Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny czy myslalyscie o ubezpieczniu dzieci na zycie? Ja wlasnie rozgladam sie za bankiem w ktorym najlepiej by bylo zainwetowc pieniadze. Moze wiecie gdzie sa najlepsze warunki typu: brak podatku beli , ubezpieczenie w razie smierci rodzica, czy mozliwosc wyplaty w trakcie wplacania skladek nawet jakiekos procentu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek jakim kleikiem jej zagęszczasz. Ja kupuje nutricia Nutriton bo wymiotowaj a po tym juz nie wymiotuje.
Piotrus miał wczoraj szczepienie a dzisiaj jest nie do wytrzymania a mnie trochę niepokoi jego zachowanie. Kazde podanie mu leku konczy sie takim płaczem ze nie daje rady ciągle się zanosi. A w dodatku zaczął kaszleć a po szczepieniu to nie najlepsza wiadomość. Oby nie zachorował 😞

Laaf mi nawet nie przyszło do głowy ubezpieczenie ale to nie jest zły pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ciekawa jestem tych kleików, bo Kubusiowi prawie za każdym razem sie ulewa po jedzeniu i nie podoba mi sie to... A Kubus jak skończy 3 miesiące to powinien jesc 150, więc je tyle ile musi akurat, bo w sobote bede 3 miechy, kurcze jak ten czas leci, a my tyle czekałyśmy na bobaski a teraz je mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

no my testujemy z butlą. Mały po kąpaniu dostał cyca, pobawił się, tato przeczytał mu bajeczkę, Mały upomniał się jeszcze o jedzonko więc zrobiliśmy butle i zasnął o 21. No zobaczymy jak będzie spał. Jestem strasznie ciekawa...

dobrej i spokojnej nocki.

Ahaś, ja prócz wit. K+D, nie podaje nic innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

To ulżyło mi z tym cebionem, bo myślałam że może lekarz coś przeoczyła, chociaż wątpiłam w to, ale różnie to bywa. Olcia, jak już pisałam, dostaje już tylko wit. D, bo wit. K mieliśmy podawać do ukończenia 3 m-ca.

Wczoraj w realu nic z ciuszków ciekawego nie kupiłam, a tych ciuszków co były w gazetce ze Snoopy'm lub Kubusiem na oczy nie widziałam - widocznie już z samego rana wykupiono albo nie wyłożono. Ze sklepu wyszłam jedynie z 3pakiem mokrych chusteczek Dzidziuś za ok.14 zł.

Ostatnio zauważyłam, że małą jak marudzi (cyca nie che, pieluszka sucha, nic nie uwiera, brzuszek jest miękki) trzeba ja zostawić samą w pokoju - pomarudzi, pomarudzi i po chwili zasypia, a będąc ze mną lub z nami to za chiny nie zaśnie i jeszcze bardziej marudzi, bo jej chce sie spać.
Miałam tak dzisiaj Olcia obudziła się prze 5.00 zmieniłam pieluszkę, zjadła zasnęła przed 6.00. Obudziła się po godzinie, wzięłam ją do siebie, żeby zjeść śniadanie, najpierw była wielka radość, a potem marudzenie nic nie chciała, było sucho, więc myk do łóżeczka karuzela,do rączki piesek-grzechotka i wyszłam z pokoju, po chwili była cisza - zaglądam a ona śpi.

Obecnie podpasiły mi biedronkowe pieluszki Dada, chwale sobie też te z Rossmana Baby Dream, ale do Biedronki mam bliżej i zostaniemy przy Dada, może od czasu do czasu kupimy rossmanowe, jak będziemy w pobliżu.

Idę się ogranąć i coś porobić dopóki Marudka śpi 🙂 Potem idziemy na spacer i po drodze do Biedronki po pieluszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Madalena w zwiazku z tym ze ja widze jakie sa koszty trzymania dziecka to postanowilam tym razem sie zabezpieczyc. mam na mysli glownie studia. Kamiska juz w padla na "cudowny" pomysl ze jak pojdzie na studia to chce wynajac z kolezankami mieszkanie a ja z czego niby mam jej na to dac? Bo przeciez nadal bedzie na moim utrzymaniu. Teraz jak poszla do liceum to na dzien dobry 500 stowek poszlo sie bujac a jeszcze wszystkich podrecznikow nie ma.

