Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej! Jestesmy juz w domu! Jupiiii!!!
Piekna pogoda dopisuje wiec odkad wrocilam z pracy siedzimy na podworku, super. Mój Mlody ma od soboty nowy rower więc pilnie cwiczmy. Niezle mu idzie ale tylko pedalowanie, bo ze skrecaniem jest masakra. Jedzie patrzy sie za siebie, krzyczy nie zlapiesz mnie i wjezdza w plot albo auto na parkingu.
Nawet zaskoczyl mnie brak mega balaganu po moim powrocie, chlopaki nawet sie spisali. I nie mowie tu o kurzach i odkurzaniu ale przynajmniej bylo gdzie stope postawic w pokoju.. a to juz dla nich sukces...
Daga jesli chodzi o usg robione u nowego lekarza i jakies rozbierznosci to niemartw sie na zapas bo kazdy lekarz odczytuje je w troszke inny sposob. U mnie np w szpitalu byly jaja z tygodniem ciazy, bo z miesiaczki wszystkie kalkulatory licza mi na 2 sierpnia(z synem rowniez potwierdzil ich dzialanie lekarz) moj lekarz wyliczyl na 5 sierpnia ale z usg i racji tego ze mialam krotkie cykle wpisal w ksiazeczke 30 lipiec a w szpitalu jeszcze inaczej bo twierdzili ze jestem w 23 tygodniu
Ja glukoze mialam 75
kurcze zapalenie ucha to nie przelwewki moj maly to mial jak mial 3 miesiace...
Moj synek niestety nie dostal sie do przedsszkola, na cale osiedle blokow i domkow jednorodzinnych bylo na ten rok 13 miejsc, to chyba samotnych matek jest wiecej... pozostaje nam przedszkole prywatne do ktorego juz od roku chodzi... ale to boli po kieszeniach niestety
a o wyprawce to ja jeszcze nie mysle, moze jak sie zrobi calkiem cieplo to mnie najdzie na porzadki i zobacze co mi po Lolku zostalo...
Pozdrawiem wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej ..
Jagoda -rozumiem cie jesli chodzi o meza ja tez mam takie chwile ze najchętniej czepła bym do w ten pusty..łeb 😉 ze tak powiem brzydko ..o wszytkim musze ja myslec a on wielce pan piweczko komputerek wrrrr.. i jeszcze pyta a kolacja to kiedy .. kiedy ja ogarniam mala do spania normalnie wysiadam czAEM I MA OCHOTĘ USIĄŚĆ I PŁAKAĆ ZE ZŁOŚCI ALE NIE DAM MU TEJ PRZYJEMNOSCI i nic do niego nie dociera powtarzam mu ciągle albo coś opowiadam .. ze np... przestawilam rzeczy sa teraz w innych miejscach i mu pokazuje a dziś przyszedł ze gdzie są ręczniki i ze spodnie mu zginęły ...eh 😞

szafirek -no to mniej wiecje przedział wagowy podobnie 😉

rudi-nareszcie w domku... oby teraz bylo dobrze ...

Jesli chodzi o wyprawke to ja potrzebuje komode dla drugiej coreczki !! bo nie bede miala gdzie pochowac ciuszkow ,wszystkie kosmeyki, materacyk do lozeczka ... i butelki to potrzebuje ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda- ja kupię wszystko pod koniec maja- początek czerwca.
Kupię większość przez allegro, żeby nie łazić po sklepach 🙂

Na razie nic nie piorę i nic nie sykuję, bo szukamy stolarza, który zrobi nam komodę dla Juniora.
Wczoraj dostalismy wycene od jednego goscia i wyliczył 2600 zł... troche sporo, wiec szukamy dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba jednak powinnam już powoli pomysleć chociaż o liście wyprawkowej 🙂 Na prawdę, ani jednej rzeczy jeszcze nie kupiłam dla Juniora i nosi mnie już. Glupio mi, że Ksawusiek miał już o tej porze wszystko 🤢

co do męża to musialam dziś popsioczyć, ale On na prawdę nie z tych co mi wszystko na głowie zostawiają. Broń Boże. Po prostu może za dużo wymagam, bo chcialabym żeby sam zaplanował coś a nie czekał, aż wydam dyspozycję. Ale tak ogólnie to myślę, że męża mi zazdrości niejedna kobieta, bo ja od urodzenia Ksawka nie uspypiam dziecka, nie karmilam w nocy, nie kapałam - wszystko to robi mąż. Dziś byli na spacerze ponad 3 godz. bo chciałam odppoczać i wlasnie czytaja jeszcze bajki. Mój mąż robi mi codziennie zakupy rano, przynosi świeże bułeczki itd. 🙂 Nigdzie nie chodzi, a jeśli już to jak ja go wypycham z domu. Teraz mi głupio 😜 bo może ja na prawdę za dużo wymagam 😎 😜

