Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie połozna była na 3 dzień po wyjściu ze szpitala - tak z partyzanta. Dobrze że mi w krocze nie chciala zaglądać bo słyszałam że bywa i tak 😮 Zresztą nie pokazałabym 😜
W ubiegłym tygodniu też wleciała z partyzanta ( w 3 tyg życia dziecka) i akurat wybrała porę obiadu i armagedonu na chacie a do tego na pukanie pies zaczął szczekać a mała poszła dopiero co spać a ja idąc do drzwi mówie co to za k...znowu tu lezie!!! Pani jak otworzyłam zaczeła przepraszać że mnie niepokoi.....wstyd jak hugo.....
Nawet małej nie rozpakowała tylko wypytała co i jak i zdziwiłą się że do niej nie dzwonie z zapytaniami - jaja jakieś.

do ciężarówek - przytulam was brzuchatki 😘 jeszcze chwilka i bedziemy wszyskie rozpakowane i w nagrode bedziecie miały klapowe porody 😉

do mam rozpakowanych - naprawde nasze dzieci są wyjątkowo ładne 🤪


Spadam robić cokolwiek jak to bywa gdy mała zaśnie . Trzeba sie zrobić bo nam morzem słońce w końcu i nie piździ!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas położna była dwa razy, umawiała się na dzień i godzinę. Teraz ma zadzwonić, będzie pytać czy pępek już bez kikuta i pewnie się umówi. Ale nic nie mówiła o 6 wizytach, wręcz odniosłam wrażenie, że gdyby nie ten pępek to byłaby tylko raz. Ale może się mylę. W każdym razie - oba razy była u nas około godzinę i też dokładnie badała małego, patrzyła na bliznę i zebrała szczegółowy wywiad. Odpowiada na każde pytanie, fajna jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny za infory o położnych i tak nie ma widzę reguły wiec czekam co mi sie trafi.
w sumie to najbardziej mi zależy zeby z zaskoczenia mnie nie atakowała bo nie ukrywam, ze głupio mi w tym maleńkim mieszkanku i jeszcze suka witająca wszystkich darciem ryja i skakaniem (nie do opanowania)
nie dość, ze syfi sie u mnie masakrycznie codziennie i wystarczy raz nie ogarnąć i się nawarstwia to jeszcze sucze nawyki i w ogóle pewnie obecność psa w tak małym mieszkaniu gdzie pojawił sie noworodek - z góry nie dadzą dobrego obrazka 😞 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uuuuu a jaki ten katarek zielony? i cieknie normalnie na zewnatrz noska? no moja polozna tez jest spoko babka, chyba ma zalobe bo skurkowana cala na czarno w ogole wyglada jak cyganicha taka troszki sluzbistka ale kontaktowa, osttanio adas sprzedal jej broche bo patrzyla jak karmie i wziela go do odbicia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj do mojej poloznej dzwonilam bo małej zostala na koszulce krew od pepka..., ale mowi ze tak moze czasami byc, bylo tego bardzo malo ale juz mialam sranie w gaciach ze cos zle robie z pepkiem, bo przeciez od 2 tyg jest tak ze nie kaza w szpitalach niczym kikuta smarowac, a polozna jak przyszla to kazala zeby piochtanina smarowac bo to zawsze szybciej, a wczoraj jak byla to powiedziala ze te zalecenie juz jest nie wazne bo za duzo dzieci mialo problemy z pepkami, i ladowaly w szpitalach z zakarzeniem i badz tu czlowieku madry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moja wpada zawsze z nienacka ma moj telefon ale nie dzwoni nigdy, dobrze ze przychodzi regularnie, bo wkurzajace sa takie napady z nienacka wiadomo kazdy przezywa trzeba posprztac dziecko jakos ogarnac a rozne sa sytuacje, ale moj maz mnie pociesza ze penwie rozne patologie babka oglada wiec jak u nas do czegos by sie doczepila to powiedzial ze jej walnie, a skoro okazalo sie ze to nasza sasiadka to niech sie pilnuje, sama ma psa i jak przychodzi to bucha od niej fajami, wasze tez zawsze najpierw leca do lazienki rece myc? (dobry nawyk)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka73 - skoro przeprowadzacie się do Ząbek, to może zapisz się tu do przychodni; tylko nie wiem czy będą chciały jeździć do wawy póki co. Trzeba by się dowiedzieć. Więc może jednak na razie w wawie. Co ileśtam można zmieniać bez problemu lekarza prowadzącego itp.
Mój mąż poszedł do przychodni we wtorek (wyszliśmy ze szpitala w Wielką Niedzielę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asieńka, uważaj bo moze to jaka wrona a nie położna 😁
zajrzę w galoty za jakiś czas to sie zamelduję.
Julka, u mnie jakakolwiek wydzielina to dziwa i cuda więc dlatego sie zdziwiłam.
wiecej jakiejkolwiek wydzieliny miewałam przed ciąza niż w trakcie.
wkładka zawsze sucha i czysta i powiedzmy "pachnąca" 😁
nie licze plamienia w 1 trym oczywiście no i tych akcji po oststnich 2 badaniach (no ale w tym okresie ciązy po tak wnikliwych badaniach - to chyba normalne - z resztą uprzedzana byłam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania73 ja zrobilam tak...
na stronie NFZ-u znalazlam przychodnie ( najlepiej blisko siebie znalezc zeby w razie czego nie jechac przez pol Wawy ) ... w przychodni musza byc polozne srodowiskowe ... zadzwonilam, powiedzialam, ze urodzila mi sie Dzidzia i sie umowilam z taka polozna ... z nia ustalilam juz wszystkie szczegoly ... masz 6 tyg na zgloszenie sie do takiej przychodni ...

taka polozna u nas byla juz raz ... dzisiaj znowu bedzie ze wzgledu na pepek i jakies papierki dodatkowe ... a pozniej to juz umawiasz sie jak potrzebujesz jakiejs pomocy ...
mam jeszcze wizyte lekarza pediatry ... ma zadzwonic i podac termin kiedy bedzie ...

no takiej Hani sie nie odmawia - klik 😉
a swoja droga to Hania taki pyzulek juz sie robi 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja tesciowa na poczatku piescila pepek patyczkiem do uszu ale polozna jak przyszla to sie nie szczypala wziela gazik zamoczyla mocno w spirycie skapnela kropelke na pepek tam do srodka i potem krecila gazikiem do okola powiedziala ze tak najszybciej sie wysuszy no i po niecalym tygodniu strupek odpadl 🙂 teraz tylko tak w srodeczku przemywamy rano i wieczorkiem ale juz ladnie zagojony, jak kaldziemy malego na brzuch to zamiast cwiczyc nozki i glowke on kladzie glowe na bok i sie raczke 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no włśnie przyszło mi do głowy zeby wybrać przychodnie "trochę dalej" zeby nie chciało im się na darmo jeździć i moze to skłoniłoby do umówienia sie telefonicznego.
ale ząbki to nie wawa i nie wiem czy to w ogóle mozliwe z innej miejscowości ciągać babkę.
w sumie to nie byłby głupi pomysł bo na przyszłość jak znalazł a ty JoZo mogłabyś mi doradzić jako doświadczona w temacie ząbkowskiej przychodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatta, a nam połozna na szkole rodzenia mówiła, ze aktualnie w zośce jest pielęgnacja pępka spirytusem 75% na topie. no ale to było z półtora miesiąca temu 😉
widocznie na dniach zmienił się trend 😁 😁 😁
nie trafisz, no nie trafisz. chyba, ze akurat trafisz 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...