Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
z tym bialym serem to smieszne mam wpomnienia bo kiedys to tylko na kaca mi podchodzil a tak to z nabialu to glownie jadalam jogurty. a teraz to ten ser dla mnie zbawienie jjem w zasadzie codziennie 🙂 zaraz biore sie za obiad, dzis pora na mieso wiec upichcimy z cora indyka w curry z cukinia a po poludniu na spacer tez startujemy 🙂 wkoncu idzie wiosna..pieknie za oknem, uwielbiam jak slonce mnie budzi a nie marudzenie córy 🙂

milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny 😁 musze wam powiedziec ze ja od wczoraj mam coraz mniejsze mdlosci 😁 chyba magiczny czas mija 😁
a co do zachcianek to chyba jest cos w tym bialym serze bo ja tez go na okraglo jem 😁 no a co do wody to wczesniej pilam tylko gazowana a teraz na babelki nie moge patrzec i tylko zywiec niegazowany przyjmuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć jak chciałam się tylko przywitać.
No to ja tak szybciutko. Groszek/fasolka ma 2,1 cm bijące serduszko. Mam ograniczyć dźwiganie ze względu na łożysko, ale to nie będzie takie proste. A i na razie też zero bunga bunga z mężem.. To będzie łatwiejsze bo mąż w delegacji. Wczoraj lepszy dziś troszkę gorszy dzień.
Nadrobię was jak będę w domu, bo u brata na kompie jakoś nie mam aż tak ochoty siedzieć.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstalam, zjadlam sniadanie, czekam na atak mdlosci ale... cos sie spoznia :-):-) Moze juz odpuszcza ;-)
Wieczorem juz mialam wyniki. Morfologia ok, toxo IgG dodatnie tylko bakterie w moczu - jak zwykle będę w ciąży na preparatach żurawinowych zeby te wyniki jako takie byly. Czekam na komentarz gina bo jakas lekarka skomentowala, ze mam się umowic od razu na wizytę bo wyniki odbiegają od normy. Planową mam za tydzien wiec moze wystarczy ;-)
Zona, ja czasem dzwigam mojego 20-kilogramowego syna nawet ;-) A tego 13-kg to regularnie dosc. No i te zakupy... W jednej rece zgrzewka wody, w drugiej dwie pelne siaty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam swojej córki nie dzwigam odkad dowiedzialam sie o ciazy. przytulam ja na siedzaco albo na lezaco. a tak mowie jej wejdz na kanape albo podejdz tam ale nigdy jej w tym nie pomagam 🙂
A na zakupy sposob jeden...meza prosic zeby przed praca kupil co trzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
zona widzę że jesteś w tak samo zaawansowanej ciąży jak ja 🙂 jaki Ci termin porodu wyznaczył lekarz????
ja mam podobno 25 wrzesień ale się z tym nie zgadzam hahaha bo ja mam cykle 25-26 więc max 23 wg mnie.....no zobaczymy .... 😜

co do dźwigania to ja staram się moje 13kg trochę mniej podnosić..... ale całkiem z tego zrezygnować nie potrafię i się nie da..... wiadomo M zakupy dźwiga no i jak młody kimnie to na śpiocha też zawsze on ....ale nie da się tak całkiem bym wogóle go nie podnosiła..... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarlositaBB, Marika321

Z dźwiganiem u mnie jest problem bo Mati ma dopiero 8 miesięcy, więc czasem po prostu trzeba. Nie mam nikogo do pomocy, jakoś dać radę musimy.

Mirka321 my musimy zaufać terminowi z pierwszych USG najlepiej z pierwszego i początku drugiego trymestru, mam o nich pamiętać, bo to będzie wytyczną do porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malami007 napisał(a):
witam żadko wchodzę gdyz ta ciąża wyciąga ze mnie całe energie życiowe 🙂 mam nadzieje że niedługo to się zmieni. czytam tak sobie o waszych zachciankach i aż mi się trochę smutno robi ja prawie nic nie mogę jeść przez te wymioty jeden z przykładów masło próbowałam już chyba wszystkich dostępnych na rynku każde pachnie mi perfumami i nie mogę go przełknąć, inny przykład zwykła woda niegazowana od żywca przez aque i wiele innych pachną mi mułem i pić nie mogę. dziś miałam pierwszą taką zachciankę typowa i byla to zachcianka na szprota w pomidorach z puszki zjadłam całą puchę i do teraz mi się odbija 😞 ale warto było hehe mam nadzieje że juz wkrótce ciąża stanie się dla mnie przyjemniejsza i bedę mogła z wami częściej przebywac 🙂

