Skocz do zawartości

ciąza w UK | Forum o ciąży


Iwonka78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny, czy któraś z Was mieszka w UK, jak Wasze doswiadczenia z opieka w trakcie ciąży? jestescie zadowolone?
ja jak do tej pory bardzo
wszystko sprawnie zorganizowane, badania krwi, USG, siusiu co wizyta, cisnienie, waga, mnostwo pytan od poloznej.
Jedyne co mnie zdziwilo, to to ze tak dlugo musialam czekac na pierwsza wizyte z polozna, okolo 10-go tygodnia, bo nie licze tej pierwszej u internistki.
Piszcie o swoich doswiadczeniach i odczuciach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mieszkam w Uk,pierwsza wizyta jest tak późno gdyż oni czekają czy przetrwasz do końca 3 miesiąca,nie podtrzymują ciąży,nie bada Cię lekarz całą ciążę,nie wiem czy to jest dobre.Moje doświadczenie jest takie,że w zeszłym roku byłam w ciąży,zaczęło mnie wszystko boleć,pojechaliśmy na ostry dyżur,to dostałam tabletki przeciwbólowe i do domu,na następny dzień poszliśmy do GP,kazał Nam jechać do kliniki ginekologicznej,pojechaliśmy,czekaliśmy na ginekologa 3 godz bo pojechał do wypadku,w końcu mnie zbadał i zdziwiony że krwawię,a chwilę wcześniej mu powiedziałam co i jak,to zaś dostałam tabletki przeciwbólowe i do domu,za dwa dni miałam przyjść na badanie krwi,sprawdzić poziom Beta,gdyż lekarz mnie poinformował że jest wczesne poronienie a oni nie podtrzymują ciąży,z krwi Beta miałam niskie już i zaś do domu,powiedzieli że oczyszczę się sama,i dopiero mam iść do lekarza jak będę miała gorączkę itd.A dzwoniłam do mojego ginekologa do Polski i powiedział że mam Dufhaston brać,to powiedziałam GP ale stwierdził że jestem w ciąży i nie może mi tego przepisać.Także tutaj to jak ciąża przebiega prawidłowo to jest dobrze.

Rok później zaszłam ponownie w ciążę i zaraz w 5tyg jechałam do Polski,przeczekałam najgorsze i niestety musiałam wrócić.Usg masz dwa razy tutaj,na wynik krwi czekałam za pierwszym razem 7 tyg teraz miałam w 28 tyg robione i jeszcze nie dostałam wyników.Całe szczęście jest wszystko ok,bo jakby nie było to nie wiem czy by pomogli.

Także moje odczucia i doświadczenie nie jest najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałam niestety o tym, ze w UK ciąża nie jest podtrzymywana jesli wynikna jakies problemy.
Więc jestem w gronie kobiet, ktore przechodza ciąze plynnie, i mam nadzieje, ze nie bede musiala miec doczynienia z bezdusznoscia lekarzy.

U mnie na testy krwii czekalam zaledwie 3 dni, bo mialam USB i te wyniki musialy byc, zeby wraz z badaniem USG wykluczyc wady genetyczne w tym glownie zespol Downa- wszystko jest OK, jestem w grupie tak zwanego LOW RISK, choc martwilam sie ze wzgledu na moj wiek (31),bo zwykle ryzyko wzrasta z wiekiem.
Ale jest dobrze 🙂
I oby tak do konca! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejk dziewczyny!
Ja już urodziłam 🙂
Podczas ciąży mialam bardzo często wyzyty u lekarzy specjalistów i robione USG ze zwględu na nadczynność tarczycy i cysty na jajnikach,wszystko na szczescie zakonczyło się dobrze-moja córeczka jest zdrowiutka 🙂

Jedyne co zle wspominam to sam porod-tutaj przyjmuja do szpitala jak juz praktycznie rodzisz więc troche się podenerwowałam w domu,przyjeli mnie jak miałam skurcze bardzo czesto i zanim na sale traiłam to rozwarcie miałam juz na 9 cm 🙂 warunki super ale moja polożna mi nie spacowała-nie pomogła mi wogóle a to był mój pierwszy poród więc np nie miałam pojecia jak powinnam oddychac itp

