Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, RiriLala napisał:

Hej, odebra┼éam w┼éa┼Ťnie wyniki testu PAPP-A i bHCG i lekarz oznajmi┼é, ┼╝e s─ů zle i niepokoj─ůce oraz ┼╝e ryzyko wyst─ůpienia wad genetycznych zwi─Ökszy┼éo si─Ö kilkaset razy w por├│wnaniu do samego USG, ryzyko to w tej chwili 1:4.....

Jestem załamana....

I w┼éa┼Ťnie dlatego ja co do testy paap mam w─ůtpliwo┼Ťci czy robi─ç

Te badania s─ů tylko statystycznie ujmowane

Nie ma pewno┼Ťci nigdy czy urodzisz zdrowe czy chore dziecko p├│ki si─Ö nie urodzi

Polecam Ci aby podej┼Ť─ç do sprawy na spokojnie

Po pierwsze to były pierwsze badania prenatalne

Przed Tob─ů jeszcze jedno lub nawet dwa po drugie to nadal jest tylko statystyka

Nie martw si─Ö na zapas

Pozdrawiam

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
Godzinę temu, RiriLala napisał:

Hej, odebra┼éam w┼éa┼Ťnie wyniki testu PAPP-A i bHCG i lekarz oznajmi┼é, ┼╝e s─ů zle i niepokoj─ůce oraz ┼╝e ryzyko wyst─ůpienia wad genetycznych zwi─Ökszy┼éo si─Ö kilkaset razy w por├│wnaniu do samego USG, ryzyko to w tej chwili 1:4.....

Jestem załamana....

A mo┼╝esz poda─ç jakie dane Ci wysz┼éy? Ja te┼╝ odebra┼éam wyniki, ale do ginekologa id─Ö dopiero 25.01... I sama nie wiem czy one s─ů ok, czy nie...

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 godziny temu, RiriLala napisał:

Jestem załamana....

W┼éa┼Ťnie dlatego moj gin kazal mi nie robi─ç tych bada┼ä. Mowila,ze ze wzgledu na to ze mam rocznikowo 34 lata automatycznie ryzyko r├│┼╝nych chor├│b wzrasta i tylko si─Ö niepotrzebnie nakr─Öc─Ö. I ze lepiej wykona─ç usg prenatalne na profesjonalnym sprz─Öcie. Pono─ç pewne s─ů testy Sanco, ale kosztuj─ů ponad 2 ty┼Ť┬á wiec troche sporo. Nie martw si─Ö te przewidywania o niczym nie ┼Ťwiadcz─ů. Statystycznie jestes w grupie ryzyka pojawienia si─Ö jakich┼Ť wad u dziecka, ale to nie znaczy ze dziecko b─Ödzie chore.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Anna Kobylańska napisał:

Hej to super

Ja jestem w 12 tygodniu a prenatalne mam dopiero 28 stycznia

Na L4 Jestem od pocz─ůtku w zwi─ůzku z zagro┼╝on─ů ci─ů┼╝─ů

Md┼éo┼Ťci r├│wnie┼╝ mam ca┼éy czas i jeszcze zdarza mi si─Ö wymiotowa─ç

Niepokoi mnie te┼╝ ┼╝e mnie ci─ůgnie blizna bo cesarkach i kuje cz─Östo w klatce piersiowej

Ale jedno i drugie podobno jest normalne, bo zwiększony wzrost macicy i wszystkiego na około oraz zwiększona praca obiegu serca

Trzymaj si─Ö

Czytaj─ůc twoja wypowied┼║,to tak jakbym czytala o swoich objawach. K┼éucie i nier├│wne bicie┬áserca tez mnie niepokoi┼éo, a┼╝ posz┼éam do kardiologa, ale okaza┼éo si─Ö ┼╝e wszystko ok, tylko tak jak napisa┼éa┼Ť zwiekszona obj─Öto┼Ť─ç krwi, wzmo┼╝ona praca serca i st─ůd te objawy. Blizna z lewej strony tez mnie ci─ůgnie i niestety ┼éo┼╝ysko jest blisko blizny, na szcz─Ö┼Ťcie si─Ö w ni─ů nie wrasta.... i oby tak pozosta┼éo.┬á

Mam nadzieje, ze zagrożenie twojej ciazy juz minęło i wszystko jest ok. Trzymam kciuki za badania prenatalne. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Katarzyna Kiliańska napisał:

