Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Co do smarowania. Ja mam Elancyl ( http://www.cefarm24.pl/11471,elancyl-krem-przeciw-rozstepom-dla-kobiet-w-ciazy-400-ml.html ), jest drogi, bo ok 100zł za 400ml, ale jest superowy.

Jest do brzuszka, cycolków, ud, wszystkiego. A ja mądra kupiłam oddzielnie na cycolki PerFecta Mama(DAX COSMETICS) i zauważyłam dwa małe rozstępy u dołu piersi.

Tragedii nie ma, ale cycole aż nie widomo ile nie urosły, a brzuch juz arbuzek i na brzuchu nic, bo tym Elancylem smaruje. I teraz piersi tez zaczęłam tym Elancylem.
Kończy mi się i zamawiam go na www.cefarm24.pl bo tam jest mnóstwo superpromocji, wysyłka powyżej 200zł gratis. Więc znieram zamówienia z całej rodzinki i gites 🙂


o widzisz to warto spróbować, ja po pierwszej ciąży na brzuchu też nie miałam ani kreseczki tak samo na udach, jedynie na cycolinach mi sie porobiły no ale od spodu więc w dekoldzie nie widać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
Pszczelarka napisał(a):
Co do smarowania. Ja mam Elancyl ( http://www.cefarm24.pl/11471,elancyl-krem-przeciw-rozstepom-dla-kobiet-w-ciazy-400-ml.html ), jest drogi, bo ok 100zł za 400ml, ale jest superowy.

Jest do brzuszka, cycolków, ud, wszystkiego. A ja mądra kupiłam oddzielnie na cycolki PerFecta Mama(DAX COSMETICS) i zauważyłam dwa małe rozstępy u dołu piersi.

Tragedii nie ma, ale cycole aż nie widomo ile nie urosły, a brzuch juz arbuzek i na brzuchu nic, bo tym Elancylem smaruje. I teraz piersi tez zaczęłam tym Elancylem.
Kończy mi się i zamawiam go na www.cefarm24.pl bo tam jest mnóstwo superpromocji, wysyłka powyżej 200zł gratis. Więc znieram zamówienia z całej rodzinki i gites 🙂


o widzisz to warto spróbować, ja po pierwszej ciąży na brzuchu też nie miałam ani kreseczki tak samo na udach, jedynie na cycolinach mi sie porobiły no ale od spodu więc w dekoldzie nie widać 😉


No ja tez mam tak od spodu, ale wlasnie moja mama nic nie miala, mówi, że troszke na udach.. więc jest nadzieja, ze ze mna tragedii nie bedzie 🙂

jak na brzuszku nie mialaś, to megasukces!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
a vichy też tani nie jest bo kosztuje też koło 100 i to za 200ml więc ten się bardziej opłaca. trzeba popróbować


No Vichy sa drogie, ten Elancyl to paryska firma robi, więc chyba sponio, zreszta nie wiem. Ja na razie jestem zadowolona i komentarze innych też sa pozytywne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nadrobiłam dziewczyny heheh 🙂 No trzeba domek na całego ogarnąć i męża wykorzystć bo jak przyjdzie kwiecień to mi już na roboty ogrodowe ucieknie i nic nie będę miała z niego w domu.

Kocik: Imię Szymon i Mateusz podoba mi się Max odpada, to bardziej imie dla zwierząt jednak tak mi się wydaje 🙂
Maju: Jak tylko szafa będzie skończona to koniecznie się pochwal, ja potem też sfocę to co mój męzulek stworzy hehe 🙂

Jesli chodzi o tesco to u nas w okolicy tez nie ma 😞 ale ja ostatnio te chusteczki pampers 6 paczek kupiłam w rossmanie za 26 zł, także tam też warto czaić.

