Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Daga, mówili w szkole rodzenia, że czop może całkiem wcześnie odejść, nawet kilka dobrych tyg przed, a może i tuz przed.... może niepotrzebne nerwy, skoro skurczy nie ma, poleż trochę, odpocznij.. spokojnej nocy Ci życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w nocy bylam na ip i odszedl mi tenn czop akurat trafilam za swojego lekarza prowadzacego bylam pod ktg skurcze byly ale mowil ze narazie w normie w czwartek mam u niego wizyte mam przyjsc i lezec powiedzialam ze moge urodzic ale niemusze wszysystko zalezy od organizmu ale mam sie oszczedzac faktycznie moze przecholowalam ostatnio z tym wysilkiem dzidzia w nocy wogole niespala ja tez gdyby skurcze sie nasilyly to mam wrocic powiedzial no coz wiec czekamy i torbe chyba musze spakowac wczesniej tak w razie co ale niespodziewalam sie tego ze odejdzie mi ten czop tak wczesnie a i zapomnialam napisac rozwracie na 1.5cm ale powiedzialam ze to tez normalne i czasem kobiety z rozwarciem chodza po pare tyg wiec mam sie niemartwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
ola1208 napisał(a):
Dziewczyny , myślicie że możemy na tym etapie ciąży farbować włosy ?

A czemu wcześniej nie można było farbować?
Ja farbuję całą ciąże co 6 tygodni odrosty... 🙂


Nie mówie że wczesniej nie można było tylko pytam czy na tym etapie można .

Dzięki dziewczyny za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczyny 🙂
jak samopoczucie w poniedziałek po kolejnym długim weekendzie ?
Mnie zgaga męczy dziś i czuje ze mi stopy puchną 😞
No nic jeszcze trochę trzeba się będzie pomęczyć 😜
zmykam na śniadanko
😘 trzymać się brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczyny!!!

no właśnie samopoczucie...jeżli o mnie chodzi, to zdecydowany spadek formy i nie wiem czy to chodzi o etap ciąży, czy te codziennne deszcze i burze?? mam od kilku dni tzw. kryzysy w ciągu dnia od ok.15 do 18 jestem nie do życia, bez sił i jakiejkolwiek chęci do działania... jedyne co mi się chce to spać... a w nocy/nad ranem jak zwykle budzi mnie ból kręgosłupa i to mega silny, jakby mne ktoś ściskał metalową obręczą coraz ciaśniej, ale do tego już się zdążyłam przyzwyczaić przez ostatnie 2 miesiące 🙃 zgagi i puchnięcia jak na razie nie odnotowałam i oby jak najmniej tego...

a jak to jest u Was? jak nastroje, forma i co tam słychać??

Monika: czekamy na Twoje zdjęcie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki !

U mnie też gorsze samopoczucie . Dzis budził mnie straszy ból nóg , drętwiało od pasa w dół . Nadal boli . I od kilku dni dziewczyny coraz częściej mam skurcze taki dziwaczne w dole brzucha i w plecach ( zdarzają sę już codziennie w róznyc częstotliwościach)
A co do pogody - u nas szykuje sie powódz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to u mnie spokój z kręgosłupem za to dzisiaj poranek z przebojami. Tak od ok. 5 łapały mnie skurcze łydki, normalnie co 5-10 minut 🤢 i w dodatku mam nadal opuchnięte kostki po wczoraj. Niby nie tak mocno jak były ale mimo to czuję jakby tonę ważyły 🤢

Olu spokojnie możesz farbować. Czasami odradzają malowania do 3 miesiąca, ale później jak najbardziej. Mi osobiście fryzjerka zamawia farbę bez amoniaku i jestem bardzo zadowolona z efektów. Sama się zastanawiam czy nie umówić się na malowanie jeszcze przed rozwiązaniem. Bo wiadomo, później może nie być czasu i sił na to a chciałoby się wyglądać ładnie cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
U nas wszystko dobrze, zero dolegliwości. Mam wrażenie im dalej tym lepiej się czuję. 🙂
Ola bierzesz magnez na te skurcze?
Dzisiaj kończę listę zakupów i domawiam ostatnie rzeczy 🙂
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie z tego powodu chce zafarbować włoski teraz 🙂 Bo wiadomo jak to może byc po porodzie 🙂 nie wiadomo czy będzie czas i siły .

Chybaa poprostu weszłyśy dziecwzyny w taki etap że rózne rózniaste bóle będą nas łapały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Dzień dobry 🙂
U nas wszystko dobrze, zero dolegliwości. Mam wrażenie im dalej tym lepiej się czuję. 🙂
Ola bierzesz magnez na te skurcze?
Dzisiaj kończę listę zakupów i domawiam ostatnie rzeczy 🙂
Miłego dnia 🙂



Nie biorę magnezu . Nie miałam pojęcia że magnez pomaga na skurcze . jakie ma on działanie ? Wizyte mam dopiero 17stego więc lekarki nie mam jak wypytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Kerry napisał(a):
Dzień dobry 🙂
U nas wszystko dobrze, zero dolegliwości. Mam wrażenie im dalej tym lepiej się czuję. 🙂
Ola bierzesz magnez na te skurcze?
Dzisiaj kończę listę zakupów i domawiam ostatnie rzeczy 🙂
Miłego dnia 🙂



