Skocz do zawartości

kwietnióweczki 2010 | Forum o ciąży


moniadad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamusie,

Widze ze konkretny temat wczoraj podchwycilyscie.
Oczywiscie ze bez was nie da sie zyc, to jest jak uzaleznienie 🙂
Codziennie musze do was zajzec zeby sprawdzić czy wszystko w porzadku.

Zdjęcia bajeczne 🙂

My tez za rok z maluda wyruszamy w swiat. O tyler mamy lepiej ze pracuje w biurze podróży wiec moge sobie poprzebierac w ofertach.

Iskierka nie zazdroszcze siostry co za jedza.

A u nas skok w piciu mleka ze 120 ml Filip przerzucil sie na 150 ml i tak jak przesypial 3 godz tak teraz od 4 - 5.
Wczoraj dal czadu i nie jadl od 14 do 20 wiec widze ze podobnie jak Oli 🙂

A i z chusteczek pampersow zrezygnowalam i teraz korzystamy z nivea soft & creami jak narazie jestem zadowolona.

A u nas zaczelo sie pieklo wiec najprawdopodobiej po obiedzie dzialeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • klapoucha

    8708

  • emilka1986

    7194

  • Agatta

    10594

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ilonka na ciążę raczej nie ma opcji, takie objawy mam przy zatruciu pokarmowym. Wczoraj cały czas na serkach homo nie wiadomo byłam, wędlinki paczkowanej pojadłam- wszystko miało datę i zapach okej. Obiadu mi się nie chciało robić i mąż maka kupił, może to mi zaszkodziło 😞
Tak czułam, że moje dziecko przeszło na kolejny stopień wtajemniczenia 😁
Ilonka a napisz mi jeszcze (o ile pamiętasz, bo w moich książkach nie ma takiej skali), czy ten 3 etap jest adekwatny do wieku mojego dziecka? Co jeszcze powinna umieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiak ja juz od dawna na soft&care jade, bardzo jestem z nich zadowolona 🙂
i fajnie masz z tym biurem podróży 🙂

kurde znowu mnie nawala reka lewa 😞 wy opuszczacie domy, a ja sie z domu nie ruszam na dworze za duza patelnia 🙂
ja mam nadzieje ze w sierpniu pogoda tez bedzie na wypasie bo w tym domu jest basen wiec chcialabym dupe moczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphi dla Cieie roie przerwe w prasowaniu i przepisze książkę 😉

ETAP3 Między 11 a 12 tygodniem
Na początek dobra wiadomość: ten skok przebiega krócej niz poprzednie- niektore dzieci już po jednym dniu, inne po tygodniu wracają do "normalności". To, że dziecko jets inne niz zwykle, nie powinno dziwić: z dnia na dzień lepiej widzi,słyszy,myśli i się porusza. Prawie nie tzreba podtrzymywać mu główki. Często potrafi juz podążać wzrokiem za przednmiotem, który się porusza. Przede wszystkim jednak dzieci odkrywają w tym czasie, jakie piekne dzwięki potrafią wydawać!

Następny skok jest 18-20 tydzień jeśli któraś z Was chce to przepisze ale ciut później jak się uporam z obowiązkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilonka - to ja poproszę ten skok w 4 etap, bo to u nas za pasem 😜 😜 😜
a tak w ogóle, to bardzo wzruszająco napisałaś rano, tak jak pisały dziewczyny - łezka się w oku kręci 🙂 🙂 🙂 🙂

I ja też za Iskierką powtarzam, że bardzo sie z wami zżyłam i zaglądam jak uzależniona.
Nawet mój mąż wieczorem już sam mnie puszcza do kompa, bo wie, że ja muszę na brzuszku popisać 😜 😜 😜 😜 I co jakiś czas pyta mnie co tam u was słychać 😆

Agatta - stópki do poprawki 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie 🙂
Czytalam Was ale nie wiele pamietam jutro bede z Wami spokojnie bo moja kochana tesciowa wyjezdza do rodzicow na 2 dni nie to zebym sie cieszyla 🤪
Jutro bede najszczesliwsza osoba na swiecie chyba ahahaha

JoZo Mia jest z Guciem i wszystko bedzie dobrze bo musi byc 😘 😘 😘


Bez Was to faktyczie az brakuje czegos w ciagu dnia jak sie nie napisze 😉

Wiecie co moja Nuna strasznie sie podnosi juz w lezaczku boje sie ja klasc bo strasznie sie pochyla do przodu kurcze ona ma 2,5 misiaca i takie wygibasy 27 idziemy na szczepienie i powiem lekarzowi o tym bo dla mnie jak juz kiedys mowilam wszystko za szybko sie dzieje 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphi Lenka też krzyczy a czasem wkłada wszystkie palce do buzi i dziwne dźwięki wydaje 🙂 ubaw mamy przy tym po pachy i ona na nas zerka i też się śmieje po chwili 🙂