┼üo┼╝ysko u nas jest na tylnej ┼Ťcianie i jak ja si─Ö ciesz─Ö z tego powodu bo to moja trzecia cesarka ­čśČ

Ja og├│lnie mam delikatn─ů wad─Ö zastawki mitralnej i w sytuacji silnego stresu to arytmia u mnie na porz─ůdku dziennym wi─Öc ja si─Ö a┼╝ tak bardzo akurat tymi k┼éuciami nie przejmuje

Zagro┼╝enie ci─ů┼╝y jest p├│ki jest krwiak

Na szcz─Ö┼Ťcie jest umiejscowiony poza ┼éo┼╝yskiem

Teraz przebieram nogami z niecierpliwo┼Ťci─ů na t─ů wizyt─Ö 28

Tak miałam co tydzień max co dwa wizytę

A teraz lekarz na NFZ mi odm├│wi┼é prowadzenia ci─ů┼╝y twierdz─ůc ┼╝e to takieeee ryzyko i odes┼éa┼é mnie na patologie ci─ů┼╝y z tym ┼╝e do przychodni i tam si─Ö dosta─ç graniczy z cudem

Wi─Öc posz┼éam do lekarza z uniwersyteckiego centrum klinicznego i on na szcz─Ö┼Ťcie okaza┼é si─Ö kompetentny i przekaza┼é mi wiele dobrych wiadomo┼Ťci

Trzeba filtrowa─ç to co nam lekarze m├│wi─ů

Ten m├│j na NFZ tak─ů dram─Ö na oko┼éo mojej ci─ů┼╝y odstawi┼é ┼╝e ba┼éam si─Ö oddycha─ç

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Katarzyna Kiliańska napisał:

W┼éa┼Ťnie dlatego moj gin kazal mi nie robi─ç tych bada┼ä. Mowila,ze ze wzgledu na to ze mam rocznikowo 34 lata automatycznie ryzyko r├│┼╝nych chor├│b wzrasta i tylko si─Ö niepotrzebnie nakr─Öc─Ö. I ze lepiej wykona─ç usg prenatalne na profesjonalnym sprz─Öcie. Pono─ç pewne s─ů testy Sanco, ale kosztuj─ů ponad 2 ty┼Ť┬á wiec troche sporo. Nie martw si─Ö te przewidywania o niczym nie ┼Ťwiadcz─ů. Statystycznie jestes w grupie ryzyka pojawienia si─Ö jakich┼Ť wad u dziecka, ale to nie znaczy ze dziecko b─Ödzie chore.

Ja tez mia┼éam w─ůtpliwo┼Ťci co do robienia tych test├│w pappa, ale to moja┬ápierwsza ci─ů┼╝a i pierwszy trymestr mia┼éam kiepski poniewa┼╝ by┼é krwiak, kilka razy mocno krwawi┼éam i ten strach kt├│ry mi towarzyszy┼é by┼é okropny. Dlatego te┼╝ mi─Ödzy innymi┬ázrobi┼éam ten test, wyniki ju┼╝ s─ů do odbioru ale wizyt─Ö mam dopiero 25 stycznia, narazie wiem tyle ┼╝e s─ů w normie.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 godziny temu, PatrycjaK napisał:

A mo┼╝esz poda─ç jakie dane Ci wysz┼éy? Ja te┼╝ odebra┼éam wyniki, ale do ginekologa id─Ö dopiero 25.01... I sama nie wiem czy one s─ů ok, czy nie...

USG by┼éo wcze┼Ťniej wszystko OK,

Dzis wynik biochemiczny:

PAPP-A 0,48 MoM

Bardzo niskie f B-HCG 5,0ng/ml a najni┼╝sza dopuszczalna warto┼Ť─ç to 6,9ng/ml :((((((

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
10 minut temu, Jestemwci─ů┼╝y napisa┼é:

Ja tez mia┼éam w─ůtpliwo┼Ťci co do robienia tych test├│w pappa, ale to moja┬ápierwsza ci─ů┼╝a i pierwszy trymestr mia┼éam kiepski poniewa┼╝ by┼é krwiak, kilka razy mocno krwawi┼éam i ten strach kt├│ry mi towarzyszy┼é by┼é okropny. Dlatego te┼╝ mi─Ödzy innymi┬ázrobi┼éam ten test, wyniki ju┼╝ s─ů do odbioru ale wizyt─Ö mam dopiero 25 stycznia, narazie wiem tyle ┼╝e s─ů w normie.┬á

