Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂
no z zaparciami to jest problem ale podobno co 2 kobieta w ciazy to ma...u mnie poprawy nie ma ale kupilam w aptece cos dla kobiet w ciazy na zaparcia i wzielam takze zobacze czy jutro cos sie ruszy...oj bo zle jest 🤨 🤨
Malinka wyzal sie nam kiedy chcesz, po to jestesmy zeby sie wspierac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdasc a brzydko pachną te upławy ??bo jak tak to idz do lekarza pewnie jakas infekcja... powiem Ci ze ja miałam zielone i strasznie śmierdzące 🤢 🤢 🤢 🤢 ☺️ i to był stan zapalny jakis ale po lekach szybko przeszlo 🙂 teraz mam raz białe, raz żółtawe ale bezzapachowe choc wydaje mi sie ze lecą litrami 🤨 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez mam upławy lekko zółtawe czasem...i tez jest ich dużo..,albo białe itd. myśłę, ze to normalne dopóki nie zacznie np. swędziec lub zle pachniec 🙂
Ilia jak brzuch? Iskierko, Goshe , i wszystkie inne dziewczęta jak minal weekend? i jak samopoczucie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do zapachu to nie jest on jakis wyraźnie zmieniony wydaje mi sie że jest taki jak był zawsze nie jest jakis zły jak to upławy... co do weekandu to wreszcie pobyłam troche z mężem bo niestety pracuje po 12 godzin a ja teraz jestem na l4 i juz troche mam dosc takiego bycia sama w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie jak zwykle weekend w pracy.
wczoraj byłam na tym USG i wiem tylko tyle że wszystko jest ok ale lekarz nawet mi monitora nie pokazał a sprzęt mają jakiś przedpotopowy i nawet na zdjęciu nic nie widać 😞
normalnie się załamałam... 😞
maleństwo ma już 98,6 mm
zastanawiam się czy nie pójść na 4d bo będą robić w jednym z centrów handlowych w warszawie za darmo w ramach fundacji szczęśliwe macierzyństwo ale dopiero 22-23.06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poszłam do tej przychodni w której dostałam się od razu po tym jak w innej mój lekarz odwołał mi wizytę dzień wcześniej a później okazało się że już nie pracuje... dwa tygodnie chodziłam od przychodni do przychodni i wszędzie były zapisy na lipiec (to był początek maja) a wcześniej byłam na wizycie 10 kwietnia... już psychicznie nie wytrzymywałam tego co się dzieje w tym porąbanym kraju... a na wcześniejszym USG byłam prywatnie i widziałam więcej niż wczoraj... nawet mi do głowy nie przyszło że gdziekolwiek mogą mieć tak przestarzały sprzęt. 🤢

normalnie łzy same cisną się do oczu... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂cieszcie sie ze macie tak czesto usg...ja w uk mieszkam i tu mialam pierwsze usg w 12tygodniu...a nastepne umowili mi dzisiaj jak bylam z wizyta u poloznej...na 3lipca...czyli za miesiac,ja sie dopiero naczekam 😞widzialam dzis swoje wyniki krwi...i slabe sa szczeze mowiac...hemoglobina za niska...i wogole a oni mi mowia ze wszystko w normie...jak pojade w lipcu do Polski to sobie porobie wszystkie badania bo tu normalnie rece opadaja... 😞i napewno pojde tez na usg 3d 🙂ja troszke lepiej sie czuje,ale nie chwale cos tam mnie jeszcze mdli ale juz wiecej jem i jakos funkcjonuje...brzuszek zaczyna rosnac i co dziwne czuje juz delikatne ruchy w srodku...czy to mozliwe?naleze do szczuplych osob...i moze to dlatego.. 😉 😉wazylam sie dzis i dalej waga stoi w miejscu a nawet schudlam...51kg ale wiem ze to napewno pozniej nadrobie hi 🙂iskierka wybierz sie do innego lekarza bo po co masz sie nie potrzebnie stresowac.. 🤨cos mnie brzuszek pobolewa...musze zwolnic...bo cos mnie ostatnio energia rozpiera,moze dlatego ze lepiej sie czuje 😉co tam u was kochane?pozdrawiam ze slonecznej dzis Angli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂cieszcie sie ze macie tak czesto usg...ja w uk mieszkam i tu mialam pierwsze usg w 12tygodniu...a nastepne umowili mi dzisiaj jak bylam z wizyta u poloznej...na 3lipca...czyli za miesiac,ja sie dopiero naczekam 😞widzialam dzis swoje wyniki krwi...i slabe sa szczeze mowiac...hemoglobina za niska...i wogole a oni mi mowia ze wszystko w normie...jak pojade w lipcu do Polski to sobie porobie wszystkie badania bo tu normalnie rece opadaja... 😞i napewno pojde tez na usg 3d 🙂ja troszke lepiej sie czuje,ale nie chwale cos tam mnie jeszcze mdli ale juz wiecej jem i jakos funkcjonuje...brzuszek zaczyna rosnac i co dziwne czuje juz delikatne ruchy w srodku...czy to mozliwe?naleze do szczuplych osob...i moze to dlatego.. 😉 😉wazylam sie dzis i dalej waga stoi w miejscu a nawet schudlam...51kg ale wiem ze to napewno pozniej nadrobie hi 🙂iskierka wybierz sie do innego lekarza bo po co masz sie nie potrzebnie stresowac.. 🤨cos mnie brzuszek pobolewa...musze zwolnic...bo cos mnie ostatnio energia rozpiera,moze dlatego ze lepiej sie czuje 😉co tam u was kochane?pozdrawiam ze slonecznej dzis Angli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malinka ja 51kg ważyłam przed ciążą... ale od początku waga rośnie pewnie dlatego że ani razu nie miałam problemu z żołądkiem...
