Skocz do zawartości
  • 0

Ból kości łonowej i okolicy | Forum o ciąży


Gość

Pytanie

dzień dobry,jestem w 34 tyg. ciąży,to moja druga ciąża,od kilku tygodni mam silne bóle miednicy oraz kości łonowej,od kilku dni mam biegunkę,brzuch bardzo mi się obniżył i dzisiaj rano zaczęła mnie ta kość łonowa tak silnie boleć i okolice że ani nie mogę leżeć,wstawać,po prostu tak silny ból jakby ta kość łonowa miała mi pęknąć,z bólu aż się popłakałam,czy to tak powinno być? czy to oznacza że urodzę szybciej niż przewidywalny termin? termin mam na 20 czerwca. czy powinnam z tym bólem zgłosić się na pogotowie jeśli mój lekarz prowadzący jest właśnie na urlopie? z góry dziękuję za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Mamusia
pati89 napisał(a):
dzień dobry,jestem w 34 tyg. ciąży,to moja druga ciąża,od kilku tygodni mam silne bóle miednicy oraz kości łonowej,od kilku dni mam biegunkę,brzuch bardzo mi się obniżył i dzisiaj rano zaczęła mnie ta kość łonowa tak silnie boleć i okolice że ani nie mogę leżeć,wstawać,po prostu tak silny ból jakby ta kość łonowa miała mi pęknąć,z bólu aż się popłakałam,czy to tak powinno być? czy to oznacza że urodzę szybciej niż przewidywalny termin? termin mam na 20 czerwca. czy powinnam z tym bólem zgłosić się na pogotowie jeśli mój lekarz prowadzący jest właśnie na urlopie? z góry dziękuję za odpowiedz.

Witam, biorąc pod uwagę opisywane przez Panią dolegliwości doradzam pilnie zgłosić się do innego lekarza(sugerowałam już to we wcześniejszym Pani zapytaniu), lub na pogotowie. Niestety, na odległość, na forum, trudno inaczej pomóc. Życzę dużo zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Mamusia
Witam, u niektórych kobiet ciężarnych dochodzi do rozejścia spojenia łonowego. Dzieje się tak jednak zazwyczaj pod koniec ciąży, kiedy główka zaczyna nam się wstawiać do kanału rodnego. Może to skutkować zakwalifikowaniem do zakończenia ciąży (oczywiście w odpowienim terminie) poprzez cięcie cesarskie (choć nie wszyscy lekarze się z tym zgadzają). Proszę to zgłosić swojemu lekarzowi prowadzącemu, on sobie Panią dokładnie zbada i podejmie ostateczne decyzje. Możliwe jednak, że te dolegliwości daje powiększająca się miednica, która przygotowuje się do porodu. Musi Pani poobserwować czy objawy nasilają się podczas chodzenia, wstawania z łóżka, zmiany pozycji i wszystko przedstawić lekarzowi. Powodzenia:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...