ETAP 4:
Odstępy miedzy skokami będą coraz dłuższe,ale ten skok może trwać do 5 tygodni.I tym razem wiele się dzieje. Twoje dziecko robi ogromne postę w patrzeniu,chwytaniu,czuciu i dotykaniu. Nagle staje sie bardzo aktywne- gdy lezy na podłodze,cały aż tryska energią.Wiele dzieci obraca się teraz z brzucha na plecy i probuje podciagać do pozycji siedzącej lub na czworaka. Dużo dzieje się również w zakresie mowy ciała.Większośc dzieci nauczyła się,że gdy wyciągacie ramiona, rodzice biorą je na ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂
Kurcze - troszke mnie u Was nie było 😞 Ale tyle ostatnio sie w moim zyciu dzieje że juz sama czasem nie nadążam 😮 mam nadzieje że wsio ok u kazdej a Dzieciaczki rosną zdrowe 😉
Piszecie że Wasze Kurczaczki wchodzą w rozmiar 68 - Moja Kruszyna już od jakiegos czasu go nosi z delikatnym naciszkiem na 74 🤔 - ma 3,5 miesiąca i waży 7400 😎 Rosnie mi Mały długasek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I musze się Wam pochwalic że Lenka po kapieli (okolo 20:00) wypija 180ml mleka - po czym odkładam ją do łóżeczka - smoczek w pyszczek i zasypia sama 🤪 Śpi średnio do 7 rano!!! 🤪 dostaje flaszkę i dalej dzemka do 9 -10 🤪 🤪 Normalnie zaskakuje mnie na każdym kroku 😎
Aaaa... i nie wiem jak tam u Was ale ja podaję ok 3 dni kleik - i nawet jej smakuje :silly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Laski wzruszające momenty 😉

też się z wami zżyłam tym bardziej, że daleko od kraju jestem 😘 nudno by mi bez was było 😜

moja Pyzunia padła w chuście i tak trochę ciężko mi pisać. dzisiaj nasza nocka średniawa, bo z pobudką o 3, ale ucieszyłam się, że młoda jadła w nocy 🙂

pazury ohyda, wakacyjne fotki ekstra, suanach cieszymy się, że u Ciebie ok, moja córa też 68 nosi już od jakiegoś czasu 😉 a Emilka Iskierkowa to nasza największa kwietniówkowa duma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam na aqua aerobik

a tak naprawdę to idę się wkońcu porządnie umyc bo w domu oszczędzamy 🙂

Suanah Twoja Lenka chyba całą grzeczność zabrała mojej i nocne spanie też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj, kołysanka dla okruszka zawsze wyciskała ze mnie łezki wzruszenia 🙂
teraz też oczywiście...
no i ten tekst o 9 miesiącach w brzuchu....

Guti dzisiaj jest zuch na medal: odkąd wróciliśmy ze spaceru ok 12 spał już w domu pół, półtora i jedną godzinę! To jego norma na dwa tygodnie 😁 😁 😁

a teraz leży na macie i obraca się z pleców na brzuch a potem z brzucha na plecy i jeszcze raz 🤪 🤪 🤪
i po przewróceniu się na brzuch umie już wyciągnąć rękę spod siebie i unosi dumnie głowę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie wkurzylam czekalma u lekarza z dzieckiem poltorej godziny nikt nas nie przepuscil a jak juz przyszla na ans pora to tak sie rozdarl ze badanie nie mialo sensu idziemy jutro na konkretna juz godzine normalnie jaja sobie robia niemowlaki powinny bez kolejki wchodzic to nie jest dziecko ktoremu dam lizaka i powiem zeby grzecznie czekalo godzinke 🤢
wzruszylam sie przez was 🙂kochane jestescie.
nasz jest bardzo aktywny w macie wierci sie kreci przekreca a co do glowki i raczki to unas jest standard przy przekrecaniu bardzo wczesnie kladlismy go na brzuszku i teraz sa tego efekty ale jesli chodzi o glowke do siedzenia to ma leniwa w lezaczku raczej mostek robi 🙂
zakaldam bom wkurzona i musze odpoczac zresetuje sie przy porcji jablek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...