Skocz do zawartości

Marcóweczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nieźle z tymi smakami!Ja czasami mam takie mikstury że mój mąż nie moze na to patrzeć!! 🙂 ale grzecznie spełnia moje zachcianki 😉 ja musze baaaardzo uważać na kilogramy przybywające, bo szybko je łapie 😞 w pierwszej ciąży przytyłam bardzo dużo w 7 miesiącu dowiedziałam się że mam chorą tarczycę..wcześniej nawet nie przypuszczałam..dopiero jak zaczęłam tyć co miesiąc po 4-5 kg pani doktor kazała zrobić tsh..oczywiście położna darła się że pewnie dużo wcinam..a prawda była taka że prawie jeść nie mogłam,ani mięsa ani rzeczy smażonych tak jak teraz...teraz mam tabletki i mam nadzieje że tak tragicznie nie będzie 😉 nie wiem czy tylko ja tak mam,ale cierpię na bezsenność 😞 tzn. zasypiam normalnie i budze się w nocy.. a to o 3 albo 4..i zasnąć znowu nie mogę...a później w dzień chodzę jak śnięta :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do wagi to ja nigdy nie należałam do jakiś chudzielów ale w pierwszej ciąży utyłam bez oszczędzania się jakiegoś tylko 10 kg. Ale jak zaczynałam ciążę z waga 60 kg przy 153 cm,to zostało mi 65 ehhh, potem spadam do 60 po jakoś 2 latach...aaaa a teraz przed ciąża miałam plan. Poszłam do dietetyczki i z 60 kg zjechalam do 49. Ciążę zaczęłam z waga 51 kg a teraz 53-54 kg a to dopiero 9 tydzień a waga szybko rośnie. Każdy mówi abym dała na luz bo to druga ciąża i pierwszy trymestr jest intensywniejszy, że za jakiś czas sir waga unormuje. Mam nadzieję bo plan mam max 12-13 kg użyć aby potem po porodzie wejść na moja dietę i spowrotem do 49 zjechać. Ja to przewrazliwona jestem co do wagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to wzrostowo troche wiecej mam 😉 bo 175 cm.Do dietetyka tez chodziłam i planowałam tez zjechać z wagą..ale mój doktor mi powtarzał że przy mojej tarczycy i dodatkowej diecie wszystko mi się może rozregulować..i ciężko mi bedzie zajść w ciążę..i tak dziwie się że tak szybko nam się udało..bo po zajściu przy pierwszym usg wyszło mi ze mam torbiel na lewym jajniku.Nic dieta leży i czeka na lepsze czasy..póki co zostało mi kontrolowanie wagi 😉 mówiłaś już o rodzeństwie? Jaka była reakcja ? 🙂


KAHIRA gdzie jesteś???wszystko u Ciebie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do informacji na temat rodzeństwa, to moja Hania szału dostaje. Miała na początku fazę że chce i to bardzo, a teraz mówi w prost że mam zlikwidować bo ona nie chce...mam nadzieję że jej to minie za jakiś czas. Czasem się łapie że mówi pieszczotliwie o Didzi a jak pomyśli dłużej to jej się nie podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia jestem jestem tylko z netem miałam problemy. Nie było mnie kilka dni i tadam mamy nową mamusie 🙂 Witaj Cesii. Fajnie ze jesteś bo już myślałam że we dwie zostaniemy. U mnie trzecia ciąża bez mdłości i wymiotów. Nie wiem czy to dobrze czy źle bo zamiast mdłości mam mega apetyt. W pierwszej ciąży przytyłam 18 w drugiej 15 kg gin mówi ze za dużo i mam się starać w 8-10 kg zmieścić tym razem. Na szczęście ten nadmiar szybko po ciazy zrzucalam z nawiązką nawet. A co do spania to masakra. W dzień musze się na godzinkę albo dwie położyć a potem tak samo kolo 3-4 w nocy spać nie mogę. Poza tym już mi tak strasznie brzuch wywaliło ze się w spodnie nie mieszczę, a tylko pół kilo przprzytyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia a ja sobie właśnie dziś o tobie pomyślałam jak po 3 spać nie mogłam 😎 A gdy wreszcie usnełam to młodszy syn się obudził bo mu się koszmary śniły.