Ja skonczylam prasowanie, zaraz chyba upiekę mufinki, a jutro mąż zaprasza mnie na obiad do restauracji 🙃 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudi - super ze juz w domu!!! ile bylas w szpitalu? cos chyba strasznie długo...
A synek juz chodzi do przedszkola??? to ile on mial jak zaczal 🙂?
Jesli chodzi o rowerki to mój w wieku 2 lat nauczyla sie jezdzic na PUKY - bardzo fajnie Mu poszlo i uwielbia ten rowerek, strasznie szybko na nim smiga, dlatego mi teraz ciezko z nim chodzic na rower. Chcemy jednak zakupic Mu teraz na dzien dziecka zwykly 12 calowy rowerek na pedały. Robilismy próbę w sklepie, ale póki co kompletnie nie łapie o co chodzi w pedałowaniu i mowi ze woli swoj PUKY 🙂
A synek wczesniej juz mial rowerek z pedalami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

U nas w końcu lepszy dzień.
Noc przespana, Kacper bez gorączki.
Mąż już wraca powinien koło południa być.

Jagoda- męża takiego to ze świeczką szukać 😉 Mój tez kiedyś taki był jak miał więcej czasu, teraz niestety ale praca pochłania mu tyle czasu, że nie ma się kiedy po "tyłku podrapać"
Więc ja już na niego nie narzekam, bo wiem, że robi to dla nas, choć nie powiem czasami mi go strasznie brakuję, ale i tak jest co raz lepiej bo już w weekendy nie pracuje i pewnie z czasem będzie starał się co raz mniej pracować a więcej czasu poświęcać nam.

Ja zakupy też planuję na allegro jakoś nie uśmiecha mi się w tym upale chodzić po sklepach 🙂
Ale to za 2 tygodnie dopiero zacznę - już się doczekać nie mogę.

Wiecie, że już zaczynamy 7 miesiąc ???!!!! 🤪 🤪 🤪
Ja ten czas szybko biegnie, pamiętam jak dziś jak siedziałam przerażona w pracy bo beta strasznie kijowo się zachowywała i żaden ginekolog nie chciał powiedzieć co z tego będzie a tu fika mi w brzuszku moja kochana dziewczynka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Doberek!!! 😎 🤪 🤪
ależ pogoda!!!
Mnie znowu Leonek obudził po 6stej, ja na nogach juz, piekę i planuję. Zamawiam wannę, wczoraj z mężusiem wybralismy w koncu wszystkie kolory do mieszkania, tapety, zrobilam projekt plytek w lazience, wybralismy panele itd. 🙂 🙂 🙂 🙂

Dziś obiad w restauracji, potem idziemy do fotografa, potem jeszcze do banku.
Tak się cieszę, tylko kurczę znowu mi serce nawala :/

Dagii - mój niestety też ledwo łapie zakręt, siedzi nocami, teraz musi w ten weekend nadrobic zaleglosci zwiazane z ciaglymi wyjazdami do kraka w sprawie remontu 🤢 dlatego mi się glupio zrobiło, że narzekam 😉 Super, że Kacperek zdrowszy!!! 😉

Całusy dla wszystkich papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda wszystkiego najlepszego i żeby zawsze było Wam ze sobą dobrze 🙂 Zdrówka 😘
Wysłałabym ci tulipany z mojego ogrodu ale niestety jeszcze nie urosły 😉

Dziewczyny trzymać się i nie chorować!!! Rodzimy w lipcu więc proszę mi się tu nie wyłamywać i odpoczywać ile się tylko da!!! 😘

