Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oj jestescie okropne z tymi pierogami marta ja dalybym sie pociac teraz za tka miseczke....ale juz wiem co czeka moja mame jak przyjedzie do mnie w przyszlym tygodniu tez mi zrobi pierogow z owocami 🙃 🙃 🙃 🙃hura
u mnie juz wszystko poprane musze jeszcze ta torbe spakowac..oj cos nie mam serca do tego jak tak uzupelnilam wszystko to mam ciuszki tyklo w rozmiarze 56-62 i to w sporej ilosci mam nadzieje ze na miesiac wystarczy ze az tak szybko to dziecko nie rosnie, juz teraz to bede wieksze kupowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
TORBA SPAKOWANA!!!!!!!!!! 🤪 Rożek się nie zmieścił ☺️
Monkado, nie wiem jaka jest dokładnie wada z astygmatyzmem, ani na jaką wzrosły mi moje minusy. Ta lekarka to zawsze jest ze wszystkim ''na nie''. W ciąży powiedziała, że wady się nie bada, do pół roku po porodzie też nie. Wiem tylko, że mam 🙂 Ale w okulary -2 na obu stwierdziła, że nic nie widzę. Aa i przez tego wrzoda powiedziała, że też nie można badać, bo wynik może trochę zafałszować, bo jednak oko pracuje inaczej. Także najwyraźniej albo szukam innego okulisty (w sumie muszę, bo jeśli mam zapłacić za zaświadczenie to nie tej pindzie) i może w końcu dowiem się chociaż na jakie moce mogę nosić. Zostaje mi kupno okularów 😎 😎 😎 😎 na soczewki ZAKAZ! 🙂
Spakowałam sobie te majty jednorazowe, czytałam w M jak mama, że po cesarce trzeba zakładać też je, bo normalne majteczki mogą być nieprzewiewne dla blizny lub ją uciskać 🙂 Podpaski jak coś by się zmieniło to zawsze mogę dorzucić, narazie w torbie nie mam 🙂
Ciekawe czy wyhodowano mojego paciorkowca 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co to wszytkie brzuszki spia? Pisalyscie ze wszystkie robicie wymaz na paciorkowca i ze to wazne badanie wiec i ja przycisnela mojego lekarza ze chce bo on mi odradzal na wszystkie sposoby ze mi to i tak w niczym nie pomoze bo jak sie ma ta bakteria to mozna to leczyc antybiotykami ktore sie podaje przed porodem i do tego w dwoch dawkach po 8 godz, tak wiec malo ktora kobieta jest dostatecznie szybko w szpitalu, ale ja sobie tak mysle ze jak juz bede wiedziala to zawsze moge wszesniej do szpitala jechac a nie na ostatnia sekunde.ale to bylo naprawde dziwne z jego strony on wogole nie popiera tego badania... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie śpię
leżę i liczę co ile twardnieje mi brzuch 😞 zaczęło się od 20 min. a doszło nawet do 7
teraz jest raz na godzinkę 😞 jutro jadę do centrum i kupuję wszystko
pora pakowac torbę
i nie wiem jak to jest, ale jak leżałam to było tak regularnie, a jak wstałam to tak jakby ustąpiły
dzisiaj to chyba nie będę spała tylko nasłuchiwała
kolorowych dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia ale po cesarce też podpaski trzeba nosić bo cieknie z macicy gdyż rana po łożysku tam zostaje i ona będzie krwawić i mogą spływać skrzepy napewno będzie mniej krwawiło niż po naturalnym 🙂

a ja idę robić pizzę 😜

Dziewczyny widze że co poniektóre zmotywowałam do pakowania torby 😁 😁 😁 i Tosia mi też się nie mieści kosmetyczka ale upchnę ją gdzieś najwyzej wyjmę jedne podpachy i mężul dowiezie mi je na drugi dzień bo w sumie psakowałam 2 opakowania od razu 🙂 a w to miejsce idealnie by weszła kosmetyczka 🙂

Dobranoc do poczytania rano 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
Przepraszam ze sie wczoraj z Wami nie pożegnałam ale padłam na twarz 🤪

Kasiulek oklask dla Ciebie za wytrwałość 🙂 ja jestem zła bo mnie królik obudził o 7 😁 o 3 to bym go chyba na pasztet przerobiła 😉 😁

