Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okloic!! | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • asiula83

    1894

Karina masz rację to jest za osobę towarzyszącą opłata, czyli za poród rodzinny, dzień otwarty jest 29 listopada o 17tej.
Chyba się przejedziemy, będę wiedzieć na czym stoję.
Asiu ja ja Ty chyba też urodzę w domu hihihi, mam 100 pomysłów na minutę hihiih. 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga dzięki.
Wypisałam co jest za co
lekarz- 1400 zł- tzn to abyś mogł mieć swojego lekarza przy porodzie, dzwonisz do niej i ona nawet w środku nocy przybędzie to samo z położną.
Co możemy zrobić aby szpitale nie pobierały opłat?? musiały by wszystkie rodzące się zbuntować, ale co zrobimy?? nie urodzimy??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o zakładach opieki zdrowotnej wskazuje jednak, że szpital nie może ponosić kosztów opieki sprawowanej przez osobę bliską. Wynika z tego, że dopuszczalne są opłaty bezpośrednio związane z obecnością bliskiej osoby, np. za obuwie czy strój ochronny lub dodatkowy posiłek. Ich wysokość nie może być ustalana w sposób dowolny i stanowić bariery w korzystaniu z praw pacjenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku naruszania przez szpitale prawa poprzez pobieranie wyżej wymienionych opłat, należy poinformować o tym NFZ, ponieważ praktyka ta jest niezgodna z umową łączącą Fundusz ze szpitalem. Może to skutkować nałożeniem kary na szpital. Ponadto pobieranie opłat za realizację prawa pacjenta do opieki sprawowanej przez osobę bliską, przekraczających wysokość kosztów poniesionych przez szpital, może stanowić podstawę do wniesienia pozwu do sądu cywilnego w celu zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie chyba przejde zobaczyc jak to wyglada 🙂

Na kopernika sie dalej nie dodzwonilam a MSWiA mozna odwiedzic codziennie wiec tez chyba soebie pojde w ktorys dzien. Do Zeromskiego tez sie nie dodzwonilam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczęta, wróciłam od lekarza mojego, mój okruszek waży trochę ponad 600 gram ale odrobinka, machała nam rączką.
A i sprawdzaliśmy czy jejcoś nie urosło między nogami, ale uff odetchnęlismy z ulgą, nic nie wyrosło hihihi. Natomiast idę do neurologa,mam jakieś zakłócenia błędnika, będzie to najprawdopodobniej od kręgosłupa, bo też bardzo mnie boli;(
w środę i w poniedziałek mam wizyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wreszcie dotarłam do domku. Zmęczona jestem jak nie wiem 😞
Dalej obstawiam że poród w domu to najlepsze rozwiązanie 🙂 a tak poważnie to ja albo na Galla albo na Siemiradzkiego. Decyzję podejmę w najbliższym czasie i mam nadzieję, że do porodu nie zmienię.

Aguś, malutka ta Twoja Amelka, moja Paulinka waży już prawie pół kilo i jakaś taka długa jest, chyba się w tej kwestii na tatusia podała ale nie jest mi przykro z tego powodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia jakbyś się zdecydowała na siemieradzkiego to może się tam spotkamy hihihi w końću różnica między nami to parę dni 😁.
No maleńka jest ale po kim ma być większa, Andrzej jest mojego wzrostu albo centymetr wyższy, no chyba że na mojego brata to urośnie do 2 metrów hihi.
Połóż się Asiuniu i odpocznij 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ja to bym się nie sugerowała tym że teraz Amelka taka malusia 🙂 - nawet specjalnie spojrzałam na Rozalki stare wyniki badan - w 21 tyg ważyła 311g a a mając 22tyg 5 dni 464g!!- to dopiero była kruszynka! no a teraz jest w normie ale w górnej granicy
🙂 fajnie że już wybrałyście szpitale 🙂 mi tak szczerze Grześ wybrał zanim dowiedzieliśmy się że jestem w ciąży - jego kolegi dziewczyna rodziła na Ujastku i tamten nawet u Grzesia wtedy nocował i zachwalał 🙂
a w czasie porodu jak taki lekarz mnie chciał badać - a to wtedy bardzo boli to mu powiedziałam że następnym razem rodzę na 100% w domu 🙂:laugh: :laugh: :laugh:
miłego dnia dziewczyny 🙂
ciekawe jak tam Cesia i Bartuś bez komputera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochane brzuszeczki te duze i te male 🙂
Ja juz po sniadanku, dzis niestwty bez meza bo musial do pracy isc 😞 😞 😞 Musimy poszukac innej pracy bo ta mnie juz wkurza, jego zreszta tez... Coprawda ma byc w opludnie ale co z tego wyjdzie zobaczymy.

