Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie naprodukowałyście aż miliona stron- za co dziękuję 🙂
Odebrałam wyniki i glukozę na czczo na 75 mg/dl a po obciążeniu ( 75 g/2h) 125 mg/dl- cokolwiek to znaczy. Może któraś z Was potrafi mi rozszyfrować ten wynik?
Reszta wyników prawidłowa 🙂
Zaraz rodzice przyprowadzą moją chrześnicę 🙂 Więc czeka mnie godzina pełna wrażeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nenia napisał(a):
Nie naprodukowałyście aż miliona stron- za co dziękuję 🙂
Odebrałam wyniki i glukozę na czczo na 75 mg/dl a po obciążeniu ( 75 g/2h) 125 mg/dl- cokolwiek to znaczy. Może któraś z Was potrafi mi rozszyfrować ten wynik?
Reszta wyników prawidłowa 🙂
Zaraz rodzice przyprowadzą moją chrześnicę 🙂 Więc czeka mnie godzina pełna wrażeń 🙂

Poziom glukozy we krwi

* na czczo do 105 mg%, po 1 godz. do 139 mg% włącznie - wynik prawidłowy
* między 140 a 180 mg% należy ponownie wykonać test obciążeniowy i wypić 75 g glukozy
* po podaniu 75 g glukozy i nieprawidłowym wyniku testu lub stężeniu glukozy powyżej 180 mg%, konieczna jest wizyta w poradni diabetologicznej
* jeśli test z obciążeniem 50g glukozy jest zły, a wynik z obciążeniem 75 g glukozy jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży trzeba będzie powtórzyć test obciążenia 75 g glukozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wrocilam bylam u tesciow dostalam od tescia tulipanka a od szwagra rozyczke, od mezusia ciasto bo wolalam ciasto od kwiatka :P
Szwagra dzieciaki lobuziaki halasowali a ciotka co tam mieszka z nimi na rowni z dzieciakamii mnie szlak trafial ja to jednak teraz cierpliwosci nie mam bo mialam ochote tak ciotce nagadac a dzieciaki do konta powysylac 😁 Troche ja uspokajalam ale ona gorzej niz dzieciak im starsza tym glupsza :P Jak ja sie ciesze ze sami mieszkamy 😁 juhuu 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂nie odzywalam sie bo przeniesli mnie do innej sali i tam juz nie mialam neta 🙂ale juz bede z Wami bo dzisiaj mnie wypisali 🤪 🤪 🤪 mam juz krażek wcale go nie czuje 🤪 wkurzyłam sie tylko bo corka mnie zapewniala ze posprzatala w domu ja wchodze i rece mi opadly 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
czesc dziewczynki 🙂nie odzywalam sie bo przeniesli mnie do innej sali i tam juz nie mialam neta 🙂ale juz bede z Wami bo dzisiaj mnie wypisali 🤪 🤪 🤪 mam juz krażek wcale go nie czuje 🤪 wkurzyłam sie tylko bo corka mnie zapewniala ze posprzatala w domu ja wchodze i rece mi opadly 🤢


super ,że jesteś z nami!! 😘 jak się czujesz kochana? 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tam moja chrześnica jest grzeczna, oby moje dziecię też tak grzeczne było. Na dzień dobry przywitała się z moim brzuszkiem, zrobiła cacy i przesłała buziaka dla dzidzi- słodko 🙂

Czas na kolacje bo zgłodniałam 🙂
I do wyrka wcześniej, sama bo mąż na nockę do pracy poszedł :/
Dobrej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anett napisał(a):
czesc dziewczynki 🙂nie odzywalam sie bo przeniesli mnie do innej sali i tam juz nie mialam neta 🙂ale juz bede z Wami bo dzisiaj mnie wypisali 🤪 🤪 🤪 mam juz krażek wcale go nie czuje 🤪 wkurzyłam sie tylko bo corka mnie zapewniala ze posprzatala w domu ja wchodze i rece mi opadly 🤢


no to fajnie że już w domciu 🙂 a córci dziś odpuść niech ma swój dzień kobiet 🙂
hehehe to będziesz miała co nadrabiać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetka jakie super wiadomości 🙂 To nam swoją obecnością zrobiłaś prezencik na Dzień Kobiet 🙂)
ja od taty biustonosz i gatki bezszwowe 😁 oczywiście mama wybierała, ale superowo 🙂

Mąż Tez słodkościami mnie zasypał i piękny słonecznik 🙂
Zaraz Na Wspólnej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To badanie powinno sie robic ok. 36 tc....

Dziwne, ze nie wiedza czy je robi.. Powinno byc rutynowe..
Kosztuje prywatnie okolo 31 zl i naprawde warto je zrobic,..

Mi nie zrobil i nie powiedzial i musialam miec antybiotyk wlaczony przy porozie, bo istnieje ryzyko zarazenia sie plodu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...