Id─Ö jutro do lekarza prowadz─ůcego to skonsultowa─ç, ale wynika z opisu bada┼ä i z tego co m├│wi┼é lekarz wykonuj─ůcy badanie, ┼╝e nale┼╝y zrobi─ç test SANCO.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
32 minuty temu, RiriLala napisał:

Id─Ö jutro do lekarza prowadz─ůcego to skonsultowa─ç, ale wynika z opisu bada┼ä i z tego co m├│wi┼é lekarz wykonuj─ůcy badanie, ┼╝e nale┼╝y zrobi─ç test SANCO.

Daj zna─ç co lekarz prowadz─ůcy powiedzia┼é. Trzymam kciukiÔťŐ­čĆ╗

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
23 minuty temu, RiriLala napisał:

USG by┼éo wcze┼Ťniej wszystko OK,

Dzis wynik biochemiczny:

PAPP-A 0,48 MoM

Bardzo niskie f B-HCG 5,0ng/ml a najni┼╝sza dopuszczalna warto┼Ť─ç to 6,9ng/ml :((((((

To u mnie s─ů jakie┼Ť inne jednostki,┬á

PAPPA 3,3 IU/l 

Beta HCG 28,62 IU/l 

Ale nie mam podanych 'norm' przy tych wynikach... Musz─Ö czeka─ç na wizyt─Ö u gin ­čśĹ

Ale Ty si─Ö nie nastawiaj na najgorsze, bo to jest tak jak m├│wi─ů dziewczyny: to tylko statystyka... Ja te┼╝ staram si─Ö nie nakr─Öca─ç, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Trzymam kciuki, ┼╝eby Twoje wyniki┬á okaza┼éy si─Ö fa┼észywym alarmem ­čśś

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Jestemwci─ů┼╝y napisa┼é:

Daj zna─ç co lekarz prowadz─ůcy powiedzia┼é. Trzymam kciukiÔťŐ­čĆ╗

Niestety dosta┼éam skierowanie na amniopunkcj─Ö, dzisiaj b─Öd─Ö mie─ç badanie. Rano pojawi┼éo si─Ö krwawienie (dosy─ç obfite moim zdaniem), ale na USG nie by┼éo ┼╝adnych ÔÇ×uszkodze┼äÔÇŁ, akcja serca prawid┼éowa itp.

Mam bardzo mieszane odczucia co do amnio, ale to jedyna mo┼╝liwo┼Ť─ç w tej chwili. Trzymajcie kciuki i zdr├│wka ┼╝ycz─Ö Wam i Waszym maluszkom

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
59 minut temu, RiriLala napisał:

Niestety dosta┼éam skierowanie na amniopunkcj─Ö, dzisiaj b─Öd─Ö mie─ç badanie. Rano pojawi┼éo si─Ö krwawienie (dosy─ç obfite moim zdaniem), ale na USG nie by┼éo ┼╝adnych ÔÇ×uszkodze┼äÔÇŁ, akcja serca prawid┼éowa itp.

Mam bardzo mieszane odczucia co do amnio, ale to jedyna mo┼╝liwo┼Ť─ç w tej chwili. Trzymajcie kciuki i zdr├│wka ┼╝ycz─Ö Wam i Waszym maluszkom

Trzymaj si─Ö! Na pewno b─Ödzie dobrze, trzymamy za Was kciuki ­čĺ¬

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Najwa┼╝niejsze ┼╝e serduszko bije. A o co chodzi z amniopunkcj─ů?? Na czym to polega ? Nigdy o tym nie s┼éysza┼éam... dla was tez zdr├│wka ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej . Ja też miałam krwawienie. I długo plamiłam

To przez tego krwiaka. Trzymam za Was kciuki. My┼Ťl pozytywnie. Wiem ┼╝e to nie ┼éatwo ale to jest to co mo┼╝esz cho─ç spr├│bowa─ç zrobi─ç dla Was najlepszego. Pami─Ötaj te┼╝ ┼╝e krwawienie mo┼╝e wyst─ůpi─ç po ka┼╝dym badaniu u ginekologa wi─Öc nie koniecznie musi oznacza─ç co┼Ť z┼éego. Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 minut temu, Jestemwci─ů┼╝y napisa┼é:

