Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej ja mialam gosci bo dzis as moje urodzinki 🙂 jestem na maxa wykonczona, chalupa w strzepach ale nie bede dzisiaj sprzatac bo mam dosc.

\\\\ja tez jestem ciagle glodna ale jakis specjalnych zachcianek nie mam.

Ja sie wcale nie dziwie ze taka opieka w UK, kolerzanka mieszka w Szkocji i rodzila tam 2 dzieci, z tego co mi opowiadala to jest po prostu zalosne jak to wszystko tam wyglada, szczegolnie prowadzenie ciazy 🤢

Cytologie ialam na pierwszej wizycie w ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
Wiolka jeszcze raz wszystkiego naj 😘

Kasiu no każdy wynik jest oznaczony jakąś grupą ja miałam 3A tez jakieś komórki zapaleniowe czy coś tam ... 🤨 😞 😞

Wiola ja prócz fb dołączam i tu do życzeń 😘 😘 😘
ja mam grupę 2 w cytologii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
sandroos napisał(a):
...
Co do opieki... duzo by pisac. Jak wspomnialam wczesniej - tu ciezarne nie maja swojego lekarza, tylko spotykaja sie z poloznymi, ktore w moim odczuciu chca tylko postawic haczyk przy nazwisku na liscie 😞 Troche inaczej sobie wyobrazalam te spotkania (pomijajac fakt, ze dotychczas miala ich tylko dwa), a najbardziej mnie rozczarowalo, ze za kazdym razem jest to inna osoba... 😞 Mimo to nie powinnam jednak narzekac, bo jak sie martwilam o ten przeplyw krwi, to rzeczywiscie babeczki zadzwonily do szpitala by porozmawiac z kims kto byl w stanie powiedziec cos wiecej, i troche mnie uspokoic.
Poza tym, na tym etapie ciazy, moim zdaniem, powinnam miec badana szyjke macicy. Jest ryzyko przedwczesngo porodu czy poronienia, ale tu nikt tego nie robi, nikt o tym nie mysli dopoki cos sie nie stanie. Kol wlasnie urodzila wczesniaka. Wody jej odeszly w swieta, polozono ja w szpitalu i powiedziano, ze ma sie modlic by ciaza przezyla. A mozna bylo tego unikac... 😞 😞 😞 Druga kol, ma chyba zapalenie drog moczowych - tez ja olali. Idzie w pt do prywatnego polskiego ginekologa bo czuje ze cos jest nie tak i to nie jest normalne... 😞 Oczywiscie trzeba wyskoczyc z kasy w stawkach brytyjskich (100 funtow za wizyte), a to nie jest malo, ale jak mowie - zdrowie wazniejsze.
Wiem, ze kobiety rodza w tym kraju zdrowie dzieci, przechodza normalnie ciaze i nie mysla o tym tak duzo jak my Polki, ale to wynika tylko i wylacznie z tego, ze one sie tym nie interesuja tak bardzo jak my... Jak bylam w szpitalu i gadalam z jednym lekarzem, to sie mnie pytal ile mam dzieci? A jak powiedzialam, ze to moje pierwsze, to pytal skad o tym wiem, albo skad wiem o tamtym...
Podsumowujac - wiem, ze w Polsce mialabym te opieke lepsza, dostalabym odpowiedzi na wszytkie pyatnia, na ktore w UK nigdy nie dostane... 😞
Ale sie rozpisalam... 🤢






http://www.medyk.co.uk/polski-ginekolog.html
Gdy jeszcze mieszałam w Irlandii- tam tez do kitu służba zdrowia- to chodziłam do polskiej kliniki.
Fakt ceny powalają ale czasem warto zapłacić by dowiedzieć się czy wszystko jest w porządku z Tobą i dzieckiem. nie wiem czy słyszałaś o tej klinice do której podałam wyżej link-moja koleżanka mieszkająca w UK tam chodziła i bardzo sobie chwaliła. Jest tam cennik wizyt.