Współczuję ci Cesii tych wymiotów. Trzymam kciuki żeby Ci szybko opuściło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstyd się przyznać,ale dopiero wstałam ☺️ W nocy oczywiście pobudka 😞 widzisz Kahira razem przetrwamy 😁 Miałam dzisiaj iść na badania,ale zaspałam 🤨 No nic pójdę w piątek.Cesii współczucia straszne 😘 Myśl pozytywnie przynajmniej póki co nie przytyjesz za dużo 🤪 U mnie waga drgnęła w górę pół kilograma 🙃 Młoda od rana dokazuje, chyba zapisze ją do przedszkola, troche musztry jej się przyda !! 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia ty się nie zastanawiaj tylko faktycznie daj młodą do przedszkola. Dla mnie przedszkole to jest wybawienie. W zeszłym roku chłopaki chodzili do dwóch różnych placówek (starszy do publicznego, młodszy do prywatnego) przez co ja się musiałam po mieście najeździć. Teraz na czas wakacji publiczne zamknęli i starszego zapisałam razem z młodszym. I tak im się spodobało, że na nowy rok obaj w prywatnym zostają. Zresztą technicznie dla mnie lepiej bo przedszkole mam 500 metrów od domu, to potem nawet z maluchem nie będzie problemu, żeby spacerkiem chłopaków odprowadzić, a nie autem kursy po mieście robić.
Cesii a jak jest u ciebie, Hania w domu czy w przedszkolu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jutro idziemy na rozmowę do duńskiego przedszkola, a od czwartku będzie już normalnie chodziła. Moja mała chodziła donprzedszkola w pl a potem zrezygnowałam bo wyjazd i teraz na nowo zbawienne przedszkole :-) aj tylko to ranne wstawanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My od rana na działeczce jesteśmy 🙂słoneczko świeci ale nie jest upalnie,więc w sam raz dla mnie 🙂 co do przedszkola to Emila wcześniej nie chodziła,bo wtedy w ogóle bym jej nie widziała.Pracowałam w systemie 3 zmianowym i często po 12 h wiec szkoda mi było tych kilku chwil spędzonych razem.A teraz to co innego 😉 teraz mam nielimitowany czas bycia razem ! :P więc myślę że już niedługo młoda powędruje do przedszkola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i znów wybiła 3 a ja spać nie mogę. Wrrrrr a potem przez pół dnia śpiąca chodzę. Kurcze tak mi brzuch wyskoczył ze dziś pierwsze gratulacje odbierałam od osoby niewtajemniczonej. Normalnie jestem w szoku skąd ten brzuch bo wagowy cały czas w miejscu stoję.
Przesyłam wam dziewczynki nocne pozdrowienia o mam nadzieję że chociaż ty Anulcia dziś lepiej śpisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira!!Ty nocny marku 😜 co prawda o 3 spałam,ale obudziłam się dokładnie o 4:20 😮 Nic jeść nie mogę 😮 Na widok wszystkiego mnie mdli..jedynie chlebek z rzodkiewką do mnie śniadaniowo przemówił 🤪 Jutro śmigam ostatecznie na badania.Jutro też ostatnią tabletkę dupasthonu biorę 🙂 kurcze w nocy się nie wyspałam i teraz czuje się taka bez energii i śpiąca 🤢 aaaa zapomniałam się"pochwalić"zamówilam wczoraj poduszkę dla ciężarnej tą fasole moze mi to coś da 🙃 Dzisiaj ma być kurier.A może Wy macie jakies doświadczenie z tymi wielkimi fasolami??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia właśnie się miałam ciebie o ten duphaston podpytać ile masz go jeszcze brać, bo ja mam dokończyć opakowanie i koniec tj. do niedzieli 2 x 1 tabletka a potem przez 4 dni po jednej.