Najwa┼╝niejsze ┼╝e serduszko bije. A o co chodzi z amniopunkcj─ů?? Na czym to polega ? Nigdy o tym nie s┼éysza┼éam... dla was tez zdr├│wka ­čśë

To pobieranie płynu owodniowego w celu wykluczenia wad płodu

Jest to kolejne badanie po badaniu prenatalnym je┼Ťli w tym pierwszym wyjd─ů jakie┼Ť nieprawid┼éowo┼Ťci. Natomiast jest to ju┼╝ badanie inwazyjne.┬á

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
58 minut temu, Anna Aneczka napisał:

To pobieranie płynu owodniowego w celu wykluczenia wad płodu

Jest to kolejne badanie po badaniu prenatalnym je┼Ťli w tym pierwszym wyjd─ů jakie┼Ť nieprawid┼éowo┼Ťci. Natomiast jest to ju┼╝ badanie inwazyjne.┬á

Pozdrawiam

Rozumiem. B─Ödzie dobrze trzeba my┼Ťle─ç pozytywnie ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dzień dobry lipcóweczki.

Mia┼éam wczoraj zabieg- biopsja kosm├│wki. Czuj─Ö si─Ö fizycznie nienajgorzej, psychicznie....szkoda gada─ç. Wyniki maj─ů by─ç za 3-5 dni, nie wiem jak wytrwam, nie wyobra┼╝am sobie us┼éysze─ç z┼éej informacji. Je┼Ťli jednak oka┼╝e si─Ö najgorsze... jak to jest obecnie z terminacj─ů ci─ů┼╝y z wadami letalnymi-┬áczy s┼éynna pa┼║dziernikowa ustawa wesz┼éa ju┼╝ w ┼╝ycie? Czy konieczny jest wyjazd do bardziej liberalnego kraju, je┼Ťli tak, to jak ma si─Ö to do wci─ů┼╝ trwaj─ůcej pandemii i utrudnieniami z przemieszczaniem si─Ö?

Chcia┼éabym by─ç dobrej my┼Ťli, ale szansa┬ána zdrow─ů ci─ů┼╝─Ö jest minimalna; przygotowuj─Ö si─Ö wiec na najgorsze.┬á

Życzę spokojnego weekendu i dużo zdrówka 

Edytowane przez RiriLala
Liter├│wka

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
21 godzin temu, RiriLala napisał:

Dzień dobry lipcóweczki.

Mia┼éam wczoraj zabieg- biopsja kosm├│wki. Czuj─Ö si─Ö fizycznie nienajgorzej, psychicznie....szkoda gada─ç. Wyniki maj─ů by─ç za 3-5 dni, nie wiem jak wytrwam, nie wyobra┼╝am sobie us┼éysze─ç z┼éej informacji. Je┼Ťli jednak oka┼╝e si─Ö najgorsze... jak to jest obecnie z terminacj─ů ci─ů┼╝y z wadami letalnymi-┬áczy s┼éynna pa┼║dziernikowa ustawa wesz┼éa ju┼╝ w ┼╝ycie? Czy konieczny jest wyjazd do bardziej liberalnego kraju, je┼Ťli tak, to jak ma si─Ö to do wci─ů┼╝ trwaj─ůcej pandemii i utrudnieniami z przemieszczaniem si─Ö?

Chcia┼éabym by─ç dobrej my┼Ťli, ale szansa┬ána zdrow─ů ci─ů┼╝─Ö jest minimalna; przygotowuj─Ö si─Ö wiec na najgorsze.┬á

Życzę spokojnego weekendu i dużo zdrówka 

Moi znajomi te┼╝ dostali od jednego z lekarzy kt├│ry od pocz─ůtku prowadzi┼é ci─ů┼╝─Ö wyrok

Pojechali na konsultacje aż do Łodzi

Okazało się że z dzieckiem jest wszystko dobrze

Tak┼╝e nie polegaj na opini jednego lekarza czy dw├│ch

Znajdź według opinii najlepszego i z najlepszym sprzętem i zrób wszystko co się da by ustalić czy faktycznie istnieje aż tak duże ryzyko dla wad płodu

Ja wiem ┼╝e nie s─ů to ┼éatwe chwil─Ö i decyzje. Warto zasi─Ögn─ů─ç opinii z r├│┼╝nych ┼║r├│de┼é