Wiola z okazji urodzin, życzeń ci dużo zdrowia i spełnienia marzeń oraz by dzidziuś zdrowo rósł i bezproblemowo o czasie pojawił się na świecie 🙂


Ja miałam robiona cytologie dokładnie miesiąc przed ciążą i miałam 2 grupę a to tylko dlatego że przyplątała mi się nadżerka 😞

Ja mam przedziwne zachcianki, ale o dziwo wbrew obawom Kasi sraczki po mojej ostatniej zachciance nie miałam 😉 Łażą za mną frytki w śledzie z majonezem i kiszone ogórki... aż mi ślinka na sama myśl cieknie 🙂

Dobranoc Mamusie i brzusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawac Śpiochy 🙂 myślałam że bede pierwsza ale Sandra jak zwykle mnie uprzedziła 🙂

Dziewczynki wysle Wam zaproszenia na FB, gdyby co to ja 😁 ale to później

Wiolka wszystkiego naj naj najlepszego, zdrowkai bezbolesnego rozwiązania 😁 oby Córcia zdrowo rosla 😘 😘 😘 spóźnione ale szczere 😉

Ja zachcianki też mam cóż poradzisz, probuję się ograniczac ale czasem to silniejsze ode mnie....
Ja cytologie mialam robioną 2 lata temu i teraz mi robił dopiero bo mi mówil że we wczesnej ciąży sie nie powinno robic czy jakoś tak, nie wiem nie znam się... Kiedys mi wyszła 1 grupa więc mam nadzieję że teraz też tak wyjdzie 😁 w co nie wierzę 🙂
Wczoraj zaliczyłam fryzjera i kosmetyczkę, od razu mi się humor poprawił 😁
Dziś mam wieeeeelki zamiar za wszorajsze leniostwo siąśc nad książkami, nie wiem z jakim skutkiem bo Mała strasznie zgrzędna - chyba idzie ząb 😮 🙃 🙃 dobrze by było bo skończyła juz 10 miesięcy a zęba ani jednego nie ma!!!!! 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heloł 😜
ja byłam u dentysty dzisiaj i wyszłam wkurwiona 😠 już tam nie pójdę,wstałam rano o 6 lecę jak głupia w tym mrozie,mąż mógł zostać tylko do 9 z małą,więc myślę-zdążę 🙂ustawiam się 5 w kolejce,otwarte jest od 7.30 więc trzeba było stać pod drzwiami,ale myślę co tam,zeby mnie bolą więc załatwię i spokój. dentystka przychodzi,widzi mnie,straszna znajoma babki z dołu i sama mi kazała przyjść dzisiaj bo jej mówię,że nie dam rady stać jak inni po 6 godzin w kolejce bo nie mam z kim dziecka zostawić a ta mi tylko dzień dobry i wlazła do gabinet,słowem się nie odezwała 😮 byłyśmy kuźwa umówione,poprosiła sobie pacjenta-myślę sobie do 9 i tak zdążę nawet jak będę po tych 4 osobach i nagle po ponad godzinie czekania tam wpada sobie gówniara z mamusią i pchają się do drzwi a ja grzecznie pytam jakim prawem a one,że kuzyn im zajął kolejkę i że wchodzą teraz 😮ja na to,że każdy rano wstaje i przychodzi i to jest totalny brak kultury bo jestem w ciąży i również czekam jak inni a nie śpie kurwa dupą do góry temu że mi ktoś kolejkę trzyma albo,że sobie przyjdę i się na brzuch powołam żeby mnie czasem dupa nie rozbolała od twardego siedzenia w poczekalni, bo mam szacunek do ludzi którzy w tej kolejce siedzą 😮 ona na mnie patrzy a ja mówię szkoda siedzieć i czekać skoro ludzie są tak bezczelni i wyszłam 😮 a dodam,że ostatnio mnie zaczynają boleć dodatkowo 3 zęby a ta siksa szła sobie tylko plombę wymienić bo się chwaliła w poczekalni jak tylko weszła 😮
szok ludzie mają posrane w głowach 😠 😠 znowu niepotrzebnie stałam i marznęlam a i tak gówno załatwiłam i tak oto noszę sobie w zębie lekarstwo już prawie miesiąc i nie mogę go nawet wyjąć 😮
szukam innego dentysty i mam nadzieję,że znajdę takiego co umawia na godziny bo to chyba bardziej cywilizowane niż taki bydło co się bez niczego wpycha 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100003312880959 tu macie mojego fb ja nie mogę wysyłać zaproszeń bo nie podałam panieńskiego nazwiska i kolor włosów mam inny i nie każdy mnie poznał i odrzucali mi zaproszenia znajomi i w ten sposób facebook zablokował mi wysyłanie zaproszeń i wiadomości 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozinka zaproszenie wysłane 🙂
To faktycznie masz przejścia z dentystą a ludzie chyba jacyś nienormalni!!!!! Ja bym tak lekko nie popuściła, skoro juz się odezwałaś to trzeba było zostac i jej nie wpuścic - co ona sobie myśli, w końcu w ciąży jesteś!!!!!! 😠 😠
Ja na szczęscie akcje z dentystą mam za sobą, chodzę teraz prywatnie do gościa umawiam się na godzinę i najwyżej 15 min ma poślizgu.... Kiedyś chodziłam na kasę i wiem jak to z czekaniem w kolejce jest, fakt masz opiekę za darmo ale mi np babka tak spieprzyła zęby że chyba z 2 lata musiałam później chodzic prywatnie i wymieniac wszystko co ona zrobiła bo sie zęby dalej psuły!! 😠
Teraz niestety muszę płacic i to dośc sporo, ale gościu zna się na rzeczy i nie szkoda mi wydac więcej bo wiem ze mam dobrze zrobione....
Najlepsze że żona tego faceta urodziła 4 dni przede mną więc zawsze mieliśmy tematy do gadania na temat ciąży porodu itp no i ostatnio się dowiedziałam ze znówjest w ciązy tyle że ma termin na lipiec!!!! Tak się zgraliśmy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh to niezle niunia 🙂 Tak jak ja z moja wychowawwczynia z gimnazjum 🙂)
Nadia dwa miesiace się wczesniej urodzila.. a teraz ona ma dwa miesąace wczesniej termin..
🙂)