Dawidek spal elegansio, karmiono o 5 a o 8 pobudka tak wiec jestesmy wyspani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, my też myślimy o zabezpieczeniu przyszłości Oli, typu studia, czy jakaś kwota na poczet usamodzielnienia się, ale na razie nie teraz, bo co miesiąc, poza ratą kredytu, są calyczas jakieś wydatki: szczepionki, w tym m-cu jeszcze chrzciny, ostatnio były naprawa samochodu. Wiem, że różnych spraw, wydarzeń nie przewidzi się, ale jak już trochę odetchniemy to założymy konto lub lokatę i w miarę możliwości będziemy wpłacać jakąś kwotę na jaką w danym m-cu będziemy mogli sobie pozwolić, mysleliśmy żeby też wpłacać zwrot podatku za odpisanie sobie dziecka w rozliczeniu rocznym - zawsze to jest ponad tysiak. Jak nie pójdzie na co innego to napewno pójdzie na konto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, no to w Tesco o prawie z 3 zl taniej niż w Realu, ale niestety nie mam w pobliżu tesco, a nie zawsze chce mi się lub z mężem tam jechać. Do Reala jechałam autobusem, bo znajduje się koło moich rodziców, z resztą jakbyśmy mieszkali na Przymorzu (dzielnica, gdzie mieszkałam od urodzenia), a nie tym zadupiu to miałabym wszędzie blisko, jest Real, CH Alfa, Galeria Przymorze z Leclerkiem, Biedronki, Tesco i blisko do morza, Parku Oliwskiego, a ja mam w miarę blisko do Biedronki, pod nosem prawie mam Lidl (do którego rzadko chodzimy), do innych CH trzeba kawałek podejść lub podjechać, a miejsc spacerowych jak na lekarstwo, trzeba też się przejść co nie co, żeby dojść np. do parku. Ale grzechem jest narzekać, więc będę się cieszyć z tego co mamy, bo na Przymorzu na pewno nie mielibyśmy 4 pokoi, a poza tym ceny mieszkań są droższe, ale jakiś sentyment pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka sama ksiazka do angielskiego 80 zl i do niemieckiego 75...to sama widzisz. Czesc ksiazek udalo sie na kiermaszu ale to kropla w morzu...jeszcze kilka ksiazek i cwiczen pozostalo do zakupienia. Placilam na rade rodzicow 100 zl a za ubezpieczenie jeszcz nie i czekam na wybor stawki (ma to zrobic rada rodzicow). No oczywiscie zeszyty juz kupione i to byl najmniejszy wydatek. najgorsze sa podreczniki. Z roku na rok nauczyciele sobie zmieniaja i ciezko odkupic od starszego rocznika. Idziesz i kupujesz nowe.
Kiedys bylo tak ze z roku na rok byly te same ksiazki. ja pamietam w mojej podstawowce ze wypozyczalo msie od szkoly kasiazke na rok 🙂 a teraz szkoda slow....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja 🙂 unas ciezka nocka maly budzli sie co chwile marudził nie wiem dlaczego mysle ze te dziaseka daja o sobie znac . Kobitki czym wy smarujecie dziasła maluszkom w apece jest tego tyle ze szok ostatnio kupilam jakis roztwór doustny heomopatyczny Camilia i wada tego jest to ze trzeba dziecku podawac 3 razy dziennie zeby działało a ja niechcem mu pakowac juz hemii jak jemu tylko od czasu do czasu dokucza. masakra z tyn zabkowaniem 😞 😞 LAAF ja mlodemu mimo ze 4 klasa teg wydałam 500 na ksiazki o reszcie juz nie wspomne , najlepsze jest to ze pokupywałam mu zeszyty cale wyposarzenie wczesniej a wczoraj przyszedł z nowa lista debilstwo 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf maszracje pamietam jak u mnie szło na książki a od mojej siostry nie mogłam już mieć 🤢 (dwa lata starsza) bo albo program się zmienił albo nauczyciel woli z innej pracować a prawda jest taka że dostaja kase od wydawców żeby tylko dzieciaki te ksiązki kupowały... 🤢 w technikum juz w drugiej klasie kupowałam z koleżanką z ławki na pół ona połowe książek i ja... (wtedy już się zakolegowałyśmy w pierwszej ciężko tak zrobić)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...