My┼Ťl─Ö ┼╝e warto jednak nadal my┼Ťle─ç pozytywnie

Ja mam dopiero za tydzie┼ä badanie prenatalne ­čÖä a wczoraj ju┼╝ kupi┼éam w├│zek po s─ůsiedzku w dobrej cenie i idealnym stanie bo nie dopuszczam do siebie my┼Ťli ┼╝e mog┼éo by by─ç co┼Ť ┼║le

Mam do┼Ťwiadczenie z r├│┼╝nymi lekarzami i wiem ┼╝e warto znale┼║─ç specjaliste od takich przypadk├│w

Pozdrawiam Ci─Ö i trzymaj si─Ö jak tylko mo┼╝esz ­čśÜ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Cze┼Ť─ç dziewczyny. ­čśÇ

Dawno mnie tu nie by┼éo.­čÖä

Dolegliwo┼Ťci powoli mijaj─ů?­čśë

Ja dzisiaj dopiero zauwa┼╝y┼éam ┼╝e mam troch─Ö wi─Öcej si┼é. I mdli mnie coraz mniej. Mam nadziej─Ö ┼╝e to co najgorsze ju┼╝ za mn─ů a teraz b─Ödzie tylko lepiej.

RiriLala ja mimo wszystko trzymam kciuki że będzie dobrze.  Dobrze by było poznać opinię od różnych lekarzy.

Trzymaj się ciepło!!

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny! 

Czy kt├│ra┼Ť z Was mia┼éa w okolicach 16 tyg b├│le w podbrzuszu? Ja mam od dw├│ch dni... Boli jak w czasie okresu, ci─Ö┼╝ko wsta─ç i usi─ů┼Ť─ç ­čśĹ zaczynam si─Ö troch─Ö niepokoi─ç, moja po┼éo┼╝na twierdzi, ┼╝e p├│ki nie ma plamienia to jest ok. Od dw├│ch dni g┼é├│wnie le┼╝e, bo wtedy jest ciut lepiej. Podzielcie si─Ö swoimi do┼Ťwiadczeniami.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja jestem w 13 tygodniu

B├│le mam ale takie raczej Ala niepokoje

Nie boli mnie silnie tylko po prostu czuj─Ö ┼╝e tam si─Ö co┼Ť dzieje. Macica pracuje bardzo

Podobno w drugim trymestrze odorbine si─Ö przemieszcza co zmniejsza parcie na p─Öcherz wi─Öc mo┼╝e teraz u Ciebie tak si─Ö dzieje

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
11 godzin temu, PatrycjaK napisał:

Hej dziewczyny! 

Czy kt├│ra┼Ť z Was mia┼éa w okolicach 16 tyg b├│le w podbrzuszu? Ja mam od dw├│ch dni... Boli jak w czasie okresu, ci─Ö┼╝ko wsta─ç i usi─ů┼Ť─ç ­čśĹ zaczynam si─Ö troch─Ö niepokoi─ç, moja po┼éo┼╝na twierdzi, ┼╝e p├│ki nie ma plamienia to jest ok. Od dw├│ch dni g┼é├│wnie le┼╝e, bo wtedy jest ciut lepiej. Podzielcie si─Ö swoimi do┼Ťwiadczeniami.

Hej. Ja jestem w 15 tygodniu i r├│wnie┼╝ mia┼éam b├│le w podbrzuszu tak od 13tygodnia. Teraz troch─Ö mniej czuje ale czasami czuje b├│le raz po prawej raz po lewej stronie. Tez mia┼éam r├│┼╝ne my┼Ťli a wizyt─Ö mam dopiero 25 stycznia. Na ostatniej wizycie pani doktor kaza┼éa przyj┼Ť─ç za 4 tygodnia, dla mnie to wieczno┼Ť─ç, wiec j─Ök mia┼éam te b├│le to panikowa┼éam, chcia┼éam wcze┼Ťniej jecha─ç ┼╝eby sprawdzi─ç czy wszystko ok ale m─ů┼╝ mnie uspokaja┼é, m├│wi┼é nie panikuj bo co┼Ť wykraczesz. Wiec ja jako┼Ť┬áwytrwa┼éam tym bardziej ze nie mia┼éam plamie┼ä. To moja pierwsza ci─ů┼╝a wiec widocznie wszystko si─Ö┬átam rozci─ůga i zmienia, tak sobie t┼éumaczy┼éam. Jeszcze tydzie┼ä i wizyta, nam nadzieje ┼╝e wszystko b─Ödzie dobrze . I wam tez tego ┼╝ycz─Ö­čśëÔťŐ­čĆ╗ A mam pytanie ... jak u was dziewczyny z piersiami? Bo mnie w pierwszym trymestrze bola┼éy a teraz praktycznie wcale tylko sutki s─ů bardziej wra┼╝liwe ...┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Jestemwci─ů┼╝y napisa┼é:

