Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
mój chyba kopie po pęcherzu bo co się wysikam to za minutę znowu musze iść 😞

możliwe,ale bardziej bym była za tym,że masz ogólny ucisk powiększającej się macicy i temu masz takie uczucie,ja w obu ciążach biegam co chwilę siku a było tak nawet jak dzidzia się jeszcze nie ruszała. ostatnio miałam okropny ból prawego jajnika w nocy i jak zrobiłam siku to przeszło a lekarz powiedział,że tam jest teraz wszystko ściśnięte i temu tak jest,że co chwilę się siku chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
no też jestem tego zdania 😁 najlepsze jest to ,że przeczytałam ,że jajniki nie biorą udziału w ciązy 😁 i ze jak boli z prawej strony to jest więzadło które podciąga macicę 😁 😁 😁

nie wiem jak to tam jest,po prostu bolało strasznie a po zrobieniu siku złagodniało a rano nie bolało wogóle,może to był zbieg okoliczności,a że miałam następnego dnia wizytę to powiedziałam lekarzowi a on powiedział,że to normalne i zapytałam go czy to możliwe że to przez pełny pęcherz a on,że mogło tak być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ogólnie bardzo mało czytam o ciąży. a jak już czytam to o tym co w danym tygodniu się dzieje,bo jakbym czytała ciągle artykuły i wpisy o ciąży to każdą niezgodność ze sobą bym przeżywała i bała się,że coś jest nie tak a w ten sposób i pierwszą i tą ciążę opieram na lekarzu,który twierdzi,że jest ok i ciąża raczej jest u mnie bezstresowa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
no też jestem tego zdania 😁 najlepsze jest to ,że przeczytałam ,że jajniki nie biorą udziału w ciązy 😁 i ze jak boli z prawej strony to jest więzadło które podciąga macicę 😁 😁 😁

nie wiem jak to tam jest,po prostu bolało strasznie a po zrobieniu siku złagodniało a rano nie bolało wogóle,może to był zbieg okoliczności,a że miałam następnego dnia wizytę to powiedziałam lekarzowi a on powiedział,że to normalne i zapytałam go czy to możliwe że to przez pełny pęcherz a on,że mogło tak być 🙂


Kozinka ja mialam chyba to samo i z tym samym bolem jechalam w piatek na pogotowie. Nie zdawalam sobie absolutnie sprawy co to moglo byc. Tyle, ze mialam takie nagle ataki bolu. Przestraszylam sie niesamowicie. I tez dlatego pewnie stwierdzono nastepnego dnia, ze nie zagraza ciazy i mnie wypuscili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam nadzieje że mnie teraz ominą ciążowe dolegliwości i nie bede musiała do szpitala jechac 🥴 bo jak tu takie małe dziecko zostawic 😮 😮 Na razie w miarę wszystko jest ok, jutro idę badania robic, krew mocz i na tarczycę 3 jakieś i mam nadzieję że wszystko wyjdzie w porządku 🤔 trochę mam stresa 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
ja ogólnie bardzo mało czytam o ciąży. a jak już czytam to o tym co w danym tygodniu się dzieje,bo jakbym czytała ciągle artykuły i wpisy o ciąży to każdą niezgodność ze sobą bym przeżywała i bała się,że coś jest nie tak a w ten sposób i pierwszą i tą ciążę opieram na lekarzu,który twierdzi,że jest ok i ciąża raczej jest u mnie bezstresowa 😉


dokładnie jestem tego samego zdania 😁 jak mi coś dolega chociaż naprawde poza głową zero objawów to pierwsze co pytam lekarza chyba ze nie mam możliwości to siore 😁 w necie czytam ale do wszystkiego podchodze z dystansem bo wiem ,że czasem są oceny osob które nigdy nie były w ciązy jedynie to ich wymysł ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
Ja to mam nadzieje że mnie teraz ominą ciążowe dolegliwości i nie bede musiała do szpitala jechac 🥴 bo jak tu takie małe dziecko zostawic 😮 😮 Na razie w miarę wszystko jest ok, jutro idę badania robic, krew mocz i na tarczycę 3 jakieś i mam nadzieję że wszystko wyjdzie w porządku 🤔 trochę mam stresa 🤔


Niunia bedzie dobrze. Jak juz jestes pod opieka lekarzy i trzymaja reke na pulsie, to teraz moze byc tylko lepiej. Moja bliska kol. tez walczy z hormonami od lat, i to ze jest w ciazy uznajemy za jakis cud, bierze tablety od 5 lat. Poki co ciaza jest zdrowa, dziecko sie dobrze rozwija. Trzeba byc wiec dobrej mysli. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Jade zrobic bhcg 🙂 3majcie kciuki.... choc wydaje mi sie ze nie jestem... 🙂


Trzymam mocno kciuki!!!

Witojcie kobitki!

Ja disiaj mam na maxa chujowy dzien, zdenerwowalam sie z samego rana, Maja ma nowu problem z brzuszkiem, maz chory no masakra jednym slowem. Malej prawie wcale nie czuje, sa dni ze szaleje i robi koziolki a dzisij np wogole jej jeszcze nie czulam 🤢

Kiedy sie robi to badanie na glukoze?Od 24tc?

Kupilam sobie teraz Centrum Materna ale nie bylo z DHA wiec DHA kupilam sobie osobno i zastanawiam sie jaka dawka jest wskazana w II trymestrrze. Tysia mozesz sprawdzic na swoim opakowaniu ile tam jest tego DHA?

Brzuch mam miekki ale jakis taki nieswoj 😮 moze to z tych newow.

Dieciaczki sa boskie, Kozinka mala wymiata w tym kapelusiku 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mieszane mam uczucia, bo jestem tak chora, ze chyba wolalabym nie byc w ciazy i sie wyleczyc antybiotykiem porzadnie....
zeby infecja nie zaszkodzila maluchowi,..

Ajutro ide do rodzinnego, wiec wolalam wiedziec czy jestem czy nie, zeby dobry antybiotyk wziac....

Paskowy test mi nie wyszedl, ale to jeszcze za wczesnie , bo termin miesiaczki mam na pt 🙂 Ale mowie, Wam, 80 do 20, ze nie jestem...

Niemozliwe zeby maz za 4 razem od razu trafil 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Wiolka ja mam też samą maternę przeczytałam ze w drugim trymestrze albo materna albo materna DHA a w 3 już samo DHA ja narazie mam jeszcze na miesiac tych zwykłych a dopiero pózniej kupię DHA zobacz:



Nie o to mi chodzilo Tysia tylko o ilosc tego DHA zawartego w tabsach centrum zeby nie przesadzic ale skoro ich nie masz to nie ma problemu, bede brala po 1 tabletce dha dziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
no wiem 😁 ale ja jeszcze nie mam DHA bo nie są mi jeszcze potrzbne ale myśle ,że jak masz DHA to jedną tabletkę. a jak w smaku witaminki jadłas już? jak dla mnie smaczne są 😁


Ja tam ich nie gryze wiec smaku dla mnie nie maja 😜 😜 😜 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
łączne spożycie dzienne kwasu DHA i EPA powinno wynosic od1,0-1,5g... dla ciezarnych of course...

Brzuch mnie chyba na okres zaczal bolec... 😞( albo na stres...


O dzieki, moje tabletki maja 100mg wiec jednak 2 dzienie 🙂

mam nadzieje,ze to od stresu brzuch boli a nie na okres 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...