Skocz do zawartości

Wyprawka dla Noworodków :) | Forum o ciąży


Margaritaee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
to wiem, akurat czytalam o tym ale zastanawialam sie co do tych majtek poporodowych 🙂 wiem jeszcze ze ta masc na sutki bardzo sie przyda bo ponoc sa bardzo bolesne 🤢

ja myślę, że sutki trzeba przeboleć. trudno. będą bolały. moja siostra nie posmarowała ani razu, choć czasem aż płakała. niektóre dziewczyny się zniechęcają tym bólem, ale trzeba to przeżyć. ja nie kupuję, bo ponoć w szkole rodzenia dostane próbki wszystkie i taka ilość wystarczy. a szkołę mam na NFZ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wczoraj bylam w szpitalu u tej kuzynki, i tam tez wlasnie mam zamiar rodzic. i tam na drzwiach widzialam ze mozna zapisac sie do szkoly rodzenia bo jest darmowa.. hmm i tak sie zastanawiam zapytam polozna w poniedzialek od ktorego tyg mozna isc sie zapisac
bo poszla bym z checia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
michasia24 napisał(a):
to wiem, akurat czytalam o tym ale zastanawialam sie co do tych majtek poporodowych 🙂 wiem jeszcze ze ta masc na sutki bardzo sie przyda bo ponoc sa bardzo bolesne 🤢

ja myślę, że sutki trzeba przeboleć. trudno. będą bolały. moja siostra nie posmarowała ani razu, choć czasem aż płakała. niektóre dziewczyny się zniechęcają tym bólem, ale trzeba to przeżyć. ja nie kupuję, bo ponoć w szkole rodzenia dostane próbki wszystkie i taka ilość wystarczy. a szkołę mam na NFZ 🙂
a z tymi probkami to oni dobrze wymyslaja, zasze to taniej sie idzie dowiedziec na co twoje dziecko moze miec uczulenie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
ja wczoraj bylam w szpitalu u tej kuzynki, i tam tez wlasnie mam zamiar rodzic. i tam na drzwiach widzialam ze mozna zapisac sie do szkoly rodzenia bo jest darmowa.. hmm i tak sie zastanawiam zapytam polozna w poniedzialek od ktorego tyg mozna isc sie zapisac
bo poszla bym z checia 😜

ponoć od 21 tygodnia mozna już chodzić. ja idę w poniedziałek się zapisać, żeby mi miejsce nie uciekło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Ja to praktycznie jeszcze nic takiego ni mam..wczorej rożek śliczny kupiłam 😆 I wózek już mam 🙃Chyba z 7 par śpioszków, pare kaftaników i pajacyków, łapki nie drapki, czapeczkę i malutkie skarpeteczki.. 😁 😁 I chyba już nic dla dzidzi nie będe kupywała...bo siostra w lipcu urodziła i wszystko będe miała od niej a więc nie mam co się w koszta wpierniczać...Aaa...będe musiała pokupywać jeszcze troszke śpioszków grubszych bo to zima będzie i kaftanik i takie tam grubsze rzeczy bo przecież ona letnią porą rodziła...to raczej tego mieć nie będzie. 🥴 A dle siebie to jeszcze nie mam nic...zaczne sobie kupywać dopiero chyba w październiku...no chyba że coś ładnego lub taniego wcześniej znajdę.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
michasia24 napisał(a):
ja wczoraj bylam w szpitalu u tej kuzynki, i tam tez wlasnie mam zamiar rodzic. i tam na drzwiach widzialam ze mozna zapisac sie do szkoly rodzenia bo jest darmowa.. hmm i tak sie zastanawiam zapytam polozna w poniedzialek od ktorego tyg mozna isc sie zapisac
bo poszla bym z checia 😜

ponoć od 21 tygodnia mozna już chodzić. ja idę w poniedziałek się zapisać, żeby mi miejsce nie uciekło.
poczytalam na stronie mojego szpitala i u nas zapisy sa od 25 tyg ciazy zobaczymy czy sie dostane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ponoć od 21 tygodnia mozna już chodzić. ja idę w poniedziałek się zapisać, żeby mi miejsce nie uciekło.
poczytalam na stronie mojego szpitala i u nas zapisy sa od 25 tyg ciazy zobaczymy czy sie dostane...