Znam to z pierwszej ciąży doskonale, tylko z różnicą że moje zachcianki lądowały w toalecie po 1 minucie. Wszystko na nie, nawet otwarta lodówka, zapach mydła, pasty do zębów, na siła piłam by się nie odwodnić i zaraz wymiotowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny najwazniejsze to "nie naduzywac" swoich sil..a kiedy faktycznie maluch jeszcze nie chodzi tak jak zony dziecko no to sila wyzsza trzeba czasem dzwignac.
Jednak jezeli maluchy juz zasuwaja na swoich nozkach to nie ma co szalec moim zdaniem.
Dbajcie o siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzy mi się, że jestem w stanie zjeść Magnuma.... Albo ptasie mleczko, które leży w szafce 😉 Póki co nie mam takich szalonych pomysłów żeby próbować jeść słodycze za to spróbowałam śledzia (bo mam fazę na wszystko w occie albo sałatę z mocno octowym sosem) no i żałuję do tej pory, że spróbowałam.
Dzisiaj mnie cycki bolały. W końcu 😉 Bo już myślałam, że tym razem nie urosną 😉 Za to dzisiaj w obcisłych ciuchach chodziłam i jakby przyszedł ktoś znajomy to chyba by się połapał, że coś nie tak z tym brzuchem moim 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 a ja sie musze pochwalic ze chyba najgorsze mdlosci juz za mna 😁 od kilku dni czuje sie w miare dobrze i nie mdli mnie po kazdym posilku 😁 no chociaz pieczonego nadal jesc nie moge bo wczoraj zjadlam placki ziemniaczane na obiad i do wieczora je czulam...no ale co zrobic 🙂
A co do dzwigania to zakupy ciezkie dzwiga moj maz ale jakies tam podreczne to sama robie...no ale moje 16 kilo to nie raz musze podniesc ale musze przyznac ze staram sie jak najmniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski,

Dudusia z tymi sledziami to lepiej uwazac, wkoncu to surowa ryba. pamietam jak w pierwsze ciazy mnie lekarka przestrzegala, bo oprocz toxo jeszcze listeria moze wystepowac w surowiznach.

Asiunia u nas dosyc spokojnie narazie...pare razu raptem mialam ochote choc moj maz jakos bardziej napalony na mnie niz przed ciaza 😁
no ale dzis ide do gina wiec jak mnie zbada i powie ze wszystko w porzadeczku to pewnie na baraszkowanie nabiore wiekszej checi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe, Asiunia widac podczas ciazy wydzielamy wiecej feromonów miłosnych 🙂

lekarza mam poznym popoludniem dopiero, ale wczesniej pdojade do kliniki gdzie robilam badania krwi - mam nadzieje ze wszystko wyszlo dobrze.

Wieczorem dam znac jak ja i moja fasola 😁

milego dnia dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz wszystko wiem 🙂

wyniki badan krwi i moczu w najlepszym porządeczku 🙂 takze jestem zachwycona.
Dzidzia tez elegancko tak wiec bombowy dzien 🙂
Mały człowiek ma juz 41 mm a serducho wali jak dzwon. dzis bylo krotkie usg bo to koncowka 11 tyg tak wiec to dokladne badanie usg za 3 tyg lekarz mi zrobi, dokladnie 13 marca. Podobno poznam juz wtedy plec o ile dzidzia pieknie sie zaprezentuje 😁

spokojnego wieczoru dla Was.
pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiunia1988 napisał(a):
Zadam jeszcze troche dyskretne pytanie 😁 dziewczyny jak u was z ochota na baraszkowanie? Bo u mnie brak ochoty to malo powiedziane 🤪 mam nadzieje ze to tez niedlugo minie 🤪


u mnie teraz jak i w pierwszej ciazy zero checi na baraszkowanie nawet myslec o tym nie mam ochoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karlosita super ze wszystko w pozadku 🙂 a to dokladne badanie to prenatalne robisz? fajnie bys miala jakbys juz sie dowiedziala kto ci w brzuszku mieszka 😁 ja sie juz nie moge doczekac kiedy sie dowiem 😁 a najlepsze jest to ze ja jestem prawie pewna to to bedzie chlopczyk a moja mala nawet o braciszku myslec nie chce 🤪 powiedziala ze ona ma miec siostrzyczke i koniec kropka 🤪 a wasze dzieciaczki juz wiedza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zwykle usg bede robic. moj lgin ma bardzo dobry sprzet takze mam nadzieje ze to wystarczy.
nie jestem w grupie ryzyka wiec to prenatalne odpuszczam.

no ja tez czuje ze chlopak we mnie siedzi 🙂 ale w pierwszej ciazy tez na poaczatku tak myslalam a okazalo sie ze jest dziewucha 🙂
czekam z niecierpliwoscia na nastepne usg.

moja Sandi narazie nie za bardzo kuma ze w brzuchu jest dzidzia. jak brzuch juz znacznie urosnie i maluch bedzie sie ruszal to wtedy powinna juz to pojac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie gdzie sie wszystkie podzialy???
Karlosita to fajnie ze zwykle usg a takie dokladne 🙂 ja w pierwszej ciazy bylam od poczatku przekonana ze bedzie cora i intuicja mnie nie zawiodla 🙂 ciekawe jak bedzie tym razem 😁
Kurcze mowilam ze mdlosci mam za soba?mylilam sie 😞 dzis znow caly dzien mnie mdli jak cholera 🤢 no chyba ze to przez fasolke po bretonsku bo mi sie ojropnie chcialo i wczoraj ja jadlam...i dzis tez...no masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...