Po 3 godzinach na szczescie zajeła sie mna inna połozna ,ta mi bardzo pomogła i urodziłam szybcutko 🙂

powodzenia dla wszystkich mamusiek:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mieszkam w Irlandii i tu rowniez mozna zapomniec o podtrzymaniu ciazy uznaja metode silniejsze przetrwa...przykre to jest bardzo!!!ja jak powiedzialam w szpitalu ze biore duphaston to na co po co dlaczego i ze mam nie brac i im powiedzialam ze ja mam swojego ginekologa i ona mi to podaje na podtrzymanie ciazy bo plamilam i sie zamkneli! Nospy tez mi nie chcieli dac bo mi sie skonczyla a mialam skurcze! zla byla na nich na maxa. Ostatnio dostalam antybiotyk bo niby wygladalo ze mialam infekcje nerek a mocz byl ok...a to bylo wiezadlo oblego bardzo bolalo. antybiotyku oczywiscie nie wzielam poszlam do mojego lekarza a on mowi ze ja nawet infkecji nerek nie mam i po co antybiotyk. Oni sa straszni! ale co do porodu mam kilka kolezanek i byly bardzo zadowolone 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Gosiu serdecznie 🙂 mam nadzieję, że dalej będzie dobrze, pojde na konsultacje w Polsce, bo się wybieram za dwa tygodnie, specjalnie przelozylam urlop, zeby to juz jednak bylo w drugim trymestrze,bo to podroz samolotem.

Dziewczyny? czy Wy podrózowalyscie samolotem w trakcie ciazy? pytalam polozna i powiedziala, ze nie ma zadnych przeciwskazan jesli dobrze sie czuje, ale jak widac z nimi to nic nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli wniosek jest prosty niestety: jak cos sie dzieje niedobrego, plamienia, czy skurcze to lepiej sie wybrac do polskiego gin? na to wychodzi, bo tutejsi nic nie zaradza, ewentualnie Paracetamol...

Kochane trochę jestem przerazona 🤨

A poród, to jak niby? mam czekac az mąż będzie w stanie zobaczyć głowkę 🙂niedorzeczne naprawde...
Mąż jest starsznie zasadniczy, nie wyjdzie ze szpitala jak mnie nie przyjma 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
niestety w UK tak jest... ja mialam plamienia i oczywiscie stwierdzili ze to dlatego ze dziecko rosnie i organizm sie oczyszcza... i tak ma byc... ale mozna zmniejszyc ryzyko zalezy to też od pracy jaką wykonujesz... moje jest niestety trochę ciężka.. wiec możliwe ze też się przyczyniła do plamień...ale oni jak zwykle nic nie wiedzą i nawet tego nie zbadają... najlepiej isc do polskiego lekarza który jak będziesz miała szczęscie przyjmie Cię po miesiącu(tak jest w moim regionie) a co do porodu to słyszałam od moich koleżanek że bardzo dobrze nie narzekały a wręcz przeciwnie bardzo dobra opieka 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
slyszalam, ze moj szpital, tzn. ten ktory wybralam do porodu jest bardzo chwalony, mam kilka opcji do wyboru: szpitalne warunki, bardziej kameralne w sekcjii poloznych i dom; z uwagi, ze to moj pierwszy porod i nie daj Boze jakis komlikacji dom odpada, i tylko zastanawiam sie miedzy sala szpitalna a ta u poloznych, ktora jest tez czescia szpitala, chyba jednak ta druga opcja, w razie czego lekarze sa obok.
No jeszcze mam troszke czasu na zastanowienie 🙂

moja praca jest biurowa, wiez raczej nie ciezka, tylko za to duzo stresu ( petenci, pozyczki, kontakt z pieniedzmi)wiec nie wiem co gorsze 😞

a w razie problemow ide prosto do polskiego gin- najwyzej prywatnie( choc zycza sobie krocie!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja leciałam samolotem w 5tyg,wtedy w niecałym 10 tyg,i na urlop jak jechałam to był 24 ponad tydz i wracałam w 28 tyg 🙂 i też nie miałam przeciwwskazań,ani od położnej tutaj,ani od mojego ginekologa 🙂 tylko sprawdź sobie jak Twoje linie lotnicze,bo ja jak wracałam to musiałam mieć zaświadczenie od lekarza.