Dagmara biedny ten twój Maluch- szybkiego powrotu do zdrowia dla niego 😘

Razem podział działki trwa standardowo ok 3 miesiące włącznie z papierkologią. Sam podział to tylko dwa razy naniesienie przez geodetę na mapkę umiejscownienia nowej działki i zatwierdzenie przez urząd miasta lub tak jak w moim przypadku urząd gminy. Po drugim zatwierdzeniu zatwierdza i przybija pieczątki gość w urzędzie powiatowym (tych pieczątek chyba z 7 jest i za każdą się płaci). Po tym wszystkim pozostaje tylko notarialnie przepisanie jej wam. Sama przez to ostatnio przechodziłam.
Justyna domek będziemy mieć podobnie jak ty na wsi- 20 km do większej aglomeracji, wieś w miarę duża, na miejscu sklepy, szkoła, przedszkole. Działka na końcu wsi, czasami zdarza się że przychodzą obok dzikie zwierzęta typu sarny, zające 🙂 Miło spokojnie, bezpiecznie 🙂 No i duża działka... obecnie prawie 30 arów, docelowo ok 60. Duży ogród, własny sad, grządki z warzywami... Wymarzone miejsce przez nas oboje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Justyna domek będziemy mieć podobnie jak ty na wsi- 20 km do większej aglomeracji, wieś w miarę duża, na miejscu sklepy, szkoła, przedszkole. Działka na końcu wsi, czasami zdarza się że przychodzą obok dzikie zwierzęta typu sarny, zające 🙂 Miło spokojnie, bezpiecznie 🙂 No i duża działka... obecnie prawie 30 arów, docelowo ok 60. Duży ogród, własny sad, grządki z warzywami... Wymarzone miejsce przez nas oboje 🙂


Martyna- czy Ty nie będziesz mieszkać obok mnie? 😁 😁 😁
My jesteśmy przedostatnim domem, wokół pola i łąki. Sarny- całą zimę się stołowały na polu, bo jakis rolnik posiał rzepak 😁 do sklepu mam 200-300 metrów, jest szkoła, przedszkole i przychodnia 😁 do centrum mam ok 10-12 km.
U mnie w ogródku już tulipany kwitną!. Jest cudnie 🙂 idę właśnie na obiadek zjeść, jak jest tak pięknie to jemy na tarasie, lepiej smakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie Mamuśki!!!
chwila odpoczynku, mieszkanko posprzątane, łazienki, kuchnia wyszorowane, pranie się suszy, kot wykąpany, ba! nawet okna umyte w końcu, bo przed świętami choróbsko i mróz nie pozwoliły...
teraz może jakaś kawa przy lekturze forum i książki, a potem zakupy i impreza urodzinowa koleżanki w klubie...jak ja dawno nie byłam na imprezie, nie pamiętam nawet! i w co tu się ubrać?? 🙂

jeśli chodzi o naszych mężów, to myślę, że czasem jest taki moment, że się złościmy, ale zaraz przechodzi 😉 ja na mojego złego słowa nie powiem, pomaga we wszystkim, skacze rano do piekarni po grahamki, wspiera, gdy jest mi źle, dba o nas i pracuje na dwa pełne etaty. Ale niedługo, bo postanowiliśmy, że w czerwcu złoży wypowiedzenie w tej drugiej pracy, żeby być z nami. Potem, jak dzidzia urośnie poszuka dodatkowego zatrudnienia, ale to jak na razie w ogólnych planach..

Justyna, Martyna - nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę domu z ogrodem, my mamy od roku nasze własne M, w bardzo kameralnym bloku, teren ogrodzony, ale marzę o domu, o ogrodzie, o lesie obok...
Jagoda- ekstra, że tak szybko udaje się Wam z organizacją remontu; gratulacje rocznicy!!!!

A jeśli chodzi o wyprawkę, ja tez nic jeszcze nie kupiłam, chcemy zacząć od mebli do dziecięcego pokoju, żeby te gadżety, ubranka i sprzęty od razu ładnie prać, myć i układać w szafeczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka (Rudi) - witamy, witamy, życzę Wam powrotu do dobrego samopoczucia 🙂
Dagii - cieszą wieści o powrocie do zdrówka synka 😉

mam pyt odnośnie mebli, gdzie kupowałyście mebelki dla Waszych pociech? niekoniecznie jestem zainteresowana Ikea, bo daleko mamy, najbliżej Gdańsk lub Poznań, ale czasu brak na wyjazd z uwagi na pracę męża. Możecie polecić coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Oj Monia to nie dobrze, trzymajcie sie tam w kupie!!!!!!!!!!!!!!

A na mnie się odbija juz te 2 tygodnie sam na sam z Młodym, brzuch od wczoraj twardy, boli jak cholera, ciężko chodzić 😞
Nie fajnie się dzieje 😞
Mąż mi wrócił wszedł do domu, zostawił na środku przedpokoju walizkę z brudami i wyszedł 🤪
No strzelić przez łep to za mało 😉
Wrócił nie dawno.
Także cały dzień znów sama z Kacprem.

Martyna i Justyna fajnie Wam z tymi domkami 🙂 Może kiedyś się też takiego dorobimy 😉

Karola my u dzieciaków mamy meble z Ikei, także nic Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika- trzymaj się! daj znać co i jak!!!

