ludzie cie ponizaja, a przelozeni nie doceniaja. Teraz jak wroce po prawie 4 latach to jakbym zaczynala od poczatku. Zreszta teraz moga mnie przydzielic do urzedu na terenie calej Warszawy a wczesniej tylko po mojej stronie Wisly. Pracowalam kiedys na Targowej to tam i na noce, soboty, niedziele. Kiedys wracalam z nocy i usnelam w autobusie Obudzilam sie na 3 przystanku od petli w drodze powrotnej.
Jozo jak u Kajci nie rozwinie sie katar w cos gorszego to przyjedziemy na urodziny.
Specjalnie przeziesiac staralam sie nie ciagac nigdzie dziewczyn i Zuzka nie chodzila dp przedszkola 5 tygodni a tu Kajka wczoraj zaczela plakac ze ma gile. Byc moze ze ms uczulenie na psa tesciow bo do tej pory jak tam jezdzilismy to on siedxial w drugim pokoju a ostatnio puscili go i kilka razy polizal Kajcie po twarzy. Wrocilismy to miala czrrwone poliki i usta a na nastepny dzien wodnisty katar.
Boje sie tego psa bo to amstaf a tescioeie ns sile chca by dziewczyny bawily sie z nim. Wizyta u nich wygladala tak ze obie diedzialy na oparciu natoznika a pies lezal rozloxony na dywanie. Baly sie gdziekolwiek tuszyc nawet do lazienki musialam je prowadzac a pies chodzila za nami.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stawki Vat
nie jestem specem

ale 5 i 8% zamieniamy na 23%
na napoje na bazie tłuszczu zwierzącego (czytaj mleko), na soi też co jak każdy wie mlekiem nie jest, z dodatkiem naparu kawowego
czyli wsztstkie latte, cappuccino (tam gdzie było duzo mleka a malo kawy).

na miiejscu to jest to usluga
a na wynos czasem bylo podatkowe podciagane jako towar (
mniejszy vat) ale teraz nie ma roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kawa na wynos +
Ministerstwo przypomniało, że zgodnie z § 7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 73 poz. 392 ze zm.) i poz. 7 pkt 3 załącznika nr 1 do tego rozporządzenia stawką podatku od towarów i usług w wysokości 8% podlegają usługi związane z wyżywieniem (PKWiU ex 56), z wyłączeniem sprzedaży:
1. napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2 %,
2. napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5 %,
3. kawy i herbaty (wraz z dodatkami),
4. napojów bezalkoholowych gazowanych,
5. wód mineralnych,
6. innych towarów w stanie nieprzetworzonym opodatkowanych stawką, o której mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o VAT.
Latte i cappuccino w lokalu 23% VAT, na wynos 5% VAT
Zdaniem Ministerstwa Finansów analizując powyższy przepis należy zauważyć, że dział 56 w Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i usług obejmuje usługi związane z zapewnianiem pełnego wyżywienia przeznaczonego do bezpośredniej konsumpcji w restauracjach, włączając restauracje samoobsługowe i oferujące posiłki "na wynos", z lub bez miejsc do siedzenia.
Nie jest tu istotny rodzaj obiektu serwującego posiłki, ale fakt, że są one przeznaczone do bezpośredniej konsumpcji.
Natomiast dział ten nie obejmuje:
- posiłków, które nie są przeznaczone do bezpośredniej konsumpcji lub
- produkcji gotowej żywności,
sklasyfikowanych w odpowiednich grupowaniach działów 10 i 11 PKWiU;
- sprzedaży żywności, która nie jest traktowana jako gotowy posiłek lub
- sprzedaży gotowych posiłków, które nie są przeznaczone do bezpośredniej konsumpcji, sklasyfikowanej w odpowiednich grupowaniach Sekcji G PKWiU.
W myśl przepisu § 7 ust. 1 pkt 1 ww. rozporządzenia Ministra Finansów, serwowane klientom w ramach usług związanych z wyżywieniem (sklasyfikowanych w dziale PKWiU ex 56) produkty spożywcze, co do zasady, podlegają opodatkowaniu wg 8% stawki VAT, z tym jednak, że podawane klientom m.in. napoje alkoholowe o zawartości alkoholu powyżej 1,2%, napoje zawierające herbatę lub kawę (wraz z dodatkami, np. z tłuszczem mlekowym), wody mineralne podlegają opodatkowaniu wg 23% stawki podatku od towarów i usług. Ministerstwo Finansów zauważa, iż informację czy dany napój zawiera kawę bądź herbatę powinien posiadać sprzedawca. Ministerstwo Finansów zauważa, iż informację czy dany napój zawiera kawę bądź herbatę powinien posiadać sprzedawca.
Ministerstwo podkreśla, iż dodawany do napojów tłuszcz mlekowy, w ramach usług sklasyfikowanych w dziale PKWiU 56, nie ma znaczenia dla wysokości stawki podatku od towarów i usług, którą opodatkowany jest ten napój.
Dokonywana jednak przez podatnika świadczącego usługi gastronomiczne sprzedaż napojów bezalkoholowych (sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 11.07.19.0) nie przeznaczonych do bezpośredniej konsumpcji, tj. na wynos:
1. w których udział masowy soku owocowego, warzywnego lub owocowo-warzywnego wynosi nie mniej niż 20% składu surowcowego,
2. zawierających tłuszcz mlekowy
- podlega opodatkowaniu wg stawki w wysokości 5% VAT - na podstawie art. 41 ust. 2a, w związku z poz. 31 załącznika nr 10 do ustawy o podatku od towarów i usług.

mi dzisiaj siadł program księgowy i nie wiem kiedy go naprawią ma zapierdziel na piechotę
chce mi się wyć do księzyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapi mialam na mysli Twoje podejscie do ciazy
wiem jakie jest i dlatego sie usmialam
na taka ewentualnosc 🙂

wczoraj wzielam ostatnia pigulke anty
okres mialam jakies 2 dni
totalnie lightowy
takze pod tym wzgledem spoko
no i ...
zaczynam sie robic bzykalska
kochliwa i bzykalska
nawet jakies obce Chlopy zaczynaja mi sie podobac
hehe
masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
lila zachwycona u dziadkow nie ma czasu ze mna nawet przez telefon gadac
mowi ze idzie sie z wujkiem tulic
potem dzwonie a ona ze z dziadkiem maluje
dzisiaj zjadla obiad i kacazała babci 2 dokładni zrobic
agata my to podogne dlugo z dzieckiem w domu
ciezko bylo ale rozmawialam z nia od 3 dni ze zostanie u dziadków ze ja po nia wroce za 4 noce
remontujemy jej pokoik wiec bedzie miała niespodzianke 🙂
a na przedszkole natawiona pozytywnie narazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pije wino
kocham wszystkich
a nie
przepraszam
mojego ex nie kocham
( mial duzego penisa, pisalam juz ? )
hehe

klapi i kahna kiedy idziemy gdzies sie razem nawalic ?
i mam na mysli to, ze tym razem bede pila
obiecuje 🙂
no i najlepiej chce isc gdzies tanczyc
idzmy gdzies idzmy
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...