No i niestety ale jak będzie się coś działo to najlepiej do polskiego ginekologa,ale będzie dobrze,bo przecież musi być co nie 😉

Co do porodu,to trzeba niby czekać i jak są skurcze dopiero co 5 min to do szpitala,moja znajoma z pracy,rodziła pierwszy raz i też w Uk i pojechała do szpitala,bóle miała chyba co 10 min i kazali jej do domu jechać i wziąć kąpiel 🙃 dobre co.No ale ogólnie opieka w szpitalu jest dobra,i warunki też są lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka lepiej zaplac za wizyte i idz do polskiego gina w razie czego. Ja place za kazda wizyte w zaleznosci od 80 do 140euro no ale wole byc spokojna. Wydalam juz chyba z 500e ale warto!u mojego gina mam jeszcze jedno usg planowe wiec znow 80e a jak cos wpadnie po drodze to kolejne pieniazki wiem ze zycza sa niezle ale coz zrobic.Irlandzcy lekarze tak samo jak angielscy z tego co piszecie zachowuja sie podobnie paracetamol lekarstwem na wszystko! co do porodu to rzeczywiscie jest tu lepsza opieka niz w Polsce z tego co slyszalam od rodzacych. No coz sama sie o tym przekonam 🙂
mysle ze bedzie dobrze. Oni sie staraja pomoc oczywiscie ale im jakos to nie wychodzi :P jak masz jakies watpliwosci idz do polskiego gina a na reszte wizyt planowych i tak bedziesz chodzisz do GP i szpitala 🙂
p.s. Moja GP jest polka 🤪 wiec jeszcze o tym dobrze 🙂 a ginekolog to juz prywatnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotu to ja mialam absolutny zakaz dlatego ze mialam plamienia w 6stym tygodniu przez tydzien. Ale lekarz do dnia dzisiejszego nie pozwala na lot. Wogole nawet w normalnie przebiegajacej ciazy kazdy lekarz powinien Cie poinformowac o minusach lotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego porodu to tu jest to samo 🙂 w szpitalu masz sie pojawic jak skurcz sa co 5minut a nie co 10min. No i jak rozwarcie jeszcze nie takie to wysla Cie gdzies zebys pochodzila sobie przez godzine lub dwie i wrocila :P ostatnio jak bylam na pogotowiu to 2zostaly wyslane na spacerek hehe :P chyba juz taka maja polityke tego wszystkiego i nic nie zrobisz. Mojej kolezance odeszly wody i sobie wyobrazcie ze ja do domu wysylali i ze ma wrocic za 24h :o jakas masakra powiedziala ze sie nie ruszy no to ja zostawili ale smiech ogolnie jak tak mozna no ale dla nich to normalka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczynki za cenne uwagi.
Do porodu troche jeszcze czasu zostalo, ale lepiej z zawczasu wiedziec jakie tutaj maja swoje procedury, zeby w tych ciezkich momentach nie byc zaskoczoną 🙂

Przegladalam na necie polskich gin w Londynie, jest ich kilku, troche daleko od mojego domku, ale jak cos to wezme nawet Taxi 🙂

Co do samolotu, to lecimy Wizzair i oni nie wpuszczaja do samolotu kobiet powyzej 34-go miesiaca, wiec raczej w moim przypadku nie bede musiala chyba przedstawic zadnych zaswiadczen co?
w razie co to poprosze gin w Polsce o wystawienie takiegoz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każda podróż ma swoje minusy,ale akurat stąd lepiej jest lecieć samolotem,niż 30 godzin ponad autokarem.Polski ginekolog mi powiedział że bezpieczniej jest lecieć samolotem niż tyle godzin autokarem,z tym że kazał mi wody wziąć dużo 🤪 ale wypiłam przez całe 1,5 godziny jedną buteleczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie rozpoznali płeć tutaj w 19tc 🙂 z tym że na 80% 🙂
No ale nie pomylili się 🙂

A usg 4D czy warto,moja Malutka to tak wierzgała że mało co było widać,fakt że potwierdził płeć,no i powiedział mi że wszystko w porządku 🙂 zależy chyba od dzidzi jak to wyjdzie.

Wstawię Ci najlepszą heh fotkę,się mała bandytka rączkami zasłaniała i nie chciała buźki pokazać. [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/buzka_4d1-9a2d8d281440081c1082fb669213ca31.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...