Jeśli chodzi o auto to my w zeszłym roku w kwietniu sprzedalismy nasze 2 auta i kupilismy jedno pożądniejsze rodzinne, ale strasznie nad tym ubolewam bo bez auta jak bez reki, tym bardziej ze tym autem co teraz mamy to nie lubie jeździć bo jest to długasne kombi naprawde długie i zawsze co nie wezme to zarysuje a jak miałam swoje autko to nikt mi się do niego nie wtracał. Teraz też chcę sobie jednak cos kupić, bardzo podoba mi sie takie autko http://otomoto.pl/peugeot-206-cc-klimatronic-C22323360.html no ale przy maluszku to mało praktyczne, no i myślę że takie autko było by dość dobre, 5 drzwiowe więc wygoda w wkładaniu maluszka, mało pali i tanie w eksploatacji 🙂 http://otomoto.pl/opel-corsa-zadbany-po-oplatach-C22367425.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 byłam dzisiaj z Klaudia na szczepieniu,krzyku i płaczu aż ja prawie płakałam 😞 😞 no ale to ostatnie,następne jak będzie mieć 5 lat 🙂 no i oczywiście autobusem,bo mąż zabrał auto,ale że mała dzielnie uczy się za rączkę tak,że tragedii nie było,tylko zasnęła mi na rękach po wyjściu z ośrodka i trzeba było męża ściągać 😁 teraz śpią razem 🙂
a u nas pod domem z samego rana wypadek śmiertelny-podobno ktoś wszedł pod tira 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Kocik napisał(a):
a vichy też tani nie jest bo kosztuje też koło 100 i to za 200ml więc ten się bardziej opłaca. trzeba popróbować


No Vichy sa drogie, ten Elancyl to paryska firma robi, więc chyba sponio, zreszta nie wiem. Ja na razie jestem zadowolona i komentarze innych też sa pozytywne 🙂


no właśnie widzę, a mój mi się już kończy a nie wiem czy jestem z niego zadowolona, wydaje mi się że na udach mi się małe dwie kreseczki zrobiły ale to już może omamy 🙂 hehehe ale lepiej się smarować ile wlezie ;D
właśnie koleżanka jest w aptece i zaraz będe wiedziała czy u nas w ogóle jest a do drugiej wysłałam czy ma u siebie bo ona pracuje w aptece 😉 bo jestem ciekawa ile w aptekach normalnie kosztuje żeby za przesyłki nie płacić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Carbonarrrrrrrrrrra, ale bym wtryniła 🙂

Emi corsa jest zdecydowanie lepsza dla mamci z maluszkiem, chociaż wiem, że peugocik tez niczego sobie 🙂 ale corsa tak jak mówisz praktyczniejsza 🙂


No dokadnie muszę jeszcze tylko tatę przekonać by mi dołożył hehe, jak miałam tamto autko a była to mazda 323, to było to niby na pól auto z tatą ale ja cały czas jeżdziłam on tylko sporadczynie brał zazwyczaj do lasu na grzyby bo tamtego jego ltepszego szkoda mu ciągnąć, no ale opłaty robilismy po połowie itp, także muszę tate przekonać że jednak potrzebuje gorsze auto na grzyby hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
hej 🙂 byłam dzisiaj z Klaudia na szczepieniu,krzyku i płaczu aż ja prawie płakałam 😞 😞 no ale to ostatnie,następne jak będzie mieć 5 lat 🙂 no i oczywiście autobusem,bo mąż zabrał auto,ale że mała dzielnie uczy się za rączkę tak,że tragedii nie było,tylko zasnęła mi na rękach po wyjściu z ośrodka i trzeba było męża ściągać 😁 teraz śpią razem 🙂
a u nas pod domem z samego rana wypadek śmiertelny-podobno ktoś wszedł pod tira 😮


o matko straszne .....
a co do szczepień to tez zawsze z młodym prawie płakałam 🙂 hihihi mamcie już takie są że nie lubią jak ich dzieci cierpią 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
kozinka napisał(a):
hej 🙂 byłam dzisiaj z Klaudia na szczepieniu,krzyku i płaczu aż ja prawie płakałam 😞 😞 no ale to ostatnie,następne jak będzie mieć 5 lat 🙂 no i oczywiście autobusem,bo mąż zabrał auto,ale że mała dzielnie uczy się za rączkę tak,że tragedii nie było,tylko zasnęła mi na rękach po wyjściu z ośrodka i trzeba było męża ściągać 😁 teraz śpią razem 🙂
a u nas pod domem z samego rana wypadek śmiertelny-podobno ktoś wszedł pod tira 😮


o matko straszne .....
a co do szczepień to tez zawsze z młodym prawie płakałam 🙂 hihihi mamcie już takie są że nie lubią jak ich dzieci cierpią 😉

u mnie zawsze byłam twarda ale to szczepienie dzisiaj od razu mi powiedziano,że będzie źle-podobno najgorzej znoszone przez dzieci,mam się zaopatrzyć w nurofen,bo czopki mogą na gorączkę nie pomóc jak się pojawi,mam jednak nadzieję,że nas gorączka ominie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
hej 🙂 byłam dzisiaj z Klaudia na szczepieniu,krzyku i płaczu aż ja prawie płakałam 😞 😞 no ale to ostatnie,następne jak będzie mieć 5 lat 🙂 no i oczywiście autobusem,bo mąż zabrał auto,ale że mała dzielnie uczy się za rączkę tak,że tragedii nie było,tylko zasnęła mi na rękach po wyjściu z ośrodka i trzeba było męża ściągać 😁 teraz śpią razem 🙂
a u nas pod domem z samego rana wypadek śmiertelny-podobno ktoś wszedł pod tira 😮