Asia jak sie udala wczorajsza wycieczka na Rynek??

Milego dnia mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dziewczynki, jak mija dzionek??
Ja jem śniadanko, mąż mi zrobił ale musiałam go zrzucić z łóżka, nie bardzo się palił do tego hihi.
Krysiu masz rację ja też wczoraj popytałam i dzieci w tym tc powinny ważyć między 500 a 700 gram, czyli waży dobrze. Główkę ma mniejszą ale to chyba po Andrzeju hihi.
Jakie macie plany na dziś, wspaniałe słoneczko za oknem, my wybieramy się do teściowej na obiad a potem do znajomych 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus ja tez z ciekawosci patrzylam, moja w 23tc wazyla 610 gram 🙂 🙂 w 27tc 1100 a zobaczymy co bedzie w poniedzialek 🙂

Mam strasznie duzo spodniczek malych ale boje sie,ze moja Patulunka do lata sie w nie zmiesci wiec podziele mdz Ciebie i Asi jesli chcecie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Mnie dziś mąż obudził pysznym śniadankiem do łóżka 🙂 i ja z tej radości dostałam przypływu energii i zaczęłam od rana sprzątać ale Paulince się to chyba nie do końca spodobało i dostałam serię kopniaków 🙂 Nie dobra mama 😉

Karina, wycieczka na Rynek się udała 🙂 W zasadzie głównie to nasiedziałam się w pracy bo byłam zawieść L4 to musiałam wysłuchać historii z ostatnich tygodni 🙂 ale kilka sklepów też odwiedziłam.

Dzisiaj takie słoneczko że aż by się chciało gdzieś wyjść, ale my czekamy dzisiaj na pana który ma przyjechać oglądać samochód bo chcemy się starego pozbyć i nie wiadomo o której będzie 🤨 zresztą byle by przyjechał i go wziął i będziemy się cieszyć.

miłego dnia brzuchatki i mamusie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karinko bardzo chętnie skorzystam, myślę że Asia również, tak sobie teraz uświadomiłam w sumie to dobrze, Paulinka od naszych dziewczynek będzie prawie dwa miesiące starsza, to my się załapiemy na te cudeńka hihihi.
Patrząc na Twoje wyniki to Amelia nie dużo mniejsza 🙂
jeszzce za 6 tygodni mamy iść na jeszcze jedno genetyczne, to to ostatnie już 🙂, ale nie mogę się doczekać bo będzie 4d i już powinno być ją super widać, choć i to z 19 tc też jest w miarę ok 🙂
Asiu gratuluję wyprawy wczorajszej 🙂
Mam nadzieję że uda Wam się tak samo szybko sprzedać autko jak nam, my po 2 dniach od ogłoszenia i pierwszy klient który obejrzał hihihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 My poz akuplach, mielismy jechac jeszcze do Ikei po kocyki dla malej ale samochod zaczał wariować i wróciliśmy do domu 😞 😞 😞

Gratuluje Asia 🙂 Ty swietuj soczkiem:P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też właśnie wróciliśmy ze spacerku 🙂 |Pogoda dzisiaj super, mam nadzieję, że jutro też tak będzie bo planujemy wyjazd w Tatry 🙂

Karinka, mi tylko soczkiem pozostało oblewać ale już przywykłam do tego 🙂

Dagmara, jakiś super lekki ten wózek znaleźliście 🙂 jak przypomnisz sobie nazwę to koniecznie daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...