Poduchę fasole mam w posiadaniu od czasow pierwszej ciazy. Jak dla mnie rewelacja. Wręcz zbawienna, gdy brzuch jest spory. Zdecydowanie ułatwia spanie na boku jak sobie między kolanami taki wałek ulokujesz. Potem też mi się przy dzieciach przydała. Malucha nią okładałam dookoła żeby się z łóżka np nie stoczył. A jak już byli więksi to wepchnęłam ją w szczelinę przy brzegu łóżka, żeby się do zimnej ściany dziecie nie przytulało i na kancie materaca nie spało. Także bardzo praktyczny przedmiot. Myślę, że będziesz zadowolona. Ja na początku byłam bardzo sceptycznie do tego nastawiona, al emąż widząc jak się w nocy męcze kupił mi ją na prezent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira już Ci tłumaczę..duphaston biore tylko i wyłącznie profilaktycznie ze względu na moją torbiel na tym moim nieszczęsnym lewym jajniku 🤢 ale doktor powiedziała,że mam brać tylko do 10 tygodnia i koniec 😉 mam nadzieje,że teraz jak pójde ta torbiel sie chociaż odrobinke zmniejszy i da mi nadzieje na calkowite zaniknięcie.Doktor co prawda mówiła,żeby póki co sie nią nie martwić.Ale trudno sie nie martwić..wiedząc że ma sie intruza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś wstałam jak ranny ptaszek o 7 mega wyspana...ja to o 3 idę zawsze siku i po owoc bo mnie ssie a jak się przeglodze to umieram potem od mdłości a tak drugi dzień zjem w nocy i mdłości brak a ja jak nowonarodzona haha. Mała dziś już w przedszkolu, byłam z nią 2 h i jestem przerażona warunkami w duńskim przedszkolu. Dzieci same sobie, robią co chcą, skaczą jak małpy, jest wiele moim zdaniem niebezpiecznych rzeczy na dworze i lepiej aby rodzić nic nie widział haha. Ale takie mają zasady stery i niestety bo są nastawieni na samodzielność dzieci :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli godzina 3 ma w sobie jakąś tajną moc 😁 ja właśnie siedzę na badaniach.Niby są od 7:30 ale myślę ide wcześniej bede miała z bani...zreszta nie opłacało mi się wracac do domu bo odwoziłam mojego męża do pracy bo mamy drugie auto w naprawie.I tak po schodach sobie zapierdzielam dumna ze pierwsza bede..wchodze patrzę a tam juz 2 osoby czekają...niewiem od której musiały tu siedzieć chyba od 5 🙃 Głodna jestem jak cholercia 😜 a po powrocie musze najpierw wziąć tabletkę na tarczyce i odczekać chwile 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia mam nadzieję, że szbciutko cię obsłużyli na tych badaniach. Teraz na jakiś czas będziesz mieć spokój.
Cesii a jak wygląda w Danii opieka nad ciężarną? Badania już ci jakieś zlecali? Co do przedszkola to trzymam kciuki z Małą żeby się dobrze zaaklimatyzowała. A jak wogóle żyje wam się w Danii? Długo juz jesteście?
Moje dziecko trzyletnie mnie wczoraj powaliło na kolana. Siedzę sobie przed kompem i oglądam ciuchy. Z tyłu zachodzi mnie syn i mówi "Mamo no kup sobie tą sukienkę bo jesteś już taka gruba, że muszisz nowe ubrania kupić".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj mąż w danii jest już ponad rok, ja z córką 5 tydzień ;-) załatwianie papierów poszło sprawnie i dla tego tak szybko udało się mała do przedszkola dać. Ma tam dwie koleżanki polki w przedszkolu, jedna która zna od urodzenia, bo jej rodzice to nasi przyjaciele i oni nas do siebie ściągneli. Tak nawet śmiesznie wyszło że na osiedlu mieszkamy balkon w balkon, więc nie jesteśmy odizolowane od ludzi :-P fajnie ze tu każdy zna angielski i nie wymaga nikt od nas duńskiego, bo to jest naprawdę ciężki język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do porodu to za miesiąc będę miała usg i dopiero wtedy zostanie przydzielona mi położna która będzie ze mną teraz, przy porodzie i po porodzie. Lekarza może zobaczę ze 3 razy. Przyjaciółka tu rodziła synka i bardzo sobie chwali. Mało jest badań jeżeli jest wszystko ok. W pl moja teściowa jest położna to sobie zrobię usg :-D a i jeżeli chodzi np o godzinę wizyty to jak mam na 10 to punkt 10 wchodzę. Nie ma żadnych opóźnień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...