a z tym lekarzem to już przeżyję... teraz przynajmniej wiem że nie mam co liczyć na dobre USG bo się tylko nastawiłam że będzie wszystko widać po tym prywatnym a wiadomo że tam jest sprzęt pierwsza klasa bo i płaci się sporo... jakbym miała kasę to bym poszła prywatnie prowadzić tą ciążę ale niestety nie stać mnie na to... najważniejsze żeby było wszystko dobrze i się zdrowe maleństwo urodziło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maliinko to dobrze, że lepiej u Ciebie. Masz rację wybierz się do dobrego lekarza w Polsce i zrób badania. U nas burze i ciągl epada-już nie można wytrzymać 😞.., a na nic lepszego się nie zapowiada..
Możliwe, że czujesz ruchy, ponieważ w drugich ciązach następuje to szybciej tak słyszałam..
Iskierko,a to Ty nie chodzisz prywatnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myślałam o prywatnym prowadzeniu ciąży ale jak zobaczyłam cennik to mi się odechciało... 😞 jakby coś było nie tak to wiem gdzie iść 😉
na tamtym USG byłam prywatnie bo jak poszłam ze skierowaniem na NFZ to lekarz odmówił mi wykonania badania... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iskierka napisał(a):
myślałam o prywatnym prowadzeniu ciąży ale jak zobaczyłam cennik to mi się odechciało... 😞 jakby coś było nie tak to wiem gdzie iść 😉
na tamtym USG byłam prywatnie bo jak poszłam ze skierowaniem na NFZ to lekarz odmówił mi wykonania badania... 🤢

dziwnie jakos...ja pierwsza ciaze prowadzilam w Polsce...na nfz mialam usg co miesiac... 🤨i ogolnie nie bylo tak zle...moze co lekarz to inne ma podejscie hmm 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
malinka super ze w koncu lepiej sie czujesz 🙂ja tez myslalam kilka dni temu ze poczulam ruchy maluszka ale to w jelitach mi sie przewraca wszystko:/ choc musze przyznac ze dzisiaj w koncu ciut lepiej z zaparciami, kupilam sliwki suszone zjadlam prawie cale opakowanie na raz (a byly ochydne) i cos sie ruszylo w koncu. Przez te cholerne zaparcia w ciagu 2 tygodni przytylam 1,3 kg!!! i tym sposobem jestem od poczatku ciazy 2,2kg na plusie!!! jak tak dalej pojdzie to przytyje do konca z 20kg!! a w pierwszej ciazy tylko 10kg mi przybylo 🙂startuje z wagi 52,5kg 🙂
iskierka no tak jest ze na nfz jeszcze jak lekarz przyjmuje w przychodni to sprzet maja przedwojenny...moze poszukaj prywatnego lekarza co ma umowe podpisana z nfz?napewno bedzie mial dobry sprzet i zobaczysz maluszka 🙂ja ostatnio widzialam dzidzie jak bylam w 11tc, ostatnio tylko mi mignela na tym usg przed oczami...teraz ide za tydzien jak bede miala 15t2d i ciekawe czy chociaz zmierzy mi dziecko juz nie mowiac o tym ze chcialabym poznac plec 🙂
Wiecie co u mnie w koncu nie pada deszcz - od 2 dni 😁 normalnie sloneczko swieci i choc szalu nie ma z temperatura bo tylko 18stopni to i tak jest super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wiem... będzie dobrze... za duże nadzieje wiązałam z tą wizytą 😜
ogólnie straszna maruda się zrobiłam w tej ciąży i chwilami sama ze sobą nie wytrzymuje 😜
może jak już będzie ten brzuszek i kopniaki to trochę mi się odmieni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał(a):
hej