Byłam z Mamą na zakupach, obkupiłam się 😁
Lubię H&M i ten dział dla kobiet w ciąży 🙂
Kupiłam szorty na upały
http://www.hm.com/pl/product/11107?article=11107-D#cm_vc=SIMILAR_TO_SD
i elegancką sukienkę odcinaną pod biustem, akurat będzie na komunię, na którą w maju idziemy 🙂

Życie na wsi ma swoje plusy i minusy.... Aktualnie trwa u nas sezon na nawożenie pola krowią kupą... do tego wiatr i inne atrakcje 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Monia, zaciskaj nogi mocno i daj znać co u Was!!!

Karolla - my też IKEA 🙂 ale mozna zobaczyc na meble w BRW lub Abrze - ostatnio mi sie gdzies rzucily w oczy systemy dla dzieci no i allegro.

My po fotografie - zdjęcia wyszly ektra! jak nigdy! pierwszy strzał i wszyscy super ywszlismy. Ksawuś ma swoje pierwsze w zyciu zdj do dokumentu 🙂 ubaw był po pachy jak Go pani ustawiala - pokzywala ręką gdzie ma patrzec a on jej odmachiwał 😎 😁
A jak mowila - usmiechnij sie - to on chowal górna wargę i robil dziubek hehehe
Ale suma sumarum zdj ma superowe, jutro skladamy wnioski o nasze dowody 🙂

Potem zaliczylismy bank, spoko poszlo wszystko fajnie, jednak nie dosc ze bedziemy musieli zapalcic sporą karę za wczesniejsza splatę, to jeszcze musimy wydac ok. 350 pln za wydanie przez bank swistka ze łaskawie przyjma nasza wplate i poswiadcza ile, co i kiedy.
Zlodzieje.


Potem obiad, potem spacerek, potem myjnia, zakupy i myslalam dzis ze zejde. Poczulam sie na prawde fatalnie i myslalam ze nie dam rady i sie przewroce.
Lezę, odpoczywam, jutro znowu caly dzien w kraku :/

Wyobrazcie sobie ze dzwonila do mnie dzis ta mila pani z przedszkola, zeby nam przypomniec o umowie 🙂 Mowi ze tak z sentymentu do nas d zwoni i zeby pani dyr nie mowic ze tak czesto sie z nami kontaktuje :P Chyba musze jej slodycza zakupić jakiegos 🙂


Spadam odpoczywać.
Nabierac sily na jutro a jeszcze musze zupe młodemu na jutro ugotować...ech....


Całusy 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak to jest z tymi bankami- spłacasz wcześniej płać... Przy hipotecznym to jeszcze płacisz za ściągnięcie hipoteki- jakby kredyt plus horyzontalne odsetki to za mało...

Justyna moja wieś jest lepsza- nie ma takich aromatów 😉 A jak już to przeważnie tylko ze stadniny i akurat nie moją ulicą i nie na pola obok 🙂 Także przenoś dom na moją wieś 😉

Monika nie rodzimy jeszcze! Trzymamy się wszystkie do lipca!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Zaczynamy piątek.
Wczoraj się zmierzyłam i zważyłam i chyba nie jest najgorzej, waga nadal + 7 kg czyli od tygodnia nic nie przybyło 🙂
A obwód brzuszka 99 cm 🙂
Trochę mnie to pocieszyło i dało nadzieję, że może po porodzie nie będzie tak źle 😉
Kacper nie gorączkuje 🤪 🤪
Co raz mniej kaszle, więc chyba w niedziele pojedziemy na kawę do teściów 🤢
Dawno wnuka nie widzieli i się póki co nie zapowiada, żeby zobaczyli to trzeba im go przywieźć pod nos 😮
Wczoraj dzwoni do mnie teściowa i się pyta w jakim rozmiarze ubrań aktualnie się mieszczę więc odpowiadam zgodnie z prawdą, że w sumie to dalej wchodzę normalnie w M tylko muszę mieć dłuższe bluzki bo mi brzuch wychodzi na co słyszę w słuchawce sapanie i niedowierzanie, i wręcz krzyk, że to jest niemożliwe, że przecież przytyłam w ciąży i jak niby się mam mieścić w M, więc na spokojnie tłumaczę, że owszem przytyłam w brzuchu ale reszta za bardzo się jeszcze nie zmieniła 🤨 Ciężko kobiecie było w to uwierzyć i stwierdziła, że i tak mi kupi w rozmiarze XL 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
Dagii- masz śmieszną teściową 😁, moja też podobnie. Jak jesteśmy gdzies w sklepie to szuka "namiiotów" dla mnie, żebym się zmieściła. Zawsze jest w szoku, że chodzę w tych samych rzeczach co przed ciążą. Związku z tym, że nigdy nie byłam szczupła, nosiłam głównie luźne rzeczy.Teraz mam sporo jeszcze miejsca w nich 🙂

Ja dzisiaj wstałam o 6:00. 😮 zrobiłam już pranie i porządki w szafie. Wyrzucam zimowe rzeczy do walizki i na strych, co by miejsca nie zajmowały.