Nie biorę magnezu . Nie miałam pojęcia że magnez pomaga na skurcze . jakie ma on działanie ? Wizyte mam dopiero 17stego więc lekarki nie mam jak wypytać


Ujmując ogólnie magnez "uspokaja" nerwy i pomaga w ten sposób na skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi jak zaczęły się przeboje ze skurczami łydek gin kazała pić magnez. Trochę to pomaga a dzisiejsza akcja to wyjątkowa jakaś, bo z dobry tydzień już nie łapały. Wiele dziewczyn pije już magnez nawet od 4-go miesiąca. Dodatkowo magnez przydaje się dla maluszka (który on ci podkrada 😉 ), zwłaszcza teraz gdy intensywnie rozwija się i pracuje mózg Dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli nie chcesz brać suplementów na własną rękę i wolisz poczekać na konsultację, to poprostu zadzwoń do gin i powiedz jej że masz skurcze i czy możesz magnez pić. I zapytaj się jaki masz pić, bo ja np piję magne B6 ze względ na to że biorę wit. a one trochę osłabiają wchłanianie magnezu (wit. b6 natomiast wspomaga wchłanianie). Inne biorą asmag lub asmag forte. Możesz też poczekać na wizytę i zacząć jeść orzeczy które zawierają magnez (oczywiście jeśli nie jesteś na nie uczulona). Najwięcej magnezu mają laskowe, ale mogą być włoskie, migdały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie,
ja się nie odzywałam bo jak już wczesniej pisalam u mnie z samopoczuciem do dupy po prostu.
Mam wrazenie ze brzuch mi rosnie z dnia na dzien, turlam sie juz niemilosiernie, do tego w czwartek przeprowadzka, stres niesamowity. Maz calymi dniami w krk na mieszkaniu, dzis ma w tej chwili rozmowe o prace. Jesli ja dostanie, to od pon jestem sama 😞 (od 1,5 roku pracuje w domu).
Moja mama - miala mi niby pomoc po porodzie a oznajmila mi ze jadą z tata na wakacje...
Tak jak Karolla - jakos sily mi odchodza. Strasznie czesto placze, sama ze soba nie moge wytrzymac, nie mam sily na zabawy z Ksawkiem, na nic nie mam sily :/

I znikad pomocy...

Ola - ja magnez ASMAG jem codziennie. Jak mi tylko brzuch twarnieje, albo mi ciezko to łykam - mozna do 2 tab 3 x dziennie. W 2 ciazy jadlam magneB6 ale tym razem lekarz kazal mi brac ASMAG jesli biore wiecej niz 2 x dziennie.
Poki co skurcz łydki mialam tylko raz.

Co do farbowania to nia zadnych przeciwskazac jesli sie nie pije farby (jak to powidzial moj gin). Podobno jedyne co moze zaszkodzic, to zapach amoniaku wdychany przez mamę. Ja farbuje jutro, sama w domu. Nauczylam sie, bo zawsze wszystko musze sama robic 🤢


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie można brać magnez Ja łykam chela mag b6 mama, ma dużą dawkę bo aż 550 mg. Jest super.
ale jest jeszcze chela mag na skurcze to mnagnez z potasem
http://www.ceneo.pl/14610639 jak bedziesz dzwoniła do gin to zapytaj czy potas można.

A z naturalnych sposobów polecam wcinanie pomidorów, mają dużo potasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

Widzę, że u większość spadek formy i humoru.
U mnie tak samo 😞
Brzuch mi ciąży, skurcze przeszkadzają 😞
Jestem tak mało zwrotna i ociężała, że płaczę z tego powodu.
Jak w pierwszej ciąży mi to nie przeszkadzało tak teraz jak jest Kacper strasznie mi go żal, że nie ma czasem ze mnie pożytku 😞

Na szczęście prezenty i niespodzianki na dzień dziecka się udały 🙂 i mimo deszczu byliśmy u dinozaurów i dziecko było zadowolone, gorzej ze mną bo przemokłam i się nachodziłam jak głupia.

Asmag i Aspargin( tu jest dodatkowo potas ) można brać. Ja nauczona doświadczeniem z pierwszej ciąży jadłam go już od pierwszych dni.
Tak jak dziewczyny piszą do 6 tabletek dziennie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola1208 napisał(a):
Zapytam o potas 🙂

Dziewczyny a czy macie tez tak ze wasze dzidzie sa bardziej aktywne ostatnio , i ruchy momentami sprawiają ból?


BARDZO CZĘSTO! mój Leo w zasadzie śpi sporadycznie, a gramoli się, przeciąga, tańczy, kopie - mam mnostwo filmikow jak mi skacze caly brzuch (przy Ksawku nie moglam nic nagrac, bo az tak nie skakał). Jest to juz dla mnie męczące, bo cokolwiek nie robię to ciągle "KTOŚ" mi buszuje po wnętrznościach 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...