Straszne są wypadki, nie lubię nawet patrzec na to 😞
A co do szczepienia to brawa dla Kludi że jednak dała redę 🙂
I mam jeszcze pytanie szczepicie dziewczyny szczepionkami z nfz czy kupujecie szczepionki te 5w1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my się nad takim zastanawiamy, bo mały a bagażnik spoko, w weekend chcemy jechać zobaczyć bo blisko od nas jest :
http://allegro.pl/a-klasa-02r-1-7cdi-90ps-automa-i2161835620.html

ja na obiadek mam kurczaczka z wczoraj więc dziś lenistwo w kuchni i ploty z Wami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
kozinka napisał(a):
hej 🙂 byłam dzisiaj z Klaudia na szczepieniu,krzyku i płaczu aż ja prawie płakałam 😞 😞 no ale to ostatnie,następne jak będzie mieć 5 lat 🙂 no i oczywiście autobusem,bo mąż zabrał auto,ale że mała dzielnie uczy się za rączkę tak,że tragedii nie było,tylko zasnęła mi na rękach po wyjściu z ośrodka i trzeba było męża ściągać 😁 teraz śpią razem 🙂
a u nas pod domem z samego rana wypadek śmiertelny-podobno ktoś wszedł pod tira 😮


Straszne są wypadki, nie lubię nawet patrzec na to 😞
A co do szczepienia to brawa dla Kludi że jednak dała redę 🙂
I mam jeszcze pytanie szczepicie dziewczyny szczepionkami z nfz czy kupujecie szczepionki te 5w1?


te szczepionki 5w1 wiem że są nie do końca zdrowe tj. słyszałam że ta MMR w drugiej fazie powinna być podawana osobno bo w pakiecie mogą / nie muszą ale jest ryzyko autyzmu...więc niby lekarze przekonują do tego bo niby jedno kłucie ale ja nie do końca jestem do tego przekonana więc raczej będe stosowała każdą osobno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
kozinka napisał(a):
hej 🙂 byłam dzisiaj z Klaudia na szczepieniu,krzyku i płaczu aż ja prawie płakałam 😞 😞 no ale to ostatnie,następne jak będzie mieć 5 lat 🙂 no i oczywiście autobusem,bo mąż zabrał auto,ale że mała dzielnie uczy się za rączkę tak,że tragedii nie było,tylko zasnęła mi na rękach po wyjściu z ośrodka i trzeba było męża ściągać 😁 teraz śpią razem 🙂
a u nas pod domem z samego rana wypadek śmiertelny-podobno ktoś wszedł pod tira 😮


Straszne są wypadki, nie lubię nawet patrzec na to 😞
A co do szczepienia to brawa dla Kludi że jednak dała redę 🙂
I mam jeszcze pytanie szczepicie dziewczyny szczepionkami z nfz czy kupujecie szczepionki te 5w1?

ja na nfz 🙂 i mnie to wystarczy 🙂 bo mała siedzi ze mną w domu,nie chodzi do żłobka itd,sam lekarz mi odradził płatne szczepionki w takim przypadku 🙂 moja siostra,która ma 2,5 roku ma wszystkie płatne,z tego co wiem to koszt około 3 tys za wszystkie możliwe 😮 horror 😮 a one nie chronią przed wszystkimi wirusami itd tylko przed wybranymi,a i tak zaszczepione dziecko może zachorować i tak 🥴 to tak jak z grypą-szczepisz się a i tak masz ryzyko choroby 😮 więc stwierdziłam,że nie ma sensu wydawać tyle kasy,bo to żaden gwarant 🥴 kiedyś tego nie było i żyjemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
a my się nad takim zastanawiamy, bo mały a bagażnik spoko, w weekend chcemy jechać zobaczyć bo blisko od nas jest :
http://allegro.pl/a-klasa-02r-1-7cdi-90ps-automa-i2161835620.html

ja na obiadek mam kurczaczka z wczoraj więc dziś lenistwo w kuchni i ploty z Wami 😉