Hej. Ja jestem w 15 tygodniu i r├│wnie┼╝ mia┼éam b├│le w podbrzuszu tak od 13tygodnia. Teraz troch─Ö mniej czuje ale czasami czuje b├│le raz po prawej raz po lewej stronie. Tez mia┼éam r├│┼╝ne my┼Ťli a wizyt─Ö mam dopiero 25 stycznia. Na ostatniej wizycie pani doktor kaza┼éa przyj┼Ť─ç za 4 tygodnia, dla mnie to wieczno┼Ť─ç, wiec j─Ök mia┼éam te b├│le to panikowa┼éam, chcia┼éam wcze┼Ťniej jecha─ç ┼╝eby sprawdzi─ç czy wszystko ok ale m─ů┼╝ mnie uspokaja┼é, m├│wi┼é nie panikuj bo co┼Ť wykraczesz. Wiec ja jako┼Ť┬áwytrwa┼éam tym bardziej ze nie mia┼éam plamie┼ä. To moja pierwsza ci─ů┼╝a wiec widocznie wszystko si─Ö┬átam rozci─ůga i zmienia, tak sobie t┼éumaczy┼éam. Jeszcze tydzie┼ä i wizyta, nam nadzieje ┼╝e wszystko b─Ödzie dobrze . I wam tez tego ┼╝ycz─Ö­čśëÔťŐ­čĆ╗ A mam pytanie ... jak u was dziewczyny z piersiami? Bo mnie w pierwszym trymestrze bola┼éy a teraz praktycznie wcale tylko sutki s─ů bardziej wra┼╝liwe ...┬á

U mnie to te┼╝ pierwsza ci─ů┼╝a i te┼╝ mam wizyt─Ö 25.01 ­čśë mo┼╝e troch─Ö dramatyzujemy, ale jak cz┼éowiek nie wie czy tak ma by─ç, czy nie to panikuje... Ja te┼╝ czekam na t─ů wizyt─Ö jak na zbawienie Ôś║´ŞĆ┬á

Co do piersi, pierwsze miesi─ůce by┼éy okropne - b├│l, nadwra┼╝liwo┼Ť─ç do tego stopnia, ┼╝e ani spa─ç, ani si─Ö umy─ç ­čśů a teraz tylko sutki mam bardzo nabrzmia┼ée.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, PatrycjaK napisał:

U mnie to te┼╝ pierwsza ci─ů┼╝a i te┼╝ mam wizyt─Ö 25.01 ­čśë mo┼╝e troch─Ö dramatyzujemy, ale jak cz┼éowiek nie wie czy tak ma by─ç, czy nie to panikuje... Ja te┼╝ czekam na t─ů wizyt─Ö jak na zbawienie Ôś║´ŞĆ┬á

Co do piersi, pierwsze miesi─ůce by┼éy okropne - b├│l, nadwra┼╝liwo┼Ť─ç do tego stopnia, ┼╝e ani spa─ç, ani si─Ö umy─ç ­čśů a teraz tylko sutki mam bardzo nabrzmia┼ée.

Dok┼éadnie, my z m─Ö┼╝em┬ási─Ö d┼éugo starali┼Ťmy o dziecko i w ko┼äcu jak si─Ö uda┼éo mia┼éam krwiaka i 2 miesi─ůce le┼╝enia w strachu, wiec ka┼╝dy b├│l b─ůd┼║ skurcz daje mi powody do niepokoju. A z drugiej strony jak si─Ö czuje dobrze ┼╝e nic mi nie dolega to a┼╝ dziwne dla mnie ┼╝e nic nie czuj─Ö... wiec czasami mia┼éam wra┼╝enie ┼╝e ┼Ťwiruje ­čÖł ┬áczyli ten mijaj─ůcy b├│l piersi to normalne, to dobrze.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...