malinka super ze w koncu lepiej sie czujesz 🙂ja tez myslalam kilka dni temu ze poczulam ruchy maluszka ale to w jelitach mi sie przewraca wszystko:/ choc musze przyznac ze dzisiaj w koncu ciut lepiej z zaparciami, kupilam sliwki suszone zjadlam prawie cale opakowanie na raz (a byly ochydne) i cos sie ruszylo w koncu. Przez te cholerne zaparcia w ciagu 2 tygodni przytylam 1,3 kg!!! i tym sposobem jestem od poczatku ciazy 2,2kg na plusie!!! jak tak dalej pojdzie to przytyje do konca z 20kg!! a w pierwszej ciazy tylko 10kg mi przybylo 🙂startuje z wagi 52,5kg 🙂
iskierka no tak jest ze na nfz jeszcze jak lekarz przyjmuje w przychodni to sprzet maja przedwojenny...moze poszukaj prywatnego lekarza co ma umowe podpisana z nfz?napewno bedzie mial dobry sprzet i zobaczysz maluszka 🙂ja ostatnio widzialam dzidzie jak bylam w 11tc, ostatnio tylko mi mignela na tym usg przed oczami...teraz ide za tydzien jak bede miala 15t2d i ciekawe czy chociaz zmierzy mi dziecko juz nie mowiac o tym ze chcialabym poznac plec 🙂
Wiecie co u mnie w koncu nie pada deszcz - od 2 dni 😁 normalnie sloneczko swieci i choc szalu nie ma z temperatura bo tylko 18stopni to i tak jest super 😁


podczytalam gdzies na forum ☺️ze dziewczyny na zaparcia stosuja jakis syrop:dupholac(niby nie grozny dla kobiet w ciazy)
Mi ostatnio pomoglo kiwi...zjadlam trzy 🙂 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny - dawno mnie tu nie było 🙂
Wczoraj byłam na wizycie, zobaczyłam mojego ślicznego SYNA 😁
Ma się dobrze i tak szybko rośnie, a od kilku dni czuję delikatnie jego ruchy. Na razie rzadko, ale lekarka mówiła że może być tak że już czuję.
A co tam u Was? Jak się dzisiaj czujecie?
Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martinadcm napisał(a):
Hej Dziewczyny - dawno mnie tu nie było 🙂
Wczoraj byłam na wizycie, zobaczyłam mojego ślicznego SYNA 😁
Ma się dobrze i tak szybko rośnie, a od kilku dni czuję delikatnie jego ruchy. Na razie rzadko, ale lekarka mówiła że może być tak że już czuję.
A co tam u Was? Jak się dzisiaj czujecie?
Pozdrawiamy 🙂[/quote

hej 🙂gratulacje synka 🙂pewnie juz czujesz ruchy...w pierwszej ciazy culam delikatne kopniaki w 16tygodniu... 🙂a wczoraj bylam na wizycie u poloznej...i sie mnie juz pytala cy cos czuje...narazie takie delikatne gilgotanie...jak to kiedys mojemu powiedzialam..motylki w brzuchu,takie fajne uczucie 🙂
Ja mam wizyte dopiero 3lipca i juz odliczam dni...prawdopodobnie jak sie uda to sie dowiem co tam w brzuszku siedzi 🙂myslalam ze maz pojdzie ze mna ale niestety bedzie w pracy,wezme synka...zobacze co on na widok malenstwa powie... 🙂narazie wie ze dzidzie mam w brzuszku...trzyma w swoim pudeleczku ze swoimi drobiazgami zdjecie usg...slodkie to,mowi ze to jego dzidzia 🙂pozdrawiam odzywajcie sie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie od kiwi szczypie język hehe 🙂 🙂
matrinadcm - gratuluje synka 🙂 🙂 super ze wszystko jest ok 🙂
malinka wiesz moj Oli to cały czas mowi o dzidziusiu, chce sie juz z nim bawic 😁 a jak pytam kogo by wolał braciszka czy siostrzyczkę to mowi ze siostrzyczkę 😁 a wczoraj powiedzial ze chce dwoje dzieci hehe i braciszka i siostrzyczke 🤪 slodki hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...