Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

Klapoucha ja Cię ładnie poproszę ale o ten duży prezent 🙂

a teraz coś dla tych o silnych nerwach

http://www.planujemydziecko.pl/index.php/Ciekawostki/Filmy-z-porodu

poproszę cesarkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej przesyłam nowe informacje dla nas ważne
Od nowego roku matka nowonarodzonego lub przyjętego na wychowanie dziecka będzie mogła przedłużyć swój urlop macierzyński. Okres możliwego do wykorzystania urlopu będzie wydłużany aż do 2014 r.

Nowe uregulowania to efekt nowelizacji Kodeksu pracy i ustawy chorobowej z 6 grudnia 2008 r. Ich istotą jest możliwość skorzystania z dodatkowego urlopu z przeznaczeniem na opiekę nad dzieckiem. Każda matka, która urodziła dziecko lub przyjęła na wychowanie dziecko do lat 7 (w przypadku odroczenia obowiązku szkolnego – do 10 lat), po wykorzystaniu dotychczas przysługującego urlopu może wrócić do pracy lub zdecydować o kontynuowaniu opieki nad dzieckiem. Pracodawca ma obowiązek ten wybór respektować. Korzystając z dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego zachowuje przez cały dodatkowy okres prawo do zasiłku macierzyńskiego. Nowe przepisy mają również zastosowanie do ubezpieczonych nie będących pracownicami ale podlegających ubezpieczeniu chorobowemu, które zachowują prawo do zasiłku macierzyńskiego przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego.

I tak od 1 stycznia 2010 r. każda matka ma prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego i zasiłku macierzyńskiego przez okres maksymalnie 2 tygodni, w przypadku urodzenia jednego dziecka lub maksymalnie 3 tygodni w przypadku urodzenia więcej dzieci podczas jednego porodu. Wymiar tego urlopu będzie ulegał wydłużeniu także w latach następnych. W okresie 1 stycznia 2012 – 31 grudnia 2013 r. będzie on wynosił odpowiednio: do 4 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka i do 6 tygodni w przypadku porodu mnogiego. Docelowo, od 1 stycznia 2014 dodatkowy urlop będzie przysługiwał w wymiarze odpowiednio do 6 i do 8 tygodni. Te same zasady dotyczą odpowiednio dotyczą dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego i zasiłku macierzyńskiego z tytułu przyjęcia na wychowanie dziecka do 7 roku życia lub do 10, jeżeli odroczono obowiązek szkolny.

Dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego pracodawca udziela na pisemny wniosek pracownicy. Wniosek powinien być złożony w nieprzekraczalnym terminie 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z dodatkowego urlopu. Dodatkowy urlop można łączyć z pracą u pracodawcy, który urlopu udzielił. Praca ta może być jednak wykonywana w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy. Wysokość zasiłku macierzyńskiego będzie wówczas pomniejszana proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy.

Z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, w ściśle określonych przypadkach mogą również korzystać ojcowie. Od 1 stycznia 2010 r. przysługuje im również urlop ojcowski. Na początku będzie on udzielany w wymiarze 1 tygodnia a od 1 stycznia 2012 r. w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy. Urlop ojcowski przysługuje niezależnie od urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi- trzymaj się. Jutro Twój wielki dzień.
Jutro też urodziny mojego bratsnka.Konczy 16 lat. Mój brat jest prawie o 10 starszy i szybko zrobił dziecko, a ja się ociągałam i stad taka różnica. Rodzeństwo cioteczne się raczej nie pobawi razem 😞

Ilonka- Duża paka dla ciebie, tam jest parowar (to dla mamy i babci- babcia ma refluks i nie moze nic smażonego ani tłustego).

Kupiłam citrosept, super sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze poproszę blender do kompletu i będę bardzo zadowolona 🙂 No chyba że pomocnik św.Mikołaja spełnia tylko jedno życzenie to blender może podarować mojemu Brzydalowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje śniegowe ludki 🙂

Troszeczkę się ruszały nie chciały pozować... [img size=352]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/images_DSC00265_zmniejszacz_pl_4568.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przebrnęłam przez 50 stron 🤪

i tak na wyrywki:

NEWYORK gratuluje królewny 🙂

Basik z tą glukozą najlepiej spytać lekarza 😉

emi ja trzy dni przed ślubem nie mogłam mówić, bo miałam zapalenie krtani. ale dałam radę i było CUDOWNIE! zobaczysz, będzie ok! trzymam kciuki 🙂 Życzę Wam na jutro wspaniałej pogody wewnętrznej i zewnętrznej 🙂

Klapoucha żaby pierwsza klasa! wybiorę się chyba do Ikei w niedzielę 🙂 (jak o tym suwaczku do mnie było to dziękuję 😘 ) świetny prezent. a co do grzybicy to nie sądzę, żeby tak szybko paznokcie mogła zmienić, ale lekarz na pewno się przyda.

Anka Aaronek niesamowicie wygimnastykowany, aż moja córcia zaczęła trenować, jak to zobaczyła 🙂

Iskra no ja mam czasem takie przekleństwo, jak mnie ktoś nieziemsko wpieni: obyś miał rozwolnienie i srał gwoździami ☺️ ale nie wiem, czy aż tak źle życzysz swojej wyrodnej siostrze...

Madzik, coś Ty 🙂 jest mrozik, bardzo przyjemnie, ale śniegu jak na lekarstwo 🤨 chociaż widzę z okna, że w górach leży śnieg 🙂

a co do spania to wiecie, że można na plecach spać? wystarczy tylko lekkie nachylenie ciała na bok (ok 10 stopni) można się podeprzeć delikatnie poduszką...i już nic nie uciska. gdzie ja to czytałam? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania to widzę że Mąż szaleje 🙂

A ja boje sie ryzykować i jeszcze nic nie kupuje bo kupie dla dziewczynki a na następnym USG znów bedzie psikus i wyjdzie chłopak 🙂 poczeekam do 8 stycznia i odrazu naa zakupy pojade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...