Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anulka81 napisał(a):
Pewnie wisiałyby na piersi 24 h / dobę, ale ja jak pisałam nie zrobię tego, bo chyba z taką częstotliwością Ola specjalnie nie najadłaby się, chociaż niby pokarm dostosowuje się do potrzeb malucha.


Anulka w tym wieku dzieci potrzebuja duzo, duzo wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anulka chodzi o potrzeby zywieniowe...w tym wieku dziecko musi dostawac inne zestawy czyli zupki owocki przecierki... w tym wieku moze nastapic niedobor pewnych skladnikow (tym bardziej jak dziecko juz wczesniej je otrzymywalo), byc moze kilka dni nie zmieni roznicy ale ja bym nie ryzykowala. Nie bez powodu sie mowi ze matki karmiace uzupelniaja diete od 6-go miesiaca. Bo wlasnie od tego miesiaca mleko matki nie wyhstarcza a nasze maluchy maja juz po 8 miechow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, no tak co racja to racja, nasze maluchy mają większe zapotrzebowanie na picie i jedzenie.

Ja wogle teraz chcę spróbować po obiadku i deserku zamiast piersi na małą popitkę dawać albo herbatkę albo wodę, żeby już karmić tylko rano i wieczorem oraz w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 🙂

ja na szybko, bo szwagierka u nas jest a jutro jeszcze dodatkowo przyjeżdża szwagier z dziewczyną i jej synkiem 🙂 więc będzie wesoło 😉

Waja
, dzięki za podrzucenie tej oferty - widziałam to, ale oni nie pracują w weekendy, a u mnie praca w dni powszednie odpada, bo nie mam z kim małej zostawić 😞

idę uśpić Małą, bo już marudna jest. Odezwę się pewnie jutro wieczorem. Buźka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a moje dziecko dziś dostało flache na noc bo cyca nie chciała i wypiła 120
to dużo czy mało??? bo ja sie nie znam jest 1 i śpi jak zabita troche się boje że jak bedę ja chciała przenieść to się obudzi no ale sama na dole nie zostanie bo gości mamy i siedzieliśmy na dole a teraz pora się zbierać spać idę sie wykąpać dobranoc śpiochy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. No duzo jesli mało kiedy piła z butelki, moj na noc pije 210 ml ale jest wiekszy a w dzien 180 ml i obiadek oraz kaszke. Kubus wczoraj spał juz o 18 30 i obudizł sie na mleko o 3 i wstał potem o 7 😉 fajnie sie tak spi 😉 jak zaczełam dodawac kaszkę to odrazu lepiej spi 😉 my jutro jedziemy do mamy mojej na kawe, a dzis pozniej do kolezanki sie wybieram o 16 na 2 godzinki a maz z Kubusiem posiedzi, akurat szaleje z gryzakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Madalena poprostu kroje oboce i zagotowuje, nie dodaje cukru bo np. gruszka sama w sobie jest juz slodka a jablka tez slodkie kupuje. Podaje w normalnej butli przez smoczek ale dzisiaj jedziemy kupib mlodemu kubeczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

Sylwia dla jednych duzo dla drugich mało :P hehe dla mnie 120ml wypitych to jest baaaardzo duzo a jak Angela napisała to dla Kubusia to przekąska 😁 hehe ale dla Igusi która pierwszy raz flache piła i aż tyle to myśle że duzo ;0 a jak nocka przespana? 😉

dziewczynki zapraszam do głosowania niestety oddalamy się od 3 miejsca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

kurcze a ja mam problem, bo mala za piciem nie przepada i w ogole moglaby nie pic.ostanio jedynie dorwala sie do "kubusia" i jej posmakowal, ale wiadomo,ze nie bedzie go na razie pila, okej sprobuje z kompotami, moze jej posmakuja.Wiecie zauwazylam, ze Julka nie przepada za slodkim.Moze te wszystkie herbatki dla dzieci sa dla nie wlasnie za bardzo slodkie.bnede musiala cos pokombinowac.
Laaf znam jedna dziewczyne, ktora karmila dziecko sama piersia do 1 r.z nie podawala zupelnie nic innego.dziecko ma sie dobrze.ale jak dla mnie to lekka przesada.I dopiero teraz moge Ci powiedziec, ze juz jestem troche zmeczona karmieniem piersia i chcialabym zeby moje piersi juz byly tylko moje i nie musialabym sie nimi dzielic 🙂mam wrazenie, ze Julia i tak sie juz nie najada moim pokarmem tylko, traktuje je na zasadzie pociumkania, a to mnie zaczyna draznic.

My sie wybieramy na ten slub...Julka wybywa do babci, no zobaczymy jak to bedzie.
Buziaki moje drogie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry dzionek,
Maxym na noc pije 210ml wody z mlekiem jakims na noc to wychodzi230ml po wymieszaniu, w nocy spija 210ml mleka i to wszystko z mleka, czasmai w dzien dostanie ale to czasami, bo za dnia to owoce, obiad, herbatka tylko lyzeczka z butelki moje dziecko to tylko mleko niestety pije... kubeczek musze teraz znowu sprobowac... ale ma dziubek sylikonowy to jak butelka wiec moze tez nie bedzie mu smakowac...
Zuzku w morde jeza... trza dzialac dzialac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego najlepszego dla naszego 9 miesięcznego Adasia!!! DUŻO ZDRÓWKA!!! Całuski od Olci i cioci Ani 🙂

Waja, ambitnie postanowiłam, że będę karmić do ok. 1 roku, lubię karmić piersią, ale coraz częściej przyłapuję się na tym, że chciałabym żeby Olcia sama odstawiła się od piersi albo żeby pokarm nagle zaczął zanikać, też chciałabym żeby moje piersi, zwłaszcza ta funkcjonalna wróciły do normy, chcę kupić i założyć normalny i jakiś ładny stanik itd. itd. Fajnie byłby, żebym nie tylko ja wstała w nocy do małej, no co mój mąż zrobi piersi jej nie da, a mi nie chce się odciągać mleka na później.

Wczoraj mój mąż dostał od znajomego ze wsi po trochę swojskiej wędliny, jakiegoś mięsa i kiełbasy, oj jak to smakuje i pachnie. Wczoraj Olcia nawet sobie kiełbaskę polizała i wygląda na to, że jej smakowało 🙂 Oprócz kiełbasy, reszta poszła do zamrożenia, bo upiekłam szynkę i karkówkę do chleba, jest smacznie i szybko nie zepsuje się. Od niedawna przerzuciliśmy się, bo jakoś przestały nam smakować wędliny ze sklepu, poza tym szybko stają się obślizgłe, jakoś nam tak trafiało się. A żeby nie nudziło się, to piekę na zmianę też schab i roladę boczkową, może coś innego jeszcze wymyślę do pieczenia.

Mąż odsypia wieczór z kolegami, Olcia zjadła kaszkę i ją też uśpiłam, a ja wypiłam inkę i jestem głodna. Chciałabym z mężem zjeść śniadanie, ale nie wiem czy wytrzymam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...