Skocz do zawartości

Szkoła rodzenia :) | Forum o ciąży

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusia
Ja uczęszczam... To znaczy na razie byłam dwa razy na zajęciach w szpitalu, w którym zamierzam rodzić. Tak myślę, że po coś te szkoły powstały, a przede mną pierwsze doświadczenia z porodem i połogiem... Więc troszkę wiedzy się przyda, czemu nie? 😉 Owszem, może i bez nich wiele kobiet od wieków sobie jakoś radziło - jednak wolę uspokoić własne sumienie. To jak z poradnikami - kiedyś ich nie było, ale skoro są to czemu nie korzystać? 😉 Mam tylko nadzieję, że zajęcia się rozkręcą, bo na razie jestem z nich średnio zadowolona. 🥴

ja jestem po drugich zajęciach w szkole rodzenia, nie miałam zamiaru tam iść ale lekarz mnie namówił i nie żałuję, zobaczymy jak będzie dalej ale zawsze można się czegoś dowiedzieć zwłaszcza od położnej, która na poród patrzy z tej 2 strony i może podpowiedzieć pewne rzeczy,

• Mamusia
anulab84 napisał:
Hej Brzuchatki, od którego tygodnia powinno się pójśc na pierwsze zajęcia?

Musisz zapytać się odpowiednio wcześnie w szkole rodzenia, do której zamierzasz uczęszczać. Dla przykładu mnie zaskoczono, bo do tej, do której chodzę przyjmują dopiero od 32 tc. I są dwie grupy - jedna od 32tc do 35tc, a druga od 35tc w wzwyż.

• Mamusia
Anitek napewno dasz sobie rade, miliony kobiet rodzą bez żadnych szkół czy poradników, to jest natura a instynkt sam Ci podpowie co i jak 🙂
Ważne aby ktoś przy Tobie byl i życze Tobie abyś trafiła na kompetentną obsługę która podpowie Ci jak sobie radzić podczas skurczy...
Fakt, ja chodziłam na zajęcia i sobie chwale, woiec jeśli ktoś ma możliwość to niech korzysta.Oprócz teori na temat samego porodu, połogu i macierzyństwa ćwiczyliśmy oddechy i jak sobie radzić z bólem, oraz rozciągaliśmy dolną częsc naszego ciała. Bardzo mi to pomogło w godzinie zero. Ale szkoła szkole nie równa niestety..

Anitek!Trzymam mocno kciuki za szybkie i łatwe rozwiązanie 😘

Mieszkam w Irlandii z tego co slyszalam od kilku kolezanek w szpitalu opieka byla super...Mieszkam 10min od kliniki polozniczej zaledwie 2letniej wiec i sprzet jest nowy.
Mam tez tam wizyty to jestem bardzo zadowolona choc oczywiscie oni maja nieco inne metody prowadzenia ciazy ale mam tez polskiego lekarza procz szpitala wiec jest ok 🙂
Maz bedzie przy mnie 🙂 Dziekuje za wspracie 🙂