Pogoda się trochę zepsuła, jest ciepło ale bez słońca. W końcu z pola nie śmierdzi 😁
Miłego dnia Dziewczynki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLO,

u nas zaliczona wizyta u psychologa - chyba ostatnia, bo w sumie bez sensu są już te spotkania :/ Miały nam pomóc namówić Ksawka na jedzenie, ale jakoś tak wyszło, że o jedzeniu w ogóle nie gadamy, więc czas dać sobie spokój, tym bardziej, że pani psycholog nas chyba uważa za nadgorliwych i raczej nie widzi potrzeby spotkań (umawia nas co 2-3 mies na 45 min).

Potem złożyliśmy wnioski o dowody, potem podjechaliśmy do przedszkola podpisać umowę. Dyrektorka przyjeła nas poza godzinami pracy, ta miła Pani do nas przybiegła i szepnela ze bedzie miala oko na naszego synka, mimo, że nie bedzie w jej grupie 🙂 W sumie strasznie milo 🙂
Dni otwarte mamy w polowie czerwca.

Potem pojechalismy do rodzicow na obiad, potem do komisów i znowu padam na twarz 🙂

Dagii! ale Wam zazdroszcze, że juz macie to auto z glowy! ja juz nie mam sily do szukania 🤢

Spokojnej nocy wszystkim
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzucholki!
Jagoda w szpitalu trzymali mnie 3 doby tylko tu na brzuszku dawno nie bylam, bo mialam duzo pracy. A Olek mial rok i 11 miesiecy jak poszedl do przedszkola. Babcia ktora sie nim opiekowala miala dosc powazna operacje i musial isc i tak juz zostalo do tej pory...a nie dostal sie do przedszkola docelowego wiec dalej zostaje w prywatnym....
W zeszlym tygodniu zakupilismy normalny rowerek 12 cali i w ciagu 3 dni nauczyl sie pieknie pedalowac na nim.
Ja sie juz nie moge doczekac jakiegos cieplego weekendu co by zrobic przeglad dzieciecych rzeczy, bo wtedy dopiero bede wiedziala czego mi brakuje. Na pewno nie mam wanienki bo w starej w zeszlym roku urzadzilam olkowi piaskownice i sie zniszczyla, ale mialam najmniejsza i najtansza tak ze mi az tak nie zal. My szybko zaczelismy kapac na takiej plastkikowej foczce w wannie. Zastanawiam sie tylko nad siedziskiem do wanny bo z racji tego ze bedzie dwojka maluchow to by bylo dosc bezpieczne ale to tez dopiero kolo 6 miesiaca.
Na razie tez robie czystke w pokoju, pakuje i wynosze wszyskie nieuzytkowe duperele ktore sie tylko kurza, zeby zrobic miejsce na ciuchy i osprzet do dziecka.
Co do mebli my kupilismy ikea jak sie Olek rodzil i nie zaluje bo kosztowaly pare groszy i nie zal mi jak maly niszczy a to jest nieuniknione... niestety
Razem trzymaj sie dzielnie. Obyscie szybko wrocili do domu!
Kerry dawaj linka do kiecki ja mam 13 lipca wesele brata a na 30 termin 🤪
Z waga na plusie 5 kg i nie uwiezycie bo najwiecej przybralam teraz w szpitalu, malo ruchu i dokarmianie przez rodzinke 😆
ale nadrukowalam, maz sie smial ze chyba donos na niego pisze... 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien doberek!

Jejku, powiem Wam ze to byla straszna noc :/
Męczylam sie na maxa - zgaga jakiej dawno nie mialam, bol kosci, stawów..grrr i pobudka po 6stej :/
Wczoraj rano mialam jakies dziwne złote mroczki przed oczami nie moglam sie ich pozbyc:/

Dziś chcę odpocząć, ale od rana już sprzątam, piore, gotuję, planuję itd. :/

Męża wysłałam na zakupy ide dać dziecko 2 śniadanie.

Miłego dnia wszystkim papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...