Kozinka trza bylo dzwonic po Ciocie Sandre 🙂 ja tam lubie takie akcje... 🙂)) Bym rozniosla tego dentyste...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia wiesz co ja jestem taka,że jak wybuchnę to czasem aż za bardzo a ta dentystka to nie dość,że sąsiadka to jeszcze znajoma naszych domowniczek z piętra niżej i dopiero by było gadanie 🥴 poza tym przyszła z lekkim poślizgiem,pacjent który tam wszedł pierwszy siedział długo więc stwierdziłam,że poproszę jedną osobę żeby mnie przepuściła,bo nie zdążyłabym przejąć małej max o 9 godzinie a tu się dwie cipy zwalają jeszcze więc szkoda było nerwów a wiadomo było już,że nie zdążę w tamtej chwili 😮 dlatego w miarę możliwości się opanowałam i wyszłam bo bez sensu było kwitnąć 😮
od zawsze wiedziałam,że to miasteczko to dziura zabita deskami ale nie sądziłam,że ludzie którzy tu mieszkają to takie dzikusy,ja pochodzę z małej miejscowości,ale życzliwość i kulturę swoją mam a tu takie dno 😮 a po ilości klasztorów tutaj i po tym,że tu mieszkają sami pobożni ludzie według których można tylko radio maryja słuchać albo tv trwam oglądać pomyślał by kto że mają trochę oleju w głowach ale widocznie zamiast tego to mają w tych głowach nasrane 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja juz po sniadaniu i po kawce.

Sandra wyslalam zapr. Teraz dokladnie widzialam jak wygladasz i powiem ci ze laska z ciebie a mala jest taka slodziutka ze tylko schrupac 🙂

niunia to moje fb http://www.facebook.com/profile.php?id=100000921497781
Nie mam jeszcze Doroty wysylajcie zapr 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helloł mamitas 🙂

Jak czytam Kozinkę, to mi się nóz w kieszeni otwiera, jak ludzie moga tak postępować!!!
Ja też nerwus jestem, ale tak jak mówisz dentystka sąsiadka, to się człowiek hamuje... nie mniej rozumiem Twój maksymalny stan wkurzenia, ale mam nadzieje, że przejdzie Ci :* Zjedz sobie coś dobrego 🙂

Ja juz po sniadanku, DDTVN oglądam 🙂 Był fajny temat o byjakach i leżakach dla maluchów 🙂

Ps. Ale z Was laski 🙂
To mój fb http://www.facebook.com/profile.php?id=100001024824012
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
ja od rana na nogach, ale dopiero teraz mam chwilkę by tu zaglądnąć. Mąż dziś ostatni dzień w starej pracy więc trzeba było pomóc z ciastem itp.. Za chwilę jedziemy do Wrocławia by Mąż mógł pracę mgr zdać i się rozliczyć z dziekanatem. Więc pewnie wieczorem do Was zaglądnę 🙂

Z tego co zauważyłam to z Kozinki jest oaza spokoju-gdybym znalazła się na miejscu Kozinki to pewnie wióry by poleciały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...