Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziaku spokojnie z tym podwojeniem wagi po 3 miesiacach...sprobuj najpierw jej robic bardziej kaloryczne jedzenie a jesli to nic nie da to jak pisze Kwasiek dokarmiaj ja w nocy..chociaz ja wiem z doswiadczenia wlasnie w przypadku Kamiski takie doakrmianie nic nie dawalo bo ona bardzo dlugo ostatni posilek miala okolo polnocy a od 6 nie spala (a jej przerwa nocna do prawie 2 lat nie byla dluzsza niz 6h) i wlasnie dopiero bardziej kaloryczne jedzenie pomoglo w przybraniu wagi. Wiadomo kazde malenstwo reaguje po swojemu. Pamietaj ze Zuzka jest zdrowa, nic jej nie dolega a ze jest "tadkiem n iejadkiem" to taki jej urok 😉
Moja Kamiska prawie do 4 roku miala niedowage i co??? nic jej nie bylo a pozniej to za troje zaczela nadrabiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hEJ WRUCIŁAM WŁASNIE Z WIZYTY U ORTOPEDY , CIESZE SIE ZE WSZYSTKO OK, TYLE SIE NACZYTAŁAM O TYCH BIODERKACH ZE KAMIEN Z SERCA. MOJ SYNUS LEZY WŁASNIE NA MACIE I WYDAJE TAKIE GŁOSY Z SIEBIE ZE SAMA JESTEM W SZOKU CODZIENNIE COS NOWEGO POTRAFI SUPER. A JAK WASZE MALUCHY?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!Często Was podczytuje bo wtedy wiem jakie umiejętności osiągnie moja Hania za kilka tygodni 🙂
Chciałam tylko wtrącić (by uspokoić Zuziaka),że dziecko podwaja masę w piątym miesiącu życia, a potraja w dwunastym. Może Zuzia jeszcze wyrówna masę. Życzę tego z całego serca.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my też po szczepionkach, były w obie nóżki. Olusia niestety płakała przy szczepieniu, ale jak już była ubrana to uspokoiła się, dostała w nagrodę cyca i już była szczęśliwa 🙂
Mała była radosna do godz. 17.00 i nagle zaczęła płakać, chociaż nie - zaczęła ryczeć i to jak, nie wiedziałam czy po tym szczepeiniu, czy gazy coś spierały ją, bo co jakiś czas puszczała serię bączków czy porostu spać się jej chciało, bo na rękach usypiała i jak chciałam odlożyć do łóżeczka to znowu płacz i tak przez 2 h, nie chciała nic ani piersi ani smok nie pomógł. Wreszczie udało mi się ją przystawić do pieri, uspokoiła sie, potem zasnęła, nawet ja kimnęłam razem z nią i jak obudziłam się to kładę do łóżeczka i płacz, więc spróbowałam wsadzić do nosiedelka, dałam jej zabawki i nareszcie nastąpił spokój. Po kąpieli i cycusiu szybko zasnęła.
Gorączki po szczepieniu na szczęście nie ma 🙂

A po wizycie u pediatry - Olcia waży 6470 g, przez m-c przybrała 670 g. Jest zdrowiutka, pani doktor pochwaliła za ładne podnoszenie główki (tym razem nie udawała,że nie potrafi 😁 ) i pomimo napuchniętych dziąsełek na ząbki musimy jeszcze sobie poczekać.

Ogólnie Olcia jedzie na 1 piersi, bo z drugiej nie chce jeść, więc ten jeden cycek mam tak wyciągnięty, że aż to komicznie wygląda przy tym drugim, ale mama mowi, że ajk przestanę karmić to powinno wrócić wszystko do normy. Muszę wybrać się jutro do szpitala tego bliżej domu do poradni laktacyjnej i poradzić się w sprawie przystawienia do tej nieużywanej piersi, a nuż pomogą oraz niech obejrzą te pierś, stanu zapalnego tam nie, ale jakiś tam zastój jeszcze jest i nie mogę się go pozbyć, pomimo różnych sposobów. A przy ściąganiu pokarmu z tej piersi to mogę max 40 ml, a kiedyś w kilka minut miałam 150 ml, za to z używanej kiedyś ściągnęłam 200, bo mała w nocy spała, a ja myślałam, że mi cycka rozsadzi.

Kupiłam witaminy, które brałam przez większość ciąży Feminatal N.

Zuziaku, nie martw sie, Zuzia napewno przybieże na wadze,jak dostanie dodatkowych kalorii.

Laaf, to masz niezły hardcore z bratem, że nie wstydzi się żerować na swojej mamie - co za pazerność i masz rację niech opuści ceny to jakiś ruch w interesie zacznie się, ale jak woli mieć wywindowane ceny to nic z tego nie będzie miał.

Dziewczyny, to widzę, że nie jestem osamotniona w psuciu i wtrącaniu się do naszych metod wychowawczych 😉

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂

My juz na nogach bo Dawidek obudzil sie z placzem 😮 pierwszy raz tak. Na smoczka sie wciekl, na wode tez i dopiero mleko go uspokoilo ale zjadl tylko 40 ml i nie dziwne bo od karmienia minely 2,5h, spalby jeszcze ale sie przelal na wylot i po przewijan iu slad po snie zaginol 😉
Tak wiec lezy chlopina w lozeczku i gada do karuzeli a ja kawke koncze.
Mam coraz wieksze problemy z moja sunia, dzisiaj w nocy zalala pol przedpokoju a to dlatego ze wczoraj na wieczor nie chciala wyjsc na dwor...totalnie jej odbija....

Dziewczynki jak Wy piszecie o tych drugich szczepieniach to Wam zazdroszcze...teraz dopiero jak maluchy beda mialay 6 miesiecy pojdziecie a mnie to za niedlugo czeka...juz tez chce miec te chrzciny za soba bo tlum ludzi mi sie zjezdza i mysl o calej organizacji jest przerazajaca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka jak pisalaś jak mala wczoraj sie zachowywala po szczepieniu to widze moja Zuzke doklanie tak samo sie zachowywala czyli chyba to po szczepieniu...

kupki jak na razie od wczoraj nie widzialam 🤨 ale sie prezy to moze zrobi za niedlugio... u mnie teraz mala lezy sobie w lozku i cos tam gaworzyly... a ja tak samo jak laaf dopijam kawusie 😉

co do wagi zobaczymy na razie futruje ją jakie bedą efekty przekonamy sie za niedlugo...
laaf ja mam następne szczepienie 19.10 mała bedzie wtedy miec dopiero 4,5 miesiaca a nie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Zuziek ja też mam następne szczepienie 19.10.

Olcia przespała nockę, jedynie obudziła się po 4.00 na zmianę pampersa i cycusia i do teraz śpi.

Laaf, jakiś chyba zastuj tam jest alb o cuś innego, bo z jednej strony piersi mam wyczuwalne twarde miejsce. Mleczko cieknie, ale malutko. Muszę koniecznie pójść do tej poradni laktacyjnej, bo faktycznie narobię sobie jeszcze problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...