Ja też już zaczęłam powolne pakowanie i stwierdzam że sie nie mieszczę więc zrobie jak Kasialeczek- wypakuję część podpasek i tych wkładek laktacyjnych i Mąż będzie donosił 🙂

Tosia tak jak Kasialeczek pisała- po cesarce też sie podpachy przydadzą 🙂
Ja też w soczewkach nie mogę chodzić ale spoko- okularki fajna rzecz!! 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
a z kropelkami nie pomogę, kiedyś jakieś miałam ale nie pamiętam ☺️ myśle że pani w aptece coś Ci doradzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Ania jak skurcze mijają przy zmianie pozycji to znaczy, że to są te przepowiadające. Tak można je odróżnić od tych porodowych, że jeśli to przepowiadające to trzeba się położyć jak się chodzi albo wstać jak się leży itp i jeśli ustępują to nie ma paniki, bo tych porodowych nie da się niczym zatrzymać.

My mieliśmy dziś pierwszą awarię 🙂 Mąż rano wziął się za przewijanie Zojki i zamiast od razu zmienić pampersa to najpierw wyrzucił brudnego i wziął się za wycieranie dupki a Zojusia wykorzystała okazję i mu nasikała i gratisowo dorzuciła trochę kupki 😁 także body , kaftanik, podkład z przewijaka wszystko do prania 😁

Tosia współczuję przebojów, chyba rzeczywiście najlepiej będzie zmienić lekarza.

Widzę, że pakowanie ruszyło pełną parą 🙂 Wiecie co mi się przydało na porodówce? Specjalnie jeszcze w tej galerii weszła do rossmanna, po pomadkę nawilżającą bo straaaaaaaaaaaaaasznie wysychają usta przy tym oddychaniu przy skurczach. A co do koszul to powiem Wam szczerze, że mało kogo widziałam w tych typowych do karmienia (szarych workach ze zwierzakami) większość dziewczyn w dzień chodziła w normalnych ubraniach typu: luźne spodenki i bluzka, dłuższe tuniki, dresy itp. Ja też miałam takie luźniejsze piżamowe spodenki i bluzki z kilkoma guzikami z przodu.

Acha u nas po kontroli wszystko ok, z wyjątkiem żółtaczki, jeszcze się utrzymuje więc za tydziń w pt znowu musimy się pokazać. I pani doktor pozwoliła nam już chodzić na krótkie spacerki jak jest tak ciepło (powyżej 20st, a dziś ma dochodzić do 30:woohoo 🙂 tylko mam straszny problem jak ją ubierać, bo jedni krzyczą żeby nie przegrzewać inni, że się przeziębi a do tego to wcześniaczek i musi być niby trochę cieplej ubrana. A znowu pani doktor mówiła, że jak jest upał to mała też na krótki rękaw ma być 🤔 zwariować można! Jeszcze mi kaszlnęła kilka razy i już jestem w panice.

Pocieszenie takie, że jej truskawki i czereśnie nie uczulają 🙂 W szpitalu kazali nam jeść wszystko tylko dzieci obserwować i dopiero jak coś uczuli to ograniczać, żeby nie stosować diety eliminacyjnej bo pozbawia się witamin dzieci. Pierwszego dnia w szpitalu na obiad byłą grochówka 😮 😮 😮 😮 😮 ale myślę, że to przesada i nie zjadłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

Rosi musisz zmienić suwaczek 😜 bo Twój już nie aktualny 😜 Nam też móili zeby jeść wszystko i patrzeć co uczula i w tedy dopiero odstawić tyle żeby np nie jeść wzdymających potraw bo dziecko może mieć wzdęcia i brzuszek boleć ale po miesiacu można już próbować może nawet wcześniej 🙂
To mężul miał niepsodziankę ha ha ha a powiedz ile pampersów Ci schodzi?

ja jadę teraz na badania a później na zakupy i na grilla 🤪 jupi 🙂 w końcu bo już taka spragniona go jestem ze brak słów ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
Tak wogóle to znacie jakieś dobre nawilżające kropelki do oczu? Zasycha mi oko po antybiotyku 😞


