Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂

My na weeknd wybylismy w gorki,Juleczka prawie caly czas na swiezym powietrzu,wiec sen miala idealny.Wczoraj w ciagu dnia zaliczyla 3 drzemki, wiec po kapieli nie miala juz ochoty spac, wiec trzeba bylo sie z nia bawic do 23.30, ale jak juz zasnela to spala do okolo 6 🙂W ogole to ostanio przespala nam cala noc 🙂Cudowne uczucie przespac cala nocke po raz pierwszy od ponad 3 miesiecy.

cos mialam jeszcze napisac, ale zapomnialam, no nic jak sobie przypomne to napisze.Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Laaf jak się idzie do kardiologa z dzieckiem to przed wizytą robią ekg dziecka. Musisz go rozebrać do pampersa, bo w róznej czesci klatki piersiowej badają serduszko. Trwa to chwilkę. Potem idziesz do lekarza, który najpierw robi wywiad ( jak masz jakieś wyniki badan krwi. ob, gazometri - mi to robili w szpitalu Piotrusiowi, weź ze sobą wszystko co masz). Najpierw patrzy na Ekg czy jest prawidłowe czy nie i w zależności od tego który parametr jest zły zaczyna badać ( jest 5 parametrów) . Najpierw osłuchowo jak działa serce i układ oddechowy ( bo serca ma tez duzy wpływ na płuca ). Na końcu robi Usg serduszka ( bada przepływ krwi w komorach i przedsionkach, mierzy każda cześć serca czy odpowiada wadze i wielkości dziecka. a potem w zależności od problemu skupia się na danym problemie. Wizyta trwa około 30 min i jest przyjemna. Jeszcze nie widziałam, żeby któreś dziecko wyszło popłakanie.

A kiedy idziesz do kardiologa. To dlaczego musisz tam iść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I po wizycie. Adze nic się nie poprawiło, ale leki trzeba odstawić, bo już za długo bierze. Oj, ciekawa jestem co z tego wyniknie...

jak się nie poprawi, to we czwartek znów mamy iść do przychodni.

A ja lecę sobie budyń ugotować, bo mam chcicę na coś słodkiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf pewnie lepiej sprawdzić ale jakby było coś nie tak to by po porodzie wykryli jak u Piotrusia. Moja kardiolog stwierdziła ze szmery występują nawet przy anemii albo jak za szybko dziecko rośnie i nie nadąża za tym organizm ale to wszystko szybko ustępuje. Zrób mu morfologię kosztuje grosze a wiele dzieci między 3 a 4 miesiącem ma anemię ( której się nie leczy jak jest mała) ponoć to fizjologiczna anemia bo do 3 miesiąca dzieci korzystają z zasobów matki a dopiero po 3 miesiącu same zaczynają tworzyć swoje zapasy. I w tym okresie jest niedokrwistość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu widze że między starszym a młodszym synem jest 10 lat różnicy to tak jak między moją mamą a jej siostrą :P pół życia się nie znosiły 🙂 tzn. moja mama musiała pilnować młodszej jak mama była nastolatką ale teraz za to się tak dogadują super ale często sie nie widzą bo ciotka w Angli tylko przez skype gadają dziennie 😉 A i mam młode kuzynki za to 🙂 jedna 5 lat druga roczek 😁 Zuzka ma ciotke rok starszą od siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po spacerku 2,5h i siedzialabym dluzej ale wialo 😉
Kkasia skad ja to znam moja Kamiska juz sie kilkanascie razy wyprowadzala 😉 😁 😁
Sluchajcie to zupke to jak zrobic? poprosu do wody wlozyc ziemniaka, marchewke i co jeszcze i przyprawic wylacznie maselkiem? czy daje sie cos soli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja robiłam tak... do wody kawałek mięsa (pierś z kurczaka albo skrzydełko) gotuje do tego dodaje pietruszke seler marchewke i ziemniaczka gotuje aż bedą miekkie i dodaje jeszcze grysik albo ryż potem wyciągam warzywa mieszam blenderem (można widelcem) potem dolewam tego wywaru w zależnści jakie gęste chcesz... nie dodaje ani soli ani masła nic... aaa i mięsko wyciagam jak się ugotuje i sama zjadam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LAAf ja dzis myslałam ze sie sama wyprowadze 😁 😁 😁 😁, co do zupek to lepiej na pocztek chyba na samym maselku a potem sprubowac dodac miesko , tylko jakie te warzywa to co kupujemy to albo pryskane albo napakowane chemii ,Ja chyba kupie mrozonke warzywna tak i tak spróbuje zrobic 😉 😉 😉 😉napewno bedzie lepsza zupka swojej roboty niz ta ze słoika 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Młoda dała mamie trochę pospać 🙃 ja wstałam, a Aga jeszcze drzemie 🙂
laaf wysyłałam Wam kiedyś książkę kucharską - zerknij tam, tam są fajne przepisy 🙂 jak gdzieś zapodziałaś, to daj maila - wyślę jeszcze raz 🙂
tutaj ciekawe linki dotyczące rozszerzeania diety
http://babyonline.pl/niemowle_rozszerzanie_diety_artykul,1316,0.html
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/987-jak-przygotowac-zupke-dla-niemowlaka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki

a ja mam się uczyć dzisiaj na obronę bo to już jutro i niby nie dużo bo mi podała pytania więc wiem co mam się uczyć ale tak mi się nie chce że masakra i szukam sobie zajęci żeby się tylko nie uczyć i tak was podczytuje od czasu do czasu...

mała z babcią na dworku a ja się nie mogę zmobilizować 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ja nie daje młodej mięska tylko robie wywar na mięsku... zanim jej dam wyciagam mięsko i sama je jem... a w słoiczkach od 5 miesiąca jest z mięskiem...

Sylwia tak samo miałam przed maturą tak strasznie nie mogłam się zmobilizować że robiłam wszystko inne 🤢 a potem ogarniała mnie panika że nic jeszcze nie umiem a to już niedługo... chyba niektóre jeszcze to pamietają jakie miałam ataki paniki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie bardziej zestresowal egzamin na zdanie prawka niz matura ale moze dlatego ze prawko zdawalam majac 17 lat a matura jak 19 😉
Kwasiek przeslij ponownie bo pewnie mam gdzies ta ksiazke na mailu ale szczerze nie chce mi sie szukac (moglabym po mailu ale nie pamietam Twojego) 😉
[email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...