Skocz do zawartości

13 tydzien ciazy | Forum o ciąży


paatrycja_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
julka235 napisał:
paatrycja w zadnym wypadku nie mozna masowac sonie brzuszka w ciazy a zwlaszcza w tak wczesnej poniewaz masowanie brzuszka wywoluje skurcze macicy i twardnienia brzuszka.

Można masować brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara ( gdy 12 jest na łonie) ale tylko techniką głaskania a nie ugniatania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie no ja nic nie ugniatam tak delikatnie macam 🙂
i to tak zaraz jak konczy sie kosc łonowa to troszke dalej juz wyczuwam takie zgrubienie.
ja byłam u lekarza teraz 20-go na usg i nie mowił zeby bylo cos nie tak, raczej ze wszystko jest wporzadku

ewelinkaa08 i ata38 a to nie sa czasami wzdecia?
bo u mnie wzdecia to swoja droga. tez je mam i wtedybrzuch mam duzy i twardy jak w zaawansowanej ciazy hehe ale wezme no-spe i przechodzi
ja mam na mysli zgrubienie ale jezeli brzuch jest rozluźniony nie wzdety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 napisał:
Ja też w tym okresie wyczówałam jakby malutkie stwardnienie i sądzę, że to jestMaleństwo 🙂 A byłam w tym tygodniu u lekarza i miałam bardzo szczegółowe usg i powiedział,że Maleństwo rozwija się prawidłowo więc nie sądzę aby było to coś złego 🙂 Pozdrawiam serdecznie




Fajnie masz 😆
Też chciałabym zobaczyć moją Kropeczke 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie wiedziałam,że nie można masować brzuszka 🤢 a robiłam to często jak mnie pobolewał i przechodziło,a twardy robi się wtedy gdy dużo zjem lub mam wzdęcia,sam z siebie nigdy.Wiem jedno kiedy zaczyna rosnąć to znaczy,że jelita zostały wypchnięte,tak powiedziała mi pani doktor..a w 12 tygdoniu ciąży maleństwo znajduje się między spojeniem łonowym,a pępkiem,tam właśnie bada lekarz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brzuch mam twardy ale nie taki jak kamien 😉 tylko normalny jak w ciazy 🙂 zbyt twardy to źle..
a wzdecia mam tylko wieczorkiem 😉zapraszam do mojej galerii sa zdjecia mojego brzusia
a ja nie zazywam zadnych tabletek typu nospa nawet jak mnie cos boli...po co truc malenstwo niepotrzebnie jak mozna wytrzymac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinkaa08 napisał:
brzuch mam twardy ale nie taki jak kamien 😉 tylko normalny jak w ciazy 🙂 zbyt twardy to źle..
a wzdecia mam tylko wieczorkiem 😉zapraszam do mojej galerii sa zdjecia mojego brzusia
a ja nie zazywam zadnych tabletek typu nospa nawet jak mnie cos boli...po co truc malenstwo niepotrzebnie jak mozna wytrzymac 😉


moja ginekolog powiedziała,że nieraz tabletka jest konieczna(a szczególnie taka,która jest przepisana przez lekarza),bo nasza macica też musi się czasami zrelaksować 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
a mnie dzis tez tak pobolewa i sie martwie...a ze nie mieszkam w polsce tylko w uk to niestety nie mam dostepu do lekarzy itp..przed zakonczeniem 3 miesiaca....niestety...pierwsze usg w 15 tyg.......... 😞((

a brzuch twardy i taki obolaly.....+ ztwardzenie!...wiec ie wiem juz co od czego.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale kluje mnie zboku jakos.......eh..chyba to juz hipochondria bo sie naczytalam niepotrzebnie.......mam nadzieje, ze bedzie dobrze. jest tylko taka niepewnosc, bo nic nie wiem..nie widzialam dzidzi jeszcze...nic nie wiadomo...modle sie tylko...ogarnia czasem taki strach ze sobie czlowiek poradzic z tym nie moze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...