No bardzo fajne autko 🙂 tylko że ja jako tylko dla siebie muszę mieć cos gorszego żebhy szkoda nie było w razie co 🙂 jedno auto w swojej karierze skasowałam już doszczętnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Kocik napisał(a):
a my się nad takim zastanawiamy, bo mały a bagażnik spoko, w weekend chcemy jechać zobaczyć bo blisko od nas jest :
http://allegro.pl/a-klasa-02r-1-7cdi-90ps-automa-i2161835620.html

ja na obiadek mam kurczaczka z wczoraj więc dziś lenistwo w kuchni i ploty z Wami 😉


No bardzo fajne autko 🙂 tylko że ja jako tylko dla siebie muszę mieć cos gorszego żebhy szkoda nie było w razie co 🙂 jedno auto w swojej karierze skasowałam już doszczętnie 🤢


hahah to dobra jestes 😁
u nas jest tak: jak mąż kiedys służbowe przerysował przy parkowaniu w garażu to cisza...ale jak mi sie przydarzyło to do tej pory wspomina....hehehe faceci to wstręciuchy pod tym względem, zwłaszcza że go dwa razy potraktował hihihi 🙂
mi to nie robi różnicy czym jeżdżę, czy combi czy mały, duży wsiadam i jadę, a na dłuższe wypady to wygoda jak potrzeba dwóch kierowców, bo wszędzie jeździmy autem. najdalej byliśmy koło Wioli 😉 bo w Chorwacji 🙂 eh nie mogę się doczekać przyszłych wakacji bo tam właśnie planujemy z maluszkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mamy jedno,bo drugie sprzedaliśmy ze względu na drogie utrzymanie a mało użytkowaliśmy to auto,więc pozbyliśmy się starych aut,które mieliśmy za czasów narzeczeństwa i po ślubie kupiliśmy sobie inne w stanie takim,że dokłada się do niego tylko na rzeczy które się zużywają typu-klocki hamulcowe itd. póki co się nie zepsuło ani razu,żeby zawaliło coś poważniejszego,jeździmy 2 lata jednym-bo jak ja nie pracuję to zawsze jest opcja dogadania ewentualnych moich wyjść i ustalenia wtedy,że auto mam ja i wtedy zamiast męża autem jedzie do pracy jego kumpel 🙂 więc 2 są niepotrzebne 🙂 a na autobus mnie wzięło bo mam dworzec koło domu,więc wsiadam na nim a wysiadam koło ośrodka na przystanku więc mała idzie za rączkę i w dodatku zadowolona ze spacerku w taką pogodę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Dzięki dziewczyny za opinię w sprawie szczepionek, też łasnie myslę że szkoda kasy na te 5 w 1 bo my wszsycy bylismy szczepieni pojedynczo i tak jak Kozinka pisze zyjemy 🙂 🙃 😁


żyć żyjemy tylko że też i te wiarusy były inne, np jak ja młodego szczepiłam to dopiero powoli wchodził temat pnemokoków a teraz to prawie obowiązkowe szczepienie (nie mam pewności bo jeszcze sie nie orientowałam) wiem tylko że ceny są zabójcze. szwagierka za jedna wizyte na szczepieniach zapłaciła teraz 500 i to jeszcze nie na wszystkie się zdecydowała ze względu właśnie na ceny...masakra....to na co pytam się idą te składki zdrowotne?????jak wszędzie gdzie nie pójdziesz to musisz płacić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose napisał(a):
Dzięki dziewczyny za opinię w sprawie szczepionek, też łasnie myslę że szkoda kasy na te 5 w 1 bo my wszsycy bylismy szczepieni pojedynczo i tak jak Kozinka pisze zyjemy 🙂 🙃 😁

to już jest wybór indywidualny,bo niby wszyscy polecają,a mi akurat lekarz mówi,że nie ma sensu wydawać w moim przypadku,kiedy dziecko jest non stop w domu 😉 poza tym mam za sobą wizytę w wieku 5 miesięcy Klaudii w szpitalu na zapalenie oskrzeli i miała tam styczność z różnymi bakteriami i wirusami i nie złapała nic,a szczepiona nie była 🙂
tak,że każda mama wybierze czy szczepi czy nie,ja zrezygnowałam z tych szczepień i jest wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...