Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej
nebia 🙂
mojej emce ostatnie krosty wyszły w 2 dzien ospy,zaschniętne ma wszystkie już ,już zreszta połowa odpadła...nowych nie ma.Wyszłyśmy 1 raz na 30 min wczoraj po ponad tygodniu kiszenia się w domu,jeszcze nie jestem taka nieodpowiedzialna zeby dzieciaka na dwor zabieraz zeby ospe przezięboć,było ciepło ,bez wiatru,,bez przesady a nie zarażała nikogo jestem przekonana o tym na 1000 procent ,tylko dlatego poszłyśmy.I raczej potwierdzam tezę że dziecko zaraża
najbardziej, gdy nikt jeszcze nie wie, że coś mu dolega Ospą zaraża się jeszcze przed wyskoczeniem pierwszej krostki i to zdanie mojego lekarza i nie tylko jego.


"Chorobę wywołuje wirus, który przenosi się przez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Ospa jest zakaźna już dzień lub dwa przed pojawieniem się charakterystycznej swędzącej wysypki. Skupienia małych czerwonych grudek przechodzą w ciągu 24 godzin w pęcherze i strupy, ale przez następne 4-5 dni tworzą się nowe grudki. Choroba pozostaje zakaźna do chwili pokrycia strupami ostatnich pęcherzy."


Czyli jak u mojej emki ostatnie krosty wyszły w 2 dzien a zaschły juz w 3 wszytskie to raczej nikogo nie zaraziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
my dzisiaj bylysmy na kontroli u lekarza. kajka ma jeszcze brac antybiotyk 4 dni. zuzke zabralam ze soba zeby ja osluchala bo ma zielone gile i rano odkasluje flegme ale podobno w ogole nie jest chora.
dopytalam sie dr o banki i chyba kupie i bede im stawiac jak pozwola sobie zrobic.
moja mama ma wolne i maz nas podwiozl do kauflanda w zabkach i lazilysmy 3h tez po innych sklepach. zuzka kupila sobie korale za wlasne pieniadze. bylysmy na cmentarzu i strasznie zmarzlam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kwietnióweczki!!!
odpowiadając na pytanie Bogusi....Jeszcze nie urodzilam, wiec zataczam sie nadal.... 😉
choc chyba juz bym chciala...od wczoraj mały cos mnie szturcha pod zebrami,takze boli dosyć...zadna pozycja do spania nie pomaga,bo atakuje z dwoch stron...
a z sikaniem..hm...tez zadaleko od wc nie moge sie oddalac uhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka witaj!
Rozumiem że spodziewasz się synka.
Jak Kalinka reaguje na bycie starszą siostrą?

Ja dzisiaj padam. Nadaje ale nie odbieram 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak ,ma byc syn...tak mówią,ze widzą 😉
kalina ..hm...roznie...ale raczej pozytywnie, mowi,ze bedzie dawac mu mleczko, caluje brzuch i tuli sie do niego...itp.
choc pewnie bez scen zazdrosci sie nie obejdzie...ale chyba damy rade ją ogarnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po zakupach 🙂

Babcia obkupila mi LOleczke
a ja wpierdolilam 6 galek loda
dupa mi tu rosnie na maxa 🙂

u nas zimno
decyzja zapadla
i nie jedziemy do znajomych
nie kreci mnie siedzenie w domku
w zimnie i deszczu
a na Mazurach podobno pogodowa kiszka
szkoda

do domu wracamy w sobote
lub niedziele

buziaki dla tych -
co zubry widzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz chciałabym core.
Jeden Michaś mi w zupełności wystarczy 😜

Tak teraz się zastanawiam czy uda się remont kuchni.
Ale chyba nie odpuszcze. Mam dość tego syfu. Później się będę martwić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej..

pogoda straszna...
brzydko, zimno i pada...
nie przeraża nas to jednak,
wczoraj co prawda nie padało, więc wykorzystaliśmy moment i pojechalismy do zoo do płocka 😁
fotorelacja później bo muszę od brata zdjęcia odebrać..
były już dwa grille..

teraz przygotowuję się do robienia tortu
i w poniedziałek świętujemy.. 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia gratuluję 🙂 uśmiałam się z suwaczka Michasia co do wagi , Nadia 36tc1dz 2890 dziś 19 kg hmmmmm......spotkałam ostatnio sąsiadkę filigranową i nie wysoką dziewczynę która pchała wózek okazało się że urodziła ale że co z ciążą ? podobno chodziła do końca w dzinsach które miała poszerzone o gumę z przeszytym guzikiem a dziecko urodzone w 36tc jako wcześniak 4500 kg ....jezusie toż to naprawdę już cuda na porządku dziennym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...