Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okloic!! | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • asiula83

    1894

Asiula Paulinka powoli się zaczyna pokazywać 🙂
Idę jutro do lekarki, wszystko dopytam
Karina dzięki za info jakbyś mogła sprawdzić byłoby super.
Słuchajcie moja Amelia od kilku dni cały czas się rusza, jest bardzo aktywna, do tej pory miała raczej stałe pory a teraz po prostu non stop czy to normalne??
Aniu tylko ja ja piszę to jest cisza hihihi, znów Foch!!!
Dobranoc mamusie , brzusie Rozalki i Bartusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo 🙂 Ja juz niestety bez męża 🙂 Mialam sie Was zapytac znaczy krysi i Eli: Co bedzie jesli nie bede miala podbitej Legitymacji Ubezpieczeniowej do porodu??

A teraz notka dla Agi:
Drętwienie i mrowienie w rekach
uwaza sie sie za ucisk opuchnietych tkanek na nerwy.Jeśli dretwienie i bol ogranicz sie do kciuka, palca wskazujacego, srodkowego i polowy serdecznego, to sa one objawami zespolu cieśni nadgarstka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_cie%C5%9Bni_nadgarstka)
U kobiet w ciazy jest to spowodowane tym, ze pojawia sie obrzek kanalu nadgarstka przez ktory przechodzą nerwy zaopatrujące palce. Rezultatem jest wzrost ciśnienia powodujący drętwienie, mrowienie, palenie i/lub ból. Objawy moga promieniować aż do ramienia.
Ponieważ w okresie ciąży płyny w tkankach gromadzą sie przez cały dzień, obrzęk i towarzyszące mu objawy mogć nasilone w nocy. Staraj sie w czasie spania unikać pozycji która mogła by spowodować ucisk na kończyny. Spróbuj też kładąc się do snu, ułożyć je nieco wyżej. Drętwienie ręki mozesz złagodzić przez uniesienie ręki powyżej brzegu łóżka i energiczne potrząsniecie nią. Jeśli wystepuje ono nadal, zakłóca sen i jest bolesne, skonsultuj sie z lekarzem. Często pomaga unieruchomienie nadgarstka i unikanie tytoniu i kofeiny. Pisz na miekkiej klawiaturze, podnos przedmioty całymi rękoma, staraj się by ręce w nadgarstkach były wyprostowane, a dłonie poniżej łokci.

Mrowienie w kończynach:
MNoże być odeczuwane jako zaburzenie w krązeniu krwi choć zazwyczaj tak nie jest. Uważ sie, ze uczucie mrowienia wywołane jest przez ucisk nagromadzonych płynów na zakonczenia nerwowe i nie należy się nim denerwować. Pomóc mogą zmiany pozycji ciała. Jeśli przeszkadza Ci to w normalnym życiu - poinformuj lekarza prowadzącego.

Tyle, jak cos jeszcze znajde to napuisze 🙂

Jak sie czujecie mamusie? Ja od paru dni zauważylam tyle wydzieliny z pochwy jak nigdy... nie wiem czy to normalne.
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karinko za informacje to jest dokładnie jak o mnie, idę dziś do lekarki to jej to powiem.
Co do legitymacji będziesz miała 7 dni na doniesienie podbitej ważnej legitymacji. Ważne jest też to że jeśli dostajesz pensję na konto wystarczy potwierdzenie ostatniego przelewu, ale musi być z zakładu pracy,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka 🙂
Karina zadzwoń najlepiej na oddział i zapytaj bo nie mam zielonego pojęcia 🙂
a co do wydzieliny to Karina sa upławy 🙂 poród zbiza sie wielkimi krokami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Aguś, masz rację Paulinkę powoli widać 🙂 a ja czuje ją doskonale i też jest aktywna prawie cały dzień jak Twoja Amelka, chyba jeszcze mają miejsce 🙂

Karinka, zadzwoń najlepiej na oddział i zapytaj żebyś się nie stresowała w dniu porodu bo nie wiadomo kiedy to będzie.


Ja dziś zaczynam 30 tydzień, ale ten czas szybko leci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec oklask dla Asi!! 🙂 Gratuluje 🙂 juz 3/4 ciazy za Toba 🙂 Eluś mówisz, ze poród coraz blizej 🙂 Grunt to wytrzymac do piatku 🙂 ale to na szczescie niedaleko 🙂
Agus ja tak mialam z rekami jakos w 30 tygodniu, i wiem co przezywasz, wspolczuje Ci bo to noe jest zbyt fajne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga Ty to juz raczej nie przytyjesz 🙂 w 9 miesiacu juz sie nie tyje, a jesli tak to minimalnie 🙂 Z tymi upławami to jeat masakra!! Dobry ten Twój Krzysiek 😁 Mi Pawel powiedzial ze wolałby zebym zaczela w nocy rodzic bo jak zemdleje to przynajmniej na łóżko 🙃 🙃 🙃
U mnie tez jest od 28 tygodnia. Daga jaka masz ksiazke??

Asia Ty to jestes farciara, 4 kg tylko.... zazdroszcze:P:P
A Ty Aniu jak to zrobilas ze tyle schudlas??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga ja mam tą samą książkę 🙂
My też wolelibyśmy rodzić w nocy, bo jeśli prawdą jest że drugie rodzi się o połowę krócej to okazuje się ze urodzę na ostatnim skrzyżowaniu przed szpitalem, przy założeniu że rozpoznam pierwsza oznakę hihihi. Do szpitala mamy jakieś 25 minut, a pierwszy poród trwał 40 minut hihi. Masakra.
Ja chciałam się też pochwalić bo dziś zaczynam 32 tydzień 🙂 i ja upławy mam przez całą ciążę.
Do tej pory przytyłam 13,5 kg i się martwię bo to jeszcze nie koniec, dziś popołudniu idę do lekarki to zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...