ja właśnie też idę się zapisać, żeby się na pewno załapać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Gratuluje wszystkim przyszłym mamusią 🙂
I mam małe pytanko kiedy będziecie zaczynały kupować wszystko dla maluszków?
Ja mam termin na początek stycznia 🙂
ja juz powoli wszystko kupuje oprocz kosmetykow to wole przed porodem kupic co do kocykow i takich zeczy kolorystycznych czekam az dowiem sie plec zeby potem nie zalowac wiec do wrzesnia nie dlugo czasu, lista zrobiona. duzo rzeczy juz dostalam a do szpitala to juz nawet kapcie sobie kupilam 😁 wole powoli tak sie tego nie odczuje a poza tym duza radocha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak na razie mam bardzo mało rzeczy - poczekam na to co da mi siostra po swoich dzieciach i zobaczę co mi brakuje.
Pieluszki kosmetyki itd pewnie dopiero koło grudnia zacznę kupować. Dla siebie też jeszcze nic nie mam
mój mąż kupił za to ostatnio śliczną czapeczkę i rękawiczki dla maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie też powoli już zaczynam kupować pózniej na ostatnią chwile to też ani czasu, siły no i oczywiście kasy. Ja już od pół miesiąca wiem, że będzie chłopczyk. A do szpitala to chyba myślałam żeby w 8 miesiącu sobie zacząć kupować. Najważniejszy jest dla mnie teraz synek żeby on miał wszystko czego będę dla niego potrzebowała jak już będzie z nami 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do 7 miesiąca już chcę mieć całą wyprawkę skompletowaną..bo to nigdy nie wiadomo jak to dalej będzie...Ja np. byłam wcześniakim i urodziłam się w 7 mc. A moja znajoma urodziła córeczkę w 6mc...miała cesarkę a malutka Amelka ledwo co przeżyła... 🤢i miała zaledwie 1800... i 40 cm. więc wole dmuchać na zimne i mieć wcześniej wszystko gotowe.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz mam wszystko, oprócz kosmetyków i rzeczy nie koniecznie niezbędnych - czyli duperli dla własnego widzimisię czy wygody 🙂
Wózek, łóżeczko, materacyk nowy, ciuszków ze hoho, podgrzewacz do butelek, butelka 0+, laktator nawet, przewijak itp.
Smoczka tylko nie mam, mogłam na targach kupić a zapomniałam, teraz będę szukać smoczków z Chicco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam sporo ciuszków dla maleństwa, i kupię tam jeszcze troszkę nowych rzeczy na dniach, a póżniej wezmę się za buteleczki...i za swoją szpitalną szafę.. 😉 Dostałam przewijak od siostry, no i rozglądm sie za łóżeczkiem dla Synka.. 🤪 A z wózkiem wstrzymam się do stycznia bo chciałam zamówić na allegro cały komplet Gondola+spacerówka+fotelik samochodowy.. 😉 I to tylko dla fotelika bo przecież wózek w styczniu mi nie będzie potrzebny.. 😎 A do tego musimy ały remoncik w mieszkaniu, i zakupić nowe meble .. 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no niby maja ale chyba kazdy szpital ma inaczej, musialabym isc i zapytac wlasnie co potrzebuje ze soba a co nie... bo juz sama nie wiem. ja chyba wlasnie tez wezme swoje ciuszki zaraz po porodzie bym sobie przebrala... ale tez mowia ze tam sa fajne bo sa szerokie i lepiej sie ubiera dla takich jak ja czyli ze to moje pierwsze dziecko. czego niby najlepiej nie zapomniec dla siebie to cieplych skarpet i masci na brodawki 😁 ale to moze byc prawda z tymi skarpetami bo dzis ogladalam program na TLC
PORODÓWKA
i kazda co tam rodzila to miala drgawki z zimna 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...