Cześć 🙂 Tosiu bardzo fajne krople nawilżające to Refresh firmy Allergan 🙂 Ja stosowałam przy soczewkach kontaktowych, są dosyc gęste i daje długotrwałe wrażenie nawilżenia.
Ja już na L4 🙂 wreszcie 🙂
Co do pakowania torby do szpitala to też ledwo się mieszcze 😞(((( Wiec chyba zmienie ją na większą 😁
Rossi to pieknie córcia tatusia załatwiła 🙂
Ja dziś zostanę matką chrzestną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂

Dziś taki ładny dzień a ja muszę leżeć. Źle się dziś czuję od rana a zaraz chyba zacznę liczyć skurcze, bo coś coraz częściej je czuję 🤨

Zaraz Was poczytam. Ale pewnie dużych braków przy takiej pogodzie nie mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Dzięki Rosi, też słyszałam o tym, że jak się pozycję zmieni i ustępują to ok.
no i ja tak mam jak w ciągu dnia za bardzo zaszaleję,
nie spałam do 2 bo nasłuchiwałam, no i jak dłużej w jednej pozycji byłam to tak jakby się nasilały
dzisiaj od rana ok. oprócz kręgosłupa, nerek już sama nie wiem,
jak wstaję to jak nowo narodzona, a później coraz gorzej,
no a wstałam zjadłam śniadanko i ruszyłam do centrum na zakupy zapełnic torbę do szpitala,
odwiedziłam aptekę i real, no i po drodze przy okazji używane, ale dziecięcych nie było nic, tylko sobie kupiłam bluzkę 🙂
w realu kupiłam body z krótkim rękawem po 4 zł, fajnej jakości bawełna, tak że polecam, a kupiłam ten mały rozmiar, bo wszystko mam 62 i się moje dziecię w szpitalu będzie topic we wszystkim,
no i jeszcze w smyku są już przeceny, ale na razie nie kupowałam, bo w poniedziałek mam jechac do sklepu gdzie podobno tanio jest
a w smyku spodobały mi się dwupaki półśpiochów, i kaftaników, takie kolorystycznie dobrane, po 28 zł za dwupak

i znowu tak jak wczoraj zaczyna mnie bolec cały brzuch, jak przy zaparciach, ale nie mam 😮
a może mam ale nie wiem 🙂
zmykam robic obiad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
a ja robię od rana pranie, zrobiłam ciasto a mała szaleje że ledwo chodzę takie kopniaki dostaję 🤪
moja sąsiadka wychodzi dzisiaj za mąż i teraz pojechali na zdjęcia( ale pięknie wyglądała) a u nas upał że ledwo da się wytrzymać 🤪


Kasiulek pewnie szalałabyś dziś na weselu, gdyby nie brzuszek? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ilka napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
a ja robię od rana pranie, zrobiłam ciasto a mała szaleje że ledwo chodzę takie kopniaki dostaję 🤪
moja sąsiadka wychodzi dzisiaj za mąż i teraz pojechali na zdjęcia( ale pięknie wyglądała) a u nas upał że ledwo da się wytrzymać 🤪


Kasiulek pewnie szalałabyś dziś na weselu, gdyby nie brzuszek? 🙂
pewnie że bym szalała na parkiecie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😘
Zacznę od narzekania, mam dość bycia w ciąży, ledwo chodzę, przejdę zrobić coś do jedzenia, wykąpać się i padam! Nie zdawałam sobie sprawy, ze będzie aż tak źle 😞
Zazdroszczę tych wyjazdów nad morze, ja nawet nad pobliskie jezioro się nie nadaję. Kiedyś jak się wyjechało to tylko zimne piwo w sklepie i leżenie plackiem pół dnia na słońcu... 😞
Półśpiochy to ten śpiochowy dół jak spodenki? Moja mama dziś Jasiowemu kupiła w Cubusie, 2 za 29,90. 2 pajacyki i skarpetusie mini, bo stwierdziłyśmy, że mam trochę przymało 🙂
Zajadam się bobem i zaraz pęknę!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u mnie tez goraca...ale nie narzekam 🙂przed poludniem troche sie z filipem poopalalam, pozniej zakupy , drzemka i teraz jedzonko a kupilam wszystko co mozliwe arbuza, czeresnie , truskawki, winogron, nektarynki tak wiec do wieczora mam zajecie 😁 😁 😁 😁ale w nocy to moj chyba ze mna nie spi bo juz ma dosyc tych moich wiatrow 🙃 🙃 🙃powiedziaz ze po pororzie to juz nie bedzie tego tolerowal 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...